SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Na druhý pokus
Na druhý pokus

Rozvod mě srazil na kolena. Než jsem se nadála, byla jsem jako kůl v plotě a seděla sama v našem zbytečně velkém bytě. Přišly uplakané listopadové dny a já už nevěděla, čím zabít všechen ten volný čas.

Proto jsem dala na nabádání kamarádky a zkusila navštívit jeden z chatů, které byly tehdy velice v módě.

Jako přezdívku jsem zvolila přesmyčku svého jména a hned jsem se ponořila do hlubokých vod internetu. Čekalo mě ale trpké zklamání. Všechny rozhovory byly stejné a všechny stejně povrchní.

reklama

„Ahoj. Jak se máš. Nepokecáme. Ano? Tak teda ahoj. Jak se máš?“ A tak pořád dokola. Nejprve jsem si říkala, že jsou všechny ty Ericsony a Tygráčkové asi lidé poněkud mdlého ducha. Až pak mi došlo, že jen konverzují na pěti a více frontách.

O to jsem nestála, toho jsem měla dost z vlastního manželství. Když už jsem chtěla „místnost“ opustit, oslovil mě jistý Osamělý44. Působil mile a inteligentně a hlavně se zjevně věnoval jen a pouze mně.

Přiznala jsem, že ledasčemu na chatu ještě nerozumím a on mě nenásilně provedl celým uživatelským nastavením. Přitom prozradil, že sám je zkušený chatový harcovník. Tehdy jsem ještě nevěděla proč.

Slovo dalo slovo a zanedlouho už jsem s Osamělým, který se mi představil jako Milan, trávila každý večer. Sklenička vína a hovory do brzkých ranních hodin se staly mým pravidelným rituálem.

reklama

Milan byl velmi otevřený a záhy mi svěřil, kde bydlí a že má moc rád svého retrívra Chappiho. Já mu zase vylila své bolavé srdíčko a důvěra mezi námi postupně rostla a dokonce začala přerůstat v něco krásnějšího a hlubšího.

Jednoho večera mi Milan začal vyprávět svůj příběh. U děvčat prý neměl úspěchy a tak utíkal k internetu, kde se mohl vyjadřovat svobodněji. Tam také poznal svou budoucí ženu, kterou k obrazovce dohnala leukémie.

Právě romantický vztah ji prozářil poslední léta tragicky krátkého života. Nechtěla zemřít svobodná, a tak se zanedlouho vzali. Měsíc na to Milan ovdověl.

Jeho příběh mě hluboce dojal a také opět dokázal, o jak neobyčejného muže se jedná. Osmělila jsem se a požádala ho o schůzku. Navíc jsem našla jednu poměrně lichotivou fotku a po krátkém boji s technikou ji úspěšně odeslala.

reklama

K mé hrůze však následovala zaražená pauza. Nechápala jsem proč. Oba jsme přece z Prahy a nic nám nebrání se setkat. Trochu uraženě jsem se zeptala, zda je příčinou pomlky můj zevnějšek a následovala kanonáda lichotek a příslib, že se určitě uvidíme.

S humorem sobě vlastním také navrhl, ať si každý přinese pod paží Jiráskovo Temno, abychom se navzájem poznali. Ráda jsem souhlasila a mezi návštěvu kadeřníka a kosmetičky zařadila i návštěvu knihovny. Má zvědavost neznala mezí.

Celou noc jsem nemohla usnout a do kavárny dorazila příliš brzy. Objednala jsem si latté a nápadně se začetla do Jiráska.

Milan dorazil na vteřinu přesně. Měl na sobě krátkou koženou bundu a tričko, pod kterým se nápadně rýsovaly pevné svaly. Když se usmál, obnažil dokonalý chrup. Tenhle muž že by se musel uchýlit na internet? Vždyť vypadá jako manekýn?!

Krasavec mezitím hlučně žuchl na kavárenskou židli a natáhl nohy hluboko pod stůl, což mě přimělo přitáhnout kolena téměř až k bradě.

„Mám tu toho Jiráska,“ pravil s pohledem přilepeným na hřbet knihy.

„Skvělé,“ pípla jsme zaraženě, „Jak se má Chappi?“

Když odpověděl, že asi dobře, na chvíli mi došla řeč. Čekala jsem, že odkaz na milovaného společníka rozproudí konverzaci, ale místo toho jsme jen seděli a dívali se jeden na druhého. Ticho houstlo a ze schůzky se stával nepříjemný trapas.

Když mu donesli pivo, udělala jsem poslední zoufalý pokus o záchranu večera.

„Ty piješ pivo? Vidíš, to ses ani nepochlubil.“

„Máš s tím problém?“ otázal se zostra. To už na mě bylo trochu moc. Zahuhlala jsem nějakou omluvu, popadla kabát a chystala se chvatně odejít, když tu z hezouna vyjelo polohlasné: „Milan mě zabije.“ Bleskurychle jsem si zase sedla a ještě rychleji vypálila:

„Ty nejsi Milan?“ Fešák se kroutil a vymlouval, ale já nepovolila. Chtě nechtě tedy musel s pravdou ven. Skutečnému Milanovi prý ta fotka vzala dech a došel k závěru, že taková žena si zaslouží někoho lepšího a hlavně krásnějšího. Proto zavolal svému atraktivnímu příteli, který ho měl nahradit.

Přišlo mi hrozné, že mi milovaný muž místo sebe poslal tuhle líbivou loutku, ale zároveň mě ta jeho dětinská lest dojala. O to víc jsem trvala na skutečné schůzce, která se uskutečnila předlouhý týden na to.

Skutečný Osamělý měl křehčí tělesnou konstituci, poněkud ustupující vlasy a neodolatelný úsměv. Zpod obrouček velmi klasických brýlí na mě hleděl plachým a omluvným pohledem. Když ale rozehrál celou škálu svého šarmu, byla jsem definitivně ztracená.

A to je vlastně všechno. Jedna schůzka vystřídala druhou, druhá třetí. Po první návštěvě přišla první společná noc, společná dovolená, společný nájem. Když píši tyto řádky, leží mi Chappi u nohou a zbožně na mě hledí. V jeho hnědých očích je plno lásky.

Víc jí nalézám jen u svého Milana, který se ke mně chová jako k princezně, což z něj dělá mého prince.

Lenka, 45 let, ČR

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
24.3.2023
Vyrůstala jsem mezi kluky, a tak jsem byla sama tak trošku jako kluk. Případní nápadníci to se mnou neměli snadné. Mít sourozence je velká radost. I když přiznávám, že vyrůstat se dvěma staršími bratry bylo někdy náročné. Maminka zemřela, když mi bylo sedm let, a od té doby jsem byla jedinou ženskou silou v naší domácnosti. Tatínek na nás všechny praktikoval stejnou výchovu, a tak jsem už od dě
24.3.2023
Do manželství jsem se hrnula. Stačilo poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela svatební zvony. Když se zamiluji, jdu do všeho po hlavě. A přesně to se mi v budoucnu krutě vymstilo. Trvalo téměř osm let, než jsme se s Milošem vzali. Do svatby se mu totiž moc nechtělo. Zanedlouho se nám narodil syn a naše rodina byla kompletní. Spokojeně jsme žili
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel