Domů     Mám románek s kamarádem svého syna!
Mám románek s kamarádem svého syna!

Manžel ode mne odešel ze dne na den. Ten šok vám nedokáži ani popsat. Žila jsem v domnění, že máme dobré manželství a že se s manželem máme stále rádi. Vše ale změnila jediná věta!

Snad bych se s tím, že má můj muž milenku vyrovnávala lépe, kdyby to přišlo pozvolna, kdybych se na tu situaci mohla připravit. Ale tuto skutečnost jsem se dozvěděla díky anonymu. Přišlo to jako blesk z čistého nebe.

Jednou odpoledne po příchodu z práce jsem ve schránce našla anonymní dopis, který mi v jedné větě sdělil, že manžel má milenku. Když jsem ho večer Mirkovi ukázala, stále ještě jsem byla přesvědčená, že je to buď hloupý omyl nebo žert.

Prozrazenou nevěru přivítal!

Jeho reakce mě naprosto odrovnala a v minutě mi zničila celý život. „Víš Miládko, jak se mi právě ulevilo? Už dlouho jsem se ti chtěl přiznat. Magdu miluji a chci se rozvést,“ řekl, naházel si věci do kufru a během chvíle byl pryč.

Tak rychle a nečekaně skončilo naše jedenadvacetileté manželství. Měla jsem na srdci tolik otázek.

Chtěla jsem vědět co to je za ženu, co jsem udělala špatně a jestli si to nechce rozmyslet… Kde se mohla stát tak hrozná chyba, že mě můj muž dokázal z minuty na minutu opustit, aniž by se zamyslel, co to udělá se mnou.

Jen proto, že jeho nová láska je o polovinu mladší než já, zahodil vše, co jsme spolu prožili?

Vykašlal se i na syna

Nechápala jsem, že ho nezajímá ani náš syn. Náš skoro dvacetiletý syn Martin se zrovna dostal na vysokou školu. Kolikrát jsme si s manželem plánovali, co vše spolu podnikneme, až naše dítě vyletí z hnízda.

Takovou jsme měli radost, že se Martin dostal na první pokus na právnickou fakultu. Dokonce jsme to spolu oslavili na večeři v restauraci. Teď jsem na vše zůstala sama.

Dění kolem sebe jsem příliš nevnímala, jen jsem se samozřejmě snažila co nejlíp starat o Martina, který naštěstí stále bydlí doma, i když chvíli uvažoval o spolubydlení s kamarády. To mě asi v té době drželo nad vodou. Vlastně jsem fungovala trochu jako robot. Tahanice kolem rozvodu mě ničili.

Hezké večery ve třech

Martin si samozřejmě udělal ve škole nové přátele a čas od času někoho přivedl i domů. Nejčastěji nás navštěvoval Martinův kamarád Dan. Učili se spolu. Dan byl ve škole machr a Martin z něho byl nadšený. Měla jsem radost, že má takového přítele.

Byla jsem vděčná, že alespoň můj syn je v pohodě a klukům jsem k učení nosila různé dobroty. Dan byl sympaťák a někdy zůstal i na večeři a pak jsme si všichni tři občas udělali hezký večer, kdy jsme si třeba pustili film nebo si jen tak povídali. Byly to jediné chvíle, kdy jsem zapomněla na své trápení.

Samotu jsem nezvládala

Až jednou Martin odjel se svým otcem na hory, a tak jsem se cítila ještě osamělejší než obvykle. Večery pro mne byly stále těžké. Někdy jsem je celé probrečela. Jindy šla spát se slepicemi.

A někdy jsem si dokonce sama otevřela lahev vína, což bych dřív nikdy neudělala. A tak jsem si jednou večer popíjela víno a snažila se sledovat nějaký nudný film co zrovna běžel v televizi. Najednou se mi zdálo, že něco ťuká na okno.

Lekla jsem se, že jsem snad už tak opilá, že mám halucinace. V tu chvíli se ale zase ozvalo: Ťuk, ťuk, ťuk. Na mé okno opravdu dopadaly kamínky. A tak jsem se šla podívat, cože se to děje. Opravdu mě vůbec nenapadlo, že by ty kamínky házel někdo kvůli mně.

Nevěřila jsem svým očím

Pod oknem stál Dan. Napřed jsem vůbec nechápala o co jde. On přece věděl, že je Martin pryč. Co může Dan tak pozdě chtít? Ale protože jsem si ho moc vážila, mému synovi obětavě pomáhal s učením a vždy byl moc slušný, pozvala jsem ho dál.

Udělala jsem kávu a chvíli jsme mluvili o počasí. Proč přišel ale stále neříkal. Nakonec jsem mu nabídla i víno, protože mi bylo trapné, že sama mám nalito, ale hovor byl jen nezávazný a v podstatě o ničem.

Když jsem mu už asi počtvrté poděkovala za to, co dělá pro Martina a už jsem opravdu nevěděla, co říci, aby řeč nestála, náhle se rozloučil a odešel. Dívala jsem se za ním z okna a nic jsem nechápala. Byla to opravdu zvláštní návštěva! O dva dny později ale přišel zas.

Na první pohled

Když jsem otevřela, stál za dveřmi celý rudý a v ruce držel růži. V tu chvíli jsem všechno pochopila, už ani nemusel nic říkat. Pozvala jsem ho dál a uvědomila jsem si, že moje barva v obličeji bude asi podobná té růži, kterou mi donesl.

Proboha, vždyť je to spolužák mého syna! „Připadám si hrozně trapně, ale já si opravdu nemohu pomoci,“ vysoukal ze sebe. „Zamiloval jsem se do tebe, Milado. Žádná jiná mě nezajímá. Vím, že máme mezi sebou velký věkový rozdíl, ale to mě nevadí!“ chrlil ze sebe.

„Zamiloval jsem se do tebe hned napoprvé, když jsem tě viděl!“ Nějakou dobu s tím bojoval, pak si uvědomil, že se s tím válčit nedá.

Zamotal mi hlavu!

„Vím, že se ti musím zdát šílený a že mě teď nejspíš vyhodíš, ale já ti to musel říci,“ pokračoval. Jenomže to bylo to poslední, co by se mi chtělo v tu chvíli udělat. Jeho obdiv mi neuvěřitelně lichotil.

Poslouchat, jak jsem hezká, přitažlivá a chytrá… Něco tak hezkého mi už dlouho nikdo neříkal. Byl to balzám na moji bolavou duši. Sice jsem se v koutku duše styděla a uvědomovala jsem si nestandardnost té situace, ale sílu ho vyhodit jsem neměla.

A tak místo, abych jako ta rozumnější vysvětlila Danovi, že náš vztah je nerealizovatelný a ať si najde děvče svého věku, tetelila jsem se blahem a propovídala s ním celý večer. Došlo i na pár důvěrností, ale nic vážného.

Párkrát mě pohladil po vlasech nebo po ruce. Moc jsme se spolu nasmáli. Tak krásný večer nepamatuji. Navíc jsem si konečně všimla, jak moc pěkný kluk Dan je.

Co když příště neřeknu ne?

Hned po jeho odchodu mi pípla sms, kde mi děkoval za nádherný večer. Od té chvíle jsem jako malá holka. Píšeme si celé dny a já se nemohu dočkat další krásné zprávy. Vím, že náš vztah by byl nepřípustný, že nemá budoucnost a že by nás všichni odsoudili.

Navíc nevím, jak přijal syn, že se mu matka zamilovala do kamaráda. Asi by ho to ranilo a po rozvodu by to byla další rána. Ale já si vůbec nemohu pomoci. Úplně jsem jeho kouzlu propadla a jen díky němu se mi daří najít v životě zase nějakou radost.

Těším se na další setkání s ním, ale vím, že bychom neměli být sami, protože se bojím, že příště již nedokáži odolat.

Milada H. (54), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte