Domů     Svobodná se závazky
Svobodná se závazky

Každá svobodná matka mi jistě dá za pravdu, že nejhorší na tom být s dítětem sama není nedostatek financí ani chybějící ruce navíc. Co schází nejvíc je možnost sdílet rodičovské potíže s někým druhým.

Mít se s kým poradit, komu postěžovat, zkrátka mít někoho, kdo vám pomůže nést část rodičovského břemene. Ovšem najít si partnera, když máte doma malé dítě, je prakticky nemožný úkol.

Nejen, že na nějaké shánění mužů nemáte mezi prací a péčí o mimčo a domácnost vůbec čas, ale zpravidla vám chybí i energie a vůle. I já jsem na seznamování s opačným pohlavím prakticky rezignovala.

Nakopla mě až má nejlepší kamarádka Soňa, která mi podala inzerát na několika seznamovacích serverech. Aby toho nebylo málo, jako profilovou fotku použila fotografii tři roky starou. Navíc v kolonce rodina uvedla „svobodná a bezdětná“.

To mě vážně zvedlo ze židle, vždyť moje Maruška je mým nejdražším pokladem! Jenže Soňa mi vysvětlila, že problematiku internetového seznamování studovala, a že to všechny svobodné mámy dělají stejně.

S dítětem vyrukují až tak na páté schůzce, aby chlapa hned neodradily. Hlavně mi řekla, že to udělala i ona. To byl pro mě asi nejpádnější argument, vždyť oni dva s Pavlem jsou krásný a fungující pár, vždy jsem jí takový vztah záviděla. Bylo rozhodnuto.

Netušila jsem, co mě po uveřejnění inzerátu čeká. Záplava rádoby vtipných, oplzlých, ujetých i zcela mimózních zpráv od navoněných seladonů a podivných individuí, mě téměř donutila inzerát okamžitě smazat.

Když už jsem to chtěla udělat, objevila se jedna reakce, která mě opravdu zaujala. Luboš nebyl okouzlující za každou cenu, ani se mě nesnažil ohromit výčtem vulgarit a rozměrem svého nádobíčka.

Podle projevu, fotky i profilu se mi jevil jako úplně normální sympaťák. A tak jsme si začali psát. Nejprve jen takové ty všeobecné fráze, ale brzy jsme přešli k docela intimním tématům. Jediné, čemu jsem se úzkostlivě snažila vyhnout, byla zmínka o dětech.

Vyměnili jsme si snad stovku e-mailů, volali si přes skype, psali po ICQ a pořád bylo co rozebírat. Nakonec jsme se rozhodli setkat naživo. Asi si dovedete představit, jak moc jsem byla nervózní.

Bylo to mé první rande po dvou letech a taky jsem se trochu bála, jestli mě ve vinárně nečeká nějaký úchylek. Přeci jen jsme se znali výhradně virtuálně.

Naše schůzka dopadla nad očekávání dobře. Luboš se mi v reálu líbil ještě daleko víc než na fotkách. Byl vtipný, pohotový a galantní a ani já jsem mu evidentně nebyla lhostejná. Rozloučili jsme se až hluboko po půlnoci, kdy mě na dobrou noc něžně políbil ruku.

Připadala jsem si jak v nějakém snu, nebo v romantickém filmu. Celý následující týden jsem nemohla myslet na nic jiného, než právě na Luboše. Jak se má, co asi dělá, cítí to stejně jako já? Ale taky jsem měla pěkné výčitky, že jsem mu neřekla o Marušce hned.

Připadala jsem si jako intrikánka, která ho tahá za nos. Dala jsem si předsevzetí, že hned při další schůzce půjdu s pravdou ven. Jenže to nešlo. Ne, vážně to není výmluva. Kdybyste tam byli, určitě byste mi dali za pravdu. Kdy jsem mu to jako měla říct?

Když mi donesl kytici růží? Nebo když objednal mé oblíbené víno, protože si pamatoval co mám ráda? Nebo snad když jsme spolu dlouhé hodiny tančily valčík i tango?

Nemyslete si, měla jsem strašné výčitky, ale taky jsem cítila, jak se do Luboše víc a víc zamilovávám a za nic na světě jsem ho nechtěla ztratit.

Před každou další schůzkou jsem byla stoprocentně odhodlaná vyjít s pravdou ven, ale čím déle jsem skutečný stav věcí zamlčovala, tím těžší bylo se přiznat. Co si o mně bude myslet, když jsem ho tak dlouho tahala za fusekli?

Určitě se ve mně strašně zklame a už mě nebude chtít. To jsem přeci nemohla připustit. Ale ať mě svědomí trápilo sebevíc, každé naše rande bylo vždy ještě o stupínek lepší, než to předchozí.

Luboš na mě nespěchal, jako pravý gentleman šel na všechno pomalu a vždy čekal na moje nenápadné signály. Třeba první polibek padl až na čtvrté schůzce. Ale o to byl něžnější, sladší a romantičtější. A jak něžností přibývalo, začala jsem chtít víc.

Moc jsem se toužila s Lubošem pomilovat. Tak moc, že jsem se o to nechtěla nechat připravit. Však už jsem neměla sex dlouhé dva roky. Rozhodla jsem se být sobecká a vyrukovat s pravdu až při první společné snídani. Jestli pak odejde, alespoň budu mít na co vzpomínat.

Na tohle rande jsem se připravovala zvlášť pečlivě. Zašla jsem si ke kadeřnici i na kosmetiku a koupila si nádherné krajkové prádlo, které odhalovalo přesně tak akorát a skrývalo, co mi přebývalo ještě z těhotenství.

Připadala jsem si krásná, sebevědomá a odhodlaná si tuhle noc užít. Pak se děj vůle boží. Ze začátku vše probíhalo, jak jsem si vysnila. Luboš byl jako vždy dokonalý společník. Dali jsme si dobrou večeři, popovídali si a nakonec skončili na parketu.

Jak jsme spolu tančili, tělo na tělo, Luboš mi jemně hladil záda a já se opájela jeho nádhernou vůní, přišlo mi to jako dokonalý okamžik. Odhodlala jsem se a špitla mu do ouška, že bych zítra ráda posnídala v jeho kuchyni.

Přišlo mi to jako decentní naznačení mých úmyslů a taky jsem byla přesvědčena, že už je ten pravý čas. Ale Luboš se zachoval dost nepředvídatelně. Jako kdybych ho tou větou nějak vyděsila, nebo co.

Jen rychle zabrumlal cosi ve smyslu, že se mu to teď nehodí, že zítra musí brzy vstávat a ať se nezlobím. Poměrně rychle náš večer ukončil. Byla jsem jako zkoprnělá. Copak jsem na něj vážně šla příliš rychle? Vyděsila jsem ho nabídkou milování?

Ale vždyť ke mně vysílal naprosto jasné signály, přece jsem si je všechny nevymyslela.

Byla jsem zklamaná, rozčarovaná a uražená. Ale jak se říká – čokoláda hojí všechny rány. I když to odnesla celá bonboniéra, co jsem měla nachystanou po Soňu, že mi tak obětavě hlídala Marušku, rozhodla jsem se to nevzdat a dát Lubošovi ještě šanci.

Snad se zkrátka jen lekl a už se mu to rozleželo v hlavě. Ostatně kdyby se mnou nechtěl být, nedomluvil by si další schůzku. A zase to byl můj milý, laskavý a nesmírně přitažlivý Luboš, který mě zahrnoval pozornostmi. Můj Luboš, z jehož vůně se mi točila hlava.

Jehož velké hebké ruce uměly hladit jako žádné jiné a úsměv se mi vrýval rovnou do srdce. Bylo mi s ním tak krásně. Ovšem jen do chvíle, kdy jsem mu nenápadně pod stolem vyzutou nohou pohladila stehno. To se zase uzavřel do sebe a rychle vypoklonkoval.

Teď už byla nejen zklamaná, ale i pořádně vzteklá. Co se to, propánakrále děje? To se mu nelíbím? Proč si se mnou domlouvá vždy další schůzku? Nebo je asexuální či snad impotentní? Nebo chodí s více ženami a na mě už mu nezbývá dost vášně?

Hlavou se mi honilo nepřeberné množství různých variant, ale ani jediná nedávala kloudný smysl.

Dala jsem si víc jak týden na přemýšlení, abych si ujasnila co vlastně chci, a teprve pak jsem se uvolila na další rande. Tentokrát jsem byla pevně rozhodnutá přijít téhle záhadě na kloub.

A protože trpělivostí zrovna neoplývám, uhodila jsem na něj hned zkraje večera. Má otázka byla jasná:

„Proč se mnou nechceš spát?“ Hned po vyslovení téhle věty jsem si připadala docela trapně a uboze, ale už to nešlo vzít zpátky a já potřebovala znát odpověď. Luboš zrudl a kopl do sebe celou skleničku vína naráz.

Bylo na něm vidět, jak se snaží v hlavě sesumírovat nějaké vysvětlení, div že se mu nekouřilo z uší. Nakonec jen kývl na číšníka s tím, že zaplatí. Zvedl se, pomohl mi do kabátu a řekl jen:

„Pojeď a uvidíš,“ vyzval mě. Přiznávám, že jsem se bála co na mě bude u něj doma čekat, ale zvědavost byla silnější. A tak jsem poslušně nasedla do auta a následovala Luboše až ke dveřím jeho bytu. Tam se trošku zarazil, zhluboka se nadechl a pomalu vsunul klíč do zámku.

Byla jsem připravená skoro na všechno – na manželku, registrovaného partnera i podivínský byt se sbírkou fetišů. Ovšem co jsem už v předsíni spatřila předčilo má očekávání.

Kolem botníku vyzdobeného barevnými nálepkami se ledabyle povalovalo několik párů botiček různé velikosti a na věšáku nad ním byl růžový kabátek i větší zelená bunda. A netrvalo dlouho, kdy se k nám přiřítili i malí majitelé zmíněných svršků.

Starší Filip a malá Lucinka. Vlastně jsem vůbec neměla čas celou situaci jakkoli pobrat, protože mě děti hned odtáhli do pokoje za chůvou. Tam měli rozložené puzzle a nedali jinak, než že jim s taťkou musíme pomoct.

Až když jsem složila velkou část kočičí hlavy mi pomalu začalo docházet, co se děje.

Luboš byl na tom úplně stejně jako já! Taky se bál prozradit, že je otec samoživitel, aby mě neodradil. Jak mi to všechno docvaklo, začala jsem se nekontrolovatelně smát. Vůbec jsem se nemohla zastavit.

A čím víc se mě Luboš i děti ptali co se děje, tím víc jsem se smála a smála. Nakonec jsem jen beze slov sáhla do kabelky a podala mu fotku své krásné Marušky.

Luboš chvíli zíral na fotku, chvíli na mě, pak zase na fotku, a když i jemu došly všechny souvislosti, smáli jsme se tam spolu oba dva jako úplní blázni. Děti i chůva si jen nechápavě klepali na čelo. No a to je vlastně konec. Tedy ne konec, ale začátek.

Začátek příběhu dvou samoživitelů, kteří se do sebe zamilovali a ze dvou neúplných rodin vytvořili jednu krásnou velkou láskyplnou rodinu. A tak jsem se, prakticky během jediného večera stala mámou tří báječných dětí.

Jenom se nám zatím nedaří další bratříček nebo sestřička. Držte nám palce!

Eva, 33 let, Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
20.9.2023
Navzdory nemoci si užívám života. Děti o mě vzorně pečují, takže si nemohu na nic stěžovat. Žiji si tak dobře, jako nikdy jindy! Na děti jsem byla sama a nemohla jsem je rozmazlovat. Zpětně si uvědomuji, jak moc jsem na ně byla tolikrát přísná. Mnohdy i zbytečně! Po dvou klucích se mi narodila vytoužená holčička a já myslela, jak skvělý život mě čeká. Hodný manžel, a pěkné bydlení v čerstvě pos
18.9.2023
Tchána jsem měla ráda. Byl veselý, bezstarostný. Jen nám neřekl pár věcí… Bohužel byly docela zásadní. A nevíme, jak se s tím poprat. Do Mirkovy rodiny jsem skvěle zapadla. Jeho maminka sice byla zpočátku nedůvěřivá, to se ale časem změnilo. Její muž, tedy později můj tchán, Karel si mne ale hned zamiloval. Nebylo lepšího tchána Byl skvělým otcem, tchánem a i dědečkem pro naše vnoučata. T
14.9.2023
Když si naše Eliška něco umane, nikdo s ní zkrátka nehne. Do všeho se hrne po hlavě a nekouká napravo ani nalevo. Jen já ji dokážu pochopit. Jsem hodně moderní babička, myslím, že mnohdy modernější než moje děti. Bohužel. Jsem to já, kdo chápe většinu výstřelků svých milovaných vnoučat. Proto s nimi mám skvělý vztah a za mnou chodí, když se potřebují někomu svěřit nebo se poradit. Mám pro mnoho
14.9.2023
Máme jednu dceru a jednoho vnoučka. Za oba jsme osudu moc vděční. V jednu chvíli jsme se ale o chlapečka báli víc, než kdykoliv jindy. Naše dcera otěhotněla docela pozdě. Byla sice vdaná už od svých sedmadvaceti let, ale celých deset let si dávala s potomkem na čas. Nebo to byla spíš Radimova práce, že takhle otáleli? Nikdy jsem jim nechtěla sahat do svědomí, štěstí našich mladých pro nás bylo
12.9.2023
Vůbec nemohu pochopit, jak se to tehdy mohlo stát. Stačila chvilka nepozornosti a neštěstí bylo tady. Dopadlo to sice dobře, ale trest následoval krutý. Bylo odpoledne a já vyrazila s vnoučkem Honzíkem na vycházku. Ale znáte to, děti jsou jako pytel blech, uhlídat je vyžaduje čtyři oči. V parku jsme potkali jeho kamarády, a to se vždycky Honzík předvádí, protože doma nemá sourozence. Snažila
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě