SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kamarádkám jsem dávala špatné rady
Kamarádkám jsem dávala špatné rady

Obě se mi svěřovaly a pro obě jsem měla vždy nějakou dobrou radu. Netušila jsem, že nevěra jedné ubližuje té druhé. Svedla jí manžela a já ji v tom ještě podporovala!

Pořekadlo bábo raď, od jisté chvíle nesnáším. Byla jsem také taková rádoby chytrá baba, co všem něco radí. A ještě si myslela, jaká nejsem moderní! Bohužel, spletla jsem se a na nějaké omluvy bylo pozdě. Vše začalo úplně nevinně. Mojí hloupou radou, aby si kamarádka našla milence.

O rozvodu nechtěla ani slyšet

Olinka byla v manželství už dost dlouhou dobu nešťastná, ale rozvádět se z mnoha důvodů nechtěla. I když byly její děti už dávno dospělé, stále lpěly na svém otci a vnoučata jak by smet. „Přišla bych o rodinu.

reklama

Neumím si představit, že by vnoučata chodila střídavě za mnou a manželem. On by to určitě vyhrál na celé čáře! Já nejsem nijak zábavná, oceňují jen moji kuchyni. Na dlouhé cyklo výlety a další aktivity mají výhradně mého muže!

V zimě s ním lyžují, v létě jezdí společně na vodu. Ne, já se rozvádět nechci! I kvůli penězům. Proč to nepřiznat? Samotná ženská to má vždycky těžší než chlap!“ svěřovala se mi Olinka a já hned dostala ten svůj nápad. Poradila jsem jí, aby si našla milence!

Hrála jsem si na chytrou

Koukala na mě zprvu nechápavě, co mě to napadlo, ale já si vedla svoji: „Přijdeš na jiné myšlenky. Možná budeš mít i výčitky svědomí, ale o to lépe!

reklama

Odpustíš manželovi jeho nerudné řeči i nevšímavost, a bude ti lépe.“ Olinka vrtěla odmítavě hlavou, ale brzy změnila názor. Prý jsem jí ukázala problém v jiném světle. A toho milence si najde!

Předpokládala jsem, že nějakého toho mužského bude chvíli hledat, ale netrvalo ani měsíc a Olinka mi nadšeně líčila svůj velký úspěch. Potkala chlapa svých snů! „Sama tomu nedokážu uvěřit. Prostě k nám do firmy přišel pán, opravář kancelářské techniky.

Uvařila jsem mu kafe, dali jsme se do řeči a on přišel druhý den zase. A když byl u nás v kanceláři po třetí, přiznal se. Prý mě chtěl vidět!“ líčila mi Olinka a oči jí svítily jako kočce ve tmě. Byla plná energie a jakoby omládla. Nevěra jí šla evidentně k duhu!

Z milence byla nadšená

Hned mi vysvětlila, že s tím pánem mají oba jasno. Nechtějí se rozvádět, ale trochu si užít. Prý je to ideální partner na nevěru! „Je tak milý. A diskrétní. Prostě ideál! Koupil mi mobil a sobě taky. Abychom v těch svých nezanechali nějakou stopu.

reklama

Myslí úplně na všechno!“ chlubila se a taky mi děkovala. Skoro jsem se styděla, jaká jsem intrikánka! Zatímco Olinka byla po dlouhé době šťastná, druhá kamarádka chřadla. Když zavolala, že se mnou potřebuje mluvit, tušila jsem, že něco není v pořádku.

A také nebylo! „Manžel mi asi zahýbá,“ zašeptala mi potichu v kavárně, jako by nás někdo mohl slyšet. Seděly jsme v koutě a kolem nás byly jen prázdné stoly. Ona ale byla úplně mimo. Plakala, což nikdy neměla ve zvyku. Hanka, vždycky veselá a plná optimismus se změnila v trosku.

Znovu jsem radila špatně

Snažila jsem se ji utěšit, ale vedla si stále svoji. „Ne, důkazy žádné nemám. Vlastně je to jen pocit, ale jsem si jistá. Můj manžel má určitě jinou. Má takový zvláštní pohled. A taky už není tak přítulný, jako dřív.

Je prostě jiný!“ tvrdila a já neměla nic, čím bych jí to tvrzení vyvrátila. Nakonec jsem uznala, že má asi pravdu. Ale jakou radu jí dát? Opět jsem si mylně myslela, že ji musím radit! „Něco mě napadlo. Měla by sis být jistá, že se nemýlíš.

Tak ho sleduj, nebo si na to někoho zjednej!“ doporučila jsem jí a ona hned nadšeně souhlasila. Prý pověří nějakého mladého kolegu z práce. Potřebuje si přivydělat a tak jí určitě vyhoví! Uplynul další měsíc a na mě čekala zpráva, která mě dostala do kolen.

Hančino tušení bylo správné. Manžel měl jinou!

Z milenky se vyklubala kamarádka

Je to prý moc hezká paní. Vysoká a štíhlá, hezky oblečená a upravená. „No, podívej se sama, jak jim to spolu sluší,“ povzdychla si a z kabelky vytáhla obálku s fotkami. Když jsem si nasadila brýle, abych si je mohla prohlédnout, málem jsem omdlela.

Na fotkách byla Olinka, moje druhá kamarádka! Nemohla jsme uvěřit vlastním očím. Ale nemýlila jsem se, ani nepřehlédla. Moje kamarádka si našla k nevěře manžela mojí druhé kamarádky! Ty dvě se neznaly, ani nikdy nepotkaly.

Bylo to zvláštní, ale každá patřila do jiného světa. S Olinkou jsem se kamarádila od mládí a byly jsme skoro jako sestry. S Hankou jsem se znala zprvu jen pracovně, ale naše vztahy se pozvolna změnily v přátelství.

K té první jsem chodila domů, znala celou její rodinu. S tou druhou jsme se stýkaly výhradně v cukrárně nebo kavárně. Jedna druhé jsme se na nic nevyptávaly a řekly si jen to, co jsme považovaly za důležité.

Vzájemně se neznaly

Moje kamarádky byly úplně odlišné, ale pro mě to bylo osvobozující. Na každou z nich jsem se vždycky moc těšila. Byly po manželovi a dětech nejdůležitější osoby v mém životě. Nikdy jsem neměla potřebu je nějak vzájemně seznamovat.

Občas jsem se o nich zmínila, ale to bylo všechno. Teď jsem nechtěně ublížila oběma. Kvůli mým špatným, a navíc i nevyžádaným, radám byly obě moje nejlepší kamarádky nešťastné!

Olinku by ani nenapadlo hledat si milence, kdybych tu hloupost nevymyslela a nenavedla ji. A Hanka musela prožívat nevěru skoro v přímém přenosu také díky mojí radě.

Kdybych jí spíš její podezření rozmlouvala, místo, abych jí radila nějakého pochybného amatérského detektiva, nemusela se o manželově nevěře vůbec dozvědět. A co oči nevidí, srdce nebolí! No, zkazila jsem jim život. A sobě taky!

Přišla jsem o obě kamarádky

Nikdy si nepřestanu vyčítat, co jsem způsobila. Vůbec jsem nevěděla, co udělat. Jak svoje jednání napravit. Přemýšlela jsem, ale nic kloudného nevymyslela! Nezbylo mi, než se přiznat. Pozvala jsem je obě do kavárny.

Netušily chudinky, jaké překvapivé odhalení je čeká. Jaké přiznání ode mě uslyší! Seznámila jsem je a hned, abych to už měla za sebou, jim řekla pravdu. Moje obavy, že si ty dvě vjedou do vlasů, se ukázaly být mylné. Ony totiž vjely do vlasů mně!

Olinka mě šťouchla loktem pod žebra. Seděla jsem totiž hned vedle ní. Bolestí mi vyhrkly slzy! Hanka se mi chystala chrstnout do obličeje minerálku, ale zarazila se. Prý se s takovou potvorou nebude špinit! Nebránila jsem se, ani neomlouvala.

Zasloužila jsem si to! Přišla jsem o obě kamarádky. Člověk prostě nemá radit nikomu, kdo o to nestojí!

Alice S. (56), Tachov

reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel