Domů     Ten pravý
Ten pravý

Když jsem Jakuba poznala, okamžitě jsem se do něho zamilovala. Ve vteřině. A drželo mě to dlouho i přesto, že on ke mně necítil to samé. Nikdy by mě však nenapadlo, že mé sny mají reálnou šanci.

Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Pět let nazpátek jsem byla s kamarádkou Erikou na chatě u jejího přítele. Bylo léto a my si naplánovali víkend plný her, rybaření a relaxace.

Někdo by mohl říct, že jsem byla jako páté kolo u vozu, ale já si tak nepřipadala. Oba jsem znala už od svých čtyř let a společně jsme trávili spoustu času. Když mi na poslední chvíli oznámili, že se k nám přidá i jejich kamarád Jakub, zaradovala jsem se.

Jsem od přírody společenská povaha a držím se hesla “čím víc lidí, tím větší legrace“. Moje nadšení se však vystupňovalo o to víc, když jsem toho sympatického blonďáka uviděla. Jako bych na něho čekala celý svůj život.

Byl vysoký asi tak jako já, hubený, s rozcuchanými vlasy a s rošťáckým výrazem v obličeji. Co mě však zaujalo úplně nejvíc, byla jeho energie, která z něho přímo sálala. Víkend proběhl v dobré náladě a já měla perfektní příležitost ho lépe poznat.

A první dojem nezklamal. Byl vtipný, milý, sice trošku sebestředný, ale to mi nijak zásadně nevadilo.

Od té doby jsme se vídali pravidelně na nejrůznějších akcích, a protože bylo léto, konalo se jich požehnaně. Přes festivaly, odpolední grilování, narozeninové oslavy až po návštěvy koupališť. Po pár týdnech přišla první pusa a já myslela, že je ruka v rukávě.

To jsem se ale šeredně spletla. Jakub se rozhodl, že tomu nechá volný průběh, což v překladu znamenalo zábavu na pár nocí bez nadějného konce. Probrečela jsem týdny, ale přesto mě to k němu táhlo. A tak jsem předstírala, že jsem se smířila se situací.

Jako by mi tam nahoře někdo říkal, ať si počkám i za předpokladu, že budu před ostatními vypadat jako hloupá naivka. Tak jsme se sem tam vídali, občas spolu zažili krásné chvíle, ale to bylo všechno. Žádné závazky, žádná zodpovědnost.

Když už to trvalo moc dlouho, rozhodla jsem se sebrat odvahu a říct mu, že to takhle nechci, že bych to ráda posunula někam dál. Ale pokaždé mi odpověděl negativně:

„Jitko, já teď prostě s nikým chodit nechci. Není to tebou, ty jsi skvělá, ale já se takhle cítím dobře. Vždyť už jsme o tom mluvili,“ kroutil nechápavě hlavou. Jeho slova se mi vpalovala hluboko do mysli, ale já se s nimi odmítala smířit.

Moje sebetrýznění trvalo téměř dva roky. Bylo to sebetrýznění, protože jsem mohla kdykoliv říct stop a přestat vyhledávat jeho společnost, čas přeci zahojí všechny rány. Pak jsem se rozhodla, že to skončím. Už toho bylo dost. Neměla jsem energii a moje naděje pomalu vyhasínala.

V té době jsem se navíc seznámila s milým klukem Ondrou, se kterým jsem začala randit. Namlouvala jsem si, že by to konečně mohl být ten pravý, ale někde v koutku duše jsem tomu stejně nevěřila.

Chodili jsme spolu asi tři měsíce, když se mi zničehonic začal znovu ozývat Jakub. Volal mi stále častěji a častěji.

Nejdříve se choval přátelsky, zajímal se, jak se mám a co pořád dělám, potom přicházel s výmluvami, že si chce něco půjčit, až jednoho dne přiznal barvu. Pozval mě na kávu do naší oblíbené zapadlé kavárny na kraji města a asi po hodině mě poprosil o odpuštění.

Prý mu došlo, co měl, až když o to přišel. Samozřejmě že jsem ho chtěla potrápit a trošku ho v tom vykoupat, ale srdce přehlasovalo mozek a já mu padla kolem krku.

Domluvili jsme se, že to spolu zkusíme znovu, tentokrát oficiálně a jako normální pár, avšak já potřebovala ještě dořešit vztah s Ondrou.

Sice mi ho bylo líto a sama za sebe jsem se styděla, ale všechny tyto pocity mi vynahrazovala radost z toho, že se mi konečně podařilo najít cestu k Jakubovi. Musela jsem se s Ondrou rozejít a udělala jsem to hned ten večer.

Nevzal to vůbec dobře, zlobil se, protože to nejspíš celou dobu tušil, ale asi po tříhodinové scéně odešel a pak už se mi nikdy neozval. Většinou tyto situace nezvládám dobře, ale tentokrát jsem vše s mlčením přetrpěla. Chápala jsem to a nevadilo mi to. Dokonce mi to nebylo ani líto, protože jsem byla v nitru duše spokojená.

Nemůžu říct, že by byl náš vztah s Kubou idylický, ale já přesto cítila, že jsem se rozhodla správně. Před rokem mi navrhl společné bydlení a já na to nadšeně kývla.

Žijeme spolu už dva roky, a i když si někdy lezeme hodně na nervy, troufám si říct, že jsme šťastní. Oba už totiž víme, co od života chceme a to jsme před pěti lety nemohli ani tušit. Možná mě vesmír nechtěl trápit a trestat, jak jsem si často myslela.

Možná jen čekal na to správné načasování, abych mohla být nakonec přeci jen šťastná. A to já díky Jakubovi jsem!

Jitka, 26 let, ČR

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
28.4.2024
Byla jsem rozmazlená až hrůza. Přitom moji rodiče nebyli nijak bohatí, nemohli si dovolit bůhvíco, ale mně by snesli modré z nebe. Už ve školce jsem mívala nejkrásnější oblečky ze všech a nejvíc hraček i obrázkových knížek. A protože moje knihovna praskala ve švech, hodně jsem četla, nejraději romantické příběhy o lásce. Snila jsem o tom, že se seznámím s anglickým hrabětem, který si mě odveze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř