SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Ze všech tahal peníze podvodník
Ze všech tahal peníze podvodník

Nikdy se nesmířím s myšlenkou, že mého hodného syna kdosi sprostě podvedl. Mnohem horší než ztráta peněz, je totiž ztráta iluzí, o které Honza nadlouho přišel. Vždyť do té doby věřil, že jsou na světě jen hodní a sluší lidé.

Náš Honzík byl vždycky hodný kluk. Proč si to ale nepřiznat, také trochu pomalejší, než jeho vrstevníci. Když jsme ho naléhání učitelky vzali do poradny, doporučila nám psycholožka, abychom ho nechali přeřadit do zvláštní školy.

Brzy si našel kamarády

Nu, nebylo to pro nás jednoduché. Museli jsme se smířit s tím, že Honza určitě nevystuduje práva, jak jsme si vždycky představovali. Ale, co byl zdravý, měl nás rád, a v nové škole si brzy našel kamarády.

reklama

Také se po jejím ukončení vyučil zahradníkem a brzy se zařadil do normálního života. Chodil do práce, většinu výplaty mi odevzdával, já mu ji ukládala na účet, a žil jako každý jiný mladý muž.

Pochopitelně se brzy začal zajímat o slečny a v tom byl onen pověstný kámen úrazu.

Nechtěl mi prozradit podrobnosti

Ty, které se mu líbily, o něj nestály, a těm, které se stály o něj, jsem já příliš nevěřila. Tak to šlo několik dalších let, až se Honza opravdu vážně zamiloval. Ačkoli se mi s tou báječnou novinkou svěřil, další podrobnosti mi prozradit nechtěl.

reklama

Přesto mi to nedalo a rozjela jsem pátrání na vlastní pěst. Jenže i když jsem Honzu sledovala téměř na každém kroku, žádnou ženu jsem v jeho blízkosti nespatřila.

Pomalu jsem se začala bát, že je jeho vzplanutí jednostranné, a že zase nastane chvíle, kdy přijde kruté vystřízlivění. To až Honza pochopí, že dáma jeho srdce o něj nestojí.

Z účtu mu zmizelo padesát tisíc

Bohužel, skutečnost byla mnohem horší, než jsem si dokázala představit. Jednoho dne, když jsem Honzovi ukládala výplatu na účet, jsem si všimla, že z Honzova konta zmizelo téměř padesát tisíc.

reklama

Ačkoli mi syn tvrdil, že o ničem neví, brzy jsem se dopátrala pravdy. Nešťastný Honza, který se cítil opuštěný, totiž začal brouzdat po internetových seznamkách.

A co čert nechtěl, zamiloval se do jakési Světlany z dalekého Ruska, která mu naslibovala lásku na věčné časy. Ti dva si nějaký čas psali, až Světlanu napadlo, že by mohla za Hanzou přicestovat do Čech.

Potřebovala peníze na cestu

Vždyť už se milují nějaký čas a tak by nebylo od věci, kdyby spolu začali žít a pak se po nezbytných formalitách vzali. Jenže Světlana, alespoň jak Honzovi nalhala, rozhodně nebyla žádná majetná nevěsta.

Na cestu do Prahy potřebovala hezkých pár tisíc, a to co nejdříve. A náš Honza, který pro samou lásku neviděl a neslyšel, jí ty peníze skutečně poslal.

A nejspíše by jí brzy poslal i další, protože mu Světlana napsala, že jí zadrželi na hranicích kvůli nějaké formalitě, a ona potřebuje hotovost pro právníka.

Pořád mu psala, že ho miluje

V okamžiku, kdy jsem na celou věc přišla, Světlana zesílila svůj nátlak. Neustále psala Honzovi, že ho miluje, že se těší, až budou moci být spolu, jen ať už proboha pošle dalších dvacet tisíc na toho právníka. To už ale Honza pochopitelně neudělal.

Ačkoli jí věřil každé slovo, neodvážil se mě neposlechnout. Trvalo ještě nějaký čas, než můj syn dokázal přijmout myšlenku na to, že té ženské prachsprostě naletěl. Honza byl vždycky bezelstný a přespříliš důvěřivý.

Stal se obětí sprostého podvodu

Zato já jsem ještě dlouho potom zírala na svého syna, jakoby spadl z nebe.

Ačkoli měl od svého účtu platební kartu, a mohl si tak platit všechny své výdaje, nikdy by mě nenapadlo, že by zvládl takovou finanční transakci, jako je poslat přes internetové bankovnictví někomu peníze. Nu, už se stalo a nedalo se s tím nic dělat.

Když jsem vysvětlovala synovi, že se stal obětí sprostého podvodu, mohlo mi to utrhnout srdce. Vždyť ten hodný kluk doufal, že konečně našel lásku svého života.

Místo toho zažil jen další zklamání, které ho přesvědčilo o tom, že většina žen jsou jen proradné bestie.

Za minulostí udělal tlustou čáru

Honza se ale brzy oklepal a znovu se radoval z každého hezkého dne. Dokonce začal randit s Katkou, svou spolužačkou z učiliště. Udělal za minulostí tlustou čáru a o Světlaně už nechtěl ani slyšet. Já jsem se ale rozhodla, že to tak nenechám.

Jednoho dne jsem Honzu přesvědčila k tomu, že jsme se spolu vydali na policii. Tam jsme se dozvěděli, že ona Světlana je doslova známá firma. Tedy ona ne, ale tento falešný profil, na který už naletěla spousta mužů. Ti všichni poslali Světlaně částky, které dohromady dělaly téměř půl milionu.

Slušně si žil na účet jiných

Musím říct, že tentokrát mě policie nezklamala. Po několika měsíčním vyšetřování vyšlo najevo, že se za fotografií hezké dívky z Ruska skrýval obyčejný podvodník z Brna.

Ten si vystavěl živost na klamání mužů důvěřivých stejně jako můj syn, a nějaký pátek si z takto získaných peněz velice slušně žil. Když ale nad ním sklapla past, bylo po frajerovi. U soudu jsem se dívala na malého chlapíka, který měl v očích strach. Není divu, vždyť mu za podvody hrozilo několikaleté vězení.

Ten lump skončil za katrem

Ačkoli nakonec skutečně skončil za katrem, příliš se nám neulevilo. Peníze, o které Honzu připravil, mu už totiž nejspíš nikdy nevrátí.

A co je ještě horší, mého syna natolik zklamal, že Honza téměř přestal věřit tomu, že ještě na světě žijí hodní a čestní lidé. A to je mnohem horší, než ztráta několik desítek tisíc. Vždyť můj syn by nikomu neublížil a ke každému přistupuje s otevřeným srdcem.

Naštěstí je tu ale Katka, hezká a hodná dívka, která nad ním drží ochranou ruku. A když panbůh dá, snad i brzy dočkám vnoučat. Vždyť bych si po tom všem trápení také zasloužila trochu radosti.

Milena D. (58), Přerov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
8.2.2023
Na první lásku se nezapomíná, ale i po letech může přinést problém. Zdánlivě nevinné dobrodružství se může stát něčím opravdu osudovým. Myslím, že v každé ženě se tajně skrývá touha po romantice. Prostě chuť prožít něco krásného, na co se pak dlouho vzpomíná. Ne vždy ale ten zážitek má takovou cenu, jakou očekáváme. První kluk Než jsem se seznámila s manželem, chodila jsem se třemi jinými
7.2.2023
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno probudí, a pokud je zrovna zataženo a na okna bubnují deš
7.2.2023
Na manželův hrob někdo umístil kytici rudých růží. Ženské mu nedají pokoj ani po smrti. To je tak nevhodné, tak ubohé ‒ říkala jsem si. Na hřbitově mě čekal šok. Bylo to jako z nějakého filmu. Už zdálky, od těžkých hřbitovních dveří, které přízračně vrzaly, jsem zaznamenala na hrobě cosi nepatřičného. Červeně zářil. Po několika spěšných krocích jsem pochopila, že na manželův hrob někdo umístil
7.2.2023
Právě vychází další číslo speciálu časopisu Moje šťastná hvězda. Tradičně je časopis plný dechberoucích příběhů slavných osobností a jejich osudových tragédií. Opět se můžete těšit na skutečně poutavé čtení, od kterého se jen těžko dokážete odtrhnout.  Ve speciálu Osudové tragédie slavných celebrit se například dozvíte o složitém životě zpěvačky Ivety Bartošové, který nakonec skončil sebevr
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh