Domů     Vydržuji si hodinového manžela
Vydržuji si hodinového manžela

Byla to láska na první pohled, ale bohužel jen ten můj. Svého vysněného muže si musím vydržovat. Za jeho dobře zaplacenou práci se mi odmění vždycky tím, o co ho požádám.

Stál na prahu s tím svým kufříkem a vrtačkou. Muž s velkým M. Skoro jsem se nemohla ani nadechnout. Tak moc se mi hned na první pohled zalíbil. Když jsem uslyšela jeho hlas, podlomila se mi kolena. Tak hluboký a melodický tón mohl mít snad jen nějaký herec či operní zpěvák!

Všechno začalo obyčejnou skříní

Byl vysoký a svalnatý. Prošedivělé husté vlasy mu rámovaly jeho ostře řezanou tvář. Několikadenní strniště podtrhovalo jeho charisma. „Ten chlap musí být můj!“ bylo první, co jsem si pomyslela. On ale o mě snad ani okem nezavadil.

Hned se hnal dál a poohlížel se po účelu svojí návštěvy. Po skříni, kterou jsem potřebovala smontovat, a s kterou jsem si nevěděla rady. Koupila jsem ji v jednom nejmenovaném obchodním domě s nábytkem, a těšila se, jak si zmodernizuji byt. Opak byl pravdou.

Nastalo mi učiněné peklo! Skříň nešla sestavit dohromady, ač jsem se o to vážně hodně dlouho snažila. Nepomohl ani návod, který snad k té skříni ani nepatřil. Když jsem si přiskřípla prst a namohla záda, řekla jsem dost! Na radu kamarádky jsem se rozhodla pozvat takového toho hodinového manžela.

Podlomila se mi kolena

Lákavý letáček slibující opravy a služby všeho druhu, visel už dlouho na nástěnce hned u vchodu do našeho domu. I věčně nespokojená sousedka si jeho služby nemohla vynachválit! Prý je to takový Ferda mravenec, práce všeho druhu.

Pro Ferdu jsem měla nachystaný štrúdl a taky pivo, člověk nikdy neví, co bude řemeslník chtít. Měla jsem trochu obavy, aby při mojí smůle nepřišel spíš Brouk Pytlík, ale ne. Krasavec na mém prahu mi vyrazil dech. Na pohoštění jsem rázem zapomněla.

Úplně mi z něho vyschlo v krku! „Mladá paní,“ oslovil mě mile a s pohledem upřeným na díly skříně pokračoval: „Nebojte, to bude úplná maličkost…“ Já si ale v tu chvíli přála pravý opak. Aby mu to montování vůbec nešlo a zůstal u mě co nejdelší dobu!

Bohužel, Ferda, jak jsem si ho v duchu přejmenovala, byl opravdu zručný. Skříň měl smontovanou snad během chviličky. Ani to kafe si nedal a chystal se k odchodu.

Roztál až napodruhé

Nezbývalo, než přiznat porážku. Nezabodovala jsem! Vůbec jsem ho nezajímala. Nedivila jsem se, tak velkým sebevědomím jsem neoplývala. Ale naději jsem si vzít nenechala. Prostě, dle hesla:

dokud žiješ, doufej!, jsem ve svém úsilí o toho chlapa nemínila polevit. Na krasavce jsem prostě nemohla přestat myslet. Dokonce se mi o něm v noci i zdálo!

Čeho se ten můj sen týkal, asi nemusím vysvětlovat…Ráno jsem se vzbudila unavená, jako bych skládala hromadu uhlí. „Tak si ho zase na něco pozvi. Určitě potřebuješ doma něco spravit…“ radila mi sousedka a já se zaradovala. Že mě to nenapadlo už dřív!

Stačil jeden týden a Ferda byl zpět. „Vždyť jsem u vás byl nedávno! Snad jste si nekoupila další skříň?“ laškoval a byl o poznání vstřícnější, než při svojí první návštěvě. K úsměvu mě samozřejmě nemusel nutit. Obzvlášť, když jsem si stihla nechat vybělit zuby.

S bývalým to nebylo ono

Nechtěla jsem ho moc vyčerpat, co kdyby si dal říct! No, říct si dal, ale jen na pohoštění a nějakou tu malou řeč. Odešel asi po dvou hodinách. Byly to snad nekrásnější chvíle, co jsem za poslední roky prožila!

Občas mě sice chodil navštěvovat bývalý manžel, s kterým jsem se po rozvodu celkem nečekaně a překvapivě sblížila. Ale s ním to bylo vždycky složité.

Občas si sice dal říct, a poskytl mi hezkou chvilku, ale většinou si jen stěžoval, jak je utahaný a jak moc musí pracovat. Pořídil si totiž s mladou manželkou miminko, které ho dost vyčerpávalo. Dělala jsem mu vlastně jen takovou vrbu.

Jednou si stěžoval tak dlouho, až mi usnul s hlavou na stole. Málem mu spadla hlava do talíře! Přecpal se šunkaflekama, kterých se doma nedočkal, aby neztloustnul. Musel držet dietu a cvičit.

Opila jsem ho

Trochu mi ho bylo líto, ale spíš jsem mu jeho štěstíčko škodolibě přála. Dobře mu tak, kujónovi! Umínila jsem si, že třetí návštěva mého Ferdy už musí skončit úspěchem. S velkým úspěchem! O všem jsem se radila se sousedkou. Měla moji plnou důvěru.

Jejím nejnovějším objevem byl kurýr z donáškové služby. Měla ho pěkně na háčku! „Kup si drahou voňavku. Na tu chlapi reagují, aniž by si to uvědomovali. A taky pořádné spodní prádlo. Levné ti takovou službu neudělá. Černá krajka, to je oč tu běží!“ smála se.

Tentokrát jsem pozvala Ferdu k velké opravě kuchyňské linky. Celkem správně jsem předpokládala, že s tímhle oříškem bude můj krasavec zápasit dlouho. Až do noci! Přemluvila jsem ho ke společné večeři a nalévala pilně štamprličky. Aby byl povolný!

Nebylo to až tak příliš těžké, dosáhnout svého. Přes noc sice nezůstal, ale odcházel až po půlnoci.

Už mám všechno opravené

Moje kuchyňská linka nebylo to jediné, co můj miláček pěkně opravil… Čekala jsem, že se mi po společně prožitých chvilkách třeba ozve. Zavolá, napíše SMS, nebo přijde. Představovala jsme si ho, jak stojí na prahu s kytkou. Jak se na mě zamilovaně usmívá.

Ale ničeho ze svých představ jsem se nedočkala. Bojovala jsem s uraženou pýchou, vztekem i lítostí. Nemohla jsem myslet na nic a nikoho jiného. Moje myšlenky patřily jen jemu. Mému Ferdovi! Stále dokola jsem vzpomínala na jeho vypracované břicho.

Na jeho široká ramena. Na objetí, v kterém jsem se cítila jako v nejkrásnějším snu! „Tak si ho prostě zase na něco pozvi.

Ty prachy ti za to stojí, ne?“ poznamenala čistě pragmaticky moje sousedka, a zasmála se hrdelním smíchem, za který by se nemusel stydět ani pacient tuberkulózní léčebny.

Budu chodit pěšky

Měla samozřejmě pravdu, i když trochu trpkou. Neodolala jsem a poslechla ji. Ferda přišel jakoby nic. Svoje služby se vším všudy už bral za samozřejmé. Tentokrát odešel až nad ránem! Od té doby jsem měla jasno. Byla jsem zamilovaná, okouzlená a roztoužená.

Pro něho jsem byla jen další zákaznice. Ale ani to mě neodradilo. Svého Ferdu si vydržuji. Platím a zaměstnávám. Můj byt neuvěřitelně prokouknul. Všechno mám spravené, přestavěné, smontované. Zdi nově vymalované a okna vyčištěná. I já se cítím být jako nová.

Jen peněz se mi nedostává. Kvůli Ferdovi se chystám dokonce prodat i svoje milované autíčko! Jenže, není zbytí. Bez svého krasavce už žít nechci!

Hedvika N. (59), Kadaň

Související články
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
13.7.2024
Alkohol se mi zprotivil, když mě kdysi na jedné oslavě ranila kamarádka a ponížila mě před ostatními. Dodnes nerada slavím a zcela se tomu i po tolika letech vyhýbám, protože už nikdy nechci zažít takové ponížení. Když mi bylo šestnáct, máma mi dovolila odjet na oslavu narozenin k rodičům mé tehdy nejlepší kamarádky ze třídy. Naši rodiče se také znali, proto se o mě výjimečně nebáli. Do té doby
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,