Domů     Vždy jsem moc toužila po rodině
Vždy jsem moc toužila po rodině

Na počátku mého příběhu, jak to tak bývá, byla svatba. S Michalem jsme se znali šest let, což byla dost dlouhá doba na to, abych věděla, že se jedná o hodného a zodpovědného partnera pro život.

Samozřejmě jsme chtěli mít děti – plánovali jsme si hned tři. Vždy jsem toužila po tom, starat se o rodinu. Michal dostal od podniku, kde pracoval, krásný třípokojový byt.

Hned, jak jsme ho prvně navštívili, ukázala jsem na dveře největšího pokoje a řekla s úsměvem: „Tady bude dětský pokoj.“ A v duchu jsem opravdu už viděla chlapečka a holčičku, jak si hrají na koberci.

Silná touha po miminku

Na miminku jsme „pracovali“ týdny, měsíce, ale stále jsem nemohla přijít do jiného stavu. Čím déle moje čekání trvalo, tím silnější byla moje mateřská touha.

Navenek nám nic nechybělo – oba jsme měli práci, slušně jsme vydělávali a náš byt jsme si pěkně zařídili. Uvnitř sebe jsem ale často trpěla smutkem a depresemi. Ptala jsem se, proč právě mně příroda odpírá tu radost, po které toužím.

Silné bolesti

Po třech letech snažení se stalo, že mi vynechal můj cyklus. Byla jsem z toho trochu v šoku, nemohla jsem uvěřit, že bych po takové době najednou skutečně přišla do jiného stavu.

Gynekologa jsem nenavštívila, říkala jsem si, že je to stejně způsobené nějakou přechozenou chřipkou. Až jedné noci jsem dostala nesnesitelné bolesti na pravé straně v podbřišku. Moje podezření padlo na slepé střevo. Do rána jsem bolest tlumila pomocí prášků.

Protože jsem „to“ stále nedostala, rozhodla jsem se druhý den jít nejprve ke gynekologovi.

Sny se rozplynuly

Zpráva, kterou jsem se dozvěděla, byla strašná: mimoděložní těhotenství v levém vejcovodu v délce trvání šesti týdnů. Nikdy mi nevymizí z paměti ten tlukot srdíčka, který jsem slyšela na přístroji. Podstoupila jsem okamžitě operaci, po které mi zůstala jizva na těle i na duši.

Nic mě netěšilo

Roky běžely. Stále jsme měli s Michalem bezdětné manželství. Má touha opět zaslechnout tlukot srdíčka dítěte, které nosím v sobě a dočkat se posléze porodu zdravého chlapce nebo holčičky, byla stále intenzivnější.

Nic mě nebavilo, s ničím jsem nebyla spokojená, trpěla jsem depresemi. Michal se mnou měl skutečně obrovskou trpělivost. Dál jsme se snažili o otěhotnění. Podle lékařských vyšetření jsme byli v pořádku a dítě jsme mít mohli. Osud nám to ale pořád odpíral.

Odvážný návrh

Vydrželi jsme to další rok a půl. Potom jsme si řekli: dost. Tím, jak jsem byla posedlá po miminku, se nám málem začalo rozpadat jinak krásné a vyrovnané manželství. Už jsme nevěděli, jak dál. Až jednoho dne Michal navrhl, že bychom si mohli dítě adoptovat.

Sama jsem si s tou myšlenkou už také několikrát v duchu pohrávala, ale vyslovit ji nahlas jsem se neodvažovala. Michal pokračoval: „Je mi jedno, co si o tom kroku pomyslí lidé. Nechci už dál všem předstírat, že jsme šťastní a nic nám nechybí.

Člověk se musí umět přizpůsobit okolnostem. A věř mi, že budu mít rád adoptované děťátko stejně jako vlastní.“

Příjemné čekání

Všechno, co mi manžel řekl, působilo ohromně vysvobozujícím dojmem. Poté, co jsme se po všech potřebných úkonech dostali na seznam čekatelů na adopci nebo osvojení, nastaly měsíce plné radostného očekávání.

Od tohoto okamžiku jsem soustředila všechnu svoji pozornost na naše budoucí děťátko. Bylo nám jedno, jestli půjde o chlapečka nebo holčičku, jedno jsme však věděli určitě – že chceme novorozence.

Zásadní zpráva

Seznámili jsme se při té příležitosti s jiným mladým párem, kterému příroda nedopřála vlastní dítě. Stejně jako my byli na seznamu čekatelů. Jednoho odpoledne jsme je potkali ve městě s kočárkem. Už čtyři dny byli rodiči krásného půlročního chlapečka.

Od nich jsme se dozvěděli, že v porodnici je asi třítýdenní holčička, které se její matka vzdala. Všechny naše myšlenky se toho dne soustředily jen a pouze na tu neznámou holčičku.

Slzy štěstí

Díky našemu snažení, neustálým telefonátům, prosbám a obrovské touze po děťátku ležela tato maličká bytůstka, které jsme dali jméno Adélka, za pět dní v naší postýlce. Sehnali jsme kočárek a vše potřebné pro péči o tak malé miminko.

Nakoupili jsme spoustu plenek. Čekala nás spousta namáhavé práce, ale byla to činnost radostná a krásná. Za celý svůj dosavadní život jsem nikdy neplakala štěstím – ve chvíli, kdy jsme si Adélku přebírali, to bylo poprvé.

Nejkrásnější pocit

Ty první noci jsem se neodvážila usnout, každou chvíli jsem se chodila přesvědčit, jestli holčička dýchá a kdykoliv zaplakala, hned jsem se znepokojovala, až mě Michal musel uklidňovat. Chvíle společně strávené péčí o Adélku nás s manželem ještě více sblížily.

Vůbec jsem nepřemýšlela o tom, že jsem ji nenosila v sobě, hned od začátku jsem k ní cítila mateřský a ochranitelský instinkt. Adélka se stala středem mého života a já si konečně mohla v plné míře uvědomit i vychutnat pocit při vyslovení slova „rodina“.

Šťastná rodina

Dnes jsou Adélce dva roky, batolí se po bytě a dělá nás s Michalem těmi nešťastnějšími lidmi na světě. V manželovi jsem našla neskutečnou oporu – byl vždycky se mnou, dokázal mě podržet, utěšit, dodávat mi sílu, když jsem nedoufala.

Možná nám dvěma opravdu nebylo souzeno, abychom se stali biologickými rodiči, třebaže jsme to dosud nevzdali. Avšak být matkou a otcem, to není v první řadě dar zplodit dítě, ale schopnost vytvořit zázemí k růstu. A to si myslím, že jsme s manželem dokázali.

Kateřina R. (42), Ostravsko

Předchozí článek
reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel