Domů     Pes mi zachránil život
Pes mi zachránil život

Čtyřnozí přátelé jsou vážně hotové požehnání. Dokážou zahnat všechny vaše chmury a starosti. A někdy zaženou i skutečné nepřátele a bijí se za vás do posledního dechu.

Dcera mi pomohla z výtahu a otvírá dveře mého bytu. Proti mně se nemotorně koulí malé štěně a za ním běží moje vnučka. „Babi, Babi, to je pro tebe. Aby ti nebylo tak smutno.“ Vnučka zvedá pejska ze země a podává mi ho do náruče.

„Pohlaď si ho!“ Štěně mi důvěřivě líže ruku a mžourá na mě očima, které má jak korálky. Je to vážně krásny a roztomilý pejsek, ale já se s ním prostě nejsem schopná pomazlit a raději ho dávám zpět vnučce. Vidím na ní velké zklamání.

Moji nejbližší mi chtěli udělat radost, moc dobře to vím. Ale já prostě nemůžu.

Zatím to asi nezvládnu

Vyměnit během pár týdnů svého Deniho za nového čtyřnohého kamaráda, to prostě nejde. Byla by to strašná zrada. Vždyť ten můj milovaný pejsek mi byl do slova věrný až za hrob. Tak strašně mě chybí.

Ničeho nelituji z toho co se stalo, jako toho, jaký osud potkal Deníka. Mého úžasného kamaráda a ochránce.

Byl také tak roztomilý

Když jsem si před devíti lety domů přivedla Denise, bylo to stejně roztomilé, malé baculaté štěňátko. S Denim jsme si hned padli do oka. Byl to skvělý společník. Brzy se naučil poslouchat.

Uměl přesně vycítit mé nálady a hned věděl, kdy je dobré chovat se klidně a poslouchat, kdy může dělat blbinky, aby mě rozesmál a kdy je čas na to, aby se ke mně přitulil a jen tak mi dával najevo svou oddanost.

Nebyl to velký hrdina

I když se doma choval Deni velice suverénně, venku to už tak slavné nebylo. Velkých psů se bál. To vždy stáhl ocásek a šel důsledně vedle mé nohy. Moc dobře věděl, že já bych ho nedala. Nakonec jsme to jednou zažili.

Na louce v parku se k nám přihnali dva cizí psi a začali Deníka napadat. Páníček nebyl nikde na blízku vidět. Chňapla jsem oba dva psy za obojky, odtrhla je od Deniho a postavila se mezi ně. Křičela jsem a mávala rukama, až se konečně objevil páníček. Ještě jsem mu stačila pěkně vyhubovat a pak s Denim odešla.

Jdu na odečet plynu

Chlapík, co stál za dveřmi, vypadal docela sympaticky. Deník nebyl zvyklý štěkat, když někdo zazvonil. Byl to prostě gaučový typ a žádný hlídač. Tentokrát to ale bylo moje štěstí.

Když jsem chlapíka pustila do bytu, ukázalo se že žádný zaměstnanec plynáren není. A dokonce nebyl ani milý. Zabouchl dveře a hned na mě vyštěkl příkaz, abych mu dala peníze a šperky. Chtěla jsem se rychle dostat ke dveřím, ale chlap mi zastoupil cestu. Začala jsem křičet.

Změnil se v zachránce

Zloděj mě jednou ranou povalil na zem a zacpal mi pusu. Deník kolem nejprve zmateně pobíhal, ale pak se odhodlal a skočil chlapovi za záda. Bylo to na poslední chvíli, už jsem se začala dusit. Deník se darebákovi zezadu do krku.

Ten zařval a povolil moje sevření. Potom chňapl mého pejska a mrštil s ním o dveře. Začala jsem ho prosit, ať mu neubližuje, že mu dám všechno, co chce. Deni, lehce otřesený, ale přestal kňučet a vrhl se znovu do boje. Teď si vzal do parády zlodějovi nohy.

Darebák ho však znovu odkopl. Deník zakvílel a víc už si nepamatuji. Zřejmě jsem omdlela.

Děsivé probuzení

Pamatuji si až chvíli, kdy mě odnášejí z bytu na nosítkách do sanitky. Měla jsem několik zlomených žeber a ještě další zranění.

Rodina i přátelé, kteří za mnou do nemocnice, kde jsem si dva týdny poležela, my události, které si už nepamatuji, servírovali po troškách. Můj statečný Deník byl po kopnutí od zloděje vážně pochroumaný.

Přesto se nějakým zázrakem dostal z našeho balkonu oknem do chodby domu. Tam začal tak výt a štěkat, až vyplašil sousedy. Ty pak přivedl k mému bytu. Ti pak zavolali policii i sanitku.

Doufám, že ho nikdy nepotkám

Zloděje chytli a mě odvezli. Na chodbě ale mezitím sám, bez pohlazení, poděkování a rozloučení zemřel můj statečný pejsek. Po všech těch ranách podlehl vnitřním zraněním. Vše se točilo kolem mě a toho chlapa. A hlavní hrdina zůstal bez povšimnutí.

Bojím se, abych toho zloděje někdy v životě znovu nepotkala. Pomstila bych se mu za Deníka. Za hrdinu, který mi zachránil život. A teď tu na mě kouká smutně malé štěně, které netuší, co všechno se v tomto bytě odehrálo. Asi si ho přece jen nechám.

Deník by byl rád, že se zase směju. Z mých smutků byl vždy celý zoufalý. „Šímo, pojď ke mně!“. Úplně automaticky mi vyskočilo toto jméno. Jasně, bude to Šimon, můj nový parťák.

Božena J. (74), Liberec

reklama
Související články
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
26.11.2023
Zamilovat se do přitažlivého profesora, a navíc získat i jeho lásku? To je sen nejedné studentky. Mě se to povedlo, ale zničila jsem si tím život! Už na první přednášce, kterou vedl, jsem se nemohla pořádně soustředit na výklad. Náš profesor byl totiž nejen velice pohledný, ale také neskutečně šarmantní, inteligentní a vtipný. Byla jsem jím naprosto okouzlená. Rozhodla jsem se, že tohoto chlapa
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3