Domů     Adoptovaný syn je chtěl připravit o všechno
Adoptovaný syn je chtěl připravit o všechno

Bohunka a Mirek byli opravdu sympatický pár. Proto všechny u nás v ulici mrzelo jejich trápení. Dozvěděli jsme se totiž, že nemohou mít děti. Taky jsme byli šťastní s nimi, když jim úřady nakonec povolily adopci. Věřili jsme totiž, že budou báječní rodiče.

Když se Bohunka a Mirek přistěhovali do naší čtvrti, okamžitě je měl každý rád. Byli mladí, zamilovaní a taky velmi pracovití. A tak se s vervou se pustili do opravy malého domku, který Bohunka zdědila po babičce.

Neuplynul ani rok a ze zchátralého stavení byla sice malá, ale docela hezká vilka. A to všechno dokázali vlastně svépomocí. Mirek byl totiž, jak se brzy ukázalo, velmi šikovný zedník, kterému šla práce rychle od ruky.

Nemohli mít vlastní děti

Jeho mladá žena byla zaměstnaná v místní školce, a jak brzy všichni poznali, měla skutečně ráda malé děti. Proto všechny z naší ulice překvapilo, že se ti dva nějak neměli k tomu, aby měli vlastní potomky.

Roky utíkaly a když manželé z hezkého domečku překročili třicítku, pochopili jsme, proč k nim až dosud nepřiletěl čáp. Jednoho dne totiž přijeli domů, z auta nejprve vyskočil Mirek a opatrně otevřel dveře, aby mohla vystoupit i jeho žena.

A pak konečně sousedky, co všetečně číhali za svými okny, spatřily, že Bohunka drží v náručí malý uzlíček. Všem konečně došlo, že si miminko museli adoptovat. Novopečení rodiče se s tím taky nijak netajili.

Byly s ním samé potíže

Ty první roky to vypadalo, že jim chlapeček, kterého pojmenovali Mireček, jak jinak, bude dělat jenom radost. Rostl z něho bystrý a okatý kluk s kouzelným úsměvem. Jenže sotva přišel do školy, začaly potíže.

Mireček se vždycky kamarádil s těmi nejhoršími sígry ze třídy a přiváděl k zoufalství nejen učitelky, ale hlavně své hodné rodiče. Ti s ním nejprve měli nekonečnou trpělivost, jenže nakonec i jim došly síly.

Po sérii drobných krádeží v okolí a spoustě neomluvených hodin ve škole, skončil ten uličník v polepšovně. Jestli Mirek s Bohunkou doufali, že se tam ten kluk alespoň trochu srovná, šeredně se přepočítali.

Sotva se vrátil z pasťáku, začalo všechno jejich trápení nanovo. Mireček se chytil kamarádů, kteří byli nachlup stejní jako on, a s nimi vykrádal chatky v zahrádkářské kolonii. Dokonce se říkalo, že přičichl i k obchodu s drogami.

Já bych tomu i věřila, protože najednou to vypadalo, že má nějak moc peněz. Oblékal se do značkového oblečení a vysedával po barech místo toho, aby si našel nějakou kloudnou práci.

Skončil ve vězení

Jenomže čas plynul jako voda a Mireček, kdysi tak roztomilý kluk, byl najednou plnoletý. Tehdy pro jeho hodné rodiče začalo skutečné peklo. Jejich syn se totiž připletl k přepadení benzinky a protože měl v ruce zbraň, šel do vězení na několik let.

Bohunka s Mirkem museli splácet dluhy, které bůhví proč nadělal, a navíc se dozvěděli, že když byl ještě na svobodě, nabízel v inzerátech k prodeji jejich dům. Ten vyčůraný zmetek už dokonce od důvěřivých zájemců inkasoval zálohy.

Přesto si jeho rodiče vlastně oddechli, když byl jejich syn konečně v base. Vydrželi, i když na ně ještě nějakou chvíli zvonili okradení kupci, kterým Mireček slíbil jejich dům a už dopředu je zkasíroval o tučnou zálohu.

Když se do toho vložila policie, situace se trochu uklidnila. Mirek S Bohunkou si dokonce užívali pocit, že se nemusí bát, že se na ně řítí nějaký malér.

Jejich syn, kterého se ani po tom všem nedokázali zříct, byl uklizený ve vězení, a tak se v tu dobu nemohl do ničeho namočit.

Zabil se v kradeném autě

Jenže těch pět let, co Mireček seděl, uteklo jako voda, a on znovu stál před jejich domem s igelitkou v ruce. Samozřejmě, že ho nedokázali vyhodit.

Dali mu ještě jednu šanci, pak druhou, a trvalo opravdu hodně dlouho, než konečně pochopili, že se jejich adoptovaný syn nikdy nezmění. V okamžiku, kdy jim došla trpělivost, však zasáhl nemilosrdný osud. Jednoho dne u Mirka a Bohunky zazvonili policisté.

Tentokrát ale nehledali jejich syna, chtěli mluvit přímo s nimi. Našim milým sousedům totiž přišli říct, že se Mireček, kterého kdysi tolik milovali, vyboural v kradeném autě, a následkům nehody na místě podlehl.

Bohužel, jejich syn nebyl jedinou obětí smrtelné nehody. Zemřela při ní i žena, která v autě seděla na místě spolujezdce. Přežilo prý pouze miminko, které ti dva měli s sebou.

O vnoučka museli bojovat

Později se zoufalí rodiče dozvěděli, že syn, kterému kdysi chtěli dát úplně všechno, před nimi tajil nejen přítelkyni, ale i své sotva narozené dítě. Někdy se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. Snad to bude platit i pro naše hodné sousedy.

Když se Bohunka s Mirkem vzpamatovali z prvotního šoku, začali bojovat o právě nalezeného vnoučka. Na tom, že vlastně nejsou jeho pokrevní příbuzní, jim totiž vůbec nezáleželo.

Snad chtěli dát novou šanci i sobě a konečně mít doma děťátko, které jim jejich lásku jednoho dne oplatí. Znovu je čekal úděsný koloběh po úřadech a dokazování, že jsou vlastně slušní lidé, kteří se dokáží o miminko postarat.

Jenže nebyli už nejmladší, a tak museli počkat, dokud patřičná místa nezjistila, že ten malý uzlíček nemá jiné příbuzné než je. Vypadá to, že Mirek s Bohunkou už zase mají důvod k úsměvu.

Když je vidím, jak se s láskou naklánějí nad kočárkem, tak doufám, že tentokrát už budou šťastní. A že i oni dostanu od osudu druhou šanci.

Petra V. (53), Lysá nad Labem

 

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
1.6.2024
Tak moc jsem si vysnila dokonalou lásku a byla jsem schopná pro ni udělat cokoli, až jsem na to doplatila. Je to snad nějaký trest za snění? Narodila jsem se na Moravě, když mi bylo sedm let, tak se naši rozvedli. Zůstala jsem jen s maminkou. Tehdy se ve mně asi zrodila touha mít pořádného chlapa, který se o mne postará. Byla jsem tedy holka hodně divoká, měla jsem ráda diskotéky a tam o nápadn
30.5.2024
Po škole jsem se poflakovala po sídlišti a rodiče moc nezajímalo, co vlastně dělám. Počítali s tím, že budu prodavačkou. Já ale chtěla víc. Ohlížím-li se zpět, měla jsem v životě nakonec vlastně štěstí. Ne že bych si ho dlouho užila, ale alespoň mě potkalo. Rodiče si odjakživa přáli, abych se jednoho dne stala prodavačkou, stejně jako maminka. Jenže než takový osud, to jsem se raději rozhodla j
27.5.2024
Příběh mé sestry je smutný. Ale je to ohromná bojovnice. Když se jedná o dítě, dokáže se s osudem pořádně poprat. Lidský život píše romány, někdy bohužel smutné a kruté. Takový je příběh mé sestry. Bývala to krásná holka, plná života, rozesmátá, kluci ze širokého okolí do ní byli zbláznění. Kolem osmnáctého roku to s ní začalo jít z kopce. Nejhorší noční můra se stala skutečností. Stačila se vš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl