Domů     Byla to sprostá šikana
Byla to sprostá šikana

Je to strašný pocit, být vyčleněná ze svého okolí. Zejména tehdy, když vlastně vůbec nevíte proč. Na odpověď, co se stalo jsem musela čekat dlouho.

Vypínám počítač a už přemýšlím, co si koupím cestou z práce k večeři. Než ale stačím vyjít z kanceláře, otevřou se dveře a v nich vidím své kolegy. Ještě jsem tu dost krátce na to, abych je všechny dobře znala.

U některých si nedokážu ani vybavit křestní jméno. Nepřehlédnutelná je ale naše šéfka, která v ruce drží kytku. „Naše milá kolegyňko, přejeme ti všechno nejlepší k tvým narozeninám.“

Podává mi kytici a pak mi gratulují i ostatní. Nejsem schopna slova. Tohle by mě ani ve snu nenapadlo.

Začalo to naprosto nevinně

Před třemi roky jsem nastoupila do nové firmy. Ta předešlá, kde jsem pracovala mnoho let, se dostala do finančních potíží a nakonec zkrachovala. Byla jsem tehdy moc ráda, že jsem si celkem brzy dokázala najít nové místo.

Vrhla jsem se tehdy s chutí do práce a možná jsem tak hned na samém začátku něco podstatného přehlédla.

Nenapadlo mě taktizovat

Byla jsem tak zaujatá svou prací, že jsem si ani pořádně nevšimla svých spolupracovníků. Sedělo se mnou v kanceláři několik žen různého věku. S každou jsme se představily, plácly si na tykání a řekly si základní informace.

Především ovšem ty, které se týkaly naší spolupráce. Nepotrpím si příliš na dlouhé hovory v práci. Chci se soustředit na své úkoly a navíc mě nezajímají takové ty kancelářské drby. Této své zásadě jsem zůstala věrná i tentokrát.

A to byla zřejmě moje hlavní chyba. Byla bych se lépe připravila na následující události.

Úspěch druhého zamrzí

Pracovně se mi ten rok dost dařilo. Šéf mě neustále chválil a na konci roku mi dokonce dal docela slušnou odměnu. Ani jemu ani mě bohužel nedošlo, že tím veřejným vyzdvihováním mých zásluh, jen vytváří zlou krev u nás na pracovišti.

Byl to ještě mladý, pohledný chlapík, který byl velice schopný ve svém oboru, ale ženskému světu zřejmě příliš nerozuměl. Jenže tetička závist už začala v naší kanceláři tiše pracovat a připravovala si půdu k útoku.

Láska za nic nemohla

Zatím byl ale klid. A já dál jela ve svém pracovním nasazení a vyhýbala se zbytečným debatám. A právě v té době jsem potkala Jiřího. Seznámila nás spolu vlastně moje kamarádka. Delší dobu jsem už byla sama a najednou jsem se zase bláznivě zamilovala.

Jiří byl zajímavý a přitažlivý chlap. Byl právě v rozvodovém řízení, takže nám nic nebránilo, plánovat společnou budoucnost. Byla jsem šťastná a plná emocí. Zřejmě se to nedalo vůbec přehlédnout. A někomu se to asi nelíbilo. Navíc nepovolané uši vyslechly nejeden můj zamilovaný telefonát.

Nastalo pěkné dusno

Trvalo mi chvíli, než jsem si všimla, že mi kolegyně záměrně škodí a dělají vše pro to, abych se v práci necítila dobře. Ať už šlo o otvírání či zavírání oken, o domlouvání si, kdo si kdy vezme dovolenou, nebo do kdy je třeba odevzdat určitou práci.

Navíc mě zcela vyčlenily ze svého kolektivu. Pořád si něco šuškaly a začaly o mně šířit drby. Nejprve jsem nevěděla jaké, ale brzy jsem se to měla dozvědět. Na ten hrozný večer snad do smrti nezapomenu. Seděla jsem jen tak v županu u televize.

Byla jsem dost unavená, chtěla jsem už jít spát, protože druhý den měl přijít Jiří. Vtom ale zazvonil zvonek u dveří. Kdo to jen může být.

Nedala si to vysvětlit

Před dveřmi stála elegantně oblečená mladá žena. A na první pohled vypadala dost naštvaně. A také hned na mě začala pěkně zostra. Nejprve mi nadávala, že jí svádím manžela, a pak mi začala vyhrožovat, co všechno mi udělá, jestli toho nenechám.

Hned mi bylo jasné, že to myslí vážně. Bohužel se mi nepředstavila a já nejprve ani netušila, o jakého manžela se jí jedná. Teprve po chvíli, kdy už , díky křiku, začali vykukovat na chodbu i sousedi, se ukázalo, že je to žena mého šéfa.

Marně jsem se jí snažila vysvětlit, že se svým šéfem má sice dobré vztahy, ale čistě pracovní. A zamilovaná jsem do někoho úplně jiného.

Odešla jsem sama

Konečně jsem se začala věnovat všem drbům a pomluvám, které se o mě už nějakou dobu v práci šířily. Ženské využily toho, že mě šéf chválil a často se mnou konzultovat pracovní záležitosti. Smíchaly to s mojí skutečnou zamilovaností a pustily do světa.

Nemělo smysl nic vysvětlovat. Našla jsem si novou práci. Mojí nadřízenou je příjemná šéfka a náš kolektiv není ryze ženský. Naštěstí.

Vendula P. (52), Olomouc

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3