Domů     Celodenní pochod za láskou
Celodenní pochod za láskou

Toho kluka prostě musím mít! To byla moje hlavní myšlenka ve spojitosti s Markem. A nevykvetla v hlavě pubertální holčičce. Bylo mi pětadvacet a životních zkušeností jsem měla za sebou už dost.

Setkali jsme se jedno jarní pondělí v krytém bazénu. Přišla jsem tam s kamarádkou Lenkou. Mohlo to být normální odpoledne, jenže pak se u bazénu objevil On. Byl tam sám. Věk asi tak jako já, tmavé vlasy, modré oči, mužné tělo, sympatická tvář.

Upoutal mě na první pohled

Zřejmě byl na obdiv zvyklý, protože ho můj obdivný pohled nijak nevyváděl z míry. Zdálo se jen otázkou času, kdy dojde k nějakému bližšímu kontaktu. Otázkou bylo, kdo s tím začne jako první.

Já si netroufala, tmavovlasý mladík se k ničemu neměl a tak to byla Lenka, kdo tuto otázku vyřešil za nás. Udělala to s drzostí sobě vlastní. Když jsme se míjeli – mladík plaval proti nám – řekla: „Ahoj, poslyš, tady kamarádce se moc líbíš.

Co ty na to?“ Naštěstí v doslechu nikdo nebyl, jinak bych se snad radši hanbou potopila pod hladinu. Mladík se představil, což mě potěšilo, ale vzápětí mě poněkud šokoval větou:

„Tak vylez ven, ať si tě prohlédnu.“ Ta slova patřila mně a já si připadala jako nějaká věc na trhu. Naštěstí si Marek hned uvědomil, jak to vyznělo. „Já vylezu také a ty si zase prohlédneš mě,“ usmál se smířlivě.

Kladl si podmínku

Šel příkladem a byl u schůdků první. Já šla z vody jako druhá, jenže jsem moc spěchala. Když jsem se také dostala z vody a vzájemně jsme se na sebe dívali, Marek řekl:

„Víš, já jsem sportovec a hledám dívku, která má fyzickou kondici a ráda překonává sama sebe. Nevím, jestli je to tvůj případ, Jano.“ Zaraženě jsem naslouchala jeho slovům a brala je jako odmítnutí. „Takže mi nedáváš žádnou šanci?“ Marek se pousmál. „Víš co?

Tak za mnou v sobotu přijď. Budu pětadvacet kilometrů za městem. Jestli máš o mě zájem, přijdeš za mnou pěšky.“ Málem jsem z Markovy výzvy spadla zpátky do bazénu. Také Lenka se tvářila, jako kdyby nevěřila vlastním uším. „To je moje podmínka,“ dodal Marek.

„A když za tebou Jana přijde, tak jí nabídneš vztah?“ upřesňovala si Lenka. „Ano. Dávám na to slovo chlapa,“ přikývl Marek.

Všechno naplánoval

V duchu jsem odhadovala, kolik asi může být pětadvacet kilometrů. Nikdy jsem žádný dálkový pochod nešla. Teď mi ovšem city dodávaly odvahu a já byla ochotna udělat cokoliv, abych Marka zaujala. „Připravím pro tebe mapu, ve které vyznačím trasu, kudy se vydáš.

Bude to něco jako dálkový pochod s kontrolními stanovišti,“ pokračoval Marek. Ta myšlenka byla natolik bláznivá a nezvyklá, že se mi začínala líbit. „Chodím sem plavat každý den.

Jestli sem přijdeš zítra, budu mít už mapu připravenou.“ Druhý den jsem si skutečně převzala od Marka mapu, kde bylo zakresleno moje sobotní putování od startu až k cíli.

Plná odhodlání

Na cestu jsem se pořádně připravila. Sportovní oblečení, pohodlné boty. Během zbývajících tří dnů jsem také pilně trénovala a šla z jednoho konce města na druhý. Přišlo sobotní ráno. Probudila jsem se celá nažhavená do „bitvy“ o Marka.

Vyrazila jsem v osm hodin po trase, kterou určovala mapa. Ze začátku se mi šlo krásně. Bylo jaro, sluníčko svítilo, ptáci zpívali, příroda kvetla. Marek mi vymyslel náročnou cestu. To jsem začala zjišťovat při první odbočce do strmého kopce.

Přihnal se déšť

Výstup mě zavedl k prvnímu „kontrolnímu stanovišti“. Marek si dal tu práci a během týdne rozvezl na několik míst papírky, které schoval do různých skrýší.

Potěšilo mě, že na tom prvním, který jsem po chvilce hledání objevila, stálo „Fandím ti, drž se, jen tak dál. Marek.“ Žádná cesta za láskou se však neobejde bez komplikací.

Měla jsem za sebou asi půlku cesty a už jsem se cítila docela unavená, když se nebe zatáhlo a přišla bouřka. Utíkala jsem k nedaleké autobusové zastávce. Než jsem tam doběhla, dostala jsem „sprchu“.

Úraz těsně pře cílem

Po pár minutách se bouřka přehnala a já pokračovala dál. Čím více jsem se blížila k cíli, tím více úsilí mě každý krok stál. Na netrénovaných nohou jsem měla puchýře. Konečně mi zbývaly poslední dva kilometry, jak jinak, než do prudkého svahu.

A pak se to stalo – kousek pod vrcholem. Špatně jsem došlápla a vymkla si kotník. Bolelo to jako čert. Posadila jsem se a dala se do bezmocného breku. Nebyla jsem schopná jít dál. Takhle hloupě prohrát těsně před cílem!

Přišel mi na pomoc

Nevím, jak dlouho jsem seděla v trávě, když jsem zaslechla kroky. Z kopce ke mně sestupoval Marek. Se starostlivým výrazem se mě ptal, co se děje.

Nejprve jsem mu odevzdala všechny kontrolní lístečky a pak jsem ho informovala, že poslední malý kousek cesty už nejsem schopná ujít. Vzal mě na záda a pomalu mě nesl dolů. Přitom mi říkal, že jsem úkol splnila a že je na mě pyšný.

„S takovou dívkou jsem chtěl vždycky chodit, a teď se mi to splnilo,“ prohlásil. Byla jsem sice vyčerpaná a zraněná, ale nebýt toho vyvrknutého kotníku, klidně bych samým štěstím tu cestu absolvovala ještě jednou!

Jana (55), Šumperk

Předchozí článek
reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
21stoleti.cz
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
Glioblastomy jsou nejčastější a nejagresivnější primární mozkové nádory, které typicky postihují dospělé mezi 45 a 75 lety, navíc mají velmi špatnou prognózu. Naději na změnu přináší nový lék, který ú
Galetka s medovými fíky
tisicereceptu.cz
Galetka s medovými fíky
Galetky mají neuvěřitelné kouzlo. Jsou snadné na přípravu a chutnají skvěle. Suroviny na 8 porcí Na těsto 1 a ½ hrnku hladké mouky ¼ hrnku podmáslí 120 g másla 3 lžíce krupicového cukru š
Smetanové brambory se sýrem
tisicereceptu.cz
Smetanové brambory se sýrem
Potřebujete uvařit snadný oběd do jedné hodiny? Vsaďte na netradičně zapečené brambory zjemněné poctivou smetanou. Ingredience 500 g brambor 100 ml smetany 30% 150 ml plnotučného mléka 1 lžíc
České muzeum stříbra
epochanacestach.cz
České muzeum stříbra
Bývalá středověká tvrz Hrádek stála na svém místě už na počátku 14. století, ale zřejmě je ještě mnohem starší. Dnes v unikátní historické budově sídlí České muzeum stříbra, kde se dozvíme mnohé nejen o těžbě vzácného kovu, ale můžeme si prohlédnout i vzorky rud nebo expozici o ražbě zdejších stříbrných mincí. Prohlídkový okruh Cesta stříbra nás
Zatracený bolševník: Co vám dokáže 5metrový postrach udělat?
epochaplus.cz
Zatracený bolševník: Co vám dokáže 5metrový postrach udělat?
Ten tlustý dutý stonek k tomu přímo vybízel. Partička dětí si právě vyrábí provizorní píšťalky. Kamaráda pak z legrace sešlehají velkými listy. O hodinu později sedí na pohotovosti vyděšená skupina ma
Za návrat do života vděčí Milan Šteindler exotické ženě!
nasehvezdy.cz
Za návrat do života vděčí Milan Šteindler exotické ženě!
Do povědomí diváků se herec Milan Šteindler (66) zapsal jako bavič, který si nebere servítky a humor rozdává na potkání. Soukromý život herce se ale bezstarostné komedii rozhodně nepodobá. Dlouhé r
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
enigmaplus.cz
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
Na skotském souostroví Orkneje se nachází tajemná hrobka z mladší doby kamenné zvaná Maeshowe. Údajně byla postavena tak, aby její vchod za soumraku zimního slunovratu zachytával paprsky zapadajícího
Nedala jsem na řeči kamarádek
skutecnepribehy.cz
Nedala jsem na řeči kamarádek
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala
Další dárky pro Agátu za statisíce!
nasehvezdy.cz
Další dárky pro Agátu za statisíce!
Mediální magnát Jaromír Soukup (54) na své partnerce, modelce Agátě Hanychové (54), rozhodně nešetří. K narozeninám jí koupil dárek, který si rozhodně jen tak někdo dovolit nemůže. Tentokrát ji potě
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je