Domů     Usmířila nás až manželská poradna
Usmířila nás až manželská poradna

Hádky, výčitky a nepřátelské mlčení. To vše, a mnohem víc, bylo u nás na denním pořádku. Zbýval rozchod nebo pomoc odborníka. Pomohla nám hned první návštěva manželské poradny!

Najít si přítele nebylo nic lehkého, obzvlášť v mém věku. Vlastně už před deseti lety, ale ani tehdy mi už nebylo dvacet. Byl to hodný chlap, i když svoje mouchy měl. Já ale nečekala nějakou závratnou lásku ani zázrak.

Toužila jsem jen po spolehlivém a normální chlapovi. Nechtěla jsem zůstat na stará kolena sama.

Můj přítel byl skrblík

Po delším hledání se mi to povedlo, i když jsem musela pomyslnou laťku nároků o dost snížit. Pavel byl skromný a ničím neobtěžoval. Nechal mě žít a volně dýchat! Toho jsem si na něm cenila ze všeho nejvíc.

Můj ex manžel byl totiž extrémně žárlivý a vyslýchal mě kvůli každé maličkosti. Proto jsem si dokázala vážit i takových věcí, které byly pro moje kamarádky samozřejmostí.

„A tobě nevadí, že skoro nic nevydělává?“ ptala se mě třeba Helena, moje nejlepší kamarádka. Ani jsem jí nemusela odpovídat. Znala mě jako svoje boty a věděla, že mi to opravdu nevadí. Lepší se uskromnit, než žít s nějakým psychopatem!

Roky ubíhaly a my oslavili desáté výročí seznámení. Čekala jsem nějaký dárek, ale nic se nekonalo. Nebyly peníze!

Voňavý poklad

Tentokrát jsem musela dát Heleně za pravdu, když tvrdila, že je to s těmi Pavlovými financemi nějaké divné. V práci si přece jen něco vydělal, tak kam se ta jeho výplata poděla? Když jsem se ho na to zeptala, jen krčil tajemně rameny.

Jako by mi do toho nic nebylo! Začala jsem pátrat, ale marně. Nikde ani stopa, za co by mohl Pavel utrácet. Až jednou. Při úklidu. „Co to tady je?“ divila jsem se s vysavačem v ruce, když mi nešla vytáhnout trubice zpoza postele. Za něco uvízla!

Poklekla jsem na všechny čtyři a strčila hlavu pod pelest. To, co jsem uviděla, mi vyrazilo dech. Až u zdi strčená taška plná nejdražších lahůdek! Sklenička s pravým kaviárem. Francouzská husí játra. Nějaké nóbl belgické pralinky. Velký lanýž ve slaném nálevu.

A spousta dalšího drahého zboží. Zírala jsem nevěřícně na všechnu tu voňavou nádheru a sliny se mi sbíhaly jako těm psům pana Pavlova!

Dobroty jsem mu omlátila o hlavu

Zmocnil se mě vztek. Pavel byl totiž nejen skromný, ale také dost šetřivý. Vlastně takový malý skrblíček! Nějaké peníze na domácnost mi dával, ale na vyskakování to rozhodně nebylo. Většinu nákupů jsem hradila mlčky ze svého.

Že se u nás jedlo skromně, nemusím zdůrazňovat. Často jsem si odepřela i milované ředkvičky nebo rajčátka, když nebyly v nějaké akcičce. A on, po společném jídle, leží u postele, a cpe se takovými lahůdkami!

Bylo to k smíchu, si ho představit, ale mě se v tom okamžiku úplně zhnusil! Popadla jsem tu tašku a šla mu ji omlátit o hlavu. Doslova! Seděl u televize a nechápal, co se děje. Potom vyskočil a rozkřičel se: „Co ti je do toho, co já jím!

Ty utrácíš za šminky a parádu, já za dobroty. Jsme si kvit!“

V čekárně jsme se nestačili divit

To ale nebyla pravda. Já utrácela ze svého, na rozdíl od něho, který se ode mě nechal málem živit! Hádky a výčitky se staly denní rutinou. Uvažovala jsem o rozchodu. Byt byl můj, tak co. Zbavím se toho proradného mlsouna jednou provždy! „Neblázni.

Vytrestáš jen sama sebe. Zůstaneš opuštěná a nešťastná. Kde budeš někoho hledat, když ani před lety to nebylo vůbec snadné!“ domlouvala mi moje věrná Helena a já jí opět musela dát za pravdu. Objednala jsem se s Pavlem do Manželské poradny.

Nechtělo se mu tam, ale nakonec rezignoval. Prý aby projevil dobrou vůli! Čekárna poradny byla útulnější, než jsem očekávala. Krásné kytky a obrázky na zdech. Z rádia se linula nějaká relaxační hudba. Člověk by hned usnul!

Z polospánku mě vyrušil nějaký pištivý ženský hlas. „Blbečku jeden, já ti to spočítám!“ vyhrožovala polohlasně taková křehká květinka svému protějšku. Ten její se krčil, jakoby čekal pohlavek. Za chvíli ho opravdu dostal!

V cukrárně nám bylo lépe

„Au, nech toho. Víš, že se máš naučit ovládat!“ prosil a pro jistotu si o jednu židli odsednul. Jeho manželka si nenechala říct. I ona se posunula a pokračovala: „V posteli nestojíš za nic, prachy domů taky nepřineseš a ještě jsi tlustej.

Proč s tebou marním čas!“ vykřikla a k našemu údivu se rozplakala. Slzy jako hrachy jí kapaly na kraťoučkou sukýnku. Ten její vytáhnul kapesník a trpělivě jí je utíral. U toho ji slovoval miláčku! Po chvilce se začali ti dva komedianti líbat!

„Pojď pryč, mám dost!“ navrhnul Pavel a já radostně vyskočila. Byli jsme oba tak šokovaní tím, co jsme právě viděli, že jsme na svoji hádku zapomněli. Skončili jsme v cukrárně na rohu ulice. Nad obrovským a notně drahým dortem s kopcem šlehačky!

K němu jsem si poručila vídeňskou kávu a na vrch ještě sklenku šampaňského. „Platíš ty! A všechno!“ poručila jsem Pavlovi a on se na mě docela hezky zadíval: „Já jsem tak rád, že tě mám…“

Milada R., (58), Písek

reklama
Související články
24.5.2024
Říkala jsem si, že budu laskavá a chápající tchyně. Jenže to jde těžko s takovou snachou. Andrea je líná a neschopná, a z nás si dělá otroky. Se svou tchyní Vilmou jsem si užila peklo. Měla tři syny, a stíhala kontrolovat všechny snachy, jestli dělají jejím synáčkům dostatečné zázemí. Byla to strašná ženská a já si slíbila, že jednou taková nebudu. Že budu bezvadná tchyně. Nejprve se mi narodil
23.5.2024
Mateřská láska je od počátku věků tím nejpevnějším poutem. Vypiplat z dítěte muže a pak ho muset přenechat nějaké jiné, to může být pro matku skoro k nepřežití. Manžel se upil, když byly synovi, mému milovanému Adámkovi, tři roky. V té době se ze mě stala tvrdá ženská, pochopila jsem, že se se mnou život mazlit nebude a že co si nevydupu ze země, to nebudu mít. Na lásku jsem už nevěřila. S manž
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar