Domů     Na druhý pokus
Na druhý pokus

Rozvod mě srazil na kolena. Než jsem se nadála, byla jsem jako kůl v plotě a seděla sama v našem zbytečně velkém bytě. Přišly uplakané listopadové dny a já už nevěděla, čím zabít všechen ten volný čas.

Proto jsem dala na nabádání kamarádky a zkusila navštívit jeden z chatů, které byly tehdy velice v módě.

Jako přezdívku jsem zvolila přesmyčku svého jména a hned jsem se ponořila do hlubokých vod internetu. Čekalo mě ale trpké zklamání. Všechny rozhovory byly stejné a všechny stejně povrchní.

„Ahoj. Jak se máš. Nepokecáme. Ano? Tak teda ahoj. Jak se máš?“ A tak pořád dokola. Nejprve jsem si říkala, že jsou všechny ty Ericsony a Tygráčkové asi lidé poněkud mdlého ducha. Až pak mi došlo, že jen konverzují na pěti a více frontách.

O to jsem nestála, toho jsem měla dost z vlastního manželství. Když už jsem chtěla „místnost“ opustit, oslovil mě jistý Osamělý44. Působil mile a inteligentně a hlavně se zjevně věnoval jen a pouze mně.

Přiznala jsem, že ledasčemu na chatu ještě nerozumím a on mě nenásilně provedl celým uživatelským nastavením. Přitom prozradil, že sám je zkušený chatový harcovník. Tehdy jsem ještě nevěděla proč.

Slovo dalo slovo a zanedlouho už jsem s Osamělým, který se mi představil jako Milan, trávila každý večer. Sklenička vína a hovory do brzkých ranních hodin se staly mým pravidelným rituálem.

Milan byl velmi otevřený a záhy mi svěřil, kde bydlí a že má moc rád svého retrívra Chappiho. Já mu zase vylila své bolavé srdíčko a důvěra mezi námi postupně rostla a dokonce začala přerůstat v něco krásnějšího a hlubšího.

Jednoho večera mi Milan začal vyprávět svůj příběh. U děvčat prý neměl úspěchy a tak utíkal k internetu, kde se mohl vyjadřovat svobodněji. Tam také poznal svou budoucí ženu, kterou k obrazovce dohnala leukémie.

Právě romantický vztah ji prozářil poslední léta tragicky krátkého života. Nechtěla zemřít svobodná, a tak se zanedlouho vzali. Měsíc na to Milan ovdověl.

Jeho příběh mě hluboce dojal a také opět dokázal, o jak neobyčejného muže se jedná. Osmělila jsem se a požádala ho o schůzku. Navíc jsem našla jednu poměrně lichotivou fotku a po krátkém boji s technikou ji úspěšně odeslala.

K mé hrůze však následovala zaražená pauza. Nechápala jsem proč. Oba jsme přece z Prahy a nic nám nebrání se setkat. Trochu uraženě jsem se zeptala, zda je příčinou pomlky můj zevnějšek a následovala kanonáda lichotek a příslib, že se určitě uvidíme.

S humorem sobě vlastním také navrhl, ať si každý přinese pod paží Jiráskovo Temno, abychom se navzájem poznali. Ráda jsem souhlasila a mezi návštěvu kadeřníka a kosmetičky zařadila i návštěvu knihovny. Má zvědavost neznala mezí.

Celou noc jsem nemohla usnout a do kavárny dorazila příliš brzy. Objednala jsem si latté a nápadně se začetla do Jiráska.

Milan dorazil na vteřinu přesně. Měl na sobě krátkou koženou bundu a tričko, pod kterým se nápadně rýsovaly pevné svaly. Když se usmál, obnažil dokonalý chrup. Tenhle muž že by se musel uchýlit na internet? Vždyť vypadá jako manekýn?!

Krasavec mezitím hlučně žuchl na kavárenskou židli a natáhl nohy hluboko pod stůl, což mě přimělo přitáhnout kolena téměř až k bradě.

„Mám tu toho Jiráska,“ pravil s pohledem přilepeným na hřbet knihy.

„Skvělé,“ pípla jsme zaraženě, „Jak se má Chappi?“

Když odpověděl, že asi dobře, na chvíli mi došla řeč. Čekala jsem, že odkaz na milovaného společníka rozproudí konverzaci, ale místo toho jsme jen seděli a dívali se jeden na druhého. Ticho houstlo a ze schůzky se stával nepříjemný trapas.

Když mu donesli pivo, udělala jsem poslední zoufalý pokus o záchranu večera.

„Ty piješ pivo? Vidíš, to ses ani nepochlubil.“

„Máš s tím problém?“ otázal se zostra. To už na mě bylo trochu moc. Zahuhlala jsem nějakou omluvu, popadla kabát a chystala se chvatně odejít, když tu z hezouna vyjelo polohlasné: „Milan mě zabije.“ Bleskurychle jsem si zase sedla a ještě rychleji vypálila:

„Ty nejsi Milan?“ Fešák se kroutil a vymlouval, ale já nepovolila. Chtě nechtě tedy musel s pravdou ven. Skutečnému Milanovi prý ta fotka vzala dech a došel k závěru, že taková žena si zaslouží někoho lepšího a hlavně krásnějšího. Proto zavolal svému atraktivnímu příteli, který ho měl nahradit.

Přišlo mi hrozné, že mi milovaný muž místo sebe poslal tuhle líbivou loutku, ale zároveň mě ta jeho dětinská lest dojala. O to víc jsem trvala na skutečné schůzce, která se uskutečnila předlouhý týden na to.

Skutečný Osamělý měl křehčí tělesnou konstituci, poněkud ustupující vlasy a neodolatelný úsměv. Zpod obrouček velmi klasických brýlí na mě hleděl plachým a omluvným pohledem. Když ale rozehrál celou škálu svého šarmu, byla jsem definitivně ztracená.

A to je vlastně všechno. Jedna schůzka vystřídala druhou, druhá třetí. Po první návštěvě přišla první společná noc, společná dovolená, společný nájem. Když píši tyto řádky, leží mi Chappi u nohou a zbožně na mě hledí. V jeho hnědých očích je plno lásky.

Víc jí nalézám jen u svého Milana, který se ke mně chová jako k princezně, což z něj dělá mého prince.

Lenka, 45 let, ČR

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě