Domů     Po rozchodu mi šéf dělá peklo
Po rozchodu mi šéf dělá peklo

Svoji práci mám opravdu ráda a měnit ji nechci ani za nic. Jenže jsem si nadrobila a nevím, jestli nakonec nebudu muset dát výpověď.

Jsem skoro dvacet let vdaná a máme jednoho syna, kterému je šestnáct let. Postupem času se mi zdálo, jako by se z našeho vztahu s Mirkem nějak vytrácela vášeň. To se ale v manželství často stává, jinak si na manžela nemohu stěžovat.

Donedávna jsem byla zaneprázdněná péčí o syna i domácnost, s tím mi Mirek nikdy moc nepomáhal, ale nevadilo mi to. Jenže syn už nemá zájem trávit se mnou čas, raději jde za kamarády nebo si něco kutí v pokoji, a já měla pocit, že jsem zbytečná. Veškeré snahy přimět manžela ke společným aktivitám se míjely účinkem.

Krátký románek

A jako naschvál se právě v té době o mě začal zajímat můj šéf. Začalo to celkem nevinně, když si mě k sobě zavolal a řekl mi, že je s mou prací velmi spokojený. To mě samozřejmě potěšilo a věděla jsem, že to neříká jen tak, ve své práci jsem opravdu dobrá.

Pak se u mě často na skok zastavil, optal se, jak se mám, a přiznávám, že mě jeho zájem těšil.

Pak jsme jeli na víkendový pracovní zájezd za účelem vylepšování vztahů na pracovišti. Na večírku se pil alkohol, padly zábrany a já jsem strávila noc u šéfa v pokoji. Druhý den jsem se cítila hrozně, ale on se ke mně choval mile a pozval mě na večeři.

Románek ovšem dlouho nevydržel. Párkrát jsme se sešli, když jsem měla volnější program, ale stejně mě pronásledovaly výčitky svědomí. Co to vlastně dělám, říkala jsem si.

Jenže brzy jsem kromě neustálých výčitek, že se chovám hrozně, že to vlastně vůbec nemám zapotřebí.

Vždyť přece v žádném případě nepotřebuji dělat nějakou kariéru přes postel, a taky vůči Mirkovi to bylo značně nefér, jsem šéfa začala poznávat trochu víc a uvědomila si, že není tak skvělý, jak se mi zdálo.

Začal mě totiž tak nějak považovat za svůj majetek.

Začal mě terorizovat

Postupně se ukazovalo, že je ve své podstatě dost panovačný a všechno se musí řídit podle něj. Vůbec ho nezajímalo, jak se cítím, a že třeba nemohu být k dispozici, kdykoli si zamane.

Tenhle podivný vztah vydržel jen dva měsíce, pak jsem mu na rovinu řekla, že šlo jen o chvilkové poblouznění a že se s ním rozcházím.

Snažila jsem se s ním rozejít taktně, argumentovala jsem tím, že si vlastně stejně moc nerozumíme a že to byl z mé strany úlet, jsme přece rozumní, dospělí lidé… A doufala jsem, že to porozchodové nepříjemné období v práci nějak překleneme a nebude mi dělat potíže.

Kupodivu to vzal nejdřív celkem v klidu a tvářil se, že je mu to vlastně jedno, ale po pár dnech mi jasně řekl, že to nebere. Zřejmě jsem se příliš dotkla jeho velkého ega. A když jsem stále trvala na svém, záhy mi v práci začal dělat dusno.

Neustále mě naháněl, ukládal mi zbytečnou práci, kritizoval všechno, co jsem udělala. A nezůstalo jen u toho.

Po nocích mi psal vyčítavé zprávy s tím, že se k němu musím vrátit. Manželovi už začínalo být divné, že mi v noci tak často pípají esemesky, ale vymluvila jsem se, že teď řeším v práci s kolegy jeden velmi složitý problém.

A pak jsem dokonce zjistila, že mě šéf začal pomlouvat nejen u kolegů, ale i u vedení.

Evidentně, když zjistil, že se jeho snahy o můj návrat míjejí účinkem, chtěl se mi pomstít a snažil se, abych práci opustila. Jenže to já nedokážu, práce mě naplňuje, mám jinak skvělé kolegy a nedovedu si představit, že bych odešla dělat něco jiného.

Marná snaha

Pořád jsem ještě doufala, že se nakonec nějak domluvíme.

Několikrát jsem se snažila si s ním rozumně promluvit, ale on si vedl svou, že vůbec nejde o nějakou jeho pomstu, všechno hodil na mě, že prý jsem poslední dobou v práci nesoustředěná, mám horší výsledky a že si na mě prý stěžují i jiní kolegové.

Když jsem se zeptala kteří, nechtěl mi to říct a nakonec se odmítal se mnou vůbec bavit. Několik dní byl relativní klid, ale pak si mě zavolal k sobě a dal mi nůž na krk: buď se k němu vrátím, nebo zařídí, aby mě vyhodili.

A že se postará, abych v oboru žádnou odpovídající práci nesehnala, prý má dost dlouhé prsty na to, aby mě zničil.

Jestli se mi to nelíbí, mám dát výpověď sama a jít si třeba sednout za kasu do supermarketu. Dokonce mi ukázal připravenou výpověď z důvodu ztráty důvěry a dal mi „milostivě“ týden na rozmyšlenou. Zůstala jsem jako opařená.

Teď se cítí jako vítěz

Bohužel nemám žádný důkaz, že mě vlastně vydírá a šikanuje. Navíc mi pak šéf ještě pohrozil, že pokud výpověď přijmu, nejenže neseženu práci, ale on všechno řekne mému manželovi.

A mám si prý být jistá, že mu to podá tak, jako že já jsme ho svedla a neustále ho uháním.

To už na mě bylo moc. Mirek zatím asi nic netuší, i když chodím z práce domů úplně vyřízená. Myslí si, že je to tím těžkým úkolem, který jsem mu namluvila, že řeším. Bojím se, že o přijdu nejen o práci, ale i o rodinu.

Prozatím jsem se odhodlala k zoufalému činu a k šéfovi jsem se vrátila. On se cítí jako vítěz a dává mi to znát. Nejde mu už asi ani o to, abych byla jeho milenkou, teď mě prostě „trestá“ za předchozí odmítnutí. Nevím, jak z toho ven a ani jak dlouho to ještě můžu vydržet.

Monika (51), Opava

Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí