Domů     Vždy jsem moc toužila po rodině
Vždy jsem moc toužila po rodině

Na počátku mého příběhu, jak to tak bývá, byla svatba. S Michalem jsme se znali šest let, což byla dost dlouhá doba na to, abych věděla, že se jedná o hodného a zodpovědného partnera pro život.

Samozřejmě jsme chtěli mít děti – plánovali jsme si hned tři. Vždy jsem toužila po tom, starat se o rodinu. Michal dostal od podniku, kde pracoval, krásný třípokojový byt.

Hned, jak jsme ho prvně navštívili, ukázala jsem na dveře největšího pokoje a řekla s úsměvem: „Tady bude dětský pokoj.“ A v duchu jsem opravdu už viděla chlapečka a holčičku, jak si hrají na koberci.

Silná touha po miminku

Na miminku jsme „pracovali“ týdny, měsíce, ale stále jsem nemohla přijít do jiného stavu. Čím déle moje čekání trvalo, tím silnější byla moje mateřská touha.

Navenek nám nic nechybělo – oba jsme měli práci, slušně jsme vydělávali a náš byt jsme si pěkně zařídili. Uvnitř sebe jsem ale často trpěla smutkem a depresemi. Ptala jsem se, proč právě mně příroda odpírá tu radost, po které toužím.

Silné bolesti

Po třech letech snažení se stalo, že mi vynechal můj cyklus. Byla jsem z toho trochu v šoku, nemohla jsem uvěřit, že bych po takové době najednou skutečně přišla do jiného stavu.

Gynekologa jsem nenavštívila, říkala jsem si, že je to stejně způsobené nějakou přechozenou chřipkou. Až jedné noci jsem dostala nesnesitelné bolesti na pravé straně v podbřišku. Moje podezření padlo na slepé střevo. Do rána jsem bolest tlumila pomocí prášků.

Protože jsem „to“ stále nedostala, rozhodla jsem se druhý den jít nejprve ke gynekologovi.

Sny se rozplynuly

Zpráva, kterou jsem se dozvěděla, byla strašná: mimoděložní těhotenství v levém vejcovodu v délce trvání šesti týdnů. Nikdy mi nevymizí z paměti ten tlukot srdíčka, který jsem slyšela na přístroji. Podstoupila jsem okamžitě operaci, po které mi zůstala jizva na těle i na duši.

Nic mě netěšilo

Roky běžely. Stále jsme měli s Michalem bezdětné manželství. Má touha opět zaslechnout tlukot srdíčka dítěte, které nosím v sobě a dočkat se posléze porodu zdravého chlapce nebo holčičky, byla stále intenzivnější.

Nic mě nebavilo, s ničím jsem nebyla spokojená, trpěla jsem depresemi. Michal se mnou měl skutečně obrovskou trpělivost. Dál jsme se snažili o otěhotnění. Podle lékařských vyšetření jsme byli v pořádku a dítě jsme mít mohli. Osud nám to ale pořád odpíral.

Odvážný návrh

Vydrželi jsme to další rok a půl. Potom jsme si řekli: dost. Tím, jak jsem byla posedlá po miminku, se nám málem začalo rozpadat jinak krásné a vyrovnané manželství. Už jsme nevěděli, jak dál. Až jednoho dne Michal navrhl, že bychom si mohli dítě adoptovat.

Sama jsem si s tou myšlenkou už také několikrát v duchu pohrávala, ale vyslovit ji nahlas jsem se neodvažovala. Michal pokračoval: „Je mi jedno, co si o tom kroku pomyslí lidé. Nechci už dál všem předstírat, že jsme šťastní a nic nám nechybí.

Člověk se musí umět přizpůsobit okolnostem. A věř mi, že budu mít rád adoptované děťátko stejně jako vlastní.“

Příjemné čekání

Všechno, co mi manžel řekl, působilo ohromně vysvobozujícím dojmem. Poté, co jsme se po všech potřebných úkonech dostali na seznam čekatelů na adopci nebo osvojení, nastaly měsíce plné radostného očekávání.

Od tohoto okamžiku jsem soustředila všechnu svoji pozornost na naše budoucí děťátko. Bylo nám jedno, jestli půjde o chlapečka nebo holčičku, jedno jsme však věděli určitě – že chceme novorozence.

Zásadní zpráva

Seznámili jsme se při té příležitosti s jiným mladým párem, kterému příroda nedopřála vlastní dítě. Stejně jako my byli na seznamu čekatelů. Jednoho odpoledne jsme je potkali ve městě s kočárkem. Už čtyři dny byli rodiči krásného půlročního chlapečka.

Od nich jsme se dozvěděli, že v porodnici je asi třítýdenní holčička, které se její matka vzdala. Všechny naše myšlenky se toho dne soustředily jen a pouze na tu neznámou holčičku.

Slzy štěstí

Díky našemu snažení, neustálým telefonátům, prosbám a obrovské touze po děťátku ležela tato maličká bytůstka, které jsme dali jméno Adélka, za pět dní v naší postýlce. Sehnali jsme kočárek a vše potřebné pro péči o tak malé miminko.

Nakoupili jsme spoustu plenek. Čekala nás spousta namáhavé práce, ale byla to činnost radostná a krásná. Za celý svůj dosavadní život jsem nikdy neplakala štěstím – ve chvíli, kdy jsme si Adélku přebírali, to bylo poprvé.

Nejkrásnější pocit

Ty první noci jsem se neodvážila usnout, každou chvíli jsem se chodila přesvědčit, jestli holčička dýchá a kdykoliv zaplakala, hned jsem se znepokojovala, až mě Michal musel uklidňovat. Chvíle společně strávené péčí o Adélku nás s manželem ještě více sblížily.

Vůbec jsem nepřemýšlela o tom, že jsem ji nenosila v sobě, hned od začátku jsem k ní cítila mateřský a ochranitelský instinkt. Adélka se stala středem mého života a já si konečně mohla v plné míře uvědomit i vychutnat pocit při vyslovení slova „rodina“.

Šťastná rodina

Dnes jsou Adélce dva roky, batolí se po bytě a dělá nás s Michalem těmi nešťastnějšími lidmi na světě. V manželovi jsem našla neskutečnou oporu – byl vždycky se mnou, dokázal mě podržet, utěšit, dodávat mi sílu, když jsem nedoufala.

Možná nám dvěma opravdu nebylo souzeno, abychom se stali biologickými rodiči, třebaže jsme to dosud nevzdali. Avšak být matkou a otcem, to není v první řadě dar zplodit dítě, ale schopnost vytvořit zázemí k růstu. A to si myslím, že jsme s manželem dokázali.

Kateřina R. (42), Ostravsko

Předchozí článek
Související články
6.7.2024
Jako dítě jsem utrpěla ošklivé popáleniny na obličeji. Myslela jsem si, že jsem ošklivá a že nikdy nepoznám lásku… Když mi bylo devět let, hrála jsem si s partou stejně kamarádů v lese. Chodili jsme tam do opuštěného rozbořeného domu. Jednoho dne jsme se rozhodli, že si tam uděláme ohýnek. Plameny kolem mě Klukům nešel rozdělat oheň, a tak nalili do ohniště urychlovač hoření. Ani jsem si
29.6.2024
Můj život, to bylo z práce domů, pak vařit, prát, žehlit, uklízet. Zoufale jsem toužila po něčem hezkém, například naučit se tančit. Vdávala jsem se brzy. Záhy jsem zjistila, že můj muž se před svatbou neuvěřitelně přetvařoval. Zuřivec předstíral, že má beránčí povahu. Chtěl si mě připíchnout do vitríny jako exotického motýla. Mou úlohou bylo chodit do práce a vracet se odtud na minutu přesně,
25.6.2024
Zamilovala jsem se do kluka, kterého jsem občas potkávala. Tajně, nikdo o tom nevěděl, on už vůbec ne. Jenomže tu byl problém − měl holku. Moje sny o princi se nesplnily. Celé roky jsem snila, ale zbytečně. Nebyla jsem ani dost hezká, ani dost zajímavá. Toužila jsem po dětech, po rodině, a to mladí mužové zpravidla neradi slyší. Záviděla jsem svým spolužačkám ze základní školy. Nebyla jsem o
16.6.2024
Po letech jsem zjistila, že jsem kvůli dcerám a vnoučatům odsunula svého manžela na druhou kolej. Je ještě čas všechno napravit? Situace nebyla vůbec radostná. S manželem máme dvě dcery, moje zlatíčka. Bohužel se obě, stejně jako já, rychle vdaly a měly děti. Vždycky jsem pro ně chtěla ten nejlepší život a kariéru. Ale dobře, vybraly si tohle. Tak jsem jim chtěla pomoci, jak jen to půjde. Rozho
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem