Propásla jsem své štěstí

Total
1
Shares

Asi každého někdy v životě potká jednostranná láska, ať už je milován, nebo miluje. Někdy se tak bohužel minou lidé, kterým by jinak spolu bylo dobře.

Poznala jsem v životě několik partnerů. Nejprve jsem chodila s jedním spolužákem na gymnáziu. Rozdělilo nás to, že odjel do Brna studovat vysokou školu. Já jsem se pak na jedné diskotéce zamilovala do kluka, který mě zaujal na první pohled. Aleš mi ale nabízel pouze kamarádství.

Brala jsem i to, ale dál jsem toužila po něčem víc. Byli jsme důvěrnými přáteli, svěřovali jsme si svá tajemství. Prožili jsme spoustu hezkých příhod, ale nikdy jsme nepřekročili hranice intimity. Mrzelo mě to, chtěla jsem víc.

Žádný nebyl jako on

Když se pak naše cesty rozdělily, protože Aleš odjel dlouhodobě pracovat do zahraničí, stýskalo se mi po něm. Každého dalšího muže jsem s ním porovnávala. Vdala jsem se až v jednatřiceti letech, protože už jsem opravdu hodně toužila po založení rodiny. V tom jsem se shodla i se svým manželem Milanem.

Manželství nevydrželo

Měli jsme spolu dceru. Naše manželství trvalo osmnáct let. Nějak se ten vztah vyčerpal. Rozvod proběhl v klidu a bez napětí. Dohodli jsme se na všem, včetně majetkového vyrovnání. Mně díky tomu zůstal byt, protože Milan odjel na venkov, kde měli dům jeho rodiče.

Já jsem mu ponechala auto. Chvíli jsem si užívala samotu, ale pak mi bylo smutno a začala jsem se rozhlížet po někom, s kým bych strávila zbytek života.

Druhá svatba

Nemusela jsem hledat dlouho. Začal se o mě ucházet Luboš, kolega z firmy. Znali jsme se už delší dobu, svěřovali jsme se navzájem se svými problémy. Nedělala jsem dlouho žádné drahoty a dala našemu vztahu volný průchod. Rychle jsme si zvykli na společný život. Luboš mě po roce požádal o ruku.

Chvíli jsem váhala, jestli by nám třeba nestačilo být spolu jen tak, bez papírů. Radila jsem se o tom i s dcerou a ta mě nakonec přesvědčila, abych si Luboše vzala. Udělali jsme si malou svatbu a na svatební cestu jsme jeli do Španělska k moři. Život byl zase příjemný a budoucnost růžová.

Setkání

Pět týdnů po svatbě jsem kráčela po ulici, když jsem náhle zaslechla své jméno. Otočila jsem se tím směrem a strnula. Proti mně stál Aleš, kterého jsem kdysi milovala. Při tom pohledu mě píchlo u srdce.

Zdálo se, že se za těch téměř třicet let skoro nezměnil. Všechny city, které jsem k němu kdysi chovala a které nebyly opětované, se rázem vrátily. Aleš byl nyní mužem v nejlepších letech, a jak to vypadalo, i v dobré psychické pohodě.

Krutá rána osudu

Nejhorší pro mě bylo zjištění, že je zrovna volný a někoho hledá. Nyní už by se vztahu, po jakém jsem toužila, nebránil. V duchu jsem proklínala osud, že nás znovu svedl dohromady v době, kdy jsem byla podruhé čerstvě vdaná. Kdyby se to bývalo stalo před půl rokem, splnil by se mi sen, který jsem v sobě celý život tajně nesla.

Láska, která nebyla naplněná

I na Alešovi jsem viděla, jak se zarazil, když zjistil, že jsem nedávno řekla své „ano“ jinému muži. Nesnažil se mě ale přemlouvat, abych z čerstvého manželství zase kvůli němu vycouvala. Probrali jsme všechno, co se stalo za ty roky, kdy jsme se neviděli. Oběma nám bylo smutno.

Aleš potom navrhl, abychom se dál už nevídali, protože bychom se zbytečně trápili. Souhlasila jsem. Dnes, po dalších mnoha letech, jsem se s tím už smířila a žiji v klidném vztahu s Lubošem. Tenkrát mě ale po tom setkání ještě dlouho bolelo srdce.

Lucie B. (67), Liberec

Také se vám může líbit

Moje láska byla výhra

Všechno začalo malou nehodou. Měla jsem tenkrát úplně čerstvý řidičák a nebyla jsem tak sebejistá jako ten chlápek, co do mě na semaforu zezadu naboural. Vlastně to bylo jenom takové…
Zobrazit

Minulost zůstala za námi

Toho podzimního večera bylo na ulicích nevlídně. Pršelo a studené kapky deště rozháněl nepříjemný vítr. A mně bylo nevlídně i na srdci, protože jsem se právě rozešla s Lubošem. Poznala jsem jiného muže a zamilovala se do něj.…
Zobrazit