Domů     Zabila mého muže, ale stále popírá vinu
Zabila mého muže, ale stále popírá vinu

Můj Pepa musel po odchodu do důchodu překonat vážné zdravotní komplikace. Když se konečně uzdravil a zase se začal radovat ze života, vážně ho zranila nezodpovědná řidička. Navíc se později pokoušela vinu za nehodu shodit právě na něj.

Já a můj Pepa jsme spolu prožili celkem pěkný život. Když se ohlédnu za sebe, vzpomenu si především na okamžiky plné vzájemné lásky a rodinné pohody. Náš život byl možná trochu obyčejný, zato však velmi šťastný.

Měli jsme spokojený život

Děti jsem vychovali tak, aby se měli navzájem rádi a pomáhali jeden druhému. Proto mezi nimi ani nezavládla žádná nevraživost, když jsem Vašíkovi a Petře dali pár tisíc do začátku. Nejstarší Pavel od nás dostal podíl na domku, a než se oženil, přistavil patro.

Jeho vyvolená Hanička, mimochodem moc hodná holka, se tak mohla po jejich svatbě přistěhovat do hotového. Následující roky pak letěly doslova jako divoká voda v naší řece pod barákem.

Začal mi chřadnout před očima

Kdyby můj Pepa nešel do důchodu, ani bych si nevšimla, že jsem o třicet let starší, než když jsem se vdávala. Jenže čas nikdo zastavit nedokáže. Ačkoli jsem si to nechtěla připustit, můj manžel mi doslova chřadnul před očima.

I když sám musel tušit, že s ním není něco v pořádku, pořád si odmítal dojít k doktorovi. Snad poprvé v životě mi ten hodný chlap přidělával starosti. Jenže si nedal říct, a já s ním nezmohla nic ani po dobrém, a už vůbec ne po zlém.

Když už jsem měla pocit, že se nedokážu dívat na to, jak mu ubývá sil, poprosila jsem děti o pomoc. Tak dlouho do něj hučeli, až nakonec svolil, že navštíví lékaře. Přece jen, chtěl vidět vyrůstat vnoučata, kterých jsme v té době měli dohromady už pět.

Operace ho postavila na nohy

Dál už to šlo všechno ráz na ráz. Podrobné vyšetření totiž ukázalo, že trpí nedomykavostí srdeční chlopně, a musel co nejdříve na operaci. Když jsem pak spolu s dětmi čekala na její výsledek, uvědomila jsem si, jak moc je pro mě celá naše rodina důležitá.

Vždyť jsme se všichni vždy dokázali navzájem podpořit a pomáhat si. Už za čtvrt roku po celé té anabázi byl můj muž doslova jako vyměněný. Veškerý svůj volný čas trávil s vnoučaty ať už na rybách, nebo na procházkách po našem krásném okolí.

Posílala jsem ho na pivo

A já jsem ho dokonce po čase začala posílat za chlapama do hospody. Vždyť dokud chodil do práce, trávil se mnou skoro všechny večery. Pepa mě, tak jako skoro vždycky během našeho manželství, poslechl.

Sobotu co sobotu jezdil na kole na partičku mariáše do místního hostince. I když jsem mu to skutečně přála, nemohla jsem usnout, dokud se nevrátil domů. Jak ale zarachotily klíče v zámku, věděla jsem, že je v pořádku, a s Pepou po boku jsem spala jako zabitá.

Stal se obětí dopravní nehody

Jenže tu osudnou sobotu přede dvěma lety jsem cítila nějaký zvláštní neklid. Jak ubíhaly hodiny a blížila se půlnoc, měla jsem skoro jistotu, že se Pepovi něco hrozného muselo stát.

V jednu v noci už jsem nedokázala čekat a došla jsem vzbudit našeho syna Pavla. Společně jsme se pak vydali manžela hledat. Bohužel, naše pátrání netrvalo dlouho.

Sotva pár metrů od našeho domku se nám naskytl hrozivý pohled na mého muže ležícího bezvládně vedle svého kola na chodníku. Nad ním stála mladá žena, která hystericky křičela.

Podle auta s promáčklým blatníkem stojícího opodál jsme okamžitě usoudili, že mého muže srazila.

Zranění byla velmi vážná

Jediné štěstí bylo, že si náš syn dokázal i v tak vypjatém okamžiku zachovat chladnou hlavu a okamžitě volal rychlou záchranou službu a potom policii. Protože byl Pepa při vědomí a občas pohnul rukama i nohama, doufala jsem, že jeho zranění nebudou vážná.

Přivolaná sanita byla na místě za deset minut, o něco později přijeli i policisté. Okamžitě dali řidičce dýchnout a tak zjistili, že byla pod vlivem alkoholu.

Mezitím lékaři z rychlé záchranné služby odvezli mého muže do nemocnice, kde se zjistilo, že jeho zranění jsou velmi vážná. Trvalo další tři měsíce, než jsme svého milovaného Pepu měla konečně doma.

Chtěla se vyhnout spravedlnosti

Jenže to už nebyl on. Jeho pověstný smysl pro humor se navždy někam vytratil. Dokonce ho nezajímal ani soud, který o několik měsíců později proběhl. To já jsem si tam došla a už po prvních minutách jsem svého rozhodnutí litovala.

Ta žena totiž v sobě neměla kousek studu. Její právník se pořád oháněl tvrzením, že můj muž šel v okamžiku nehody z hospody, a byl tak, což později stejně prokázaly krevní testy, pod vlivem alkoholu.

Samozřejmě, že se tak pokoušel odvrátit pozornost od provinění ženy, kterou zastupoval. Vždyť i ona měla v tu chvíli v sobě přes dvě promile a byla tak opilá, že v zatáčce vylétla z vozovky.

A až teprve v tom okamžiku srazila mého manžela, který to svoje staré kolo cestou z hospody raději vedl po chodníku.

Soudu se nedožil

Soud s tou bezohlednou ženou se vlekl několik dlouhých let, protože se neustále odvolávala. Když nakonec dostala jeden rok odnětí svobody a několikaletý zákaz řízení, došlo mi, že spravedlnost je někdy opravdu slepá.

Tím spíš, že se můj muž konečného verdiktu soudu nedožil. Zemřel naprosto nečekaně pár týdnů předtím ve spánku. Přesto, že jsem stále přesvědčená, že jeho smrt s osudnou nehodou souvisí, právník té řidičky se pokoušel dokázat opak.

Teď už se bojím o syna

Mě však nepřesvědčil. Ta nadutá opilá ženská svou lehkomyslností připravila o život hodného chlapa, milujícího manžela a laskavého dědečka. A vůbec jí to nebylo líto.

Zatímco já jsem už dávno pochopila, že sebevětší trest mému manželovi život nevrátí, můj syn se s tím stále nedokáže vyrovnat. Dokonce ihned po rozsudku přísahal, že to tak nenechá, a smrt svého otce pomstí.

Miluše N. (64), Bakov nad Jizerou

reklama
Související články
23.9.2023
Dostala jsem se do nečekané situace. Když jsem podědila psa, chtělo se mi plakat. Netušila jsem, jaké štěstí mě v podobě chlupatého tvora ještě na stará kolena potká! Na stará kolena jsem si pořídila přítele. No, to je možná trochu nadnesené. Byl to soused. Ale trávili jsme spolu veškerý volný čas, jezdili na výlety, a dokonce i na dovolenou. Zdeněk neměl děti, byl sám, což bylo fajn, ale jednu
19.9.2023
Rodiče si prý nevybíráme, ovšem děti si můžeme vychovat. Říká se to. Realita je ovšem jiná, někdy krutá. Je to těžké přiznat. Možná si i já sama nechci připustit, že jsem zklamala, něco podcenila ve výchově. Znáte to. K vlastním dětem je člověk shovívavý. A já to nechala dojít až moc daleko. S mužem jsme měli hezké manželství a naší dceři Peťulce jsme chtěli dopřát. Takže jsme byli hodně času v
18.9.2023
Okolí si myslí, že mám šťastný život, protože se stále usmívám. Ale i mne potkala zklamání, o kterých nemluvím… Jsem taková povaha, přiznávám. Možná je to tím, že nechci svým smutkem obtěžovat. Možná si vážím toho, že i když mi život také přinesl nelehké chvíle, stále jsou na tom mnozí hůře. Ale i já mám momenty, kdy si o samotě popláču, někdy nevím, jak dál, dostala jsem spoustu ran od lidí, k
15.9.2023
Musela jsem si vyzkoušet všechno a dostala se rychle na šikmou plochu. Klesala jsem stále hlouběji. Ničily mě drogy. Už jsem vzdávala život. Pak přišel zásah shůry. Moje výchova byla problematická. Byla jsem nezvladatelná a chodila za školu. Tehdy jsem si přečetla knihu „My děti ze stanice ZOO“, ale od drog mě to rozhodně neodradilo, spíše naopak. Příběh Christine mi připadal úžasný a já zat
15.9.2023
Myslela jsem si, že dělám dobře, když upozorním úřady na kamarádčiny potíže s dcerou. Otočilo se to proti mně. Vysloužila jsem si pár facek. Děti vychovávala sama. Když bylo jejímu synovi devatenáct, přestěhoval se k přítelkyni a Mirka zůstala sama s dcerou Viky. V tu dobu potkala muže, který ji po letech samoty oslovil. Začali spolu bydlet. Mirka ale netušila, jaký problém tím nastane. Její
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě