SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Adoptovaný syn je chtěl připravit o všechno
Adoptovaný syn je chtěl připravit o všechno

Bohunka a Mirek byli opravdu sympatický pár. Proto všechny u nás v ulici mrzelo jejich trápení. Dozvěděli jsme se totiž, že nemohou mít děti. Taky jsme byli šťastní s nimi, když jim úřady nakonec povolily adopci. Věřili jsme totiž, že budou báječní rodiče.

Když se Bohunka a Mirek přistěhovali do naší čtvrti, okamžitě je měl každý rád. Byli mladí, zamilovaní a taky velmi pracovití. A tak se s vervou se pustili do opravy malého domku, který Bohunka zdědila po babičce.

Neuplynul ani rok a ze zchátralého stavení byla sice malá, ale docela hezká vilka. A to všechno dokázali vlastně svépomocí. Mirek byl totiž, jak se brzy ukázalo, velmi šikovný zedník, kterému šla práce rychle od ruky.

Nemohli mít vlastní děti

Jeho mladá žena byla zaměstnaná v místní školce, a jak brzy všichni poznali, měla skutečně ráda malé děti. Proto všechny z naší ulice překvapilo, že se ti dva nějak neměli k tomu, aby měli vlastní potomky.

reklama

Roky utíkaly a když manželé z hezkého domečku překročili třicítku, pochopili jsme, proč k nim až dosud nepřiletěl čáp. Jednoho dne totiž přijeli domů, z auta nejprve vyskočil Mirek a opatrně otevřel dveře, aby mohla vystoupit i jeho žena.

A pak konečně sousedky, co všetečně číhali za svými okny, spatřily, že Bohunka drží v náručí malý uzlíček. Všem konečně došlo, že si miminko museli adoptovat. Novopečení rodiče se s tím taky nijak netajili.

Byly s ním samé potíže

Ty první roky to vypadalo, že jim chlapeček, kterého pojmenovali Mireček, jak jinak, bude dělat jenom radost. Rostl z něho bystrý a okatý kluk s kouzelným úsměvem. Jenže sotva přišel do školy, začaly potíže.

reklama

Mireček se vždycky kamarádil s těmi nejhoršími sígry ze třídy a přiváděl k zoufalství nejen učitelky, ale hlavně své hodné rodiče. Ti s ním nejprve měli nekonečnou trpělivost, jenže nakonec i jim došly síly.

Po sérii drobných krádeží v okolí a spoustě neomluvených hodin ve škole, skončil ten uličník v polepšovně. Jestli Mirek s Bohunkou doufali, že se tam ten kluk alespoň trochu srovná, šeredně se přepočítali.

Sotva se vrátil z pasťáku, začalo všechno jejich trápení nanovo. Mireček se chytil kamarádů, kteří byli nachlup stejní jako on, a s nimi vykrádal chatky v zahrádkářské kolonii. Dokonce se říkalo, že přičichl i k obchodu s drogami.

Já bych tomu i věřila, protože najednou to vypadalo, že má nějak moc peněz. Oblékal se do značkového oblečení a vysedával po barech místo toho, aby si našel nějakou kloudnou práci.

Skončil ve vězení

Jenomže čas plynul jako voda a Mireček, kdysi tak roztomilý kluk, byl najednou plnoletý. Tehdy pro jeho hodné rodiče začalo skutečné peklo. Jejich syn se totiž připletl k přepadení benzinky a protože měl v ruce zbraň, šel do vězení na několik let.

reklama

Bohunka s Mirkem museli splácet dluhy, které bůhví proč nadělal, a navíc se dozvěděli, že když byl ještě na svobodě, nabízel v inzerátech k prodeji jejich dům. Ten vyčůraný zmetek už dokonce od důvěřivých zájemců inkasoval zálohy.

Přesto si jeho rodiče vlastně oddechli, když byl jejich syn konečně v base. Vydrželi, i když na ně ještě nějakou chvíli zvonili okradení kupci, kterým Mireček slíbil jejich dům a už dopředu je zkasíroval o tučnou zálohu.

Když se do toho vložila policie, situace se trochu uklidnila. Mirek S Bohunkou si dokonce užívali pocit, že se nemusí bát, že se na ně řítí nějaký malér.

Jejich syn, kterého se ani po tom všem nedokázali zříct, byl uklizený ve vězení, a tak se v tu dobu nemohl do ničeho namočit.

Zabil se v kradeném autě

Jenže těch pět let, co Mireček seděl, uteklo jako voda, a on znovu stál před jejich domem s igelitkou v ruce. Samozřejmě, že ho nedokázali vyhodit.

Dali mu ještě jednu šanci, pak druhou, a trvalo opravdu hodně dlouho, než konečně pochopili, že se jejich adoptovaný syn nikdy nezmění. V okamžiku, kdy jim došla trpělivost, však zasáhl nemilosrdný osud. Jednoho dne u Mirka a Bohunky zazvonili policisté.

Tentokrát ale nehledali jejich syna, chtěli mluvit přímo s nimi. Našim milým sousedům totiž přišli říct, že se Mireček, kterého kdysi tolik milovali, vyboural v kradeném autě, a následkům nehody na místě podlehl.

Bohužel, jejich syn nebyl jedinou obětí smrtelné nehody. Zemřela při ní i žena, která v autě seděla na místě spolujezdce. Přežilo prý pouze miminko, které ti dva měli s sebou.

O vnoučka museli bojovat

Později se zoufalí rodiče dozvěděli, že syn, kterému kdysi chtěli dát úplně všechno, před nimi tajil nejen přítelkyni, ale i své sotva narozené dítě. Někdy se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. Snad to bude platit i pro naše hodné sousedy.

Když se Bohunka s Mirkem vzpamatovali z prvotního šoku, začali bojovat o právě nalezeného vnoučka. Na tom, že vlastně nejsou jeho pokrevní příbuzní, jim totiž vůbec nezáleželo.

Snad chtěli dát novou šanci i sobě a konečně mít doma děťátko, které jim jejich lásku jednoho dne oplatí. Znovu je čekal úděsný koloběh po úřadech a dokazování, že jsou vlastně slušní lidé, kteří se dokáží o miminko postarat.

Jenže nebyli už nejmladší, a tak museli počkat, dokud patřičná místa nezjistila, že ten malý uzlíček nemá jiné příbuzné než je. Vypadá to, že Mirek s Bohunkou už zase mají důvod k úsměvu.

Když je vidím, jak se s láskou naklánějí nad kočárkem, tak doufám, že tentokrát už budou šťastní. A že i oni dostanu od osudu druhou šanci.

Petra V. (53), Lysá nad Labem

 

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
14.3.2023
To, že můj milovaný manžel slepne, je samo o sobě dost hrozná tragédie. Ještě horší ale je, co to udělalo s naším vztahem, jak moc ho to změnilo. Rána a další. A pak už jen manželův křik a nadávky. Ty patří mně. Muž mě snad už potisící obviňuje, že jsem v předsíni schválně narafičila nějaké věci na jeho cestě do koupelny. O něco zakopl a teď se vzteká, křičí a zlostně kope do dveří. Snažím se m
14.3.2023
S láskou je to velmi složité. Často si ji lidé pletou s obyčejným flirtem a rádoby zamilovaností. A pak se nestačí divit, koho vedle sebe mají. Jako já. Rychle si obouvám tenisky, aby na mě František nemusel dlouho čekat. Jsem trochu neohrabaná a už mi to tak rychle nejde. Ale je mi to fuk. Ještě před rokem bych se z těchto viditelných projevů stárnutí hroutila. Teď mám ale Františka a díky tom
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce