Tajemné nápisy na zdi

Total
1
Shares

Některé úkazy sice neohrožují přímo na životě, ale dokážou pořádně vyděsit! Na stěnách bytu, kam jsem dcera s manželem nastěhovali, se objevovaly záhadné nápisy!

Měla jsem velkou radost, když dcera Martina se svým druhým manželem konečně získali vlastní bydlení v novostavbě. Zeť Libor pracoval u jedné významné zahraniční firmy, takže si mohli dovolit hypotéku. Už na fotkách se mi nový byt líbil a vypadal hodně luxusně. Když mi ho dcera ukazovala ještě předtím, než se tam s Liborem nastěhovala, byla jsem nadšená ještě víc. Sama jsem vždycky po bydlení v takovém nóbl bytě toužila, takže jsem se moc těšila, jak budu v novém bytě dceru a zetě navštěvovat.

S dcerou jsme měly pěkný vztah

Žila jsem už léta sama. Poté, co jsem ovdověla a následně se po několika letech rozešla s přítelem, který mě po šesti letech vztahu opustil kvůli mladší ženě, jsem už nového partnera nehledala. Poměrně hodně času jsem trávila se svou dcerou Martinou, se kterou jsem měla vždycky velice blízký a důvěrný vztah. Proto jsem i poměrně dost těžce nesla, když se Martina rozvedla a zůstala sama se svým synem. Miloš sice nebyl žádná výhra, přesto ale dokázal rodinu uživit a postarat se o ni. Do života jsem jí ale mluvit nechtěla. Naštěstí její druhá volba životního partnera ale byla každopádně lepší než ta první. Zatímco první manžel byl dost popudlivý, Libor byl kliďas, kterého jen tak něco nerozházelo – prostě muž, o kterého se mohla Martina opřít v jakékoliv životní situaci.

To, co brzy po nastěhování do jejich nového bytu nastalo, ale nemohl předpokládat ani jeden z nich.

Znepokojivý telefonát

Jednoho dopoledne, asi tak týden po nastěhování, mi dcera zavolala a už podle jejího hlasu jsem poznala, že něco není v pořádku. Nejprve nechtěla úplně upřesnit, o co se jedná – později mi vysvětlila, že se bála, abych ji nepovažovala za nenormální. Stalo se totiž to, že se na jedné ze stěn nového bytu zčistajasna objevil záhadný nápis.

Náhle zmizel

Martinu to nejprve vyděsilo. Byla sama doma, protože toho dne pracovala z domova. Pak si pomyslela, že to mohl být nějaký nepovedený žert jejich malého syna nebo Libora, ale tuto možnost rychle odvrhla. Nápis měl temně rudou barvu a obsahoval slova, která nedávala smysl. Ve chvíli, kdy dceru napadlo, že si tu záhadu vyfotí, však nápis náhle zmizel. A tak o tom, že k té podivné příhodě skutečně došlo, neměla žádný pádný důkaz.

Vrtalo mi to hlavou

Dcera volala i svému manželovi. Ten se ji snažil uklidnit, stejně jako jsem to předtím dělala i já. Ve skutečnosti jsem ale netušila, co si o tom mám myslet. Dcera nikdy netrpěla žádnými psychickými problémy. Přepracovaná podle svých slov také nebyla. A na to, abych ji podezřívala z pití alkoholu nebo dokonce braní drog, jsem ji moc dobře znala.

Zůstala v bytě sama

Poté, co se domů vrátil Libor, tak se dcera definitivně uklidnila, i když si nedokázala svůj podivný zážitek vysvětlit. Týden se pak nic nedělo, jen se k tomu dcera při každém rozhovoru vracela, když jsme spolu telefonicky mluvily. Potom zůstala přes noc sama doma, protože Libor jel na služební cestu na Slovensko.

Ukázala mi fotku

Uprostřed noci mě probudilo zazvonění telefonu. Volala dcera a byla opravdu vystrašená. Sdělovala mi, že nápis se objevil znovu a tentokrát na stěně svítí. Prosila mě, abych k ní okamžitě přijela. Naštěstí se neodstěhovali daleko – autem jsem tam dojela za deset minut. Viděla jsem, že je Martina opravdu s nervy na dně. V mobilu mi pak ukázala rozmazanou a tmavou fotku, ze které bylo ovšem skutečně patrné, že ze stěny něco vyzařuje.

V bytě se necítila bezpečně

Zůstala jsem až do rána u dcery. Jediný, kdo té noci klidně spal, byl vnuk. Celou věc jsme pak následující den řešili ještě i s Liborem, když se vrátil domů. Mluvila jsem s ním i o samotě.

Měl obavu o dceřino duševní zdraví, ale já ho ujistila, že ona opravdu něco viděla a teď se bojí. Zeť měl pochybnosti, ale přesvědčilo ho to, že za dva týdny spatřil tajemný nápis na stěně i on sám.

Rozhodli se byt prodat

Po této události se s Martinou rozhodli pro radikální řešení: prodat byt a najít si jiný. Odmítli nabídku jednoho známého, který k nim chtěl poslat jednoho esoterika, který by byt „vyčistil“ od zlých duchů a negativní energie. Při prodeji bytu přes realitní kancelář se samozřejmě nezmínili o tom, že tam „straší“ – nechtěli vypadat jako blázni.

Další vyděšený nájemník

Dnes žije dcera se zetěm a vnukem v jiném, nedalekém městě a o tom starém bytě, kde strávili pár týdnů, nic moc nevědí. Doneslo se jim jen to, že nový majitel se bytu také rychle zbavil. Proč tak učinil, je oběma více méně jasné.

Alena N. (63), Český Krumlov

Také se vám může líbit