Domů     Špatná volba
Špatná volba

S Vladimírem, mým budoucím manželem, jsem se seznámila před osmi lety v jednom vyhlášeném pražském klubu. Kamarádka zrovna odešla na toaletu a já zůstala sama u našeho stolu. Ovšem ne na dlouho.

Přisedl si ke mně úplně cizí muž a na rovinu se mně zeptal, jestli nechci jet k němu domů. Na první pohled bylo zřejmé, že má dotyčný velice vysoké sebevědomí. Já mu však dala důrazně na jevo, že o něj nemám zájem. V ten moment mi začal v kapse zvonit mobil.

Jelikož v podniku hrála nahlas hudba, byla to skvělá záminka odejít. Stála jsem venku před barem a kamáradka mi do telefonu říkala, že potkala známého a jede s ním domů.

Protože jsem nechtěla zůstávat sama, usoudila jsem, že je nejvyšší čas odebrat se také do svého domova. Měla jsem to kousek, šla jsem pěšky.

Procházela jsem kolem známé hospody a v tom mě někdo chytil za ruku. Jaké to bylo zděšení, když jsem zjistila, že je to ten dotěrný chlápek z baru. Začala jsem křičet. Násilím mě přitiskl ke zdi. Bála jsem se jako nikdy v životě.

I když jsem se snažila bránit, nemělo to cenu. Začalo mi docházet, jak špatně tohle celé dopadne. Když už jsem ztratila i poslední kapku naděje, objevil se můj zachránce, Vladimír. Útočník od něj dostal pár dobře mířených ran a svalil se na zem.

“Jste v pořádku? Ublížil Vám? “ zeptal se mě Vladimír. Jeho konejšivý hlas a upřímné oči mi vrátily pocit bezpečí. Tu noc mě doprovodil až domů.

Před vchodovými dvěřmi mi podal lísteček, na kterém bylo napsáno jeho telefonní číslo, prý pro případ, kdybych cokoliv potřebovala. Stal se mým hrdinou. Ale ne na dlouho.

Začala jsem s Vladimírem chodit a o dva roky později jsme měli svatbu. Nebylo to nic velkého, ale naše láska neměla hranic. Pár měsíců po obřadě se ale jeho povaha začala rychle měnit. Z práce se vracel domů až nad ránem, často i v podroušeném stavu.

Z milého a hodného džentlmena se stal agresivní násilník. Hrubé slovní urážky u nás byly na denním pořádku a za nějaký čas jsem dostala první facku. Přesně si vybavuji kvůli čemu to bylo. Vrátil se z ,,práce” ve čtyři ráno a chtěl, abych mu udělala omeletu.

Bohužel jsem neměla v lednici vajíčka. Tehdy mě poprvé uhodil. Vždycky jsem si myslela, že kdyby na mě nějaký chlap vztáhnul ruku, okamžitě bych odešla. Vladimíra jsem ale stále ještě milovala a tajně doufala, že bude zase takový jako dřív. Nebyl. Už nikdy.

Věděla jsem, že za jeho chováním stojí alkohol, proč ale začal vůbec pít, jsem netušila.

Můj život se po boku Vladimíra stával nesnesitelným. Den co den jsem žila ve strachu, kdy mě opět uhodí. Připadala jsem si bezmocná, ponížená. Nikomu jsem se ani nesvěřila, neměla jsem odvahu o tom vůbec začít mluvit. Zanedlouho mě však čekaly i světlejší dny. Postaral se o ně Marek, náš nový soused.

Marka jsem poprvé potkala ráno u poštovních schránek. Byl vysoký asi stodevadesát centimetrů, měl hnědé vlasy a velké čokoládové oči. Procházela jsem kolem něj se sklopenou hlavu, aby si nevšiml fialového důsledku předchozí bouřlivé noci.

Jeho pozornosti to však neuniklo a opatrně se mě začal na manžela vyptávat. Já, uvnitř zoufalá, že se nemohu nikomu se svým trápením svěřit, jsem Markovi všechno řekla. Nevěřil vlastním uším a radil mi, abych na Vladimíra podala trestní oznámení.

To jsem hned zavrhla. Bála jsem se, že kdyby na to přišel, určitě by mě zabil.

Od této chvíle jsem se s Markem tajně scházela každý den. Psychicky mi pomáhal, držel mě, jak se říká nad vodou a já měla díky našim společným chvílím zase důvod žít.

Začala jsem pomalu znovu získávat sebevědomí a jednoho krásného dne jsem se konečně rozhodla, že od manžela odejdu. Čekala jsem na Vladimíra až do rána. A Marek také, protože mě s ním nechtěl nechávat samotnou.

Bůh ví co by udělal, až bych mu oznámila, že už s ním nechci žít. S Markem jsem se cítila jistě, sebevědomě a odvážně. Jenže Vladimír vůbec nepřišel. Druhý den ráno mi zazvonil telefon a já se vzápětí dozvěděla, že manžela zavřeli.

U soudu jsem se nestačila divit. Za mříže ho poslali za organizované zločiny a těžké ublížení na zdraví. S jeho komplicem, který byl prý dlouho hledaný českou policií, vykradli nějaké směnárny. Pak se jim postavil do cesty majitel odhodlaný své peníze chránit.

Schytal tolik ran, že ho sanitka přivezla opravdu na poslední chvilku. Nemohla jsem věřit, že se z manžela stalo takové zvíře. Teprve teď odezněl poslední zbyteček lásky, který jsem k němu cítila. Začala jsem ho nenávidět.

Jak se říká, láska je od nenávisti jen krůček daleko. Jakmile soud vyslovil rozsudek, po dlouhé době jsem si konečně oddychla. A ten kámen, který mi spadl ze srdce musel být slyšet snad až naproti přes ulici.

Vladimír dostal osm let. Já žiji s Markem. Jsem opravdu šťastná, neboť teprve Marek mi ukázal, jak má vypadat opravdová láska. Těšíme se spolu na miminko. Ale i když vím, že mě Marek ochrání, stale se bojím.

Usínám a probouzím se se strachem, co se stane, až mého bývalého manžela pustí z vězení. Možná bychom se s Markem a naším děťátkem měli odstěhovat někam hodně daleko, ale proč utíkat? My jsme přece nic neudělali.

Na druhou stranu – mám opravdu riskovat, že mi Vladimír zase ublíží? Nebo Markovi? Našemu děťátku? Nevím. Zatím se rozhoduji. A žiji svůj život, který je teď tak krásný.

Jana, 33 let

reklama
Související články
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
1.6.2024
Tak moc jsem si vysnila dokonalou lásku a byla jsem schopná pro ni udělat cokoli, až jsem na to doplatila. Je to snad nějaký trest za snění? Narodila jsem se na Moravě, když mi bylo sedm let, tak se naši rozvedli. Zůstala jsem jen s maminkou. Tehdy se ve mně asi zrodila touha mít pořádného chlapa, který se o mne postará. Byla jsem tedy holka hodně divoká, měla jsem ráda diskotéky a tam o nápadn
30.5.2024
Po škole jsem se poflakovala po sídlišti a rodiče moc nezajímalo, co vlastně dělám. Počítali s tím, že budu prodavačkou. Já ale chtěla víc. Ohlížím-li se zpět, měla jsem v životě nakonec vlastně štěstí. Ne že bych si ho dlouho užila, ale alespoň mě potkalo. Rodiče si odjakživa přáli, abych se jednoho dne stala prodavačkou, stejně jako maminka. Jenže než takový osud, to jsem se raději rozhodla j
27.5.2024
Příběh mé sestry je smutný. Ale je to ohromná bojovnice. Když se jedná o dítě, dokáže se s osudem pořádně poprat. Lidský život píše romány, někdy bohužel smutné a kruté. Takový je příběh mé sestry. Bývala to krásná holka, plná života, rozesmátá, kluci ze širokého okolí do ní byli zbláznění. Kolem osmnáctého roku to s ní začalo jít z kopce. Nejhorší noční můra se stala skutečností. Stačila se vš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl