Manžel mi lhal, nevím proč

Total
49
Shares

Když mi manžel řekl, koho miluje, málem to se mnou seklo! Naštěstí pravda byla úplně jiná. Nevím, proč takhle zkouší moje srdce.

Už jsem ho skoro neviděla. Po příchodu z práce se načančal, dal mi pusu na čelo, jako bych byla jeho sestra a ne manželka. Potom trádá! Byl pryč. Zprvu jsem se domnívala, že chodí na procházky. Potom, když se začal parádit čím dál víc, jsem ho začala podezírat z nevěry. Moje kamarádka mě v mém podezření jen utvrdila.

Podezírala jsem ho z nevěry

„Je to jasné jako facka. Ten tvůj kujón chytil druhou mízu! Vždyť se na něho podívej! Nová košile a drahé rifle. Džínová vesta a krém proti vráskám,“ vypočítávala kamarádka a já v duchu přidávala i další skutečnosti, s kterými jsem se jí nesvěřila.

Už dlouho se mě ani nevšiml. Byla jsem pro něho vzduch! Samozřejmě jsem na svého muže udeřila, ale on zapíral, jak jen mohl. Když jsem na něho vyjela, že má ženskou, rozesmál se. Prý jsem blázen! Nemínila jsem ze sebe nechat dělat hlupačku, rozhodla jsem se v rozčilení.

Budu ho sledovat! Jenže to se lehce řekne a hůř udělá. Stačilo pár metrů a měla jsem jasno. Sledování nebude. Mirek totiž hned ve vedlejší ulici nasedl do auta, které parkoval zřejmě schválně tak, abych ho neviděla, a ujel.

Má milenku s vilou

Na další sledovačku jsem se ovšem připravila pečlivěji. Povolala jsem kamarádku. Pomohla ráda, drbna jedna. Vůbec nechápala, v jakém jsem rozpoložení. Samozřejmě jsem chtěla zjistit pravdu, ale zároveň jsem se jí bála.

Co když ho přistihnu s milenkou? Nebylo by lepší nic nevědět? Jak to budu řešit? Rozvedu se? Odpustím mu? Nevěděla jsem. Mirka jsem stále milovala! O pár dní později seděla kamarádka připravena v nastartovaném autě.

Mirek po delší chvíli zaparkoval před takovou velkou vilou. Krásně kovaný plot a hned vedle domu bazén. Cítila jsem, jak se mě zmocňuje vztek. „Tak ona nestačí obyčejná milenka. Ona je ještě k tomu bohatá,“ mrmlala jsem polohlasně.

Přiznal se

Kámoška mi jen přikyvovala. Potom zavelela: „Jdeme dál!“ A já jako zhypnotizovaná poslechla. Klepadlo při dotyku spustilo melodii. Ze dveří vykoukl Mirek. Udiveně na nás hleděl a potom se rozesmál: „Že vy jste mě sledovaly?“ Než jsem stačila přikývnout, kamarádka zařvala: „Tak nám tu svoji ženskou ukaž!“

Mirek chvíli váhal a potom, tak trochu ironicky, řekl: „Musím se vám oběma přiznat. Jsem tu s dalšími chlapy. To miluju. Nemohu si pomoct!“ Krve by se ve mně nedořezal. Bylo to horší, než jsem si představovala! Vlastně nepředstavovala. Tahle možnost mě nenapadla ani ve zlém snu! Mirek nám pokynul, abychom šly dál.

Nebylo to tak, jak to vypadalo

Pomyslela jsem si, že se seznámím s jeho novou láskou. A pořádně jí ukážu. „Tak to jsou oni. Chlapi, které mám rád!“ řekl a ukázal rukou na společnost asi šesti mužů. Seděli u stolu a mastili karty! Koukala jsem na ně nechápavě a kamarádka taky. Vypadaly jsme jako dvě husy!

Chtěl mě šetřit

„Víš, Ivetko, nechtěl jsem ti to říkat. Podezírala bys mě, že hraju o peníze. Že jsem hazardní hráč! Ale tak to není. My si u toho s mužskýma povídáme. Smějeme se a bavíme. Prostě tuhle společnost miluju a nechci o ni přijít. Tak proto ty tajnosti. Můžeš mi to prominout?“ zeptal se a přede všemi políbil. Samozřejmě že jsem mu odpustila. A ráda!

Iveta T. (59), Havlíčkův Brod

Také se vám může líbit