Matka chce vše pro sestru

Total
1
Shares

Mám o šest let mladší sestru Karin. Před rokem nám zemřel otec. Moje matka vždy milovala jen ji, takže naše vztahy po smrti táty zůstaly na bodě mrazu.

Vdávala jsem se v osmnácti, abych se brzo dostala z domova. A celý život jsem byla zvyklá spoléhat jen sama na sebe, a i když jsem se rozvedla, dokázala jsem sebe a své děti zabezpečit, i když to nebylo snadné. Sestra byla pravý opak. Dlouho studovala a nechala se od rodičů živit, pak jí ženich zrušil dvakrát svatbu. Nakonec se vdala za kluka o osm let mladšího, se kterým má tři kluky a stejně zůstala sama.

Jen ona potřebuje pomoc

Ani mě nepřekvapilo, když po smrti babičky a dědou se kterými jsme vždy bydleli, vyměnili náš starý velký byt za 1+1 pro sebe a nový 3+1 pro sestru. Pro mě nic. Časem táta rozhodl, že sepíšou s mámou závěť, kde bude, že jejich byt jednou dostanu já. Sepisovali jsme to všichni celé odpoledne už asi před 15 lety a moji rodiče se tím nikdy netajili ani před přáteli, jak mají své věci uspořádané.

Velké překvapení

U notáře matka závěť nepředložila. „Kde je závěť, mami?“ zeptala jsem se. „Jaká závěť? Žádná není,“ pronesla. Při odchodu mi mezi čtyřma očima řekla: „Proč sis ji neofotila?“ a odešla. Sestra tak dostala šestinu toho, co mělo být mé, a to i přesto, že byt, který dostala ona by dnes měl hodnotu 7 milionů, zatímco byt rodičů má cenu poloviční. Je mi jasné, že 4/6 co vlastní matka, také věnuje sestře. Vlastně mě vydědila. Co si ale neuvědomuje je, že se mnou trestá i svá vnoučata, mé děti.

Pavla H. (56), Tábor

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit