Domů     Ze všech tahal peníze podvodník
Ze všech tahal peníze podvodník

Nikdy se nesmířím s myšlenkou, že mého hodného syna kdosi sprostě podvedl. Mnohem horší než ztráta peněz, je totiž ztráta iluzí, o které Honza nadlouho přišel. Vždyť do té doby věřil, že jsou na světě jen hodní a sluší lidé.

Náš Honzík byl vždycky hodný kluk. Proč si to ale nepřiznat, také trochu pomalejší, než jeho vrstevníci. Když jsme ho naléhání učitelky vzali do poradny, doporučila nám psycholožka, abychom ho nechali přeřadit do zvláštní školy.

Brzy si našel kamarády

Nu, nebylo to pro nás jednoduché. Museli jsme se smířit s tím, že Honza určitě nevystuduje práva, jak jsme si vždycky představovali. Ale, co byl zdravý, měl nás rád, a v nové škole si brzy našel kamarády.

Také se po jejím ukončení vyučil zahradníkem a brzy se zařadil do normálního života. Chodil do práce, většinu výplaty mi odevzdával, já mu ji ukládala na účet, a žil jako každý jiný mladý muž.

Pochopitelně se brzy začal zajímat o slečny a v tom byl onen pověstný kámen úrazu.

Nechtěl mi prozradit podrobnosti

Ty, které se mu líbily, o něj nestály, a těm, které se stály o něj, jsem já příliš nevěřila. Tak to šlo několik dalších let, až se Honza opravdu vážně zamiloval. Ačkoli se mi s tou báječnou novinkou svěřil, další podrobnosti mi prozradit nechtěl.

Přesto mi to nedalo a rozjela jsem pátrání na vlastní pěst. Jenže i když jsem Honzu sledovala téměř na každém kroku, žádnou ženu jsem v jeho blízkosti nespatřila.

Pomalu jsem se začala bát, že je jeho vzplanutí jednostranné, a že zase nastane chvíle, kdy přijde kruté vystřízlivění. To až Honza pochopí, že dáma jeho srdce o něj nestojí.

Z účtu mu zmizelo padesát tisíc

Bohužel, skutečnost byla mnohem horší, než jsem si dokázala představit. Jednoho dne, když jsem Honzovi ukládala výplatu na účet, jsem si všimla, že z Honzova konta zmizelo téměř padesát tisíc.

Ačkoli mi syn tvrdil, že o ničem neví, brzy jsem se dopátrala pravdy. Nešťastný Honza, který se cítil opuštěný, totiž začal brouzdat po internetových seznamkách.

A co čert nechtěl, zamiloval se do jakési Světlany z dalekého Ruska, která mu naslibovala lásku na věčné časy. Ti dva si nějaký čas psali, až Světlanu napadlo, že by mohla za Hanzou přicestovat do Čech.

Potřebovala peníze na cestu

Vždyť už se milují nějaký čas a tak by nebylo od věci, kdyby spolu začali žít a pak se po nezbytných formalitách vzali. Jenže Světlana, alespoň jak Honzovi nalhala, rozhodně nebyla žádná majetná nevěsta.

Na cestu do Prahy potřebovala hezkých pár tisíc, a to co nejdříve. A náš Honza, který pro samou lásku neviděl a neslyšel, jí ty peníze skutečně poslal.

A nejspíše by jí brzy poslal i další, protože mu Světlana napsala, že jí zadrželi na hranicích kvůli nějaké formalitě, a ona potřebuje hotovost pro právníka.

Pořád mu psala, že ho miluje

V okamžiku, kdy jsem na celou věc přišla, Světlana zesílila svůj nátlak. Neustále psala Honzovi, že ho miluje, že se těší, až budou moci být spolu, jen ať už proboha pošle dalších dvacet tisíc na toho právníka. To už ale Honza pochopitelně neudělal.

Ačkoli jí věřil každé slovo, neodvážil se mě neposlechnout. Trvalo ještě nějaký čas, než můj syn dokázal přijmout myšlenku na to, že té ženské prachsprostě naletěl. Honza byl vždycky bezelstný a přespříliš důvěřivý.

Stal se obětí sprostého podvodu

Zato já jsem ještě dlouho potom zírala na svého syna, jakoby spadl z nebe.

Ačkoli měl od svého účtu platební kartu, a mohl si tak platit všechny své výdaje, nikdy by mě nenapadlo, že by zvládl takovou finanční transakci, jako je poslat přes internetové bankovnictví někomu peníze. Nu, už se stalo a nedalo se s tím nic dělat.

Když jsem vysvětlovala synovi, že se stal obětí sprostého podvodu, mohlo mi to utrhnout srdce. Vždyť ten hodný kluk doufal, že konečně našel lásku svého života.

Místo toho zažil jen další zklamání, které ho přesvědčilo o tom, že většina žen jsou jen proradné bestie.

Za minulostí udělal tlustou čáru

Honza se ale brzy oklepal a znovu se radoval z každého hezkého dne. Dokonce začal randit s Katkou, svou spolužačkou z učiliště. Udělal za minulostí tlustou čáru a o Světlaně už nechtěl ani slyšet. Já jsem se ale rozhodla, že to tak nenechám.

Jednoho dne jsem Honzu přesvědčila k tomu, že jsme se spolu vydali na policii. Tam jsme se dozvěděli, že ona Světlana je doslova známá firma. Tedy ona ne, ale tento falešný profil, na který už naletěla spousta mužů. Ti všichni poslali Světlaně částky, které dohromady dělaly téměř půl milionu.

Slušně si žil na účet jiných

Musím říct, že tentokrát mě policie nezklamala. Po několika měsíčním vyšetřování vyšlo najevo, že se za fotografií hezké dívky z Ruska skrýval obyčejný podvodník z Brna.

Ten si vystavěl živost na klamání mužů důvěřivých stejně jako můj syn, a nějaký pátek si z takto získaných peněz velice slušně žil. Když ale nad ním sklapla past, bylo po frajerovi. U soudu jsem se dívala na malého chlapíka, který měl v očích strach. Není divu, vždyť mu za podvody hrozilo několikaleté vězení.

Ten lump skončil za katrem

Ačkoli nakonec skutečně skončil za katrem, příliš se nám neulevilo. Peníze, o které Honzu připravil, mu už totiž nejspíš nikdy nevrátí.

A co je ještě horší, mého syna natolik zklamal, že Honza téměř přestal věřit tomu, že ještě na světě žijí hodní a čestní lidé. A to je mnohem horší, než ztráta několik desítek tisíc. Vždyť můj syn by nikomu neublížil a ke každému přistupuje s otevřeným srdcem.

Naštěstí je tu ale Katka, hezká a hodná dívka, která nad ním drží ochranou ruku. A když panbůh dá, snad i brzy dočkám vnoučat. Vždyť bych si po tom všem trápení také zasloužila trochu radosti.

Milena D. (58), Přerov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.9.2023
Dostala jsem se do nečekané situace. Když jsem podědila psa, chtělo se mi plakat. Netušila jsem, jaké štěstí mě v podobě chlupatého tvora ještě na stará kolena potká! Na stará kolena jsem si pořídila přítele. No, to je možná trochu nadnesené. Byl to soused. Ale trávili jsme spolu veškerý volný čas, jezdili na výlety, a dokonce i na dovolenou. Zdeněk neměl děti, byl sám, což bylo fajn, ale jednu
19.9.2023
Rodiče si prý nevybíráme, ovšem děti si můžeme vychovat. Říká se to. Realita je ovšem jiná, někdy krutá. Je to těžké přiznat. Možná si i já sama nechci připustit, že jsem zklamala, něco podcenila ve výchově. Znáte to. K vlastním dětem je člověk shovívavý. A já to nechala dojít až moc daleko. S mužem jsme měli hezké manželství a naší dceři Peťulce jsme chtěli dopřát. Takže jsme byli hodně času v
18.9.2023
Okolí si myslí, že mám šťastný život, protože se stále usmívám. Ale i mne potkala zklamání, o kterých nemluvím… Jsem taková povaha, přiznávám. Možná je to tím, že nechci svým smutkem obtěžovat. Možná si vážím toho, že i když mi život také přinesl nelehké chvíle, stále jsou na tom mnozí hůře. Ale i já mám momenty, kdy si o samotě popláču, někdy nevím, jak dál, dostala jsem spoustu ran od lidí, k
15.9.2023
Musela jsem si vyzkoušet všechno a dostala se rychle na šikmou plochu. Klesala jsem stále hlouběji. Ničily mě drogy. Už jsem vzdávala život. Pak přišel zásah shůry. Moje výchova byla problematická. Byla jsem nezvladatelná a chodila za školu. Tehdy jsem si přečetla knihu „My děti ze stanice ZOO“, ale od drog mě to rozhodně neodradilo, spíše naopak. Příběh Christine mi připadal úžasný a já zat
15.9.2023
Myslela jsem si, že dělám dobře, když upozorním úřady na kamarádčiny potíže s dcerou. Otočilo se to proti mně. Vysloužila jsem si pár facek. Děti vychovávala sama. Když bylo jejímu synovi devatenáct, přestěhoval se k přítelkyni a Mirka zůstala sama s dcerou Viky. V tu dobu potkala muže, který ji po letech samoty oslovil. Začali spolu bydlet. Mirka ale netušila, jaký problém tím nastane. Její
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě