Domů     Příběh se sladkou tečkou
Příběh se sladkou tečkou

Poprvé v nové škole. Chuť neznámého. Strach a zároveň vzrušení. Tak nějak začalo mé pondělní ráno a já ani ze začátku nemohla tušit, jak moc mi ten den změní můj život.

„Veroniko, jsi to ty?“ Ozval se za mnou povědomí hlas, který jsem už pěkných pár roků neslyšela.

Otočím se a ten nádherně zvonivý baryton najednou dostal i tvář. A musím přiznat, že dost pěknou. Marek byl můj kamarád ještě na střední škole. Nevím to jistě, ale možná byl do mě trošičku zamilovaný. Spolu jsme si ale nic nezačali.

Třeba proto, že jsem v té době měla přítele a vypadalo to na něco vážnějšího. Stačily ale jedny prázdniny, abych poznala, že to byl velký lump. Nebo to také bylo tím, že Marek se vlastně nikdy pořádně nevyjádřil.

Naposledy jsme se viděli až na pomaturitním večírku. Tehdy jsem mu dala pusu na rozloučenou. On sám to musel brát jenom jako gesto jedné střelené holky. Přiznám se, že jsem tehdy možná byla malinko opilá.

No a teď tu stál přede mnou v košili a pořádně upnutých džínách. Vypadal prostě úchvatně a já se měla co držet, abych se na něj hned nevrhla.

Pořádně jsem se na něho usmála a pak teatrálně rozhodila rukama.

„No to víš, jen tak se tady poflakuju a nemám tu do čeho rýpnout,“ dodala jsem a hned se za tu větu styděla, že jsem jí vykřikla nahlas. Však se na mě lidi dívali nějak divně. Marek to ale vzal celkem sportovně.

Přišel ke mně a aniž bych to čekala, pořádně mě objal. Najednou se mi připomněla vůně jeho toaletní vody, kterou jsem pořádně ani nevnímala.

„Co tu studuješ,“ zeptal se mě, když jsme se přivítali.

„Všeobecné právo,“ řekla jsem tak na půl pusy a dívala se, co to s ním udělá.

„To je úžasný. Určitě budeme na přednášky chodit spolu,“ řekl s úsměvem a mně se na chvíli pořádně rozbušilo srdce. Jenom jsem doufala, že on ten tlukot vůbec neslyšel.

Můj šlechetný rytíř se mě ujal a pomáhal mi vyřídit všechno nudné papírování na studijním oddělení. Zkontrolovat, jestli mám správně zapsané všechny přednášky a semináře.

Taky mi pomáhal najít místnosti, kde jsem měla úvodní přednášky a poctivě se mnou odseděl většinu hodin, i když vím, že ty předměty zapsané neměl. A co bylo vlastně nejúžasnější? Pořád se u toho usmíval a byl neuvěřitelně milý.

Ten den mi pak uběhl rychle, jako voda, a když mě Marek zval na večerní skleničku, byla jsem trošičku zmatená.

Potom mě doprovodil na byt. Tehdy jsem bydlela na privátě ještě s jednou kamarádkou, která ale odjela někam za přítelem a na stolku mi nechala vzkaz, že se vrátí až druhý den. Převlékla jsem se a hned utíkala zpátky za Markem, který na mě čekal před domem.

Musela jsem si dávat pozor, abych si ještě nezlomila nohu, jak jsem brala schody po dvou. Marek mi galantně nabídl rámě a já jsem se do něj se smíchem zaklesla. Byli jsem takový zvláštní pár.

Ve vzduchu bylo cítit přicházejícího babí léto, které slibovalo nové začátky krásného období.

Šli jsme nočním městem, plným nejrůznějších vůní a zajímavých zvuků. Dorazili jsme do podniku, ze kterého se kolem rozléhala hlasitá hudba. Marek mi objednal drink a mně bylo jasné, že u něj vydržím asi hodně dlouho. Můj doprovod byl naprosto úžasný.

Celý večer se ode mě nehnul na krok a přitom to bylo takové nenucené. Když už bylo hodně pozdě v noci, slíbil mi, že mě doprovodí domu. Byla jsem ráda, protože v tenhle večerní čas se kolem pohybuje hodně divných individuí.

Dorazili jsme před dům, kde jsem bydlela. Bylo mi trochu smutno. I když jsem věděla, že Marka zítra uvidím. Že se rozcházíme vlastně jenom na pár hodin.

„Ahoj“, řekl nesměle a opatrně mi chtěl dát pusu na rozloučenou.

„Marku,“ řekla jsem trochu vážně, až jsem se toho sama lekla. „Nechtěl bys jít nahoru?“ Účinek té věty mi docházel hodně pomalu.

„Víš já, já,“ koktal překvapeně. Ani mě ale v tu chvíli nebylo jasné, jestli na něj trošku netlačím a jestli jsem to nakonec maličko nepřehnala. Možná, že to ze mě mluvil alkohol. Těch drinků jsem měla několik a to se člověk pak těžko dokáže ovládnout. V tu chvíli jsem ale měla pocit, že to Markovi říct musím.

„Nejdeme na to nějak rychle?“ promluvil mi z duše, jako by mi četl myšlenky.

„Promiň, jestli máš pocit, že na tebe nějak tlačím,“ snažila jsem se o omluvu. Pokoušel se o úsměv. Asi nám v tu chvíli bylo oběma trapně, ale něco se vznášelo ve vzduchu.

„Ne Veroniko, já tě moc, moc chci. Vlastně jsem tě chtěl už dřív, ale víš…“ Vysela jsem mu na rtech a čekala, na jeho přiznání. V tu chvíli vypadal jako student, kterého vyvolali k tabuli a jemu je jasné, že se na to moc dobře nepřipravil.

„Já jsem se ti to vždycky jenom bál říct,“ řekl mi a mě ho bylo na jednu stranu líto. Na

druhou stranu jsem ho hrozně chtěla. Asi to zkrátka v tu chvíli bylo silnější než my dva a ten úžasný večer měl i svoji „sladkou tečku.“

Veronika, 29 let, Olomouc

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3