Domů     Kamarádkám jsem dávala špatné rady
Kamarádkám jsem dávala špatné rady

Obě se mi svěřovaly a pro obě jsem měla vždy nějakou dobrou radu. Netušila jsem, že nevěra jedné ubližuje té druhé. Svedla jí manžela a já ji v tom ještě podporovala!

Pořekadlo bábo raď, od jisté chvíle nesnáším. Byla jsem také taková rádoby chytrá baba, co všem něco radí. A ještě si myslela, jaká nejsem moderní! Bohužel, spletla jsem se a na nějaké omluvy bylo pozdě. Vše začalo úplně nevinně. Mojí hloupou radou, aby si kamarádka našla milence.

O rozvodu nechtěla ani slyšet

Olinka byla v manželství už dost dlouhou dobu nešťastná, ale rozvádět se z mnoha důvodů nechtěla. I když byly její děti už dávno dospělé, stále lpěly na svém otci a vnoučata jak by smet. „Přišla bych o rodinu.

Neumím si představit, že by vnoučata chodila střídavě za mnou a manželem. On by to určitě vyhrál na celé čáře! Já nejsem nijak zábavná, oceňují jen moji kuchyni. Na dlouhé cyklo výlety a další aktivity mají výhradně mého muže!

V zimě s ním lyžují, v létě jezdí společně na vodu. Ne, já se rozvádět nechci! I kvůli penězům. Proč to nepřiznat? Samotná ženská to má vždycky těžší než chlap!“ svěřovala se mi Olinka a já hned dostala ten svůj nápad. Poradila jsem jí, aby si našla milence!

Hrála jsem si na chytrou

Koukala na mě zprvu nechápavě, co mě to napadlo, ale já si vedla svoji: „Přijdeš na jiné myšlenky. Možná budeš mít i výčitky svědomí, ale o to lépe!

Odpustíš manželovi jeho nerudné řeči i nevšímavost, a bude ti lépe.“ Olinka vrtěla odmítavě hlavou, ale brzy změnila názor. Prý jsem jí ukázala problém v jiném světle. A toho milence si najde!

Předpokládala jsem, že nějakého toho mužského bude chvíli hledat, ale netrvalo ani měsíc a Olinka mi nadšeně líčila svůj velký úspěch. Potkala chlapa svých snů! „Sama tomu nedokážu uvěřit. Prostě k nám do firmy přišel pán, opravář kancelářské techniky.

Uvařila jsem mu kafe, dali jsme se do řeči a on přišel druhý den zase. A když byl u nás v kanceláři po třetí, přiznal se. Prý mě chtěl vidět!“ líčila mi Olinka a oči jí svítily jako kočce ve tmě. Byla plná energie a jakoby omládla. Nevěra jí šla evidentně k duhu!

Z milence byla nadšená

Hned mi vysvětlila, že s tím pánem mají oba jasno. Nechtějí se rozvádět, ale trochu si užít. Prý je to ideální partner na nevěru! „Je tak milý. A diskrétní. Prostě ideál! Koupil mi mobil a sobě taky. Abychom v těch svých nezanechali nějakou stopu.

Myslí úplně na všechno!“ chlubila se a taky mi děkovala. Skoro jsem se styděla, jaká jsem intrikánka! Zatímco Olinka byla po dlouhé době šťastná, druhá kamarádka chřadla. Když zavolala, že se mnou potřebuje mluvit, tušila jsem, že něco není v pořádku.

A také nebylo! „Manžel mi asi zahýbá,“ zašeptala mi potichu v kavárně, jako by nás někdo mohl slyšet. Seděly jsme v koutě a kolem nás byly jen prázdné stoly. Ona ale byla úplně mimo. Plakala, což nikdy neměla ve zvyku. Hanka, vždycky veselá a plná optimismus se změnila v trosku.

Znovu jsem radila špatně

Snažila jsem se ji utěšit, ale vedla si stále svoji. „Ne, důkazy žádné nemám. Vlastně je to jen pocit, ale jsem si jistá. Můj manžel má určitě jinou. Má takový zvláštní pohled. A taky už není tak přítulný, jako dřív.

Je prostě jiný!“ tvrdila a já neměla nic, čím bych jí to tvrzení vyvrátila. Nakonec jsem uznala, že má asi pravdu. Ale jakou radu jí dát? Opět jsem si mylně myslela, že ji musím radit! „Něco mě napadlo. Měla by sis být jistá, že se nemýlíš.

Tak ho sleduj, nebo si na to někoho zjednej!“ doporučila jsem jí a ona hned nadšeně souhlasila. Prý pověří nějakého mladého kolegu z práce. Potřebuje si přivydělat a tak jí určitě vyhoví! Uplynul další měsíc a na mě čekala zpráva, která mě dostala do kolen.

Hančino tušení bylo správné. Manžel měl jinou!

Z milenky se vyklubala kamarádka

Je to prý moc hezká paní. Vysoká a štíhlá, hezky oblečená a upravená. „No, podívej se sama, jak jim to spolu sluší,“ povzdychla si a z kabelky vytáhla obálku s fotkami. Když jsem si nasadila brýle, abych si je mohla prohlédnout, málem jsem omdlela.

Na fotkách byla Olinka, moje druhá kamarádka! Nemohla jsme uvěřit vlastním očím. Ale nemýlila jsem se, ani nepřehlédla. Moje kamarádka si našla k nevěře manžela mojí druhé kamarádky! Ty dvě se neznaly, ani nikdy nepotkaly.

Bylo to zvláštní, ale každá patřila do jiného světa. S Olinkou jsem se kamarádila od mládí a byly jsme skoro jako sestry. S Hankou jsem se znala zprvu jen pracovně, ale naše vztahy se pozvolna změnily v přátelství.

K té první jsem chodila domů, znala celou její rodinu. S tou druhou jsme se stýkaly výhradně v cukrárně nebo kavárně. Jedna druhé jsme se na nic nevyptávaly a řekly si jen to, co jsme považovaly za důležité.

Vzájemně se neznaly

Moje kamarádky byly úplně odlišné, ale pro mě to bylo osvobozující. Na každou z nich jsem se vždycky moc těšila. Byly po manželovi a dětech nejdůležitější osoby v mém životě. Nikdy jsem neměla potřebu je nějak vzájemně seznamovat.

Občas jsem se o nich zmínila, ale to bylo všechno. Teď jsem nechtěně ublížila oběma. Kvůli mým špatným, a navíc i nevyžádaným, radám byly obě moje nejlepší kamarádky nešťastné!

Olinku by ani nenapadlo hledat si milence, kdybych tu hloupost nevymyslela a nenavedla ji. A Hanka musela prožívat nevěru skoro v přímém přenosu také díky mojí radě.

Kdybych jí spíš její podezření rozmlouvala, místo, abych jí radila nějakého pochybného amatérského detektiva, nemusela se o manželově nevěře vůbec dozvědět. A co oči nevidí, srdce nebolí! No, zkazila jsem jim život. A sobě taky!

Přišla jsem o obě kamarádky

Nikdy si nepřestanu vyčítat, co jsem způsobila. Vůbec jsem nevěděla, co udělat. Jak svoje jednání napravit. Přemýšlela jsem, ale nic kloudného nevymyslela! Nezbylo mi, než se přiznat. Pozvala jsem je obě do kavárny.

Netušily chudinky, jaké překvapivé odhalení je čeká. Jaké přiznání ode mě uslyší! Seznámila jsem je a hned, abych to už měla za sebou, jim řekla pravdu. Moje obavy, že si ty dvě vjedou do vlasů, se ukázaly být mylné. Ony totiž vjely do vlasů mně!

Olinka mě šťouchla loktem pod žebra. Seděla jsem totiž hned vedle ní. Bolestí mi vyhrkly slzy! Hanka se mi chystala chrstnout do obličeje minerálku, ale zarazila se. Prý se s takovou potvorou nebude špinit! Nebránila jsem se, ani neomlouvala.

Zasloužila jsem si to! Přišla jsem o obě kamarádky. Člověk prostě nemá radit nikomu, kdo o to nestojí!

Alice S. (56), Tachov

reklama
Související články
22.5.2024
Když jsem se vdávala, bylo mi dvacet. Sladkých dvacet? Netuším. Jen jsem tehdy spíš tušila, že to není to pravé. Vdávat jsem se musela, jak se říká. Čekala jsem miminko a sousedé by mě lynčovali, kdybych jim do vsi přivedla levobočka. S manželem jsme spolu byli 23 let, ovšem klapat to přestalo už po pěti letech. Začal pít, nesnažil se. Ale rozvést se? To by bylo to samé jako s tím levobočkem. T
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
epochalnisvet.cz
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Holubího reka nechali vycpat
historyplus.cz
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba es žádostí o pomoc… Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) tuší,
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
epochaplus.cz
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
21stoleti.cz
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
Nový článek Michaliny Kazek a Lenky Chodákové z Laboratoře molekulární integrativní fyziologie drozofily, který vyšel v prestižním časopise Plos Biology, ukazuje, jak důležité je pro organismy nastavi
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
nasehvezdy.cz
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
Zpěvačka Ewa Farna (30) je na vrcholu kariéry, a tak nechce vynechat ani jedno vystoupení, dokud vyprodává haly. To však znamená, že své tělo rozhodně nešetří. Málo spí a jídlo si koupí tam, kde to z
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
iluxus.cz
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
Společnost Sennheiser dnes oznámila zahájení prodeje nejnovějších plně bezdrátových sluchátek – Sennheiser Accentum True Wireless. Sluchátka vynikají mimořádnou ergonomií, hybridním aktivním potlačení
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
enigmaplus.cz
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
Síť podzemních tunelů a bunkrů pod hlavním městem Německa má především souvislost s obdobími druhé světové války a následné studené války, která rozdělila svět i samotný Berlín. Se zdejším podzemím je
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
nejsemsama.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
skutecnepribehy.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském