Domů     Snový dům s temnou minulostí
Snový dům s temnou minulostí

Jakmile jsme s manželem ten dům uviděli, ihned jsme věděli, že právě do něj se chceme nastěhovat. Jenže jsme netušili, že se tu kdysi dávno stalo něco strašného.

Všechno se to stalo před deseti lety, když jsme se s Milanem vzali. Místo toho, abychom jeli někam na svatební cestu, tak jsme se rozhodli, že peníze raději investujeme do společného bydlení.

Oba jsme si moc přáli bydlet v domku se zahradou, kde by si pak později hrály naše děti.

Začali jsme se tedy porozhlížet po okolí Prahy a doufali jsme, že objevíme nějaký útulný domeček, který bychom si mohli cenově dovolit a který bychom si klidně i sami opravili.

Milan byl truhlář, takže byl velice zručný a šikovný, a můj strýc vlastnil stavební firmu, a nabídl se, že nám s případnými úpravami velice rád pomůže. A tak jsme s elánem a nadšením začali pročítat inzeráty.

Jako z pohádky

Štěstí nám však nakloněno nebylo. Domy, které byly v nabídce, nám připadaly studené a cizí. Vůbec jsme si s Milanem nedovedli představit, že bychom v nich žili. Až pak, asi po třech týdnech hledání, jsme konečně objevili domeček snů.

Byl dvoupatrový, s velkou zahradou, nedaleko lesa. Už jsem nás dva úplně viděla, jak tam chodíme na procházky nebo jezdíme na výlety na kolech. Okamžitě jsme zavolali makléři a domluvili jsme si prohlídku. Poté, co jsme si dům prohlédli, nebylo už dál co řešit. Na první pohled jsme se do něj zamilovali.

Všechno nám vycházelo

Než jsme se do domku nastěhovali, požádali jsme mého strýce, aby nám pomohl opravit část střechy, položit novou podlahu a vymalovat. Trvalo to celkem asi dva týdny. Mezitím jsem sbalila všechny naše věci a postupně jsme je tam i s nábytkem s Milanem odvezli.

Pak přišlo na řadu vybalování a zařizování našeho krásného domečku. To období patřilo k nejšťastnějšímu v našich životech. A naše štěstí a radost ještě vzrostly, když jsem krátce nato zjistila, že jsem těhotná.

Žena ve snech

Pak se ale začalo dít něco divného. Bydleli jsme v domku asi tři měsíce, když se mi začaly zdát sny, které naháněly hrůzu.

Slyšela jsem křik nějaké ženy a pláč dítěte, a když jsem se v noci probudila, měla jsem pocit, jako bych v místnosti zahlédla ženskou siluetu.

Nejprve jsem samu sebe přesvědčovala, že jsou to jen bláznivé představy vznikající z únavy a vyčerpání nebo i ze strachu, aby mé těhotenství probíhalo hladce a bez problémů.

Navíc jsem vždycky měla poměrně bujarou fantazii, proto mě zpočátku ani nenapadlo, že by mé sny měly mít nějaký hlubší význam nebo dokonce poselství. Možná i proto jsem o nich Milanovi nic neřekla. Myslela jsem si, že časem vymizí…

Obstoupil mě strach

Jenže nastal pravý opak. Strašidelné noční můry se staly mými čím dál častějšími hosty. Každý večer jsem uléhala s obavami, co strašného mě ve spánku zase potká. Po nějaké době mě tyto sny začaly pronásledovat i ve dne.

Měla jsem pocit, jakoby za mými zády kdosi stál, cítila jsem mráz, i když venku bylo horko. Začala jsem trpět paranoiou. Dům jsem zamykala i během dne a přes pevně zavřená okna v přízemí, jsem zatahovala záclony.

Každé zavrzání starého schodiště, skřek ptáka kroužícího nad lesem nebo silný vítr opírající se do stěn baráku mi nahánělo obrovskou hrůzu.

Svěřila jsem se manželovi

Mého podivného a ustrašeného chování si po pár týdnech všiml i Milan. „Čekáme přece miminko, měla bys mít radost a ne být smutná,“ řekl mi jednou večer, když jsme spolu leželi na pohovce a dívali se na zprávy v televizi.

Chvíli jsem mlčela a přemýšlela, zda se mám Milanovi se vším svěřit, když vtom jsem uslyšela, jak někdo šeptá moje jméno. Leknutím jsem vykřikla a vyskočila z pohovky. Celá jsem se chvěla. Milan mě objal a zeptal se, co se děje. Už jsem to dál nevydržela. Rozplakala jsem se a všechno jsem mu pověděla.

Noční můry se vrátily

Milan se mi nevysmál, ani mé obavy nezlehčoval. Povídali jsme si o tom celou noc, až pak navrhl, abych to celé prodiskutovala s odborníkem. Nebyla jsem proti. Po několika sezeních u psychologa se mi opravdu ulevilo.

Pár nocí jsem mohla klidně spát a dokonce ani během dne jsem už žádné nářky a hlasy neslyšela. Pak se však moje noční můry vrátily a začal se v nich objevovat nějaký cizí muž. Tvář měl zahalenou stínem, plížil se domem a hledal onu ženu s dítětem.

Bylo zřejmé, že jim chce ublížit. Chtěla jsem ho zastavit, ale nemohla jsem…

Dávný zločin

Se vším jsem se svěřila svému psychologovi. Na rozdíl ode mě si nemyslel, že mé sny jsou výplodem choré mysli. Na dalším setkání mi ukázal články z místních novin, staré asi dvacet let. Psalo se v nich o rodině, která tehdy žila v našem domě.

Jedné noci, když byla žena s dítětem v domě sama, došlo ke vloupání, během něhož zločinci ženu i s dítětem zabili. Otec rodiny, když to pak zjistil, spáchal sebevraždu. Oběsil se na stromě na zahradě.

Dům jsme prodali

Mé sny najednou dávaly smysl. Jenže nočních můr a neutuchajícího strachu jsem se ani poté nezbavila. Nakonec jsme se s Milanem rozhodli se z domku odstěhovat.

Byla jsem těhotná a potřebovala jsem klid a cítit se v bezpečí a ani jedno jsem v tomto domě nenacházela. Jakmile jsme se přestěhovali, zlé sny skončily. Konečně jsme mohli začít žít náš život a těšit se na příchod našeho děťátka.

Kdo dům nakonec koupil a jestli v něm žije, jsme s manželem raději nikdy nezjišťovali…

Leona P. (48), Český ráj

reklama
Související články
6.6.2023
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na samotě. Vypadal jako bývalá pila. Prošla jsem si nejbl
6.6.2023
Myslel jsem, že blázním. Na tom muži jsem mohl oči nechat. Byl stejný jako já. Dokonce i oblečení jsme měli shodné. Když jsem se ho odvážil oslovit, rozplynul se. Do téhle kavárny jsem chodil nejraději. Vždy v pátek po vyučování. Od čtvrté do pěti jsem trávil každé páteční odpoledne na svém obvyklém rezervovaném místě. Dal jsem si vídeňskou kávu se zákuskem. Zde u kulatého stolu jsem pozorov
6.6.2023
Byl to krásný šperk a já z něj byla nadšená. Od té chvíle to ale se mnou šlo z kopce. Musela jsem ty náušnice proto darovat své nepřítelkyni. Kolem starožitnictví jsem chodila často, občas jsem nahlédla, co tam mají pěkného. Na šperky jsem nikdy moc nebyla, proto vůbec nemohu pochopit, že mě ty náušnice tak ohromily. Zírala jsem na ně a zasnila se. Viděla jsem se na plese, jak tančím a muži mě
4.6.2023
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět vět. Když přišel na kontrolu, jen m
4.6.2023
Teprve osobní zážitek nám pomůže pochopit to, čemu jinak nevěříme. Dočasně jsem získala schopnosti, o kterých jsem nevěděla, že existují. Kdysi jsem patřila mezi ty typy lidí, kteří se posmívají druhým za některé názory na věci mezi nebem a zemí. Nikdy jsem na žádná kouzla, přízraky nebo nadpřirozené jevy nevěřila. Dokonce i jako malá holčička jsem se nerada dívala na pohádky, kde se nadpřiroze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel