Domů     Snový dům s temnou minulostí
Snový dům s temnou minulostí

Jakmile jsme s manželem ten dům uviděli, ihned jsme věděli, že právě do něj se chceme nastěhovat. Jenže jsme netušili, že se tu kdysi dávno stalo něco strašného.

Všechno se to stalo před deseti lety, když jsme se s Milanem vzali. Místo toho, abychom jeli někam na svatební cestu, tak jsme se rozhodli, že peníze raději investujeme do společného bydlení.

Oba jsme si moc přáli bydlet v domku se zahradou, kde by si pak později hrály naše děti.

Začali jsme se tedy porozhlížet po okolí Prahy a doufali jsme, že objevíme nějaký útulný domeček, který bychom si mohli cenově dovolit a který bychom si klidně i sami opravili.

Milan byl truhlář, takže byl velice zručný a šikovný, a můj strýc vlastnil stavební firmu, a nabídl se, že nám s případnými úpravami velice rád pomůže. A tak jsme s elánem a nadšením začali pročítat inzeráty.

Jako z pohádky

Štěstí nám však nakloněno nebylo. Domy, které byly v nabídce, nám připadaly studené a cizí. Vůbec jsme si s Milanem nedovedli představit, že bychom v nich žili. Až pak, asi po třech týdnech hledání, jsme konečně objevili domeček snů.

Byl dvoupatrový, s velkou zahradou, nedaleko lesa. Už jsem nás dva úplně viděla, jak tam chodíme na procházky nebo jezdíme na výlety na kolech. Okamžitě jsme zavolali makléři a domluvili jsme si prohlídku. Poté, co jsme si dům prohlédli, nebylo už dál co řešit. Na první pohled jsme se do něj zamilovali.

Všechno nám vycházelo

Než jsme se do domku nastěhovali, požádali jsme mého strýce, aby nám pomohl opravit část střechy, položit novou podlahu a vymalovat. Trvalo to celkem asi dva týdny. Mezitím jsem sbalila všechny naše věci a postupně jsme je tam i s nábytkem s Milanem odvezli.

Pak přišlo na řadu vybalování a zařizování našeho krásného domečku. To období patřilo k nejšťastnějšímu v našich životech. A naše štěstí a radost ještě vzrostly, když jsem krátce nato zjistila, že jsem těhotná.

Žena ve snech

Pak se ale začalo dít něco divného. Bydleli jsme v domku asi tři měsíce, když se mi začaly zdát sny, které naháněly hrůzu.

Slyšela jsem křik nějaké ženy a pláč dítěte, a když jsem se v noci probudila, měla jsem pocit, jako bych v místnosti zahlédla ženskou siluetu.

Nejprve jsem samu sebe přesvědčovala, že jsou to jen bláznivé představy vznikající z únavy a vyčerpání nebo i ze strachu, aby mé těhotenství probíhalo hladce a bez problémů.

Navíc jsem vždycky měla poměrně bujarou fantazii, proto mě zpočátku ani nenapadlo, že by mé sny měly mít nějaký hlubší význam nebo dokonce poselství. Možná i proto jsem o nich Milanovi nic neřekla. Myslela jsem si, že časem vymizí…

Obstoupil mě strach

Jenže nastal pravý opak. Strašidelné noční můry se staly mými čím dál častějšími hosty. Každý večer jsem uléhala s obavami, co strašného mě ve spánku zase potká. Po nějaké době mě tyto sny začaly pronásledovat i ve dne.

Měla jsem pocit, jakoby za mými zády kdosi stál, cítila jsem mráz, i když venku bylo horko. Začala jsem trpět paranoiou. Dům jsem zamykala i během dne a přes pevně zavřená okna v přízemí, jsem zatahovala záclony.

Každé zavrzání starého schodiště, skřek ptáka kroužícího nad lesem nebo silný vítr opírající se do stěn baráku mi nahánělo obrovskou hrůzu.

Svěřila jsem se manželovi

Mého podivného a ustrašeného chování si po pár týdnech všiml i Milan. „Čekáme přece miminko, měla bys mít radost a ne být smutná,“ řekl mi jednou večer, když jsme spolu leželi na pohovce a dívali se na zprávy v televizi.

Chvíli jsem mlčela a přemýšlela, zda se mám Milanovi se vším svěřit, když vtom jsem uslyšela, jak někdo šeptá moje jméno. Leknutím jsem vykřikla a vyskočila z pohovky. Celá jsem se chvěla. Milan mě objal a zeptal se, co se děje. Už jsem to dál nevydržela. Rozplakala jsem se a všechno jsem mu pověděla.

Noční můry se vrátily

Milan se mi nevysmál, ani mé obavy nezlehčoval. Povídali jsme si o tom celou noc, až pak navrhl, abych to celé prodiskutovala s odborníkem. Nebyla jsem proti. Po několika sezeních u psychologa se mi opravdu ulevilo.

Pár nocí jsem mohla klidně spát a dokonce ani během dne jsem už žádné nářky a hlasy neslyšela. Pak se však moje noční můry vrátily a začal se v nich objevovat nějaký cizí muž. Tvář měl zahalenou stínem, plížil se domem a hledal onu ženu s dítětem.

Bylo zřejmé, že jim chce ublížit. Chtěla jsem ho zastavit, ale nemohla jsem…

Dávný zločin

Se vším jsem se svěřila svému psychologovi. Na rozdíl ode mě si nemyslel, že mé sny jsou výplodem choré mysli. Na dalším setkání mi ukázal články z místních novin, staré asi dvacet let. Psalo se v nich o rodině, která tehdy žila v našem domě.

Jedné noci, když byla žena s dítětem v domě sama, došlo ke vloupání, během něhož zločinci ženu i s dítětem zabili. Otec rodiny, když to pak zjistil, spáchal sebevraždu. Oběsil se na stromě na zahradě.

Dům jsme prodali

Mé sny najednou dávaly smysl. Jenže nočních můr a neutuchajícího strachu jsem se ani poté nezbavila. Nakonec jsme se s Milanem rozhodli se z domku odstěhovat.

Byla jsem těhotná a potřebovala jsem klid a cítit se v bezpečí a ani jedno jsem v tomto domě nenacházela. Jakmile jsme se přestěhovali, zlé sny skončily. Konečně jsme mohli začít žít náš život a těšit se na příchod našeho děťátka.

Kdo dům nakonec koupil a jestli v něm žije, jsme s manželem raději nikdy nezjišťovali…

Leona P. (48), Český ráj

reklama
Související články
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
12.6.2024
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže... Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho já jsem bohužel nepoznala, odešel ješt
9.6.2024
Zlá sousedka mi otravovala život. Křičela na mě a v noci mi klepala na dveře. Pak jsem zjistila, jak je to s ní doopravdy. Krátce po rozvodu jsem se nastěhovala do domu, kde jsem měla moc příjemný byt, ze kterého byl výhled do dvora a také tam byli milí sousedé. Tedy až na jednu paní, která mi vadila hned od začátku. Už když jsem se stěhovala, přistihla jsem ji, jak se mi hrabe v krabicích s vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl