Kamarádka mě podržela

Total
1
Shares

Teprve v nouzi poznáš skutečné přátele. A to je naprostá pravda. Díky tomu jsem přežila nejhorší chvíle ve svém životě.

Maruška se spokojeně rozhlíží po mé útulné garsonce. To, že si můžu sedět v pohodlném ušáku a pít kafíčko je jen a jen její zásluha. Bez ní bych skončila, bůh ví kde. Jakoby nestačilo, že jsem ztratila manžela. Člověka, kterého jsem milovala přes půl století. A který mi vážně zanechal nepěkné překvapení.

Spokojený a pohodlný život

Rudolf byl vždy svědomitý a pracovitý chlapík. To jsem na něm obdivovala. Dokázal zabezpečit naši rodinu. Před třiceti lety nám pořídil krásný, velký byt. Měli jsme se dobře. Když děti dospěly a odstěhovaly se, byl byt na nás moc velký. Ale manžel se stěhovat nechtěl. Já sice šla do důchodu, ale on úspěšně podnikal. Podle něj jsme si mohli trochu přepychu dovolit. A tak jsme si užívali, dovolené u moře, lázně… Až do chvíle, kdy manžel náhle padl k zemi a už se ho nepodařilo vrátit do života.

To nemůže být pravda

Byla to strašná rána. Tolik let jsme spolu prožili a najednou tu Rudolf nebyl a já zůstala sama. Truchlit mě ale dlouho nenechala šokující zpráva. Ukázalo se, že manželova firma je před krachem a Rudolf po sobě zanechal jen veliké dluhy a mnoho naštvaných lidí. Všechno se to na mě sesypalo. Hrozila mi exekuce a já vůbec nevěděla, co mám dělat.

Spadla s nebe

A právě v tu chvíli se objevila Maruška, moje kamarádka. Dozvěděla se o úmrtí mého muže a přijela za mnou. Našla mě v hrozném stavu. Nezačala mě hloupě utěšovat, sedla si, promyslela všechno a začala jednat. Mě sbalila věci a vzala mě k sobě. Už toto přátelské prostředí, které mi zároveň nepřipomínalo milovaného manžela, mně ohromně pomohlo. Dalších pár týdnů jsem žila jako ve snu.

Všichni se dohodli

Maruška začala řešit mou finanční situaci a po dohodě s mými dětmi vše dali, jako zázrakem do pořádku. Přišla jsem sice o byt, ve kterém bych stejně nechtěla zůstat sama se svými vzpomínkami. Ale teď svou garsonku. A hlavně neuvěřitelnou kamarádku, se kterou trávíme spoustu krásně prožitého času.

Zuzana H. (68), Prostějov

Také se vám může líbit