Domů     Manžel mi tajil dceru
Manžel mi tajil dceru

Podezírala jsem ho, že má mladou milenku, ale skutečnost byla ještě horší. Můj manžel se tajně stýkal s vlastní dcerou, která byla stejně stará, jako ta naše!

Začal se chovat divně. Staré oblečení mu nebylo dost dobré a vše, co si koupil, muselo mít značku. Prý, aby byl in! Musela jsem uznat, že ve svých letech je stále fešák. Vlastně byl hezčí, než zamlada. To tak muži mívají. Zatím, co my ženy stárneme, oni jen zrají jako víno!

Začala jsem žárlit

Nedokázala jsem se ubránit žárlivosti. Co když někoho má? Co když mi jiná ženská vezme všechno, na čem mi záleželo? No, samozřejmě do toho nepočítám svoje dvě děti, na těch mi záleželo samozřejmě ještě víc, než na manželovi.

Navíc, zřejmě nevěrném a proradném manželovi! „Tak ho sleduj. Prolustruj, proklepni!“ radila krvelačně kamarádka, která mi mého muže odjakživa záviděla. Ale netajila se tím. Vždycky čestně přiznala, že by dala nevím co, aby takového chlapa získala.

„Ty ani nevíš, jaké máš štěstí. Jiné jsou ve tvém věku dávno rozvedené, nebo mají doma nějakého líného pekáče. A ty máš krasavce inteligentního a ještě navíc kutila!“ vzdychala vždycky nad nějakými seznamovacími inzeráty.

Cizí ženský hlas

Nikdy se ale s nikým kloudným neseznámila. Asi měla vysoké nároky! Kamarádčina rada mi nenechala spát. V noci, když manžel tvrdě spal, jsem mu prohlédla mobilní telefon, přijaté a odeslané zprávy i seznam hovorů.

Jedno číslo se opakovalo s železnou pravidelností. Opsala jsem si ho a ze zaměstnání jsem na něho zavolala. „Prosím, kdo volá? Tady Petra!“ ozval se na druhém konci mladý ženský hlas. Příjemný, ale mě v tu chvíli zněl jako krákání krkavce.

„Tak Petra!“ řekla jsem si a pocítila jistotu, že je to ona. Manželova milenka! Okamžitě jsme zavěsila. Nevěděla jsem, co bych řekla, ani na co se vymluvila. Pozdě večer, když si manžel dával dlouhou sprchu, jsem z jeho telefonu napsala vzkaz:

„Sejdeme se odpoledne v pět na náměstí před klenotnictvím. Potřebuji s tebou nutně mluvit!“

Malá lest

Netušila jsem, zda moje lest vyjde, ale za pokus to stálo! Na pomoc jsem povolala kamarádku. Před pátou odpoledne jsme obě číhaly na opačném konci města. Za pár chvil jsme se dočkaly. Před klenotnictvím se zastavila neznámá slečna.

Vysoká, štíhlá a moc hezky oblečená. Nedočkavě se rozhlížela do všech stran, jako by někoho čekala. Mého manžela! Neodolala jsem a oslovila ji. „Mohu vám nějak pomoct? Čekáte na někoho?“ zeptala jsem se jí a ona se na mě mile usmála.

„Na tátu, psal mi, abych přišla, ale já nevím proč!“ odpověděla a mně se podlomila kolena. Můj manžel má dceru! Tajnou! S nějakou jinou ženskou!“ pomyslela jsem si a znovu se jí optala: „Vašeho tatínka znám. Jsem jeho žena! A prosím, kolik vám je let?“

Dívka se zarazila a potom mi řekla, že jí táhne na třiadvacet!

Byla muži podobná

Musela jsem si sednout, abych tuhle informaci strávila. Ta holka byla skoro stejně stará jako naše dcera! Manžel mi byl nevěrný, když jsem ji čekala, to je jasné. Nemohla jsem tomu uvěřit. Celé ty roky jsme mu důvěřovala.

Že mi udělá takovou špinavost, by mě ani ve snu nenapadlo! Seděla jsem na té lavičce před výlohou a držela se za srdce. Bylo mi špatně! Hrozně! Z těch všech lží a licoměrnosti mého muže. Celý můj dosavadní život se mi najednou jevil jako podvod.

Jako jedna velká lež! „Není vám něco? Mohu vám nějak pomoct?“ ptala se ta slečna starostlivě a já si uvědomila, jak moc se mému manželovi podobá. Stejná ústa a brada. Stejné vlnité vlasy.

„No to snad ani není možné!“ pomyslela jsem si a slabým hlasem ji poprosila, zda by mě nedoprovodila domů. Okamžitě ochotně souhlasila.

Jeho dceru jsem přijala do rodiny

Sotva jsem usedla do svého pohodlného křesla, vrátil se ze zaměstnání můj manžel. Když nás obě spatřil, jen vykulil ta svoje modré kukadla a otevřel pusu údivem. Nedokázal pochopit, jak jsme se my dvě daly dohromady! „Já vám to vysvětlím“!

Oběma!“ ujišťoval nás a těkal pohledem z jedné na druhou. „Jak jsi mi to mohl udělat!“ vyčetla jsem mu a jeho dcera Linda mi přizvukovala: „A mně taky!“ Napovídal jí totiž, že je vdovec a žije sám. Nic o něm nevěděla.

Přistěhovala se nedávno a o otci se dozvěděla teprve před pár týdny, od svojí matky. Manžel měl celý večer co vysvětlovat. Nakonec se skoro rozplakal a prosil o odpuštění nás obě! Vzala jsem si čas na rozmyšlenou. Nechtěla jsem na svém životě nic měnit.

Odpustila jsem mu, ale pachuť zrady ve mně zůstala. Útěchou mi je jen moje nevlastní dcera, s kterou jsme se já, i moje děti, velmi sblížili! Patří už k nám do rodiny a snažíme se jí vynahradit vše, o co ji její věrolomný otec připravil.

Jindra P. (56), Liberec

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3