Domů     Hledám štěstí někde jinde
Hledám štěstí někde jinde

Do svého muže jsem se zamilovala, pak jsem ho měla ráda, ještě jsem ho dokázala i tolerovat. Teď ho prostě nesnáším. A vlastně nechápu, jak se to mohlo stát.

Mirek mi zase přinesl kytičku. Takovou malou, roztomilou. Ne žádný nabubřelý a okázalý pugét. Mirek si totiž na nic nehraje. Je jaký je. A to je na něm to nejúžasnější.

Naprostá přirozenost s jakou se baví s lidmi, jak chodí, směje se, kdy k tomu cítí důvod a mlčí, když nemá co říct. Scházet se s ním je osvěžující, jak jarní deštík. Nepotřebujeme velká gesta, vášnivá slova a objetí.

Nám stačí, že jsme spolu, že bezcílně chodíme parkem a povídáme si o běžných věcech. Nepotřebujeme dávat na odiv svou lásku, my se prostě milujeme.

Setkání v tanečních

Svého manžela Rudolfa jsem poznala v tanečních. Upoutal mě hned první hodinu. Hezký, vysoký sportovně vypadající kluk, který mi hned napoprvé nepošlapal nohy. Zdál se být i docela zábavný a já se do tanečních začala moc těšit.

A než náš kurz skončil, začali jsme spolu chodit. Byla jsem tehdy opravdu šíleně zamilovaná. Byla to vlastně moje velká první láska a všechno mi připadalo tak úžasné.

Studentská láska

Po maturitě šel Rudolf na vysokou do jiného města a domů jezdil jen na víkendy. Mě maturita teprve čekala a já si zoufala, že svého miláčka budu vídat tak málo. Jenže po maturitě jsem se na vysokou školu nedostala.

A oba jsme se proto museli smířit se vztahem, tak trochu na dálku. Prvotní velká zamilovanost nás ale už opustila. Přetavila se však do skutečné lásky, do hlubokého citu. A nechtěné odloučení náš vztah ještě prohloubilo.

Svatba a rodina

Když Ruda dostudoval, nic nebránilo tomu, abychom se vzali. A po svatbě jsme konečně začali spolu žít v malém, ale útulném bytě. Po narození dcery se nám ho podařilo vyměnit za větší. Tehdy poprvé začaly mezi námi malé neshody.

Vadilo mi, jak se manžel neustále prosazuje se svými názory, jak si byt zařizujeme především podle jeho představ, jak si je sebejistý. Byla jsem ale plně zaujatá svou krásou holčičkou. A všechny pochybnosti jsem proto házela za hlavu.

Všechno ví, všechno zná

Jenže Rudův přístup ke všemu ve stylu všechno vím a znám, se stával čím dál tím nesnesitelnější. V té době jsem si poprvé uvědomila, že jsme se vlastně s Rudolfem před svatbou pořádně nepoznali.

Nevěděla jsem tehdy, že sice ve vinárně, kde jsme se spolu sešli, umí být vtipný a pozorný. Když ale přijde domů z práce je podrážděný, nespravedlivě kritický a líný na to, aby mi s něčím pomohl.

Nevěděla jsem, že špinavé ponožky a slipy za sebou „trousí“ po bytě, nesklápí prkénko na záchodě a vanu po sobě nikdy neumyje. Bylo to pro mě velké rozčarování.

Ještě to vydržím

Snažila jsem se být tolerantní. Říkala jsem si, že každý z nás má své zlozvyky. A dcera na tátovi přímo visela. Proto jsem bez řečí jeho ponožky sebrala a dal do koše špinavé prádlo, umyla vanu a sklopila prkénko. Snažila jsem být nekonfliktní a nad věcí.

Jenže mi už začalo vadit, že chrápe. I když dříve, protože mám dobré spaní, jsem to snášela dobře. Naše dcera už dospěla a odešla z domu. Odstěhovala jsem se proto do jejího bývalého pokoje. A tím to všechno začalo.

Nesnesitelný bručoun

Přestože jsme s Rudolfem od sebe jen dva roky, z něho se najednou stal úplný dědek. Jakoby mezi námi byla neskutečná věková propast. Nechtěl nikam chodit a bavit se. Po práci se vždy svalil na gauč a buď koukal na televizi nebo do počítače.

Přitom neustále na něco nadával, kritizoval druhé i mě. Jen on byl vždy ten nejlepší.

Odejít nešlo

Strašně mě to vytáčelo. Tlak mě stoupl, jen jsem slyšela harašit klíče od bytu, když se vracel domů. Dělalo se mi špatně při tom, jak hlasitě srkal polévku, jak si nahlas odříhl po jídle. Nesnášela jsem, jak mě bodře plácal přes zadek.

A jak se rádoby shovívavě díval na mé vadnoucí křivky. Moje láska definitivně vyprchala. Už jsem toho měla dost, ale nedokázala jsem odejít. A pak se stal zázrak.

Zasloužená dovolená

Protože můj muž pecivál odmítal jet k moři. Odjela jsem na dovolenou se svou dobrou kamarádkou Zdenou. Užívaly jsme si krásné dny na pláži a večer chodily na večeři a posezení u vínka do místní restaurace. Připadala jsem si jako v ráji.

Bez všech těch pesimistických vizí, kritiky a poučování od Rudolfa. Bylo to osvobozující. A právě v ten okamžik se u našeho stolu objevil Mirek, který mě přišel vyzvat k tanci. Vstala jsem a jako omámená došla na parket. Jak dlouho už jsem netancovala. Rudolf o to nestál.

Nebyl to jen románek

Těch pár zbývajících dní u moře uteklo jako ve snách. Z Mirka se vyklubal milý člověk, který mě nabil neskutečnou energií a optimismem. Už dávno jsem se tak bezstarostně nesmála a nechovala se jako puberťačka.

Vedle Mirka, který je o pár let mladší, jsem si připadala i já mladá a žádoucí. Spadly ze mě všechny mé chmury a pochybnosti.

Mám štěstí jinde

Náš vztah vydržel dodnes. Našla jsem si prostě štěstí mimo domov. Mirek mě nechce předělávat, nepotřebuje mě vlastnit ani mě neustále poučovat. Jemu stačím právě taková, jaká jsem. Jen díky tomu dokážu být doma nad věcí a manžela neopustím.

I když už dávno žijeme vedle sebe a ne spolu. Vím, že rozvod by ho zničil.

Vendula H.(58), Ostrava

Související články
12.7.2024
Byla jsem příliš důvěřivá. Věřila jsem jeho slibům, že se rozvede a bude žít jen se mnou. Roky ubíhaly a on byl stále se svojí rodinou. Zůstala jsem sama, bez dětí i manžela. Nebyl mým šéfem a já jeho sekretářkou, jak to v kýčovitých filmech bývá. Můj vztah s ženatým mužem byl snad ještě horší a ještě kýčovitější. Ten, jehož jsem milovala, bydlel ve stejném domě jako já. Naivně jsem jeho planým
10.7.2024
Protiklady se přitahují, nebo si lépe sednou dva lidé, kteří mají společné zájmy? Já prožila manželství toho druhého případu. A řeknu vám, dva stejní lidé vedle sebe, to je docela peklo. Radka jsem znala už od základní školy. Jsme stejně staří, jen jsme každý chodili do jiné třídy. Já do „áčka“, on do „céčka“. Devět let jsme o sobě věděli, v pubertě jsme možná i lehce zaflirtovali, nicméně prvn
3.7.2024
Vdávala jsem se za cizince z velké lásky. Byl tak pozorný! Doslova mě na rukou nosil! Něco takového jsem u českých kluků nezažila. Moje rodina mi tu svatbu rozmlouvala. Jiná kultura, to nebude dělat dobrotu! Já měla ale svou hlavu. Dnes přiznávám, že jsem trpěla jako mladá holka velmi nízkým sebevědomím, i když jsem byla hezká a kluci se kolem mě točili. Byla jsem uzavřená, tichá a nespolečens
2.7.2024
V době, kdy mi bylo nejhůř, jsem přestala vycházet. Zoufale jsem přemýšlela, co by mi mohlo pomoci, až jsem se ocitla u božích muk. Byly časy, kdy mě život omrzel. Dnes se za to stydím, ale sotva na to mohu zapomenout. Odmalička jsem toužila po rodině a dětech, troufala jsem si odhadovat, že ze mě bude dobrá, láskyplná máma. S Frantou jsme se domluvili, že si děťátko pořídíme hned po svatbě. Sn
28.6.2024
Když jsem se seznámila se Slávkem, myslela jsem, že jsem konečně potkala muže svého života. Bylo mi čtyřicet a on mi nabídl pohádkový život. Se Slávou jsem se potkala na firemní akci. Ovšem já to netušila. Ani jsem si ho tam nevšimla. Ovšem hned druhý den po akci mi přišla zpráva: „Krásná neznámá, přijala byste ode mne pozvání na cokoliv, co budete chtít? Včera jste mě zcela okouzlila!“ stálo t
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem