Domů     Muž netuší, že dcera není jeho!
Muž netuší, že dcera není jeho!

Deset let se nám nedařilo počít dítě. Když už jsme se vzdali veškeré naděje, otěhotněla jsem. Otcem vysněného miminka však nebyl můj muž, nýbrž náš kamarád z mládí.

Kdysi na vysoké škole jsme bývali skvělá parta. Já, můj tehdejší přítel Radek a jeho kamarád Honza. Bydleli jsme na jedné koleji a chodili společně na pivo nebo se jenom tak bezcílně toulali městem.

Zatímco já s Radkem jsme věděli, že bychom se jednou chtěli usadit a založit rodinu, Honza byl víc do světa. Lákalo ho poznávat nové věci a toužil se stát lékařem. Vždycky říkával, že rodina není nic pro něj, protože by ho jen brzdila v jeho plánech.

Ačkoli já sama na takové věci nebyla, Honzovo světáctví a bohémství mě zvláštním způsobem přitahovalo.

Manželství a domeček

Po škole se naše cesty postupem času rozešly a každý jsme si šli po svém. Co jsme tak zaslechli od kamarádů a známých, tak Honza se opravdu stal lékařem a skvěle se chytil v zahraničí. My jsme se s Radkem vzali a nějakou dobu žili u rodičů v jejich domě.

Později jsme si zrekonstruovali menší domek po mé babičce. Měli jsme téměř všechno, po čem mladí lidé mohou toužit, jenom to vysněné děťátko k nám ne a ne přijít.

Marné snažení o miminko

Radek pracoval ve výzkumném ústavu a já nastoupila po škole do lékárny. Myslela jsem si, že v práci dlouho nevydržím, byla jsem přesvědčená, že půjdu co nevidět na mateřskou, od svatby jsme se o dítě snažili.

Někdo říkal, že se na těhotenství moc upínám, jiný zase, že se s mužem moc honíme v práci a že bychom možná měli odjet někam na víkend do penzionu a odpočinout si.

Prý bychom přišli na jiné myšlenky a pak by se to povedlo hned. Jenže ani to nevyšlo. A ačkoli jsme o dítě velmi stáli, na umělé oplodnění jsme měli stejný, odmítavý názor. Zkrátka pokud nám nejde miminko přirozenou cestou, asi tu s námi nemá být. Anebo jen prostě není ten správný čas.

City pomalu chladly

Postupem doby jsme nechali všemu volný průběh a soustředili se jeden na druhého. Naše city ale začaly pomalu slábnout. Začal v nás hlodat červíček pochybností. Který z nás nese vlastně vinu za to, že dítě mít nemůžeme?

Nikdy bych nevěřila, že se něco takového může stát právě nám. Vždyť my jsme s Radkem byli odjakživa jedno tělo, jedna duše. Partneři, nejlepší přátelé i milenci. Jenže jak nepřicházelo dítě, jako by se to všechno pomalu vytrácelo.

Já jsem začala žárlit na každou ženu, která se kolem manžela jenom mihla, a vyčítala mu, že mě chce určitě opustit, aby mohl mít dítě s jinou. Radek nesl podobná obvinění těžce a vždycky to skončilo mým hysterickým pláčem a jeho křikem.

Přitom ani jeden z nás netušil, kde je problém. Jestli ve mně, nebo v Radkovi. Dusno by se u nás doma dalo krájet.

Jako cizí lidé

Po necelých deseti letech marného snažení a neustálých hádek jsme se dostali do bodu, kdy jsme vlastně nežili společně, ale spíš jeden vedle druhého. Měli jsme se pořád rádi, ale vášeň se vytratila.

Udělat tlustou čáru, rozejít se a začít znovu s někým jiným jsme ale neuměli. Jednou večer, když jsme s mužem sledovali zprávy v televizi, zazvonil zvonek. Tedy, zazvonil, spíš to vypadalo, že na něj někdo upadl a zůstal na něm ležet.

Zvonek řinčel na celé kolo několik dlouhých vteřin. Manžel naštvaně vyskočil z křesla s tím, že tomu holomkovi, který zvoní jako kdyby hořelo, pěkně vyčiní.

K jeho překvapení stál u vrátek Honza s lahví vína v ruce. Málem by ho ani nepoznal.

Nečekaná návštěva

Když ho manžel přivedl do obýváku a vítězoslavně hlásil: „Zlato, dívej koho jsem našel u dveří!“ nevěřila jsem vlastním očím. Vůbec jsem nechápala, jak nás našel, ale byla jsem moc ráda, že ho vidím.

Honza byl krásně opálený, měl pečlivě zastřižené strniště a padnoucí oblek. Na rozdíl od nás nevypadal, že by byl životem unavený a znuděný. Celý večer jsme si u lahve vína povídali.

Spíš tedy povídal on a my zaujatě poslouchali, co všechno ve světě zažil a dokázal.

Jedna jediná noc

Ať jsem se bránila sebevíc, Honza mě neskutečně přitahoval. Chvilku před půlnocí manžel kamarádovi rozestlal v pokoji, kde měl být dětský pokoj a omluvil se, že brzy ráno vstává a půjde si lehnout. Zůstali jsme s Honzou sami. Nerada bych nějak do detailu popisovala, co se tu noc stalo.

Zkrátka jsem svého muže podvedla. Pyšná na to nejsem, na druhou stranu v jednom českém filmu se říká, že dobře provedená nevěra zachránila nejedno manželství. A já jsem si jistá, že to je přesně náš případ.

Moje tajemství

Honza se druhý den ráno po značně rozpačité snídani vypařil a už se nikdy neozval. Manželovi to bylo divné, ale znal Honzu a věděl, že je to trochu podivín, tak se nevyptával. Co vím, měl by žít snad někde v Itálii.

Na jeho návštěvu, kterou beru jako zásah z nebe, abychom se už netrápili, mi zůstala památka. Za devět měsíců se mi narodilo vymodlené děťátko, dcera Jitka. Manžel ji miluje nade všechno na světě.

Od toho dne, kdy se narodila, je z něj jiný muž a naše manželství je zase šťastné jako na začátku. Možná je to kruté a sobecké, ale pravdu o tom, kdo je skutečným otcem naší dcery si nechám navždy pro sebe. Pravda by totiž stejně nikomu neprospěla. Jen s tím tíživým tajemstvím budu muset žít.

Petra R. (49), Litomyšl

reklama
Související články
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
3.4.2024
Byla jsem průměrná studentka. V matematice jsem, přiznávám, pokulhávala, český jazyk jsem měla naopak docela ráda. Na maturitu jsme se učili s předstihem, ale spoustu jsme si toho nechali na takzvaný svatý týden. Všichni jsme naivně věřili, že během těchto několika dní si toho nacpeme do hlavy pomalu víc než za celý rok. Platonicky zamilovaná V té době jsem byla platonicky zamilovaná do t
3.4.2024
Byla jsem tajně zamilovaná do pohledného vysokoškoláka Pavla, ale on se ke mně choval jako kus ledu. Vypadalo to, že ho nezajímám. Bylo velmi romantické narodit se jako kastelánova dcera. Po celé dětství i dospívání jsem si připadala jako princezna. Ale jako všechno, i tohle mělo své slabé stránky. Táta byl vášnivý divadelník, amatérské divadlo hrával od dětství a nutil tuto zálibu mámě i mně.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn