Sestra v nesnázích

Total
1
Shares

Moje sestra Petra nebyla žádná supermodelka, ale ani Marfuša z Mrazíka. Prostě normální holka, která měla ráda společnost a ráda se smála.

Možná proto měla kolem sebe vždy spoustu přátel i nápadníků. Milovala pořádání různých večírků, školních setkání, posezení starých známých.
Na jednom z večírků potkala Dominika. Přivedl ho tam Petřin bývalý spolužák. Dominik se celý večer mračil, seděl za stolem a popíjel. Pro Petru bylo jeho chování něco jako výzva. Přisedla si k němu a nedala se odbýt, ani když Dominik očividně zájem o konverzaci neprojevil. O to větším bylo překvapením, když mé sestře na druhý den Dominik napsal zprávu. Omluvil se za chování z předešlého večera. Chtěl pozvat Petru na oběd. Co překvapilo mě, bylo, že Petra souhlasila. Když jsem později viděla jeho fotky, vůbec to nebyl její typ. Postavu měl sice pěknou, sportovní, ale připadal mi jako takový nevychovanec. Věčně zamračený na celý svět, sotva pozdravil, pokud jsem je někde spolu potkala.
Myslela jsem, že naše antipatie jsou jen vzájemné a Dominik se chová jinak, když je s Petrou sám. Podle sestry jsem nebyla daleko od pravdy. Petra mi Dominika popisovala jako toho nejúžasnějšího společníka do nepohody. Problémem bylo, že sám by s ní byl nejraději pořád. Sestřini známí ji vídali stále méně často. Dominik je neměl moc rád. A tak neviděl důvod, proč by se s nimi měl scházet i Petra
Jednou se mi sestru konečně podařilo vytáhnout ven do města. Blížily se narozeniny naší mámy. Chtěla jsem vybrat nějaký společný dárek. Petra vždy podobné záležitosti milovala. Místo veselé osůbky přišla ztělesněná nervozita. Petra se celou dobu dívala na hodinky. V prvním obchodě mi odkývala první věc, kterou jsem vybrala. Chtěla zmizet co nejdříve domů. Na náš tradiční zvyk, jít si ještě někam sednout na kávu, jsem mohla zapomenout. Dominik prý nemá rád, když se toulá dlouho a sama, protože se o ni bojí. A co se zlobím, vždyť já jsem stejná, pokud jde o nejbližší, snažila se Petra omluvit svého přítele. Je pravda, že Petra je ode mě dost mladší. Měla jsem vždy přirozenou potřebu ji ochraňovat. Nikdy jsem jí však nezakazovala setkávat se se známými.
Dominik byl ukázkový manipulátor. Sestru postupně odstříhával od jejích známých. Na svém sociálním profilu musela vyhodit všechny mužské kamarády. Dominik měl Petřino heslo, a tak kdykoliv kontroloval, co a s kým si píše. Jednou po firemním večírku se sestra nechala odvézt domů kolegou. Dominik číhal za oknem jako hlídací pes. Když viděl, kdo ji přivezl, udělal sestře takovou scénu, že poprvé ze strachu utekla a zůstala na noc u mě.
Doufala jsem, že Petře se otevřou oči a Dominika nechá. Byla jsem však vedle. Po pár dnech odprošování se sestra k Dominikovi vrátila. Dokonce docílil, že na firemní hry, kam se sestra každý rok těšila, tentokrát jít odmítla. Nakonec ji byla osobně požádat její nadřízená. Samozřejmě s příslibem, že na ni dá pozor.
Dominika v sestřině práci už dobře znají. Pracuje jako doručovatel balíků. Za Petrou se zastaví i dvakrát denně. Na kontrolu. Zájem, který by zpočátku každému lichotil, se většinou postupně stává otravným. Mojí sestře ne. Stále snila o tom, že z Dominika udělá lidumila, který s ní bude chodit do společnosti.
Myslím si, že konečně pochopila, že s Dominikem není všechno v pořádku, když ji doma zamknul. Oslavovala jsem své třicáté narozeniny. Zarezervovala jsem podnik, kde pracoval Petřin bývalý přítel. Nevěděla jsem to, dokonce ani Petra to netušila. Tajné služby by klidně mohly vzít Dominika do svých služeb. Měl takový přehled o sestřiných známých jako nikdo.
Petra se velmi omlouvala, že na oslavu nepřišla. Bylo jí to trapné. Styděla se za sebe i za Dominika. Utěšila jsem ji a naznačila, že je možná načase se s Dominikem rozejít. Ujistila jsem ji, že může zůstat u mě doma. Kdyby Dominik vyváděl, můj partner by si s ním poradil.
Konečně jsem i na Petře viděla, že rozchod je to, co jí také víří hlavou. Bohužel moji radost zastínila událost, která za normálních okolností bývá také radostná. Petra zjistila, že je těhotná. Nechtěla dítě vychovávat sama. Vrátila se zpět k Dominikovi. Zuřila jsem, jak si ji ten rabiát pojistil. Navíc Petra je na rizikovém těhotenství a nechtěla bych, aby se jí nebo miminku něco stalo. Dominik to má u mě ale sečtené. Ještě jednou udělá sestře scénu a já jsem odhodlána ji sbalit a přestěhovat k nám i proti její vůli. Neboť to je to, co mě bolí nejvíce: že Petra je stále ochotna Dominikovi všechno odpustit a přehlížet jeho nemocné manipulativní chování, které mění moji sestru na stále více uzavřenou bytost.

Tamara (30), jižní Čechy

Také se vám může líbit