Domů     Ze všech tahal peníze podvodník
Ze všech tahal peníze podvodník

Nikdy se nesmířím s myšlenkou, že mého hodného syna kdosi sprostě podvedl. Mnohem horší než ztráta peněz, je totiž ztráta iluzí, o které Honza nadlouho přišel. Vždyť do té doby věřil, že jsou na světě jen hodní a sluší lidé.

Náš Honzík byl vždycky hodný kluk. Proč si to ale nepřiznat, také trochu pomalejší, než jeho vrstevníci. Když jsme ho naléhání učitelky vzali do poradny, doporučila nám psycholožka, abychom ho nechali přeřadit do zvláštní školy.

Brzy si našel kamarády

Nu, nebylo to pro nás jednoduché. Museli jsme se smířit s tím, že Honza určitě nevystuduje práva, jak jsme si vždycky představovali. Ale, co byl zdravý, měl nás rád, a v nové škole si brzy našel kamarády.

Také se po jejím ukončení vyučil zahradníkem a brzy se zařadil do normálního života. Chodil do práce, většinu výplaty mi odevzdával, já mu ji ukládala na účet, a žil jako každý jiný mladý muž.

Pochopitelně se brzy začal zajímat o slečny a v tom byl onen pověstný kámen úrazu.

Nechtěl mi prozradit podrobnosti

Ty, které se mu líbily, o něj nestály, a těm, které se stály o něj, jsem já příliš nevěřila. Tak to šlo několik dalších let, až se Honza opravdu vážně zamiloval. Ačkoli se mi s tou báječnou novinkou svěřil, další podrobnosti mi prozradit nechtěl.

Přesto mi to nedalo a rozjela jsem pátrání na vlastní pěst. Jenže i když jsem Honzu sledovala téměř na každém kroku, žádnou ženu jsem v jeho blízkosti nespatřila.

Pomalu jsem se začala bát, že je jeho vzplanutí jednostranné, a že zase nastane chvíle, kdy přijde kruté vystřízlivění. To až Honza pochopí, že dáma jeho srdce o něj nestojí.

Z účtu mu zmizelo padesát tisíc

Bohužel, skutečnost byla mnohem horší, než jsem si dokázala představit. Jednoho dne, když jsem Honzovi ukládala výplatu na účet, jsem si všimla, že z Honzova konta zmizelo téměř padesát tisíc.

Ačkoli mi syn tvrdil, že o ničem neví, brzy jsem se dopátrala pravdy. Nešťastný Honza, který se cítil opuštěný, totiž začal brouzdat po internetových seznamkách.

A co čert nechtěl, zamiloval se do jakési Světlany z dalekého Ruska, která mu naslibovala lásku na věčné časy. Ti dva si nějaký čas psali, až Světlanu napadlo, že by mohla za Hanzou přicestovat do Čech.

Potřebovala peníze na cestu

Vždyť už se milují nějaký čas a tak by nebylo od věci, kdyby spolu začali žít a pak se po nezbytných formalitách vzali. Jenže Světlana, alespoň jak Honzovi nalhala, rozhodně nebyla žádná majetná nevěsta.

Na cestu do Prahy potřebovala hezkých pár tisíc, a to co nejdříve. A náš Honza, který pro samou lásku neviděl a neslyšel, jí ty peníze skutečně poslal.

A nejspíše by jí brzy poslal i další, protože mu Světlana napsala, že jí zadrželi na hranicích kvůli nějaké formalitě, a ona potřebuje hotovost pro právníka.

Pořád mu psala, že ho miluje

V okamžiku, kdy jsem na celou věc přišla, Světlana zesílila svůj nátlak. Neustále psala Honzovi, že ho miluje, že se těší, až budou moci být spolu, jen ať už proboha pošle dalších dvacet tisíc na toho právníka. To už ale Honza pochopitelně neudělal.

Ačkoli jí věřil každé slovo, neodvážil se mě neposlechnout. Trvalo ještě nějaký čas, než můj syn dokázal přijmout myšlenku na to, že té ženské prachsprostě naletěl. Honza byl vždycky bezelstný a přespříliš důvěřivý.

Stal se obětí sprostého podvodu

Zato já jsem ještě dlouho potom zírala na svého syna, jakoby spadl z nebe.

Ačkoli měl od svého účtu platební kartu, a mohl si tak platit všechny své výdaje, nikdy by mě nenapadlo, že by zvládl takovou finanční transakci, jako je poslat přes internetové bankovnictví někomu peníze. Nu, už se stalo a nedalo se s tím nic dělat.

Když jsem vysvětlovala synovi, že se stal obětí sprostého podvodu, mohlo mi to utrhnout srdce. Vždyť ten hodný kluk doufal, že konečně našel lásku svého života.

Místo toho zažil jen další zklamání, které ho přesvědčilo o tom, že většina žen jsou jen proradné bestie.

Za minulostí udělal tlustou čáru

Honza se ale brzy oklepal a znovu se radoval z každého hezkého dne. Dokonce začal randit s Katkou, svou spolužačkou z učiliště. Udělal za minulostí tlustou čáru a o Světlaně už nechtěl ani slyšet. Já jsem se ale rozhodla, že to tak nenechám.

Jednoho dne jsem Honzu přesvědčila k tomu, že jsme se spolu vydali na policii. Tam jsme se dozvěděli, že ona Světlana je doslova známá firma. Tedy ona ne, ale tento falešný profil, na který už naletěla spousta mužů. Ti všichni poslali Světlaně částky, které dohromady dělaly téměř půl milionu.

Slušně si žil na účet jiných

Musím říct, že tentokrát mě policie nezklamala. Po několika měsíčním vyšetřování vyšlo najevo, že se za fotografií hezké dívky z Ruska skrýval obyčejný podvodník z Brna.

Ten si vystavěl živost na klamání mužů důvěřivých stejně jako můj syn, a nějaký pátek si z takto získaných peněz velice slušně žil. Když ale nad ním sklapla past, bylo po frajerovi. U soudu jsem se dívala na malého chlapíka, který měl v očích strach. Není divu, vždyť mu za podvody hrozilo několikaleté vězení.

Ten lump skončil za katrem

Ačkoli nakonec skutečně skončil za katrem, příliš se nám neulevilo. Peníze, o které Honzu připravil, mu už totiž nejspíš nikdy nevrátí.

A co je ještě horší, mého syna natolik zklamal, že Honza téměř přestal věřit tomu, že ještě na světě žijí hodní a čestní lidé. A to je mnohem horší, než ztráta několik desítek tisíc. Vždyť můj syn by nikomu neublížil a ke každému přistupuje s otevřeným srdcem.

Naštěstí je tu ale Katka, hezká a hodná dívka, která nad ním drží ochranou ruku. A když panbůh dá, snad i brzy dočkám vnoučat. Vždyť bych si po tom všem trápení také zasloužila trochu radosti.

Milena D. (58), Přerov

Předchozí článek
Další článek
Související články
22.7.2024
Iva jsem potkala až po čtyřicítce. Do té doby jsem myslela, že každý chlap musí být jen prevít. On byl však jiný. Byla to náhoda. Ivo tenkrát dojel do hospody ve vsi, kde jsem byla na chalupě. Nečekané setkání Normálně jsem do těchto zařízení nechodila, pozvali mne však sousedé. S Ivem jsme do sebe vrazili na schodech, já zakopla a on mě chytil do náruče. Romantika, že? Byl jiný, i kdy
22.7.2024
Jednou jsem kamarádce řekla, že žiji nudný život. Tak ráda bych to vzala zpět! Bohužel je pozdě. Ta bolest je nepopsatelná. I když si uvědomujete, jaká to je tragédie, nikdy zcela nepochopíte, dokud to nezažijete. Bohužel to vím. Přišla jsem o dítě. Nepomáhá nic. Chcete tu být pro rodinu, ale pak se vás zmocní pláč, stesk, otázky, proč zrovna vy. Napadne vás, že byste šli za svým dítětem. Nechc
18.7.2024
Byl to můj velký kamarád. Kluci ho šikanovali a já ho bránila. Když mi pak zmizel ze života, nevýslovně a dlouho to bolelo. S Románkem se děti nebavily. Pocházel z domečku pod strání, máma umřela, táta si po její smrti se životem ani výchovou syna nedokázal poradit. Všechno se mu vymykalo z rukou, měl problémy v práci, pil, v domácnosti byl jako hrom do police. Domeček postrádal záclony, okenní
18.7.2024
S tou starší paní jsem se seznámila, když venku lilo jako z konve. Pozvala mě i s Kristýnkou, ať se v její chatce schováme před deštěm. S paní Boženkou jsem se seznámila náhodou. Dobrota jí koukala z očí, mám dojem, že jsem tak hodnou a milou paní nikdy předtím nepotkala. To bylo Kristýnce teprve šest nebo sedm let. Už tehdy milovala houbaření, což je pro mě přímo posedlost, a tak jsme spolu ch
12.7.2024
Byla jsem příliš důvěřivá. Věřila jsem jeho slibům, že se rozvede a bude žít jen se mnou. Roky ubíhaly a on byl stále se svojí rodinou. Zůstala jsem sama, bez dětí i manžela. Nebyl mým šéfem a já jeho sekretářkou, jak to v kýčovitých filmech bývá. Můj vztah s ženatým mužem byl snad ještě horší a ještě kýčovitější. Ten, jehož jsem milovala, bydlel ve stejném domě jako já. Naivně jsem jeho planým
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na