Domů     Zabila mého muže, ale stále popírá vinu
Zabila mého muže, ale stále popírá vinu

Můj Pepa musel po odchodu do důchodu překonat vážné zdravotní komplikace. Když se konečně uzdravil a zase se začal radovat ze života, vážně ho zranila nezodpovědná řidička. Navíc se později pokoušela vinu za nehodu shodit právě na něj.

Já a můj Pepa jsme spolu prožili celkem pěkný život. Když se ohlédnu za sebe, vzpomenu si především na okamžiky plné vzájemné lásky a rodinné pohody. Náš život byl možná trochu obyčejný, zato však velmi šťastný.

Měli jsme spokojený život

Děti jsem vychovali tak, aby se měli navzájem rádi a pomáhali jeden druhému. Proto mezi nimi ani nezavládla žádná nevraživost, když jsem Vašíkovi a Petře dali pár tisíc do začátku. Nejstarší Pavel od nás dostal podíl na domku, a než se oženil, přistavil patro.

Jeho vyvolená Hanička, mimochodem moc hodná holka, se tak mohla po jejich svatbě přistěhovat do hotového. Následující roky pak letěly doslova jako divoká voda v naší řece pod barákem.

Začal mi chřadnout před očima

Kdyby můj Pepa nešel do důchodu, ani bych si nevšimla, že jsem o třicet let starší, než když jsem se vdávala. Jenže čas nikdo zastavit nedokáže. Ačkoli jsem si to nechtěla připustit, můj manžel mi doslova chřadnul před očima.

I když sám musel tušit, že s ním není něco v pořádku, pořád si odmítal dojít k doktorovi. Snad poprvé v životě mi ten hodný chlap přidělával starosti. Jenže si nedal říct, a já s ním nezmohla nic ani po dobrém, a už vůbec ne po zlém.

Když už jsem měla pocit, že se nedokážu dívat na to, jak mu ubývá sil, poprosila jsem děti o pomoc. Tak dlouho do něj hučeli, až nakonec svolil, že navštíví lékaře. Přece jen, chtěl vidět vyrůstat vnoučata, kterých jsme v té době měli dohromady už pět.

Operace ho postavila na nohy

Dál už to šlo všechno ráz na ráz. Podrobné vyšetření totiž ukázalo, že trpí nedomykavostí srdeční chlopně, a musel co nejdříve na operaci. Když jsem pak spolu s dětmi čekala na její výsledek, uvědomila jsem si, jak moc je pro mě celá naše rodina důležitá.

Vždyť jsme se všichni vždy dokázali navzájem podpořit a pomáhat si. Už za čtvrt roku po celé té anabázi byl můj muž doslova jako vyměněný. Veškerý svůj volný čas trávil s vnoučaty ať už na rybách, nebo na procházkách po našem krásném okolí.

Posílala jsem ho na pivo

A já jsem ho dokonce po čase začala posílat za chlapama do hospody. Vždyť dokud chodil do práce, trávil se mnou skoro všechny večery. Pepa mě, tak jako skoro vždycky během našeho manželství, poslechl.

Sobotu co sobotu jezdil na kole na partičku mariáše do místního hostince. I když jsem mu to skutečně přála, nemohla jsem usnout, dokud se nevrátil domů. Jak ale zarachotily klíče v zámku, věděla jsem, že je v pořádku, a s Pepou po boku jsem spala jako zabitá.

Stal se obětí dopravní nehody

Jenže tu osudnou sobotu přede dvěma lety jsem cítila nějaký zvláštní neklid. Jak ubíhaly hodiny a blížila se půlnoc, měla jsem skoro jistotu, že se Pepovi něco hrozného muselo stát.

V jednu v noci už jsem nedokázala čekat a došla jsem vzbudit našeho syna Pavla. Společně jsme se pak vydali manžela hledat. Bohužel, naše pátrání netrvalo dlouho.

Sotva pár metrů od našeho domku se nám naskytl hrozivý pohled na mého muže ležícího bezvládně vedle svého kola na chodníku. Nad ním stála mladá žena, která hystericky křičela.

Podle auta s promáčklým blatníkem stojícího opodál jsme okamžitě usoudili, že mého muže srazila.

Zranění byla velmi vážná

Jediné štěstí bylo, že si náš syn dokázal i v tak vypjatém okamžiku zachovat chladnou hlavu a okamžitě volal rychlou záchranou službu a potom policii. Protože byl Pepa při vědomí a občas pohnul rukama i nohama, doufala jsem, že jeho zranění nebudou vážná.

Přivolaná sanita byla na místě za deset minut, o něco později přijeli i policisté. Okamžitě dali řidičce dýchnout a tak zjistili, že byla pod vlivem alkoholu.

Mezitím lékaři z rychlé záchranné služby odvezli mého muže do nemocnice, kde se zjistilo, že jeho zranění jsou velmi vážná. Trvalo další tři měsíce, než jsme svého milovaného Pepu měla konečně doma.

Chtěla se vyhnout spravedlnosti

Jenže to už nebyl on. Jeho pověstný smysl pro humor se navždy někam vytratil. Dokonce ho nezajímal ani soud, který o několik měsíců později proběhl. To já jsem si tam došla a už po prvních minutách jsem svého rozhodnutí litovala.

Ta žena totiž v sobě neměla kousek studu. Její právník se pořád oháněl tvrzením, že můj muž šel v okamžiku nehody z hospody, a byl tak, což později stejně prokázaly krevní testy, pod vlivem alkoholu.

Samozřejmě, že se tak pokoušel odvrátit pozornost od provinění ženy, kterou zastupoval. Vždyť i ona měla v tu chvíli v sobě přes dvě promile a byla tak opilá, že v zatáčce vylétla z vozovky.

A až teprve v tom okamžiku srazila mého manžela, který to svoje staré kolo cestou z hospody raději vedl po chodníku.

Soudu se nedožil

Soud s tou bezohlednou ženou se vlekl několik dlouhých let, protože se neustále odvolávala. Když nakonec dostala jeden rok odnětí svobody a několikaletý zákaz řízení, došlo mi, že spravedlnost je někdy opravdu slepá.

Tím spíš, že se můj muž konečného verdiktu soudu nedožil. Zemřel naprosto nečekaně pár týdnů předtím ve spánku. Přesto, že jsem stále přesvědčená, že jeho smrt s osudnou nehodou souvisí, právník té řidičky se pokoušel dokázat opak.

Teď už se bojím o syna

Mě však nepřesvědčil. Ta nadutá opilá ženská svou lehkomyslností připravila o život hodného chlapa, milujícího manžela a laskavého dědečka. A vůbec jí to nebylo líto.

Zatímco já jsem už dávno pochopila, že sebevětší trest mému manželovi život nevrátí, můj syn se s tím stále nedokáže vyrovnat. Dokonce ihned po rozsudku přísahal, že to tak nenechá, a smrt svého otce pomstí.

Miluše N. (64), Bakov nad Jizerou

Související články
14.6.2024
Nebyla to chyba moje ani manželova, že se nám narodilo postižené dítě. K nešťastnému poškození mozku došlo při porodu. Předpotopní technologie doby nedokázala ještě určit vrozené genetické vady a lékaři nebyli příliš sdílní. Mladá, vystrašená maminka jako já byla v přeplněné okresní porodnici jen jednou z mnoha. Porod byl komplikovaný. Veškeré snahy dostat dítě do správné polohy selhávaly. Děťá
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
1.6.2024
Tak moc jsem si vysnila dokonalou lásku a byla jsem schopná pro ni udělat cokoli, až jsem na to doplatila. Je to snad nějaký trest za snění? Narodila jsem se na Moravě, když mi bylo sedm let, tak se naši rozvedli. Zůstala jsem jen s maminkou. Tehdy se ve mně asi zrodila touha mít pořádného chlapa, který se o mne postará. Byla jsem tedy holka hodně divoká, měla jsem ráda diskotéky a tam o nápadn
30.5.2024
Po škole jsem se poflakovala po sídlišti a rodiče moc nezajímalo, co vlastně dělám. Počítali s tím, že budu prodavačkou. Já ale chtěla víc. Ohlížím-li se zpět, měla jsem v životě nakonec vlastně štěstí. Ne že bych si ho dlouho užila, ale alespoň mě potkalo. Rodiče si odjakživa přáli, abych se jednoho dne stala prodavačkou, stejně jako maminka. Jenže než takový osud, to jsem se raději rozhodla j
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí