Domů     Jeho láska mě vyléčila ze všech smutků
Jeho láska mě vyléčila ze všech smutků

Bylo to nejbolestnější období, jaké jsem zažila. Ale propadat smutku jsem si nemohla dovolit, byla jsem maminkou osmileté dcery. Snažila jsem se před ní přetvařovat, jak jen to šlo.

Studený pot mě polil pokaždé, když se mě nevinným dětským hláskem zeptala: „Maminko, a proč už mě tatínek nemá rád?“ Vysoukala jsem ze sebe, že to přece není pravda, ale dítě si myslelo něco zcela jiného.

„Kdyby mě měl rád, tak by tady se mnou byl,“ pípala umíněně. Byly jsme zrovna v parku. Už jsem nedokázala stát, těžce jsem usedla na lavičku, Zuzanka vedle mě. Zavřela jsem oči. Pálily.

Přerývaným hlasem jsem se snažila holčičku přesvědčit, že tatínek ji má stále rád, i když se odstěhoval. Ve skutečnosti bych toho mizeru nejraději poslala na druhý konec světa.

Nepoznávala jsem samu sebe

Snažila jsem se věnovat dceři ze všech sil. Ale tátu dítěti nenahradíte, i kdybyste se na hlavu postavili. Ke všemu se mi nedostávalo peněz. Po práci jsem ještě doma šila panenky. Vyčítala jsem si, že mám na dceru málo času.

Neměla jsem právě šťastné období a také jsem podle toho vypadala. Kdo by se podíval napřed na moji maturitní fotografii a poté by upřel oči na mě, nepoznal by, že se jedná o stejnou osobu. Byla jsem utrápená.

Přibrala jsem od středoškolských časů nejméně deset kilogramů. Nepoužívala jsem kosmetiku, protože mi bylo naprosto ukradené, jak vypadám. Neměla jsem ambice líbit se mužům, neboť mě zklamali.

Naštvaná na celý svět

Přišlo jaro. Vztekle jsem sledovala všechny ty lidi, kráčející pod rozkvetlými stromy se zasněnými výrazy. Záviděla jsem jim, že jsou zamilovaní, zatímco mě už nikdy nic hezkého nepotká. Přesto mi nezbývalo nic jiného, než se usmívat.

Pospíchala jsem do Zuzčiny školky, která pořádala velkolepou oslavu Mezinárodního dne dětí. Před dcerou jsem si hrála na šťastnou matku. Plakávala jsem potají. Večer v koupelně, v noci do polštáře. Dokonce jsem začala kouřit!

Když kamarádka viděla, jak jsem nešťastná a nervózní, nabídla mi cigaretu, a ta mi kupodivu zachutnala na první pokus.

Veselý dětský den

Moje holčička mi vletěla náruče. To byly chvíle, kdy jsem se cítila šťastná a měla pocit, že můj život má smysl. Ruku v ruce jsme zamířily na louku za školkou, kde se konala bouřlivá oslava dětského dne.

Děti soutěžily v mnoha oborech, skákaly v pytlích, střílely do terčů, předváděly vtipné scénky. Na chvíli ze mě spadly všechny starosti. Smála jsem se, když se Zuzanka skákající v pytli srazila s jinou holčičkou a obě se chvíli válely v trávě.

Nešťastná nehoda

Brzy jsem se smát přestala: ta druhá holčička upadla nějak nešťastně a rozplakala se. Běžela jsem k nim. Cizí dívenka se celkem bez problémů zvedla. Vypadalo to, že si nohu nezlomila, možná ani nenarazila. Asi se jen polekala.

A také, jak jsem zjistila, ji mrzelo, že si zamazala teplákovou soupravu. „Táta mi koupil k svátku dětí novou, a teď je celá zelená od trávy,“ naříkala. Vtom se její tatínek objevil. Vysoký sympatický muž, i když se starostlivým výrazem ve tváři.

Vzorný tatínek

Nejdřív si mě ani nevšiml, věnoval se dceři. Bylo zřejmé, že má o ni strach. Když zjistil, že je holčička v pořádku, popošel od ní ke mně se širokým úsměvem. Představil se, potřásli jsme si rukama.

Jeho dcera Petra byla o rok starší než Zuzka, chodila o třídu výš. Povídali jsme si o tom, že je krásné počasí. Zúčastnili jsme se společně ještě několika soutěží. Holčičky vyhrály nějaké sladkosti.

Na závěr jsme si zahráli na slepou bábu, kterou dělal právě Roman. Když jsme unavení a šťastní opouštěli louku za školou, Roman smutně prohlásil směrem k Petře: „Teď tě vrátím mámě a bude se mi stýskat.“

Nečekané překvapení

Jakoby mě zasáhl blesk. Zřejmě je rozvedený! Nabídl se, že mě a mou dceru odveze domů. Usedla jsem na sedadlo vedle řidiče a všimla si, že se na mě dívá, dokonce na mě spiklenecky mrkl. V autě ovšem neřekl ani slovo, odvezl nás k bytu, s úsměvem se rozloučil.

Zamávali jsme si. K mému úžasu na mě druhý den v podvečer zazvonil, jestli bych nezašla na kávu. Umíte si představit, jak mi bylo. Nečekala jsem to, nebyla jsem na to připravená.

Přesto jsem za necelých patnáct minut vyšla z paneláku nalíčená, navoněná, v letních šatech a v lodičkách na vysokém podpatku. Uznale si mě prohlédl.

Papír nepotřebujeme

Brzy jsme se shodli, že tohle byla láska na první pohled. Že už ve chvíli, kdy jsme si podávali ruce, přeskočila jiskra. Roman byl opravdu rozvedený a podobně poraněný, jako jsem byla já. Přihodilo se mu totéž, jak se říká, v bledě modrém.

Manželka mu utekla se svým šéfem. Asi proto jsme se nikdy nevzali, oba máme z manželství hrůzu. Papír na to, abychom byli šťastní, nepotřebujeme. Jsme spolu už přes deset let a každý den si užíváme to, že jsme se našli a můžeme být spolu.

Martina D. (53), Ostrava

Předchozí článek
reklama
Související články
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet