Domů     Nepokojný duch bloudil kolem
Nepokojný duch bloudil kolem

Byla jsem na dlouhodobé neschopence, a tak mi dcera se zetěm nabídli útočiště na jejich chatě. Netušila jsem, co mě tam po nocích čeká.

Když mě před sedmi lety opustil manžel kvůli mladší milence, žila jsem delší čas osaměle. V muže jsem ztratila důvěru a nebyla jsem schopná vpustit si dalšího do života. Naštěstí mě ale často navštěvovala dcera Marika i se svým druhým manželem.

Společné procházky

Vždycky jsem uvařila něco dobrého k obědu, pak jsme si povídali nebo jsme šli na procházku do města. Někdy jsme jeli i na výlet. Díky nim jsem neseděla zavřená doma mezi čtyřmi stěnami a nepřipadala jsem si tak opuštěně.

Pryč z velkoměsta

Jenže pak jsem onemocněla, byla jsem na dlouhodobé neschopence, a tak mi Marika nabídla, že mě odvezou na jejich chatu v Podkrkonoší, která byla uzpůsobena k celoročnímu obývání, kde můžu nějaký čas v klidu bydlet.

Nejprve jsem to odmítla, říkala jsem si, co bych tam sama celé dny dělala, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a na nabídku jsem kývla.

Alespoň budu na čerstvém vzduchu a dcera říkala, že v sousední chatce bydlí moc příjemní starší manželé, kteří budou rádi, když budou moci někoho pozvat na návštěvu.

Vytoužený klid

Dcera s manželem mě odvezli na chatu v sobotu večer a zůstali tam se mnou do neděle, aby mi ukázali, kde co najdu, jak co funguje a podobně. Měla jsem s sebou mobilní telefon a chata byla dobře zásobena vším, včetně elektrického vytápění.

Nacházela se trochu osamocená na kraji lesa, nedaleko cesty. O kus dál byl rybník. Mně to celkem vyhovovalo, oproti městskému ruchu to byla příjemná změna.

V okolí domu si někdo pobrukoval

Když dcera s manželem odjeli, necítila jsem se nijak stísněně ani osaměle. Před spaním jsem si pak chvíli četla. Nechala jsem pootevřené okno, aby do místnosti proudil čerstvý noční vzduch.

Usnula jsem, ale za chvíli jsem se opět probudila. Naprosto zřetelně jsem slyšela, jak si venku někdo zpívá. Byla to nějaká smutná stará písnička.

Obavy jsem zahnala

Mužský hlas se nejprve přibližoval a pak vzdaloval, podle toho, jak šel dotyčný po cestě, vedoucí kolem chaty. Vyděsilo mě to, ale pak jsem sama sebe uklidnila, že to byl nejspíš jen nějaký osamělý opilec, vracející se třeba z hospody, a že mi nic nehrozí. Dlouho mi ovšem trvalo, než jsem znovu zamhouřila oči a dokázala usnout.

Oblast mimo signál

Druhý den už mi ta příhoda nepřipadala tak strašidelná a už jsem na ni ani moc nemyslela. Zjistila jsem však jinou nemilou věc – a sice, že signál pro mobilní telefon vypadává.

Bylo mi trochu úzko při pomyšlení, že kdyby se něco nedej bože stalo, nedovolala bych se o pomoc. Dcera mi však slíbila, že se uprostřed týdne za mnou staví, tak jsem si řekla, že to vydržím. To jsem ale ještě netušila, co mě čeká následující noc.

Mužská tvář se objevila za oknem

Zhruba v tu samou hodinu jako noc předtím se znovu ozval zpěv zvenku. Tentokrát jsem jasně slyšela i kroky, mířící k chatě. Zněly podivně, jako když někdo kráčí v mokrých botách. Málem jsem pak omdlela, když jsem za oknem zahlédla bledou mužskou tvář.

Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat – na osamělé chatě a s přízrakem venku. Trochu jsem si oddechla, když se ty kroky začaly vzdalovat. Vyhlédnout ven jsem se ale dlouho neodvážila.

Všechno jsem jim pověděla

Druhý den přijela nejen Marika, ale také Pavel – starší bratr jejího manžela, kterému chata patřila.

Nejprve se mi nechtělo o děsivém nočním zážitku vyprávět, aby si neříkali, že ze samoty a strachu blázním, ale protože jsem na to musela neustále myslet, tak jsem se nakonec osmělila a ty dvě noční příhody jsem jim popsala.

Dávná tragédie

Už z první Pavlovy reakce mi bylo jasné, že ho moje vyprávění nepřekvapuje. Podíval se na mě a pak mi začal povídat historku, kterou zde prý jeho dědeček před lety zažil a o které jemu i jeho bratrovi vyprávěl, když byli oba ještě malí kluci.

Kdysi, krátce po druhé světové válce, se prý v nedalekém rybníku utopil muž, který se vracel domů z koncentračního tábora. Do svého bydliště ale už nedošel. Od té doby se prý zjevuje každému novému člověku, který se v blízkosti rybníka objeví. Jemu samotnému, ani jeho bratrovi, se však nikdy nic takového nepřihodilo.

Zážitek navždy

Na jednu stranu jsem byla ráda, že mi to uvěřili, na druhou stranu jsem se bála následující noci. Ten zážitek se ale už naštěstí nikdy potom neopakoval. Na chatě jsem strávila celkem šest týdnů a všechno už bylo v pořádku.

Odpočinula jsem si a zotavila jsem se. Od toho zážitku uběhlo už několik let, ale ještě dnes se občas v noci probudím hrůzou, když se mi o tom zdá. Přece jen, byl to silný a děsivý zážitek.

Miroslava R. (65), Kroměříž

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
2.10.2023
Našla jsem ji zraněnou v parku a vzala domů. Kavka se rychle uzdravila, přivolala ale celou svou rodinu. Věděla, jak moc mě trápí, že jsem osamělá. Od chvíle, kdy jsem nastoupila do důchodu, jsem začala žít samotářský život. Plánovala jsem si toho hodně, co budu dělat a na co budu mít čas, najednou bylo ale toho času až příliš. Hlavně jsem se cítila opuštěně, protože syn s rodinou bydlel daleko
2.10.2023
Nikdy jsem náměsíčností netrpěla, tu noc se to ale změnilo. Vyšla jsem oknem ven z domu a pak došla až do kostela. Tam jsem se modlila. To mě asi zachránilo. Pohybovala jsem se ve snových mlhách. Vznášela se a měla pocit, že to tak zůstane do konce věků. Sen trval téměř celou noc. V její polovině jsem se probudila a těžkopádně se posadila. Hleděla jsem otevřeným oknem ven. Do mého pokoje proudi
2.10.2023
Byla to hezká chatička na kraji lesa. V noci jsme nejdříve slyšeli na půdě kroky a pak se ozvala i tichá hudba. Celý život jsem prožívala racionálně. Nikde žádná paranormální aktivita, jak se odborně říká. Až před několika lety jsme si s manželem vyhlídli chatku uprostřed lesa. Přes den ji zdobily stíny stromů, které propouštěly paprsky světla. Naprosto jsem se do toho místa zamilovala. Nočn
30.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
29.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k