Domů     Plyšový medvěd mě děsí
Plyšový medvěd mě děsí

Celý život jsem racionálně uvažující člověk. Na duchy ani jiné tajemné bytosti nevěřím. Ale od té doby, co vnučka dostala od neznámé ženy plyšového medvěda, se dějí podivné věci.

S mým mužem Romanem jsme se seznámili kdysi dávno na tanečních. Byla to láska takříkajíc na první pohled. Rok poté jsme se vzali a v dalších pěti letech se nám narodily dvě děti – dcera Anežka a syn Karel.

Na rozdíl od Karla, který je tak trochu bohém a nemá nikde stání, Anežka se vdala hned po vysoké škole. Se svým manželem Janem už mají jednu dceru – moji vnučku Simonku, kterou já i můj muž nade všechno zbožňujeme.

Rádi a často ji hlídáme – hlavně já, protože jsem v předčasném důchodu a mám tak spoustu volného času.

Veselá holčička

Simonka je velmi společenské dítě. Nestydí se a je velmi upovídaná. Nikdy se za mě neschovávala. Právě její povaha z ní dělá šťastné dítě. Když potkáme sousedku, vnučka se klidně zastaví a prohodí s ní pár milých slov.

Kdo ji zná, tak ví, že se s ní nebude nudit. Někdy si skoro říkám, jestli by neměla být trochu více zdrženlivá, opatrná, nerada bych, aby se nedej bože nechala někým cizím na ulici zlákat.

Společné procházky

S malou vnučkou chodíme často na procházky k řece nebo do parku. Jsme schopné strávit tam i půl dne. Simonka si vezme kolo a vždy jede kousek přede mnou. Loni na podzim byl park naším téměř denním útočištěm, protože jiné využití v dnešní době zkrátka není.

A právě při jedné z našich procházek pomohla má vnučka jedné starší paní, která upadla a nemohla vstát.

Dárek za její pomoc

Simonka se ode mě při té naší procházce hodně vzdálila, protože slyšela nějakou paní, která volala o pomoc. Jelikož měla kolo, jela bez mého souhlasu k místu, odkud volání přicházelo. Ležela tam starší paní, které se nedařilo postavit se na nohy.

Než jsem k nim došla, Simonka jí pomohla vstát. Za její pomoc neznámá žena darovala vnučce plyšového medvídka, čehož jsem si v ten okamžik vůbec nevšimla. Než jsem u ní byla, Simonka si ho stihla strčit do batůžku. Paní na mě ani nepočkala a vydala se jinou cestou pryč.

Podivná stařenka

Když jsem vnučku dohnala, nejprve jsem jí vynadala za to, že na mě nepočkala. Hned vzápětí jsem ji ale musela pochválit, že staré paní pomohla. Když jsem se otočila směrem, kterým paní odešla, nebyla po ní ani stopa.

Přišlo mi to divné, protože nešla tak rychle, aby se mi ztratila z dohledu. Ale víc jsem nad tím nepřemýšlela. Se Simonkou jsme dokončily naše obvyklé kolečko parkem a vydaly jsme se domů.

Nový „kamarád“

Simonka si hned zalezla do pokoje. Já mezitím připravila kakao a koláč a pak jsem jí šla říct, aby si šla umýt ruce. Vešla jsem do jejího pokoje a uviděla ji, jak sedí na posteli směrem k oknu a povídala:

„Ty jsi tak krásný méďa, budu ti říkat Kulich.“ Simonka měla hodně plyšových hraček, ale tenhle medvěd mi byl neznámý. „Co to máš?“ zeptala jsem se. „To mi dala ta stará paní jako poděkování, že jsem jí pomohla,“ odpověděla mi vnučka.

Nepříjemný pocit

Vzala jsem medvěda do ruky a v tu chvíli mi po zádech přejel mráz. Neměl zrovna veselý výraz. Nelíbil se mi. Nevím proč, ale probouzel ve mně nepříjemné pocity a strach. Vnučka z něj však byla nadšená, a tak jsem neměla to srdce jí ho sebrat. Od toho dne nosila Simonka medvěda všude s sebou.

Přesunul se z místa

Jednou, když šli vnučka a můj muž ven jen spolu, nechala Kulicha doma. Posadila ho v obýváku na gauč. Já vařila hned vedle v kuchyni. Najednou se zničehonic televize sama zapnula. Ale nenaskočil jediný program. Běželo jen zrnění.

Snažila jsem se televizi naladit, ale nešlo to, tak jsem ji znovu vypnula a šla jsem dál vařit. Než jsem došla do kuchyně, situace se opakovala. Začínalo mě to děsit. Navíc se mi zdálo, že se plyšák o pár centimetrů pohnul. Sama jsem věděla, že to není možné. Vždyť je to plyšák, říkala jsem si.

Nic nefungovalo!

Nachystala jsem maso, abych ho dala péct do trouby. Jenže pokaždé, když jsem troubu zapnula, tak se po pár vteřinách sama vypnula. Zkoušela jsem to snad stokrát. Chtěla jsem maso osmažit, ale ani plotýnka se nechytala.

Napadlo mě, že si uvařím kávu a chvíli počkám. Bohužel, ani rychlovarná konvice nefungovala. Vztekle jsem si šla sednout na gauč.

Má skryté schopnosti?

Lekla jsem se, protože plyšák byl na zcela jiném místě než kam ho vnučka umístila. Nebylo pro to žádné racionální vysvětlení. Nechápala jsem to a děsilo mě to. V tu chvíli se zničehonic otevřela všechna okna v přízemí. Běžela jsem je pozavírat.

Vtom se vrátili manžel s vnučkou, která hned běžela do pokoje, odkud si přinesla Kulicha. Ničemu jsem nerozuměla – vždyť byl ten medvěd přece v obýváku! Později toho dne mi Simonka pak pošeptala, že jí ta stará paní řekla, že je méďa kouzelný.

Já na pohádky sice nevěřím, ale jak se zdá, v tomto případě asi budu muset udělat výjimku.

Jaroslava D. (58), severní Čechy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
3.3.2024
Nikdy jsem nevěřila na pověry ani na zázraky. Přesto jsem jeden zažila na vlastní kůži. To když mi po těžkém úrazu pomohla tajemná energie svatého místa. Mám tetu, která je velmi zbožná. Celý život chodí do kostela a modlí se. Věří na zázraky a za všechno, co se jí v životě povedlo, děkuje Bohu a andělům. Já se tomu vždy posmívala a říkala jsem jí, že je blázínek. Teta Anežka ale pokaždé zdvihl
2.3.2024
Tajně jsme se chodili dívat do márnice. Tolik jsme toužili po dobrodružství, že jsme vymysleli sázku. Když padla noc, sešli jsme se na hřbitově... Když jsem byla malá, hřbitov v naší vesnici měl úžasné kouzlo. Patřil mezi staré sudetské hřbitovy, a tak byly jeho součástí i opuštěné polorozpadlé hrobky. Nás děti to místo děsilo a fascinovalo zároveň. Dveře do staré márnice byly rozbité, jako
2.3.2024
Byl to žertík, kterým jsem všechny zaskočila. Nakonec jsem ale byla překvapená hlavně já. Vyplnil snad kamínek, který jsem nosila na krku, to, co jsem si tolik přála? Ten přívěsek jsem si koupila na jarmarku. Okouzlil mě na první pohled. Miluju modrou barvu a tahle, kterou měl zvláštní kamínek zasazený v přívěsku, byla pro mě jako dělaná. V obci, kde se jarmark konal, jsme se ocitli s přítelem
29.2.2024
Když jsem se narodila, děda vysadil břízku. Byla to moje ochránkyně. Jednoho dne jsem poznala, jak velké spojení mezi námi bylo. Nejen mezi zvířaty a lidmi existuje zvláštní spojení. Podobnou moc mají také stromy a jiné rostliny. Možná tomu nevěříte, ale já vím, o čem mluvím, protože jsem před lety prožila na vlastní kůži něco neuvěřitelného. Chránila mě už od dětství Přitažlivost mezi na
28.2.2024
Babička Jarmila mi vždycky říkala, že jsem jako ona. Význam těchto slov jsem pochopila až ve chvíli, kdy zemřela. Když jsem byla malá, babička Jarmila mi často opakovala, že jsem jako ona. Tehdy jsem to nechápala. Dneska mi to už dává větší smysl. Vnitřní hlas Po smrti milované babičky jsem totiž okamžitě poznala, že se něco změnilo. Když babička zemřela, pocítila jsem, že ve svém těle ne
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut