Domů     Osudová chyba
Osudová chyba

Nikdy jsem neměla moc štěstí na vztahy. Myslím, že jsem byla docela pohledná, normální holka, která studovala střední ekonomku a chtěla mít prima přítele. Ale nějak to nevycházelo.

Můj první kluk, Luboš, byl sice takový školní hezounek, ale choval se dost nevybíravě, snažil se mě zesměšňovat před kamarády, a nakonec mě podvedl s jinou spolužačkou. Zvládla jsem to, jenže přijímačky na vysokou o měsíc později už jsem prostě nedala. Celé dny jsem probrečela.

O pár měsíců později jsem potkala Pavla, svou velkou lásku. Aspoň jsem si to tehdy myslela. Pavel byl starší než já, vtipný, chytrý kluk, který měl spoustu plánů. Byla jsem v sedmém nebi.

Studoval etnologii a pořád někam jezdil, nikdy nevydržel na jednom místě. Já pracovala jako sekretářka, takže jsem měla míň času, ale když to šlo, jezdila jsem s ním. Měla jsem v plánu chvíli pracovat a tak za rok, za dva se znovu hlásit na vysokou.

Musela jsem se dost ohánět, protože rodiče měli tou dobou svých starostí dost a rozhodně neměli na to, aby mě ještě mohli na studiích živit. Vlastně jsem si ani neuvědomovala, že se schyluje k nějakým potížím.

Možná mě mělo varovat, že je Pavel čím dál tím protivnější a netrpělivější. Myslela jsem si ale, že má prostě moc starostí se školou. A nechtěla jsem si dělat zbytečné starosti.

Někdy v té době jsem zjistila, že mi vynechaly měsíčky. Moc jsem si toho ale nevšímala, stávalo se mi to docela často. Byla jsem v té době trochu „rozházená“ a hodně štíhlá, snad až příliš. Druhý měsíc jsem šla pro jistotu na gynekologii.

Doktor mi někdy dával injekci s hormony, která zase všechno upravila. Jenže tentokrát neupravila nic. Byla jsem totiž těhotná, ve třetím měsíci! Na nějaké úvahy, jestli dítě chci nebo ne, už nebylo dost času.

Pavel se na to, že spolu čekáme dítě, netvářil nijak nadšeně. Už měl sice věk, aby se stal tátou, ale jemu se nelíbila představa, že by měl převzít zodpovědnost. Jenže bylo jasné, že už s tím stejně nic neuděláme.

Každodenní ranní nevolnosti mi víc než jasně připomínaly, že tohle není hra, ale skutečnost. Čekala jsem, že se Pavel časem trochu uklidní a začne situaci nějak řešit, ale on chodil domů čím dál později a byl stále nerudnější. Až jednoho dne nepřišel vůbec.

Místo něj se u dveří objevili dva od pohledu nebezpeční muži, kteří ho hodně nevybíravě hledali. Prý jim má něco zaplatit, jinak to nedopadne dobře. Byla jsem vyděšená.

Pavel se mi ozval až druhý den. To už sem byla bez sebe strachy, aby se mu něco nestalo. Strašně jsem si oddechla, když jsem ho slyšela. Prý mám přijít k nějakému jeho kamarádovi, ale dát si pozor, aby mě cestou nikdo nesledoval. Zněl vystrašeně a vyčerpaně.

Nikomu jsem nic neřekla a vydala jsem se za ním na adresu, kterou mi nadiktoval. Člověka, u kterého se skrýval, jsem vůbec neznala. Celé to bylo takové divné. Opravdu jsem se bála. Nechápala jsem, do čeho se Pavel namočil, ani proč mi o tom nic neřekl dřív.

Ale už mi došlo, proč se choval poslední dobou tak podivně. Měla jsem strach, že mu ti vymahači něco opravdu udělají. Prosila jsem ho, aby zašel na policii a vše ohlásil. To ho ale hrozně rozčílilo.

Křičel na mě, že ničemu nerozumím, že mu jdou po krku a policie mu s tím nepomůže. Prý, že jestli chci, aby se mi něco stalo, tak ať ho jdu udat. Jakmile se o tom dozvědí ti, kterým dluží peníze, bude všechno ještě horší.

Když jsem se ho ptala, na co si vlastně půjčil, tvrdil mi, že chtěl někde lacino koupit nějaký byt a půjčil si půl milionu, aby měl na první splátku. Prý to mělo být překvapení, chtěl mi klíče od bytu dát jako dárek ke svatbě. Úplně mě to vyvedlo z míry.

O svatbě do té doby nepadlo ani slovo, natož o tom, že bychom koupili byt. S jeho penězi z brigád a mým platem jsme si to moc dovolit nemohli.

Jenže co teď? Pavel tvrdil, že jediné řešení je půjčit si rychle peníze jinde, zaplatit vymahačům, a druhou půjčku postupně splácet. Jemu prý banka nepůjčila, protože nemá stálé zaměstnání, ale mně určitě půjčí.

Nikdo neví, že jsem těhotná, a on prý začne splácet hned. Nevím, jestli jsem mu opravdu věřila, že všechno bylo, jak říká, ale peníze jsem si opravdu půjčila. S jeho kamarádem jsem je vybrala a odnesla Pavlovi do jeho skrýše.

Prý všechno splatí hned druhý den, a pak se vrátí domů. To bylo ale naposled, co jsem ho viděla.

Už nikdy se nevrátil, i s penězi zmizel a jen od jeho kamarádů jsem se dozvěděla, že má někde nějakou jinou přítelkyni. Nevím, jestli měl všechno naplánované už předem, anebo ho napadlo zmizet až s penězi v rukou.

Pravda je, že vymahači už se také nikdy neobjevili. A já? Za půl roku se mi narodil Míša, nejlepší muž mého života. S penězi z mateřské jsem se sotva protloukala, brala jsem brigády a splácela obrovský dluh.

O tři roky později jsem potkala Zbyňka, muže, který mi úplně změnil svět. Vzali jsme se a on dokonce adoptoval malého Míšu za vlastního. Začala jsem dokonce dálkově studovat. Konečně žijeme šťastně a v klidu.

Jen občas přemýšlím, jestli si Pavel aspoň někdy vzpomene, že někde po světě běhá jeho dítě, které nikdy neviděl.

Veronika, 29 let, ČR

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
30.5.2023
Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít naše spokojené rodiny. Ale možná se příbuzní nikdy nemají pouštět do společných projektů. Když jsem budoucího švagra poznala, líbil se mi. Byl to celkem švihák, byl výřečný a vtipný. A navíc měl Karel vysokou stavební školu, už skoro hotovou. Říkala jsem si, že ségra udělala terno a trochu jsem jí záviděla. Trochu dost... Ale já jsem už měla Frantu,
29.5.2023
Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla. Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne. Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastn
29.5.2023
Pořádná dávka napětí na dovolenou! Baví vás detektivky a takzvané true crime story? Tak byste si neměli nechat ujít KRIMI REVUE SPECIÁL 2023. Najdete v něm dechberoucí příběhy těch největších zrůd z Československa. Z minulosti i současnosti. A pachateli jsou nejen muži, ale i ženy, mládež a senioři. Zanechali za sebou převážně zlo, bolest, prázdno. A to nepřišli na svět někde daleko, za ve
28.5.2023
Psí láska může být věrná až za hrob. Ale v tak silné pouto mezi člověkem a zvířetem jsem přece jen nevěřila. Rex mi spokojeně líže ruku a hoví si na mém klíně. Je to ještě takové velké telátko a o světě a o životě v něm neví vlastně vůbec nic. Stálo mě to velkou odvahu, pořídit si znovu psa. Ale rodina mě přemluvila. Její „páníček“ Když nám před osmi lety zemřel pes, manžel neváhal a přin
27.5.2023
Můj muž byl odjakživa bouřlivák. I když mně se to líbilo! K mému údivu si ale vybral mě. No, moc štěstí mi to nepřineslo. Jarek už měl na kontě nespočet zářezů, ale mně tvrdil, že mě také miluje. Měl vřelý vztah k alkoholu, zatímco já nikdy nezkusila ani alkohol, ani cigaretu. Neviděla jsem na alkoholu a kouření, případně drogách, nic zajímavého. Jarek si ale vyzkoušel vše. Brali jsme se, když
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla