Domů     On chtěl dítě a já lásku milence
On chtěl dítě a já lásku milence

Žili jsme spolu spořádaně osm nádherných let. Mezitím jsme si opravili dům, užili božské dovolené a cílili jsme víc na zážitky než na založení rodiny, což byla možná chyba.

Teď je možná na vše pozdě. I když se zdá, že můj kdysi rozlítaný přítel by rád začal hnízdit, a nemyslí na nic jiného než na založení rodiny a na děti, já jeho touhu nesdílím. Mohla bych být šťastná, ale nejsem.

Vztah kolabuje a milování, minimálně z mé strany, je za trest. Zřejmě i díky nevěře. Přišla jsem na to ale pozdě.

Když se vrátím ve vzpomínkách do období, kdy jsem věřila, že je všechno zalité sluncem, myslela jsem si, že jsem našla, co jsem si vždycky tak moc přála.

Byla jsem neskutečně nadšená tím, jaký můj přítel Radovan je, jak se chová a jaké se mu v hlavě rodí fascinující plány a vize. Prostě jsem měla růžové brýle se vším všudy.

Svatba ho nezajímala

Jenomže čas běžel a syté barvy naší lásky bledly. Začínala jsem postupně vnímat realitu. Přicházely starosti, bolavé životní zkušenosti napáchaly také své a svatba byla pořád jaksi na druhé koleji, i když já si ji strašně přála.

Pro mého milého ale nebyla tak důležitá, aby ji kvůli mně řešil. Byla podle něj jen obyčejný cár papíru, který ke štěstí vůbec nepotřebujeme. Kdyby bylo po jeho, manželskou instituci by ignoroval.

Nechápala jsem, že si mě za tu dobu ještě vlastně nikdy nechtěl vzít. Vlastně to nechápal nikdo, ani jeho máti a moje rodina už vůbec ne.

Na jakékoliv naléhání ale Radovan vždy reagoval jen vtipem a mávnutím ruky s tím, že jsou na světě důležitější věci a že kdo si počká, ten se dočká.

Pohádka nepřišla!

Když jsme se konečně jednu zimu domluvili, že se na jaře vezmeme, vše jsem měla dokonale promyšlené. Když už byly rozeslané i pozvánky, věřila jsem, že nic nemůže zkazit mé štěstí. To jsem se pletla.

Rekonstruovali jsme v té době další část našeho společného domu. A oprava rozvodů překročila dvojnásobně rozpočet. Rázem jsme byli ve finanční tísni. Hotová práce se zaplatit musela a drahý přišel se spásnou myšlenkou, že svatbu odložíme.

Napřed jsem vůbec nemohla uvěřit, že to vůbec navrhl. Termín svatby byl už za měsíc a půl. Samozřejmě jsem chápala důvody, které ho k tomu vedly, ale nechtěla jsem se s tím smířit. Jak ale Radovan řekl, tak se taky stalo a svatba se nekonala.

Oprava se zaplatit musela a na svatbu si můj budoucí manžel jednoduše odmítl půjčovat peníze. Vždyť o co jde? Vezmeme se za rok.

Bylo mi hrozně

Polykala jsem slzy na litry až se o mě rodiče i kamarádky začínali bát. Až na Radovana, ten nad tím zase jen mávl rukou. Víc ho zajímalo naše bydlení než já. Ale já se cítila podvedená a zraněná.

Možná jsem se chovala jako malá holka, ale nemohla jsem si prostě pomoci. Tehdy jsem si vyšla s kamarádkou na víno, abych přišla na jiné myšlenky a přisedl si k nám moc milý mužský.

Na první pohled obyčejný, ale slovo dalo slovo a já pocítila doposud neznámou vlnu vzrušení. Radovanovi to v sexu poslední dobou dvakrát nešlo. Zato, jak jsem později večer zjistila, Petrovi to šlo na jedničku.

Své zraněné já jsem si léčila v Petrově náručí a myslela jsem si, že si tohle všechno můj „skoro“ manžel zaslouží. Chtěla jsem se mstít. Jenže naše schůzky se začaly stávat pravidelnější a já do toho začínala padat. Vlastně jsem už na nic jiného než na Petra nemyslela.

Milenec děti nechce

Petr je rozvedený a má tři děti ve střídavé péči. Ani to mi nezabránilo zamilovat se jak nikdy dřív. Horší je, že svého partnera začínám nenávidět čím dál víc. Zatímco s ním doma spím, trpím a myslím jen na milování s tím druhým.

Radovan se přitom snaží a snad aby mi vynahradil zkaženou svatbu, začal dokonce plánovat miminko a také se o něj i snažit. Já ale chci napřed svatbu a vše jak má být! Samozřejmě, že stále užívám antikoncepci, takže jeho snahy jsou neškodné.

Navíc to došlo už tak daleko, že mě sex doma dokonce začal bolet a začínám z něho mít strach. A jediné nač myslím je, aby mě miloval Petr.

On mě chce, já jeho ne

Chtěla jsem původně vytrestat svého „budoucího manžela“ a místo toho jsem v pasti já a nejspíš zůstanu sama. Trápím se láskou k milenci, který mě ale na víc než pobavení nechce a právoplatný partner je posedlý touhou po miminku, kterou já s ním nesdílím.

Ani jeden vztah, jak se zdá, nemá budoucnost. A na dítě už mohu zapomenout. Nevím jak dál. Petr nemá o další vztah rozhodně zájem. Dnes už vím, že hra s city se nevyplácí, protože bolí jako čert! Teď platím za špatná rozhodnutí a jsem v pasti!

Petra V. (55), Prachatice

reklama
Související články
4.3.2024
Vnuk se o mě krásně staral, navštěvoval mě a pomáhal mi. Já jsem mu ale ublížila, když jsem dala na hloupé pomluvy svých lstivých sousedů. Pokud byl můj muž naživu, zvládali jsme stáří statečně, v našem domku jsme si vystačili a nikdy se moc nebavili ani se sousedy. Neměli jsme k tomu důvod, byli to hašteřiví lidé, na nikom nenechali nit suchou. Po smrti manžela jsem ale byla najednou sama.
3.3.2024
Marie byla dvakrát rozvedená a na svoje bývalé partnery raději ani nevzpomínala. Často a se smutkem však myslela na Pavla, svou první lásku ze střední školy. Moje kamarádka Marie často vzpomínala na první lásku. Byla dvakrát rozvedená, obě manželství byla, jak popisovala, katastrofa, lepší na ně nemyslet. Zato na prvního kluka myslela často, říkávala, že ty časy s ním patřily k tomu nejkrásnějš
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut