Domů     Neštítil se svému bratrovi vybílit účty
Neštítil se svému bratrovi vybílit účty

Mít firmu je riziko. Není snadné si najít spolupracovníky na něž je spolehnutí a kterým by se dalo stoprocentně věřit. Co když vás ale zradí i vaše vlastní rodina?

Naši sousedé mají syna Milana, který byl vždy velmi šikovný a podnikavý. Není tedy divu, že po revoluci začal podnikat a dařilo se mu. Napřed zařizoval a organizoval přestavby domů na klíč, jen na živnostenský list.

Dokázal ale veškeré zakázky zorganizovat i v šibeničním termínu, a tak o něj byl čím dál větší zájem. Časem měl víc práce, než vůbec dokázal sám zvládnout. A tak se rozhodl založit si své vlastní s.r.o.!

Založili si rodinnou firmu

Jeho ženě Renatě zrovna končila mateřská, a tak k manželovi nastoupila jako „holka pro všechno“! Milan byl spolehlivý podnikatel, a tak se jim finančně dařilo čím dál lépe. Společně si ale nic neužili, protože vždy musel někdo zůstat v práci. A tak jednou Renata na svého muže zatlačila!

„Tahle to dál nejde,“ řekla po návratu z Dominikánské republiky, kde zase byla sama s dcerami. „S holkama chceme vše sdílet i s tebou!“ pokračovala. „Musíme si najít zaměstnance,“ nakonec navrhl. „Máš, pravdu,“ souhlasil Milan.

„Potřebujeme něco jako finančního ředitele. Ty by ses pak mohla věnovat jen marketingu a neměla bys svázané ruce ekonomickou administrativou,“ nahlas přemýšlel. „Jen musíme dobře vybrat.

Ten člověk bude muset mít dispoziční právo k našemu účtu,“ uvědomoval si závažnost výběru klíčového spolupracovníka.

Štěstí se na nás usmálo

Rozhlásili to po známých a dali pár inzerátů. Několik lidí se přihlásilo, jenže nikdo, kdo by se jim líbil. „Renatko, tomu neuvěříš,“ křičel jednou Milan hned ode dveří po příchodu domů. „Máme finančního ředitele!“

„A kdo to je?“ podivovala se Renata. „No, představ si, že mi zrovna dneska volal Otakar. V tom korporátu v Praze, kde dělal, se změnilo vedení a prý už toho má dost a dal výpověď,“ jásal Milan nad vidinou spolupráce se s bratrem.

„Bylo by to v rodině,“ uzavřel šťastně. Renatě se sice na švagrovi od prvního setkání něco nezdálo, ale netroufala si svému muži kazit radost. Věděla ale, že v Praze měl dobré místo, a tak jí bylo divné, že tak rychle končí.

První a poslední společná dovolená

„Renčo, říkal, že mu nejde o peníze, ale že už nechce poslouchat protichůdné příkazy, že ho nebaví pořád všechno měnit podle toho, co si kdo na centrále v Londýně vymyslí.

Docela ho chápu,“ ujišťoval se Milan s tím, že bratr nemá děti, je rozvedený, tak proč by neměl zkusit něco nového.

V prvních měsících to byla úleva. Otakar nastoupil hned. Nastěhoval se do domu k rodičům, našim sousedům, kde měl samostatnou garsonku.

Bylo vidět, že má zkušenosti z nadnárodní společnosti, protože okamžitě navrhl nové postupy a systémy, které byly efektivní a šetřily čas.

Po třech měsících mohl Milan s Renatou a dcerami odjet na svoji první společnou dovolenou! Po návratu ale všechny čekala studená sprcha.

Vyluxoval jim účet

„Mohla bys, prosím tě, dojít do banky?“ volal jednoho dne manželce Milan. „Otakar si vzal pár dnů dovolenou, jel si něco zařídit do Prahy.“ Renata zamířila do banky. „Je mi líto, to nemůžeme proplatit,“ oznámila úřednice na přepážce. „Ale proč? Je to jen deset tisíc,“ divila se Renata.

„Nemáte tam ani korunu,“ odvětila úřednice. „Prosím?“ nevěřila Renata svým uším a ztuhla. „Během posledních dnů proběhlo pár velkých převodů a váš zůstatek je 125,50,“ řekla paní za přepážkou.

„Zrovna včera váš finanční ředitel převáděl poslední půl milion, s tím, že prý rozšiřujete podnikání,“ dodala.

Okradl i klienty!

„Přece by nás brácha neokradl, to musí být omyl. Zajdu do banky sám,“ reagoval Milan. Ale jeho bratr je nejen totálně obral o vše, ale ještě si za čtrnáct dní jejich dovolené stihl vybrat zálohy i od jejich klientů, kteří jejich firmě věřili!

Vylákal z nich postupně čtyři miliony, které převedl na své účty spolu s dalším milionem, který měli na účtu připravený na financování velké zakázky. Další dny a měsíce si prošli doslova peklem. Otakar měl nedostupný telefon a odjel neznámo kam.

Nikdo napřed nemohl uvěřit, že by bratr okradl bratra. Milan dlouho váhal, ale nakonec podal na Otakara trestní oznámení. Pak se teprve začalo vše objasňovat.

Skončil bůh ví kde

Otakar z předchozího zaměstnání neodešel sám, ale dostal okamžitou výpověď pro ztrátu důvěry. Během několika let si nadělal spoustu dluhů a dostal se tak do spirály, kdy vytloukal klín klínem. Nikdo nemohl pochopit proč? Měl dobré místo, velký plat. Údajně za tím byla nějaká náročná milenka.

To už se ale asi nikdy nikdo nedozví. Otakar se totiž doslova a do písmene vytratil. Policie nakonec odcizené peníze dohledala na účtech na Bahamách.

Přesto si Milan s Renatou prošli doslova zkouškou ohněm a jen díky úvěru a důvěře zajetých klientů se nakonec z problémů dostali, aniž by přišli i o střechu nad hlavou.

Milena R. (68), České Budějovice

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
30.5.2023
Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít naše spokojené rodiny. Ale možná se příbuzní nikdy nemají pouštět do společných projektů. Když jsem budoucího švagra poznala, líbil se mi. Byl to celkem švihák, byl výřečný a vtipný. A navíc měl Karel vysokou stavební školu, už skoro hotovou. Říkala jsem si, že ségra udělala terno a trochu jsem jí záviděla. Trochu dost... Ale já jsem už měla Frantu,
29.5.2023
Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla. Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne. Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastn
29.5.2023
Pořádná dávka napětí na dovolenou! Baví vás detektivky a takzvané true crime story? Tak byste si neměli nechat ujít KRIMI REVUE SPECIÁL 2023. Najdete v něm dechberoucí příběhy těch největších zrůd z Československa. Z minulosti i současnosti. A pachateli jsou nejen muži, ale i ženy, mládež a senioři. Zanechali za sebou převážně zlo, bolest, prázdno. A to nepřišli na svět někde daleko, za ve
28.5.2023
Psí láska může být věrná až za hrob. Ale v tak silné pouto mezi člověkem a zvířetem jsem přece jen nevěřila. Rex mi spokojeně líže ruku a hoví si na mém klíně. Je to ještě takové velké telátko a o světě a o životě v něm neví vlastně vůbec nic. Stálo mě to velkou odvahu, pořídit si znovu psa. Ale rodina mě přemluvila. Její „páníček“ Když nám před osmi lety zemřel pes, manžel neváhal a přin
27.5.2023
Můj muž byl odjakživa bouřlivák. I když mně se to líbilo! K mému údivu si ale vybral mě. No, moc štěstí mi to nepřineslo. Jarek už měl na kontě nespočet zářezů, ale mně tvrdil, že mě také miluje. Měl vřelý vztah k alkoholu, zatímco já nikdy nezkusila ani alkohol, ani cigaretu. Neviděla jsem na alkoholu a kouření, případně drogách, nic zajímavého. Jarek si ale vyzkoušel vše. Brali jsme se, když
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla