Domů     Starší muž mě přivedl k rozumu!
Starší muž mě přivedl k rozumu!

Narodila jsem se jako nechtěné dítě. Můj otec bral jen mého bratra a mne ignoroval. Ještě že jsem měla zastání v mámě, můj život byl ale i tak, jedna velká katastrofa.

Moje dětství bylo celkem šťastné i přesto, že mě můj otec nechtěl. Bohatě mu stačil můj starší bratr Petr. Maminka si ale mé narození prosadila.

Fakt, že se mu přes jeho nesouhlas narodilo druhé dítě, a ještě k tomu dcera, pro něj byl zřejmě ponižující, a tak otec po mém narození začal pít a manželství mých rodičů se rozpadlo. Otec nás ani nechtěl vídat a když jednou přijel, chtěl vidět jen Petra.

U soudu se nás zřekl

Tehdy se mu maminka zase postavila a řekla mu: „Buď uvidíš oba, nebo ani jednoho.“ Dopadlo to tak, že u prvního soudu o přiznání výživného se nás otec zřekl s tím, že nás už nechce vidět. Přesto jsem po setkání s ním roky toužila, a snažila se ho kontaktovat.

Až díky zásahu strýce otec na setkání přistoupil. „Mohu ale jen dopoledne. Ve dvanáct chodím pro oběd do školy a pak jdu do hospody,“ vzkázal mi. To se mě tak dotklo, že jsem setkání zrušila.

Děda mě miloval příliš

Maminka si po rozvodu našla přítele, za kterým jsme se odstěhovali do malé vesničky kde bydlel s rodiči. Byl to takový malý stateček. Králíci, slepice, kůň, psi, prasata, krávy. S nevlastní tátou jsem získala i dva nevlastní bratry. A úžasné prarodiče.

Jenže můj nevlastní dědeček mě měl radši víc, než by bylo normální. Dlouho jsem tomu nerozuměla, takže dlouhá léta jsem si myslela, že je to normální, že „to“ asi dědečkové dělávají. Jenže s pubertou jsem pochopila, že je něco špatně.

Ležel na mě a funěl

Ne, že by mě přímo zneužíval, ale pamatuji se, jak mě povalil do sena, lehl si na mě, začal funět a já cítila jeho vzrušení. Pak upadl a odpočíval. Buď se nikdy nic horšího nestalo, anebo to můj mozek vytěsnil.

Když jsem se při druhém pokusu na seně začala bránit, skončilo vše velkou rodinnou bouří, kdy nás děda vyhodil, a my se museli odstěhovat. Mámin partner se svému otci postavit neodvážil. S bratrem jsme to nesli moc špatně.

Na statku jsme byli šťastní, měli jsme tam svoji partu, svá zvířata a já i koně. A o vše jsme ze dne na den přišli a tím můj šťastný život na dlouho skončil.

Znásilnil mě

Dalšího partnera už máma nechtěla. Zato já se v sedmnácti po uši zamilovala. Mámě se nelíbil. Tehdy jsem ještě nechápala, proč. Měl dvě děti, o které se nestaral, ale stále dokola opakoval, jak je miluje a jak jsou pro něj nejdůležitější na světě.

Po roce, kdy mě neustále deptal a vydíral, jsem se s ním konečně rozešla. Škemral tak dlouho, až jsem mu slíbila poslední večeři na rozloučenou. A to byla velká chyba. Odvezl mě k sobě domů a tam mě znásilnil se slovy:

„Když tě nebudu mít já, tak nikdo!“ A pak mě vyhodil z bytu. Byla jsem ráda, že jsem to přežila.

Místo lásky splácím dluhy

To vše vedlo k tomu, že jsem začala chodit za školu, kouřit marihuanu a lhát mámě. A ještě mě ke všemu vyhodili ze školy před maturitou. Jak to se mnou máma vydržela dodnes nechápu. Moc radosti jsem jí nedělala. Pak jsem se seznámila s Honzou.

„Eliško, ten tě stáhne zase ke dnu!“ řekla jen máma a měla bohužel zase pravdu. Po dvou letech jsem byla psychicky na dně. Týral mě psychicky i fyzicky. Nakonec jsem od něj utekla jen v kraťasech a triku.

Připravil mě o veškeré vybavení našeho pronajatého bytu a zanechal mě s dluhem dvě stě tisíc korun.

Starouš mě nudil!

Pak jsem potkala nejlepšího chlapa svého života, jen jsem to hned nevěděla. Radek byl o jednadvacet let starší než já, měl byt, dobře vydělával a do mě se na první pohled zamiloval.

Byl to náruživý sportovec, a tak mě přivedl do party kamarádů se kterými jsme aktivně trávili volný čas a zažívali skvělé chvíle. Konečně se můj život srovnal.

Jenže po dvou letech mě Radek začal nudit a já udělala další pitomost, když jsem ho vyměnila za mladšího Marťase se kterým jsem se odstěhovala do domečku, který jsme měli pronajatý.

Půjčila jsem si u kamarádky a strýce, abych měla na zaplacení realitky a vratnou kauci. Jenže po měsíci se mi začalo stýskat po Radkovi a životě s ním. Ale jak se vrátit? Naštěstí mi dokázal odpustit.

Jsme spolu už pěknou řádku let a je to to nejlepší, co jsem kdy udělala. Nedávno jsem konečně doplatila dluhy po svých ex. Po Radkovi jsem v tomto směru nikdy nic nechtěla. Brala jsem to jako že platím za hříchy mládí.

Bohužel jednu věc jsem už napravit nedokázala. Nemohli jsme mít děti. I tak jsem ale vděčná za jediného muže v mém životě, který mi nepřestal věřit a má mě upřímně rád! A s mámou si také rozumí!

Eliška B. (55), Rokycany

Předchozí článek
Související články
10.7.2024
S Janou, mojí ségrou, jsme neměly nikdy extra blízký vztah. Jako malá jsem ji spíš otravovala, protože jsem byla mladší sourozenec. Je to zvláštní, když jsme dospěly, nějak jsme k sobě cestu našly. Logicky jsme se chovaly jako rodina a rozumní lidé. Jenže stačí málo a lidé se zase začnou chovat jako děti. V našem případě šlo o dědictví. Stmelená rodina? Najedou to šlo... Jak jsem naznačil
8.7.2024
Vždycky jsem chtěla velkou rodinu. A to se mi povedlo! Jen to bylo trochu namáhavé, když jsem se dvěma kluky osaměla, protože manžel měl havárii. Když jsem se dostala do puberty, bylo se mnou k nevydržení. Máma říkala, že jsem dítě z divokých vajec. A také, že se nejspíše nikdy neusadím, že budu taková ta ztřeštěná ženská jako naše protivná sousedka. Jenže ta si domů léta vodívala chlapy a celé
8.7.2024
Nelíbila se mi už na první pohled. Mluvila se mnou jako s hlupačkou. A tajila, že byla už dvakrát vdaná a o děti se jí starala sestra! Vlastně to nebyla ještě moje snacha, ale měla se jí brzy stát. Syn mě postavil před hotovou věc. Pozval ji na oběd a oznámil mi, že se bude ženit. Andrea je prý láskou jeho života! Mně se ta jeho slečna nelíbila ani trochu. Už jsem jeho známostí pár viděla, ale
7.7.2024
Já vím, že tohle slovo se už nenosí a odkážete mě na rybí tuk, ale v naší rodině se to slovo dědí po generace. Když máte fištrón, tak vám to prostě pálí a nikdo vás hned tak nedoběhne. A umíte si se vším poradit. Děda ho měl a  babička na něho byla pyšná, třebaže žili v době, kdy se chytrost nevyplácela a pěstovala se vychytralost. To není stejné. Babička znala i peprnější výraz pro vychytralos
4.7.2024
Žili jsme si krásně do té doby, než dcera spadla do propasti dluhů, a my s ní. Nevěděla jsem, kudy kam, když vtom přišla nečekaná pomoc. Dětství naší dcery Aničky bylo šťastné, měla všechno, ale rozhodně jsme ji nerozmazlovali, i když byla jedináček. Snažili jsme se z ní vychovat dobrého člověka. Anička měla velké sny, že bude pomáhat lidem. Zní to krásně, leč nás ta její touha málem zničila.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem