SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Okrádal mě, aby měl na drogy!
Okrádal mě, aby měl na drogy!

Člověk si myslí, že své nejbližší dobře zná, že jim může věřit. Udělal by pro ně první poslední. Moje láska, důvěřivost a obětavost se mi tvrdě vymstily.

Jak jsem stará, tak jsem hloupá. Jiné vysvětlení pro to, co se stalo, nemám. Jsem už dvacet let vdova. Manžel zemřel na infarkt, když mu bylo necelých šedesát let. Strávili jsme spolu téměř čtyřicet let života. Byl mojí láskou, mojí oporou, mým přítelem.

Spolu jsme přečkali hodně těžké časy. Vychovali jsme také dvě děti – dceru Janu a syna Adama. Ani jeden z nich nebyl andílek, ale ani nás coby rodiče ničím mimořádným netrápili.

Občas provedli nějakou rošťárnu, ale jaké dítě své rodiče čas od času něčím „nepřekvapí“, že?

Dvojnásobná babička

Oba ale nakonec z pubertálních let vyrostli, dcera se po střední škole vdala a s manželem se odstěhovali do sousedního města. Mladší syn šel po gymplu ještě na vysokou školu. Oženil se až v pětatřiceti letech. Od obou dětí jsem se dočkala po jednom vnoučeti.

reklama

Od dcery Jany dříve. Vnučce Kláře je dnes už třicet let, alespoň tu stihl ještě můj nebožtík manžel několikrát pochovat na klíně. Vnuka Viktora se bohužel nedočkal. Nebo možná bohudík…

Neposedné dítě

Viktor byl odmalička pěkný uličník. Vymýšlel všelijaké lotroviny. Byl roztěkaný, nevydržel chvilku v klidu. Ve škole mu to nešlo. Nedokázal udržet pozornost a tak základkou takříkajíc proplouval. A na střední škole to bylo ještě horší.

Chytil se špatné party problémových kluků, kteří si potřebovali na slabších dokazovat svoji sílu a nadřazenost. Zkrátka a dobře šikanovali na škole své spolužáky, později i některé učitele. Samozřejmě se na to časem přišlo a následovalo disciplinární řízení.

reklama

Naštěstí nebyli ještě plnoletí, takže se to obešlo bez soudního řízení. Byli ze školy „pouze“ dočasně vyloučeni a dostali zhoršenou známku z chování.

Začalo to cigaretami

Po tomto incidentu to vypadalo, že vnuk konečně otevřel oči a začne „sekat latinu“. Na dotyčné střední škole nakonec zůstal, opakoval ročník a na třetí pokus pak i ve svých dvaceti letech udělal maturitu.

Během té doby, o tom jsem tehdy neměla ani tušení a dozvěděla jsem se to až zpětně, však Viktor propadl další neřesti – kromě cigaret začal kouřit také marihuanu.

Rodiče na něj neměli čas

Byl v nějaké partě asi pěti kluků, které poznal během studií na střední škole, po onom incidentu se šikanou. Byli to studenti z jiných tříd. S nimi začal občas chodit za školu. Chodili do parku, kde se zkouřili.

reklama

Později mi vnuk řekl, že to dělal hlavně pro uvolnění. Že potřeboval uniknout od reality a „vypnout“. Nechci se ho zastávat, ale doma to neměl snadné.

Sourozence nemá, můj syn, jeho otec, je od rána do večera v práci, často jezdil na víkend na služební cesty, a jeho matka svou samotu pro změnu utápěla v alkoholu.

Rodinná tragédie

Tohle trvalo přes dva roky. A pak přišla další tragédie. Viktorova matka Hanka vážně onemocněla. Diagnóza zněla: selhání jater. Okamžitě byla hospitalizována. Její stav byl velice vážný.

Několik týdnů byla na jednotce intenzivní péče, pak byla převezena na normální pokoj. Jediným řešením byla transplantace jater, takže bylo její jméno připsáno na seznam čekatelů.

Na dva týdny byla pak propuštěna domů, ale posléze byla opět převezena do nemocnice, kde naneštěstí tři týdny nato zemřela.

Závislý na drogách

Hančina smrt otřásla celou rodinou. Nejvíce ale zasáhla mého vnuka Viktora. Začal hledat únikovou cestu, která vedla do záhuby. Celé dny se kdoví kde toulal, někdy se nevracel domů ani na noc.

Začal ve velkém kouřit marihuanu, ale kromě ní užíval navíc i nějaké halucinogenní drogy. Začal být paranoidní, ale zase ne natolik, aby si nedokázal opatřit peníze na další dávku.

Prodával moje věci

Čas od času ke mně přijel na návštěvu. Já z toho měla radost, alespoň jsem měla společnost a říkala jsem si, že mu třeba promluvím do duše. Jak naivní jsem byla.

Peníze mi začaly mizet zcela nenápadně, že jsem si toho ani nevšimla – třeba došel na nákup, řekl, že ztratil účtenku a vymyslel si, že nákup stál více a zbytek peněz si nechal.

Později mi je začal brát z peněženky a také mi začaly z bytu mizet věci – různé starožitnosti či šperky. Prodával je v zastavárně a za peníze si kupoval drogy.

Vybílil mi účet

Celé to vygradovalo ve chvíli, kdy jsem zjistila, že mi zmizely peníze ze spořicího účtu. Viktor se vždycky dobře vyznal v počítačích a různých programech, takže nějak odhalil moje přihlašovací údaje a převedl si téměř všechny moje úspory na svůj účet.

Byla jsem v šoku! Nikdy bych byla nevěřila, že by byl něčeho takového schopný! Jak moc jsem se mýlila!

Snad bude zase dobře

Nakonec už jsem si nevěděla rady, a tak jsem se s tím vším svěřila své dceři Janě, která vzala celou záležitost do svých rukou. Řekla o tom Adamovi a společně se dohodli na tom, že se vnuk musí jít léčit. Byl hospitalizován v psychiatrické léčebně.

Naštěstí měl v tu chvíli dost rozumu, že mu došlo, že jiná cesta není, že jen takto se může ze všeho dostat a ještě si zachránit svůj život. Vždyť je mu teprve dvacet dva let. Snad mu léčba pomůže. Zatím je tam jen šest týdnů, a tak nám nezbývá nic jiného, než doufat.

Růžena J. (76), západní Čechy

reklama
Související články
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě