Domů     Mé manželství zničila jeho žárlivost
Mé manželství zničila jeho žárlivost

Michala jsem poznala v době, kdy jsem byla už sedmým rokem vdaná. Říká se, že v manželství je právě sedmý rok krizový, a u nás to tak opravdu bylo. Aspoň že jsme neměli děti.

S Michalem jsme se poznali na firemním večírku. Zadaní jsme byli oba, nicméně skvěle jsme se spolu bavili a rozuměli si od prvního okamžiku. Michal začal nedávno předtím pracovat pro jednu naši pobočku, byl tedy nový, zatímco já už tu byla zaměstnaná pět let.

K ničemu ale mezi námi tehdy ještě nedošlo, jen jsme si vyměnili telefonní čísla.

Na první pohled

Zavolal mi hned druhý den. A pozval mě na večeři. I když mi bylo jasné, že dělám špatnou věc, nemohla jsem mu odolat. Večeře byla dokonale romantická, svíčky, tichá hudba, květiny…

Musela jsem vynaložit veškeré své umění, abych se s Michalem mohla tajně sejít, nakonec jsem si vymyslela přesunutou poradu.

I když jsem si říkala, že přece o nic nejde, bylo mi v hloubi duše jasné, že jsem v tom až po uši. A samozřejmě nezůstalo jen u té první večeře. Stýkali jsme se tajně a asi po třech týdnech jsme spolu skončili v hotelu, kde jsme strávili svou první noc.

Zkrátka klasický milenecký příběh.Dál jsme se tajně scházeli, ale postupem času to začalo být neúnosné.

Oba jsme cítili, že patříme k sobě a že naše manželství jsou v troskách. Michal mi od začátku říkal, že jeho žena ho dávno nemiluje, každý si žije po svém. A já už měla taky jasno, že s – teď už bývalým – mužem Jirkou si nemáme co říct.

Asi po půl roce jsme se s Michalem domluvili, že svým partnerům řekneme pravdu a rozvedeme se.

No a krátce po rozvodech jsme si začali hledat společný pronájem bytu a plánovat naši svatbu. Nechtěli jsme nic okázalého, záleželo nám jen na tom, abychom mohli být napořád spolu. Aspoň tak to tenkrát vypadalo. A zpočátku jsme byli opravdu šťastní.

Jenže to jsem ještě netušila, co přijde. Nestačili jsme se prostě poznat natolik, abychom jeden o druhém věděli všechno potřebné.

Byli jsme zamilovaní a to nám stačilo. Jenže jenom to k manželství zdaleka nestačí. Problémy začaly vystrkovat růžky necelý rok po naší svatbě. Začalo to celkem nenápadně.

Jednou jsem se zdržela v práci, a když jsem přišla domů, Michal začal vyzvídat, kde jsem byla, proč jdu pozdě… a dokonce naznačil, že je v tom nejspíš nějaký jiný muž.

Jeho žárlivost se stupňovala

Tehdy jsem se tomu ještě smála, přišlo mi to naprosto absurdní a přičítala jsem to tomu, že měl o mě asi strach.

Jenže podobných Michalových úvah o mém milenci začalo přibývat, například když jsem se třeba vrátila z nákupu, ze srazu s kamarádkou nebo od kadeřníka, a brzy byly podobné jeho poznámky téměř na denním pořádku.

Nechápala jsem to, vždyť jsme mu žádný důvod k podezírání nezavdala. Z Michala se zkrátka vyklubal žárlivec. Po půl roce už se ani neptal, ale stále mi opakoval, že ví, že mám milence, a že bych to měla přiznat.

Prý když jsem podváděla svého prvního muže, musím podvádět jeho také. Ale já nikoho neměla a ani o nikoho jiného nestála. Jenže to bylo stále horší.

Ptal se mě, s kým to telefonuji, chtěl po mně číslo na kamarádku, se kterou jsem se měla sejít, prostě byl posedlý myšlenkou, že jsem mu nevěrná a stal se z něj doslova štvanec vlastní žárlivosti a představ, co kde a s kým za jeho zády provádím.

Už jsem z toho byla úplně na dně, ale vysvětlit si nic nenechal. Tak jsem s vysvětlováním přestala, ale ani to nepomohlo.

Kolotoč podezírání

A bylo ještě hůř. Dosud slovní výpady se změnily, když jednou fyzicky napadl mého kolegu, který mi na vánočním večírku dal ruku kolem ramen. Byl to hrozný trapas. Michal se mi měnil před očima a já nevěděla, jak dál.

Několikrát jsem mu navrhovala, aby vyhledal psychologa nebo manželskou poradnu, ujišťovala jsem ho o své lásce a věrnosti, ale pro něj to byla jen další polínka do ohně, která prý byla důkazem mojí nevěry.

Nakonec mě to všechno začalo štvát.

Michal mě totiž začal sledovat. Když jsem ho při tom náhodou přistihla, ani mu to nebylo trapné, jen řekl, že když nemám co skrývat, nemůže mi ani vadit, když mi bude v patách. A tak několikrát týdně sledoval každý můj pohyb.

Seděl v autě, fotil mě, jak nastupuju do tramvaje, jak vcházím do práce, nakupuju… bylo to příšerné a už se to nedalo vydržet! A tak jsem mu dala ultimátum: Buď toho nechá, nebo je s naším manželstvím definitivní konec.

Michal se lekl a slíbil, že slídění nechá. Jenže nenechal a já už jsem prostě nemohla dál.

Nezměnil se, vím to dobře

Nakonec jsem se od něj odstěhovala a podala žádost o rozvod. To pro něj bylo jen potvrzením, že opravdu někoho mám. Rozvedli nás rychle. Já změnila práci a zvykala si na život bez muže. Po asi pěti letech jsem Michala náhodou potkala.

Tvářil se přátelsky a tvrdil, že by se ke mně rád vrátil. Přísahal, že se změnil a že by se jeho slídění a žárlivost neopakovaly.

Už jsem mu ale nevěřila, a tak jsem ho odmítla. A dobře jsem udělala, protože mi na to řekl, že je mu jasné, že už mám toho svého milence doma a že mě jen tak zkoušel. To mě dokonale vyléčilo a beze slova jsem odešla. Až po pár letech jsem potkala Františka.

Je Michalův pravý opak, věří mi a nesmyslně nežárlí. Po nějaké době jsme spolu začali žít, vdávat už se ale nechci.

Anna (57), Brno

reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo