Domů     Až po rozvodu jsem zažila vášeň
Až po rozvodu jsem zažila vášeň

S manželem jsem žila třicet let. Myslela jsem si, že vím, jak chutná láska. Skutečnou vášeň a zamilovanost jsem však poznala až dlouho po rozvodu.

Byla jsem v šoku, když mi manžel oznámil, že ode mě odchází. „Proč? Po tolika letech…,“ nechápala jsem. Nemohla jsem uvěřit, že to, co se právě děje, je skutečně pravda.

„Promiň, ale prostě jsem se zamiloval,“ odpověděl mi a v jeho hlase přitom nebyla ani stopa lítosti nebo výčitek. Koukala jsem na něj s pusou dokořán. „Ale co bude s naším manželstvím? S námi?“ vysoukala jsem ze sebe po chvíli.

„Mirko, sama musíš uznat, že nás dva už nic nespojuje spoustu let. Už dlouho žijeme vedle sebe, nikoli spolu,“ pronesl manžel. „Je prostě konec. Žádost o rozvod už jsem podal,“ dodal, než definitivně opustil mě i náš společný byt.

Všechno skončilo

Moje manželství skončilo a vlastně i celý můj dosavadní život. Brali jsme se ve dvaadvaceti a strávili jsme spolu třicet let. Jediné, co mi po manželovi zůstalo, byl poloprázdný třípokojový byt a oči pro pláč. Nechápala jsem, jak mi to mohl udělat.

Pořád jsem se sama sebe ptala, co jsem udělala špatně. Rozebírala jsem náš společný život stále dokola a hledala jsem, kde se stala chyba. Několik týdnů jsem špatně spala. Hlavou se mi stále honily myšlenky na budoucnost.

Obávala jsem se, že zůstanu sama a už nikdy nenajdu nikoho, s kým by mi bylo hezky. Abych se z toho všeho nezbláznila, musela jsem začít mysl zaměstnávat něčím jiným.

Nové zájmy

Chodila jsem s kolegyněmi na víno, od dcery jsem si půjčila na hlídání psa a brala ho na výlety do lesa, koupila jsem si permanentku na plavání a začala chodit pravidelně plavat. A právě tam, na plaveckém stadionu, jsem se seznámila s Markem.

Sympatickým, usměvavým mužem o něco starším, než jsem byla já. Pěkně se mi s ním povídalo. Měl inteligentní smysl pro humor a dalo se s ním bavit o všem. Byl pozorný a zdvořilý, přesný opak mého bývalého manžela, a tím si mě získal. Nic víc jsem si však od našeho přátelství neslibovala.

Okouzlil mě

Jelikož jsme bydleli stejným směrem od plaveckého stadionu, doprovázel mě Marek často domů.

Když začalo například pršet a já neměla deštník, dal mi ten svůj, nebo když se náhle ochladilo a začal foukat studený vítr, okamžitě si sundal bundu a dal mi ji kolem ramen, abych se náhodou nenachladila.

S politováním jsem si uvědomila, že o mě tak můj ex manžel nikdy nepečoval. Líbilo se mi to a dělalo mi to dobře. Jediné, čím mě Marek uváděl do rozpaků, bylo, když mě chtěl na ulici vzít za ruku nebo políbit. Připadalo mi to v našem věku nemístné.

Můj bývalý manžel na takové projevy lásky a citové výlevy nikdy nebyl. A teď tu byl Marek, který mi dával otevřeně najevo své city a náklonnost. A já upřímně řečeno nevěděla, jak s tím naložit.

Zahrnoval mě láskou

„Vždyť se přece nemáme za co stydět,“ namítal a vzal mě kolem ramen. Vraceli jsme se zrovna z divadelního představení, kde mě celou dobu držel za ruku. „Moc se mi líbíš a zamiloval jsem se do tebe,“ řekl a políbil mě. Nervózně jsem sebou zavrtěla.

Byla jsem s Markem šťastná, ale taky jsem se trochu bála. I já jsem ho milovala, ale takové projevy lásky mi byly cizí. S bývalým manželem jsem nikdy nic podobného nezažila.

Jednou jsme se vrátili z procházky a Marek mě začal vášnivě líbat sotva za námi zaklaply dveře. Postupně mi začal rozepínat knoflíčky na svetříku a manévroval mnou do ložnice. Tam mě odhodil na postel a lehl si na mě.

Vášnivě mě líbal na ústa, pak na krk a nakonec mi jazykem laskal ušní lalůčky. Celým mým tělem projelo příjemné mrazení a v břiše se mi rozletělo tisíce motýlků.

Nejkrásnější noc

Marek mě začal pomalu svlékat. Začala jsem trochu panikařit, protože jsem se s mužem nemilovala už několik let. Snažila jsem se vymanit z jeho objetí, ale Marek mě opět vášnivě políbil a přitiskl na postel. „Neboj, bude to krásné.

Já jsem se s ženou už taky dlouho nemiloval,“ řekl, jakoby četl moje myšlenky. „Neudělám nic, co by se ti nelíbilo,“ dodal. Tím mě dostal. Děj se vůle boží, pomyslela jsem si a zcela jsem se jeho polibkům a dotykům oddala. A Marek měl pravdu.

Milování s ním bylo překrásné. Cítila jsem se krásně, jako bych snad byla v transu. Tak jsem se v životě ještě nikdy předtím necítila. „Miluji tě,“ řekl Marek a políbil mě do vlasů. „Já tebe taky,“ vydechla jsem.

Šťastná jako nikdy

Pak jsme se oba najednou začali smát. Milovali jsme se ještě dvakrát a pokaždé se mi to líbilo víc a víc. Chovali jsme jako dva zamilovaní puberťáci. Jeden druhého jsme se nemohli nabažit. Ten den se úplně změnil můj pohled na lásku i na sex.

Najednou mi bylo úplně jedno, že je mi pětapadesát. Byla jsem s mužem, kterého jsem milovala a který miloval mě. Našla jsem lásku, o jaké se mi už ani nesnilo. Víc už jsem si přát nemohla.

Mirka N. (56), Karlovy Vary

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte