Domů     Kamarádkám jsem dávala špatné rady
Kamarádkám jsem dávala špatné rady

Obě se mi svěřovaly a pro obě jsem měla vždy nějakou dobrou radu. Netušila jsem, že nevěra jedné ubližuje té druhé. Svedla jí manžela a já ji v tom ještě podporovala!

Pořekadlo bábo raď, od jisté chvíle nesnáším. Byla jsem také taková rádoby chytrá baba, co všem něco radí. A ještě si myslela, jaká nejsem moderní! Bohužel, spletla jsem se a na nějaké omluvy bylo pozdě. Vše začalo úplně nevinně. Mojí hloupou radou, aby si kamarádka našla milence.

O rozvodu nechtěla ani slyšet

Olinka byla v manželství už dost dlouhou dobu nešťastná, ale rozvádět se z mnoha důvodů nechtěla. I když byly její děti už dávno dospělé, stále lpěly na svém otci a vnoučata jak by smet. „Přišla bych o rodinu.

Neumím si představit, že by vnoučata chodila střídavě za mnou a manželem. On by to určitě vyhrál na celé čáře! Já nejsem nijak zábavná, oceňují jen moji kuchyni. Na dlouhé cyklo výlety a další aktivity mají výhradně mého muže!

V zimě s ním lyžují, v létě jezdí společně na vodu. Ne, já se rozvádět nechci! I kvůli penězům. Proč to nepřiznat? Samotná ženská to má vždycky těžší než chlap!“ svěřovala se mi Olinka a já hned dostala ten svůj nápad. Poradila jsem jí, aby si našla milence!

Hrála jsem si na chytrou

Koukala na mě zprvu nechápavě, co mě to napadlo, ale já si vedla svoji: „Přijdeš na jiné myšlenky. Možná budeš mít i výčitky svědomí, ale o to lépe!

Odpustíš manželovi jeho nerudné řeči i nevšímavost, a bude ti lépe.“ Olinka vrtěla odmítavě hlavou, ale brzy změnila názor. Prý jsem jí ukázala problém v jiném světle. A toho milence si najde!

Předpokládala jsem, že nějakého toho mužského bude chvíli hledat, ale netrvalo ani měsíc a Olinka mi nadšeně líčila svůj velký úspěch. Potkala chlapa svých snů! „Sama tomu nedokážu uvěřit. Prostě k nám do firmy přišel pán, opravář kancelářské techniky.

Uvařila jsem mu kafe, dali jsme se do řeči a on přišel druhý den zase. A když byl u nás v kanceláři po třetí, přiznal se. Prý mě chtěl vidět!“ líčila mi Olinka a oči jí svítily jako kočce ve tmě. Byla plná energie a jakoby omládla. Nevěra jí šla evidentně k duhu!

Z milence byla nadšená

Hned mi vysvětlila, že s tím pánem mají oba jasno. Nechtějí se rozvádět, ale trochu si užít. Prý je to ideální partner na nevěru! „Je tak milý. A diskrétní. Prostě ideál! Koupil mi mobil a sobě taky. Abychom v těch svých nezanechali nějakou stopu.

Myslí úplně na všechno!“ chlubila se a taky mi děkovala. Skoro jsem se styděla, jaká jsem intrikánka! Zatímco Olinka byla po dlouhé době šťastná, druhá kamarádka chřadla. Když zavolala, že se mnou potřebuje mluvit, tušila jsem, že něco není v pořádku.

A také nebylo! „Manžel mi asi zahýbá,“ zašeptala mi potichu v kavárně, jako by nás někdo mohl slyšet. Seděly jsme v koutě a kolem nás byly jen prázdné stoly. Ona ale byla úplně mimo. Plakala, což nikdy neměla ve zvyku. Hanka, vždycky veselá a plná optimismus se změnila v trosku.

Znovu jsem radila špatně

Snažila jsem se ji utěšit, ale vedla si stále svoji. „Ne, důkazy žádné nemám. Vlastně je to jen pocit, ale jsem si jistá. Můj manžel má určitě jinou. Má takový zvláštní pohled. A taky už není tak přítulný, jako dřív.

Je prostě jiný!“ tvrdila a já neměla nic, čím bych jí to tvrzení vyvrátila. Nakonec jsem uznala, že má asi pravdu. Ale jakou radu jí dát? Opět jsem si mylně myslela, že ji musím radit! „Něco mě napadlo. Měla by sis být jistá, že se nemýlíš.

Tak ho sleduj, nebo si na to někoho zjednej!“ doporučila jsem jí a ona hned nadšeně souhlasila. Prý pověří nějakého mladého kolegu z práce. Potřebuje si přivydělat a tak jí určitě vyhoví! Uplynul další měsíc a na mě čekala zpráva, která mě dostala do kolen.

Hančino tušení bylo správné. Manžel měl jinou!

Z milenky se vyklubala kamarádka

Je to prý moc hezká paní. Vysoká a štíhlá, hezky oblečená a upravená. „No, podívej se sama, jak jim to spolu sluší,“ povzdychla si a z kabelky vytáhla obálku s fotkami. Když jsem si nasadila brýle, abych si je mohla prohlédnout, málem jsem omdlela.

Na fotkách byla Olinka, moje druhá kamarádka! Nemohla jsme uvěřit vlastním očím. Ale nemýlila jsem se, ani nepřehlédla. Moje kamarádka si našla k nevěře manžela mojí druhé kamarádky! Ty dvě se neznaly, ani nikdy nepotkaly.

Bylo to zvláštní, ale každá patřila do jiného světa. S Olinkou jsem se kamarádila od mládí a byly jsme skoro jako sestry. S Hankou jsem se znala zprvu jen pracovně, ale naše vztahy se pozvolna změnily v přátelství.

K té první jsem chodila domů, znala celou její rodinu. S tou druhou jsme se stýkaly výhradně v cukrárně nebo kavárně. Jedna druhé jsme se na nic nevyptávaly a řekly si jen to, co jsme považovaly za důležité.

Vzájemně se neznaly

Moje kamarádky byly úplně odlišné, ale pro mě to bylo osvobozující. Na každou z nich jsem se vždycky moc těšila. Byly po manželovi a dětech nejdůležitější osoby v mém životě. Nikdy jsem neměla potřebu je nějak vzájemně seznamovat.

Občas jsem se o nich zmínila, ale to bylo všechno. Teď jsem nechtěně ublížila oběma. Kvůli mým špatným, a navíc i nevyžádaným, radám byly obě moje nejlepší kamarádky nešťastné!

Olinku by ani nenapadlo hledat si milence, kdybych tu hloupost nevymyslela a nenavedla ji. A Hanka musela prožívat nevěru skoro v přímém přenosu také díky mojí radě.

Kdybych jí spíš její podezření rozmlouvala, místo, abych jí radila nějakého pochybného amatérského detektiva, nemusela se o manželově nevěře vůbec dozvědět. A co oči nevidí, srdce nebolí! No, zkazila jsem jim život. A sobě taky!

Přišla jsem o obě kamarádky

Nikdy si nepřestanu vyčítat, co jsem způsobila. Vůbec jsem nevěděla, co udělat. Jak svoje jednání napravit. Přemýšlela jsem, ale nic kloudného nevymyslela! Nezbylo mi, než se přiznat. Pozvala jsem je obě do kavárny.

Netušily chudinky, jaké překvapivé odhalení je čeká. Jaké přiznání ode mě uslyší! Seznámila jsem je a hned, abych to už měla za sebou, jim řekla pravdu. Moje obavy, že si ty dvě vjedou do vlasů, se ukázaly být mylné. Ony totiž vjely do vlasů mně!

Olinka mě šťouchla loktem pod žebra. Seděla jsem totiž hned vedle ní. Bolestí mi vyhrkly slzy! Hanka se mi chystala chrstnout do obličeje minerálku, ale zarazila se. Prý se s takovou potvorou nebude špinit! Nebránila jsem se, ani neomlouvala.

Zasloužila jsem si to! Přišla jsem o obě kamarádky. Člověk prostě nemá radit nikomu, kdo o to nestojí!

Alice S. (56), Tachov

reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte