Zesnulá maminka mě varovala

Total
1
Shares

Kdybych čirou náhodou nedostala informaci z onoho světa, mohla jsem být v pořádných problémech!

Svoji maminku Miladu jsem vždycky měla moc ráda a vážila jsem si jí. Byla to velmi milá a citlivá žena s velkým srdcem. Dokázala mi vždy dobře poradit, a to i tehdy, když jsem o její radu zrovna moc nestála. Měla jsem dost bouřlivé mládí a prováděla věci, za které by mě třeba jiní rodiče vytrestali nebo dokonce zavrhli. Moje maminka nade mnou ale nikdy hůl nezlomila. Díky ní jsem se přes tohle telecí období dokázala přenést a nakonec jsem žila zase normálním životem.

Na růžích jsem ustláno neměla

O svého otce jsem přišla poměrně brzy. Byl silným kuřákem a v padesáti dvou letech zemřel na rakovinu plic. Dožil se naštěstí obou vnoučat. Moje manželství ale nakonec dobře nedopadlo. Skončilo po sedmnácti letech rozvodem z obvyklého důvodu: můj muž chytil takzvanou druhou mízu a zamiloval do jiné, mladší ženy. Já jsem tak zůstala krátce před čtyřicítkou sama, s dvanáctiletou dcerou a osmiletým synem.

Smrt maminky mě zdrtila

I v těchto nesnadných životních chvílích stála maminka při mně a pomáhala mi, ať už radou nebo prostě jen tím, že tu byla. Dva roky po mém rozvodu mi ale připravila snad tu nejhorší chvíli v mém životě. Zemřela náhle a nečekaně, zradilo jí srdce. Strašně moc mě bolelo, že jsem se s ní nemohla rozloučit a říct jí, co všechno pro mě znamenala, jak moc jsem ji milovala a za co všechno jsem jí vděčná. Z její smrti jsem se vzpamatovávala několik měsíců. Najít ztracenou rovnováhu mi částečně pomáhaly děti.

Muž ze seznamky

Právě syn s dcerou na mě také nejvíc naléhali, vedle jedné mé dobré kolegyně a kamarádky v jednom, abych nezůstávala sama a někoho si našla. Poslechla jsem je a tak trochu proti své vůli jsem začala pátrat hlavně po různých seznamkách. Jeden inzerát mě opravdu zaujal. Ten muž se jmenoval Martin, byl stejně starý jako já a také rozvedený – jak mi přiznal při prvním setkání, dokonce třikrát. Mělo mě to asi varovat, ale nevarovalo. Říká se, že tonoucí se stébla chytá, a pro mě to, že se Martin objevil v mém životě, znamenalo naději. Proto jsem spoustu věcí přehlížela nebo je nechtěla vidět.

Chtěl společné bydlení

Velice rychle jsme se s mým novým známým sblížili. Martin brzy projevil zájem o společné bydlení, ale já jsem váhala. Bylo to na mě přece jenom dost brzy. Můj nový přítel ale celkem naléhal, takže jsem mu nezávazně přislíbila, že se brzy bude moci ke mně přistěhovat. Té noci, kdy jsem o tom s Martinem mluvila, se stala podivná tajemná věc.

Noční rozmluva s duchem

Probudila jsem se s divným pocitem, že se něco děje. Nejprve jsem byla trochu zmatená. Pak jsem spatřila, že v koutě ložnice stojí nějaká postava. Ozářilo ji matné světlo a já uviděla svoji maminku! Naprosto mě to citově rozhodilo. Rozplakala jsem se. Maminka stála a pozorovala mě. Potom promluvila. Slabým, sotva slyšitelným hlasem mi sdělovala, že si musím dávat pozor na svého nového partnera. Prý to není dobrý člověk, jen to zatím ještě nevidím. Takhle mi promlouvala do duše asi pět minut a já nebyla schopná ani slova. Hleděla jsem jen na ten přízrak a tekly mi slzy. Když mi duch maminky řekl všechno, co chtěl, pomalu začal mizet. Nejraději bych bývala vstala a šla milovanou bytost obejmout, ale opravdu jsem se nedokázala téměř ani pohnout.

Velká hádka

Na maminčina slova jsem pak intenzivně myslela celý den. Nemohla jsem je vyhnat z hlavy. Martinovi jsem pak řekla, že bude lépe, když s jeho stěhováním ještě nějaký čas počkáme. Tehdy jsme se vůbec poprvé pohádali, protože to vzal dost špatně. Během hádky na mě křičel, nadával mi, říkala jsem si, že zbývá už jen, aby mě uhodil. Vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit, a proto jsem kontaktovala jednoho svého známého, který pracoval u policie a začala jsem si o svém příteli zjišťovat informace, což mi předtím růžové brýle zamilovanosti nedovolovaly.

Ošklivý konec

Zjistila jsem věc, kterou mi Martin zatajil: policie ho před časem vyšetřovala kvůli nějakým podvodům a dostal podmíněný trest. Když jsem se ho na to pak přímo zeptala, zuřil a skoro to vypadalo, že mě fyzicky napadne. Pro mě to znamenalo konec. Myslel si, že to na něho prozradila jeho poslední manželka – ta mi pak zavolala a vyprávěla o domácím násilí, které s Martinem zažívala.

Smrtí život nekončí

Nebýt ale toho, že se mi tehdy tu noc zjevil maminčin duch a varoval mě, spadla bych do velkých problémů. Jsem jí za to vděčná, a navíc jsem získala jistotu, že po smrti všechno nekončí a že se s ní jednou určitě znovu setkám!

Kateřina T. (53), Praha

Také se vám může líbit

Starý hotel s tajemstvím

S mužem jsme se rozhodli, že si vyjedeme na romantický víkend do netradičního hotelu, který pochází z minulého století. Dlouho jsme se tam ale nezdrželi. Když jsme se s manželem Pavlem vydali na víkendový pobyt k našemu desetiletému…
Zobrazit