Domů     Zesnulá maminka mě varovala
Zesnulá maminka mě varovala

Kdybych čirou náhodou nedostala informaci z onoho světa, mohla jsem být v pořádných problémech!

Svoji maminku Miladu jsem vždycky měla moc ráda a vážila jsem si jí. Byla to velmi milá a citlivá žena s velkým srdcem. Dokázala mi vždy dobře poradit, a to i tehdy, když jsem o její radu zrovna moc nestála.

Měla jsem dost bouřlivé mládí a prováděla věci, za které by mě třeba jiní rodiče vytrestali nebo dokonce zavrhli. Moje maminka nade mnou ale nikdy hůl nezlomila.

Díky ní jsem se přes tohle telecí období dokázala přenést a nakonec jsem žila zase normálním životem.

Na růžích jsem ustláno neměla

O svého otce jsem přišla poměrně brzy. Byl silným kuřákem a v padesáti dvou letech zemřel na rakovinu plic. Dožil se naštěstí obou vnoučat. Moje manželství ale nakonec dobře nedopadlo. Skončilo po sedmnácti letech rozvodem z obvyklého důvodu:

můj muž chytil takzvanou druhou mízu a zamiloval do jiné, mladší ženy. Já jsem tak zůstala krátce před čtyřicítkou sama, s dvanáctiletou dcerou a osmiletým synem.

Smrt maminky mě zdrtila

I v těchto nesnadných životních chvílích stála maminka při mně a pomáhala mi, ať už radou nebo prostě jen tím, že tu byla. Dva roky po mém rozvodu mi ale připravila snad tu nejhorší chvíli v mém životě. Zemřela náhle a nečekaně, zradilo jí srdce.

Strašně moc mě bolelo, že jsem se s ní nemohla rozloučit a říct jí, co všechno pro mě znamenala, jak moc jsem ji milovala a za co všechno jsem jí vděčná. Z její smrti jsem se vzpamatovávala několik měsíců. Najít ztracenou rovnováhu mi částečně pomáhaly děti.

Muž ze seznamky

Právě syn s dcerou na mě také nejvíc naléhali, vedle jedné mé dobré kolegyně a kamarádky v jednom, abych nezůstávala sama a někoho si našla. Poslechla jsem je a tak trochu proti své vůli jsem začala pátrat hlavně po různých seznamkách.

Jeden inzerát mě opravdu zaujal. Ten muž se jmenoval Martin, byl stejně starý jako já a také rozvedený – jak mi přiznal při prvním setkání, dokonce třikrát. Mělo mě to asi varovat, ale nevarovalo.

Říká se, že tonoucí se stébla chytá, a pro mě to, že se Martin objevil v mém životě, znamenalo naději. Proto jsem spoustu věcí přehlížela nebo je nechtěla vidět.

Chtěl společné bydlení

Velice rychle jsme se s mým novým známým sblížili. Martin brzy projevil zájem o společné bydlení, ale já jsem váhala. Bylo to na mě přece jenom dost brzy.

Můj nový přítel ale celkem naléhal, takže jsem mu nezávazně přislíbila, že se brzy bude moci ke mně přistěhovat. Té noci, kdy jsem o tom s Martinem mluvila, se stala podivná tajemná věc.

Noční rozmluva s duchem

Probudila jsem se s divným pocitem, že se něco děje. Nejprve jsem byla trochu zmatená. Pak jsem spatřila, že v koutě ložnice stojí nějaká postava. Ozářilo ji matné světlo a já uviděla svoji maminku! Naprosto mě to citově rozhodilo. Rozplakala jsem se.

Maminka stála a pozorovala mě. Potom promluvila. Slabým, sotva slyšitelným hlasem mi sdělovala, že si musím dávat pozor na svého nového partnera. Prý to není dobrý člověk, jen to zatím ještě nevidím.

Takhle mi promlouvala do duše asi pět minut a já nebyla schopná ani slova. Hleděla jsem jen na ten přízrak a tekly mi slzy. Když mi duch maminky řekl všechno, co chtěl, pomalu začal mizet.

Nejraději bych bývala vstala a šla milovanou bytost obejmout, ale opravdu jsem se nedokázala téměř ani pohnout.

Velká hádka

Na maminčina slova jsem pak intenzivně myslela celý den. Nemohla jsem je vyhnat z hlavy. Martinovi jsem pak řekla, že bude lépe, když s jeho stěhováním ještě nějaký čas počkáme. Tehdy jsme se vůbec poprvé pohádali, protože to vzal dost špatně.

Během hádky na mě křičel, nadával mi, říkala jsem si, že zbývá už jen, aby mě uhodil.

Vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit, a proto jsem kontaktovala jednoho svého známého, který pracoval u policie a začala jsem si o svém příteli zjišťovat informace, což mi předtím růžové brýle zamilovanosti nedovolovaly.

Ošklivý konec

Zjistila jsem věc, kterou mi Martin zatajil: policie ho před časem vyšetřovala kvůli nějakým podvodům a dostal podmíněný trest. Když jsem se ho na to pak přímo zeptala, zuřil a skoro to vypadalo, že mě fyzicky napadne. Pro mě to znamenalo konec.

Myslel si, že to na něho prozradila jeho poslední manželka – ta mi pak zavolala a vyprávěla o domácím násilí, které s Martinem zažívala.

Smrtí život nekončí

Nebýt ale toho, že se mi tehdy tu noc zjevil maminčin duch a varoval mě, spadla bych do velkých problémů. Jsem jí za to vděčná, a navíc jsem získala jistotu, že po smrti všechno nekončí a že se s ní jednou určitě znovu setkám!

Kateřina T. (53), Praha

Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí