Domů     Mé manželství zničila jeho žárlivost
Mé manželství zničila jeho žárlivost

Michala jsem poznala v době, kdy jsem byla už sedmým rokem vdaná. Říká se, že v manželství je právě sedmý rok krizový, a u nás to tak opravdu bylo. Aspoň že jsme neměli děti.

S Michalem jsme se poznali na firemním večírku. Zadaní jsme byli oba, nicméně skvěle jsme se spolu bavili a rozuměli si od prvního okamžiku. Michal začal nedávno předtím pracovat pro jednu naši pobočku, byl tedy nový, zatímco já už tu byla zaměstnaná pět let.

K ničemu ale mezi námi tehdy ještě nedošlo, jen jsme si vyměnili telefonní čísla.

Na první pohled

Zavolal mi hned druhý den. A pozval mě na večeři. I když mi bylo jasné, že dělám špatnou věc, nemohla jsem mu odolat. Večeře byla dokonale romantická, svíčky, tichá hudba, květiny…

Musela jsem vynaložit veškeré své umění, abych se s Michalem mohla tajně sejít, nakonec jsem si vymyslela přesunutou poradu.

I když jsem si říkala, že přece o nic nejde, bylo mi v hloubi duše jasné, že jsem v tom až po uši. A samozřejmě nezůstalo jen u té první večeře. Stýkali jsme se tajně a asi po třech týdnech jsme spolu skončili v hotelu, kde jsme strávili svou první noc.

Zkrátka klasický milenecký příběh.Dál jsme se tajně scházeli, ale postupem času to začalo být neúnosné.

Oba jsme cítili, že patříme k sobě a že naše manželství jsou v troskách. Michal mi od začátku říkal, že jeho žena ho dávno nemiluje, každý si žije po svém. A já už měla taky jasno, že s – teď už bývalým – mužem Jirkou si nemáme co říct.

Asi po půl roce jsme se s Michalem domluvili, že svým partnerům řekneme pravdu a rozvedeme se.

No a krátce po rozvodech jsme si začali hledat společný pronájem bytu a plánovat naši svatbu. Nechtěli jsme nic okázalého, záleželo nám jen na tom, abychom mohli být napořád spolu. Aspoň tak to tenkrát vypadalo. A zpočátku jsme byli opravdu šťastní.

Jenže to jsem ještě netušila, co přijde. Nestačili jsme se prostě poznat natolik, abychom jeden o druhém věděli všechno potřebné.

Byli jsme zamilovaní a to nám stačilo. Jenže jenom to k manželství zdaleka nestačí. Problémy začaly vystrkovat růžky necelý rok po naší svatbě. Začalo to celkem nenápadně.

Jednou jsem se zdržela v práci, a když jsem přišla domů, Michal začal vyzvídat, kde jsem byla, proč jdu pozdě… a dokonce naznačil, že je v tom nejspíš nějaký jiný muž.

Jeho žárlivost se stupňovala

Tehdy jsem se tomu ještě smála, přišlo mi to naprosto absurdní a přičítala jsem to tomu, že měl o mě asi strach.

Jenže podobných Michalových úvah o mém milenci začalo přibývat, například když jsem se třeba vrátila z nákupu, ze srazu s kamarádkou nebo od kadeřníka, a brzy byly podobné jeho poznámky téměř na denním pořádku.

Nechápala jsem to, vždyť jsme mu žádný důvod k podezírání nezavdala. Z Michala se zkrátka vyklubal žárlivec. Po půl roce už se ani neptal, ale stále mi opakoval, že ví, že mám milence, a že bych to měla přiznat.

Prý když jsem podváděla svého prvního muže, musím podvádět jeho také. Ale já nikoho neměla a ani o nikoho jiného nestála. Jenže to bylo stále horší.

Ptal se mě, s kým to telefonuji, chtěl po mně číslo na kamarádku, se kterou jsem se měla sejít, prostě byl posedlý myšlenkou, že jsem mu nevěrná a stal se z něj doslova štvanec vlastní žárlivosti a představ, co kde a s kým za jeho zády provádím.

Už jsem z toho byla úplně na dně, ale vysvětlit si nic nenechal. Tak jsem s vysvětlováním přestala, ale ani to nepomohlo.

Kolotoč podezírání

A bylo ještě hůř. Dosud slovní výpady se změnily, když jednou fyzicky napadl mého kolegu, který mi na vánočním večírku dal ruku kolem ramen. Byl to hrozný trapas. Michal se mi měnil před očima a já nevěděla, jak dál.

Několikrát jsem mu navrhovala, aby vyhledal psychologa nebo manželskou poradnu, ujišťovala jsem ho o své lásce a věrnosti, ale pro něj to byla jen další polínka do ohně, která prý byla důkazem mojí nevěry.

Nakonec mě to všechno začalo štvát.

Michal mě totiž začal sledovat. Když jsem ho při tom náhodou přistihla, ani mu to nebylo trapné, jen řekl, že když nemám co skrývat, nemůže mi ani vadit, když mi bude v patách. A tak několikrát týdně sledoval každý můj pohyb.

Seděl v autě, fotil mě, jak nastupuju do tramvaje, jak vcházím do práce, nakupuju… bylo to příšerné a už se to nedalo vydržet! A tak jsem mu dala ultimátum: Buď toho nechá, nebo je s naším manželstvím definitivní konec.

Michal se lekl a slíbil, že slídění nechá. Jenže nenechal a já už jsem prostě nemohla dál.

Nezměnil se, vím to dobře

Nakonec jsem se od něj odstěhovala a podala žádost o rozvod. To pro něj bylo jen potvrzením, že opravdu někoho mám. Rozvedli nás rychle. Já změnila práci a zvykala si na život bez muže. Po asi pěti letech jsem Michala náhodou potkala.

Tvářil se přátelsky a tvrdil, že by se ke mně rád vrátil. Přísahal, že se změnil a že by se jeho slídění a žárlivost neopakovaly.

Už jsem mu ale nevěřila, a tak jsem ho odmítla. A dobře jsem udělala, protože mi na to řekl, že je mu jasné, že už mám toho svého milence doma a že mě jen tak zkoušel. To mě dokonale vyléčilo a beze slova jsem odešla. Až po pár letech jsem potkala Františka.

Je Michalův pravý opak, věří mi a nesmyslně nežárlí. Po nějaké době jsme spolu začali žít, vdávat už se ale nechci.

Anna (57), Brno

Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí