Domů     Dcera opustila děti kvůli milenci
Dcera opustila děti kvůli milenci

Pořád si říkám, kde se stala chyba. Nesu zodpovědnost za to, že jsem ji špatně vychovala? Nevím, snažím se situaci pochopit. Jde mi to těžko.

Toníček a Verunka běží do mé otevřené náruče. Už jsem se na svá krásná vnoučátka opravdu moc těšila. Snažím se je mít u sebe co nejčastěji, ale není to tak jednoduché. Bydlíme od sebe daleko a zeť Jindřich nemá zatím možnost se přestěhovat.

Také já ještě pracuji, protože můj manžel je v invalidním důchodu. Bez mého příjmu bychom asi nevyšli. Teď jsem si ale na vnoučátka vzala čtrnáct dní dovolenou. Ať si jejich táta aspoň na chvíli odpočine. Stejně ho obdivuji, jak to všechno zvládá, po tom, co prožil s mojí dcerou.

Normální malá holka

Moje dcera Janička je jedináček. Možná jsme ji trochu s manželem rozmazlovali, ale jinak jsme se ji snažili dobře vychovávat. Byla to hodná a poslušná holčička. Dělala nám radost, dobře se učila a dostala se i na vysokou školu, kterou úspěšně dokončila.

Seznámili se ve vlaku

S Jindřichem se Janička seznámila při dojíždění na školu. Byli z nich nejprve kamarádi a teprve pak spolu začali chodit. Ne že by to tak nemohlo fungovat. Já ale na své dceři žádnou velkou zamilovanost neviděla.

Měla Jindřicha ráda, to asi ano, ale pravá vášeň v tom zřejmě nebyla. Dcera dokončila školu a brzy jsme chystali svatbu.

Odstěhovali se daleko

Po krátkém čase po svatbě se mladí museli stěhovat. Zeť dostal velmi výhodné místo,které se prostě neodmítá. S manželem nám to bylo moc líto, protože jsme se těšili na vnouče, které bylo už na cestě. Ale nedalo se nic dělat.

Věděli jsme, že u nás by Jindřich podobnou pracovní pozici tak snadno nezískal. Nakonec jsme mohli za nimi nebo oni za námi kdykoli přijet.

Úraz vše zkomplikoval

Narodila se nám krásná vnučka Verunka a za dva roky Toníček. Jezdili jsme za nimi, co to šlo. Pak měl ale manžel vážný úraz v práci a skončil v invalidním důchodu. Jakž takž se sice mohl pohybovat, ale za volat si už nesedl.

Domluvili jsme se proto s dcerou, že na několik dní k nám přijede s dětmi. Pomalu jí končila rodičovská dovolená, tak jsme toho chtěli využít. Byla to zásadní chyba.

Úplně celá rozkvetla

Těch pár týdnů si dcera s dětmi užívala u nás, mimo město, v přírodě. Bylo léto, krásné počasí. Chodila často k rybníku, kde byla třeba celý den. Já pracovala a manžel se z domu daleko nedostal.

A tehdy to všechno začalo. My ovšem netušili, co se děje. Jen jsme s mužem koukali s údivem na svou dceru. Jako by nám před očima doslova rozkvetla. Vypadala krásně a šťastně. Měli jsme radost, že se jí u nás tak daří.

Jezdila stále častěji

Jana nastoupila do práce, ale o vnoučata nás nijak neochudila. Začala k nám jezdit stále častěji. Většinou sama, bez Jindřicha. Vždy ho omlouvala tím, že má aspoň od nich chvilku klid a že se sejde také s kamarády.

Trvalo to asi rok a pak nastal naprostý zvrat. Jana přestala jezdit z týdne na týden. Najednou neměla vůbec na nic čas. Nechápali jsme, co se s ní vůbec děje. Nerozuměl tomu ani Jindřich. Alespoň zpočátku.

Pak ale přijel k nám s dětmi a oznámil nám, se slzami v očích, že má Jana někoho má a on si neví rady. Prý o ni nechce přijít.

Snažila jsem se jednat

Odjela jsem tehdy s ním, abych si s Janou promluvila. Ta milence Václava nezapírala, Ukázalo se, že se s ním seznámila před dvěma roky když byla u nás na dovolené. Jezdila za ním, ale Vašek se prý nakonec přestěhoval tak, aby k sobě měli blíž.

Snažila jsem se dceru přesvědčit, aby měla rozum a zachránila svoje manželství. Už kvůli dětem. Řekla mi, že si nemůže pomoci. Prý konečně poznala skutečnou lásku a bez Vaška už nechce žít.

Odešla jen tak

Nakonec si Jana sbalila kufr a se svým milencem utekla neznámo kam. Zeťovi nechala na starosti malé děti. Posílá na ně nějaké peníze, jinak se nám ale zatím neozývá. Jsme z toho všichni v šoku.

Markéta D. (52), Pardubice

Další článek
reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3