Domů     Zamilovala se do otce svého muže
Zamilovala se do otce svého muže

Dcera Ivana měla idylický vztah do doby, než se seznámila s otcem svého manžela Šimonem. Vášeň mezi nimi vzplála jako oheň a její manželství se začalo rozpadat jako domeček z karet.

Svého manžela poznala dcera před pěti lety, když byla na letním kurzu angličtiny v Londýně. Pavel, jak se její manžel jmenuje, tam byl na roční pracovní stáži. Potkali se čistou náhodou na koncertě v jednom londýnském klubu.

Dceři Ivaně zbýval poslední týden, než měla jet domů, Pavel tam měl být ještě dalších sedm měsíců. Přesto mezi nimi okamžitě vzplanula jiskra. Zamilovali se do sebe a rozhodli se, že spolu těch několik měsíců zkusí vztah na dálku.

Denně si skypovali, psali si dlouhé maily, často si volali, a tím se pomalu sbližovali. Dvakrát za ním dokonce Ivana odletěla na víkend do Londýna, aby mohli nějaký čas strávit spolu.

Tajně se vzali

Když se Pavel konečně vrátil domů do Čech, byla dcera v sedmém nebi. Pavla mi ihned představila a musím přiznat, že i mě okouzlil. Byl o tři roky starší než dcera, pohledný, chytrý, vtipný. Okamžitě spolu odjeli na třítýdenní dovolenou do Thajska.

Dcera jeho rodiče v té době neznala. Od Pavla věděla jen to, že jsou rozvedení, že matka žije v cizině, a že Pavel bydlí dočasně u svého otce Šimona, než si najde vlastní bydlení. Z dovolené v Thajsku se Ivana s Pavlem vrátili jako manželé.

Když mi dcera ukázala prstýnek na své ruce a řekla, že se vdala, myslela jsem si nejprve, že jen žertuje. Pak mi ale ukázala i jakési potvrzení o uzavření manželství a mně došlo, že to myslí zcela vážně.

Lhala bych, kdybych tvrdila, že mě to nešokovalo, ale vzhledem k tomu, jak oba zářili štěstím, tak jsem všechny svoje výčitky a pochybnosti spolkla a radovala se společně s nimi. „Neboj, mami, uspořádáme alespoň slavnostní rodinnou večeři.

Pozveme i Šimona, Pavlova otce,“ slibovala dcera. „A všichni se seznámíme. Bude to skvělé, uvidíš!“

Stačil jediný pohled

Ivana s Pavlem zarezervovali stůl v jedné luxusní thajské restauraci, kde jsme se o týden později všichni sešli. Já s Ivanou jsme tam dorazily první. Posadily jsme se ke stolu a čekaly, až Pavel s jeho otcem dorazí.

O chvilku později vešli do restaurace a přišli k našemu stolu. „Dobrý den,“ pozdravil mě Pavel a dceru letmo políbil. „Tohle je Šimon, můj otec,“ pokračoval Pavel a všechny nás navzájem představil.

Když Šimon na uvítanou políbil Ivanu na tvář a krátce ji objal, všimla jsem si, jak se dcera úplně rozechvěla a do obličeje se jí nahrnula červeň. Myslela jsem si však, že je to jen proto, že je nervózní a má obavy z prvního dojmu. Že by v tom mohlo být snad něco víc, mě vůbec nenapadlo.

Zůstala sama

Později se mi však dcera svěřila s tím, že s ní už toto první setkání pořádně zamávalo. Prý, když se mu zadívala do očí, byla ztracená. Okouzlil jí jeho šarm, charisma a smysl pro humor. Když večer ležela vedle svého manžela, byla prý myšlenkami u jeho otce.

Vzpomínám si, jak mi řekla: „Mami, úplně mě omámil. Něco podobného jsem ještě nikdy nezažila. Když na něj myslím, musím se usmívat. Pokaždé, když se vidíme, tak „něco“ visí ve vzduchu.

Nevím, co by se stalo, kdybychom spolu zůstali jen sami dva.“ Jenže osud jim „nahrál“ do karet, a jednou večer spolu Ivana a Pavlův otec Šimon zůstali sami. Stalo se to, když se měl Pavel vrátit ze služební cesty v Barceloně.

Šimon k nim byl pozván na večeři, jenže Pavlův let byl odložen. Volal Ivaně, že se vrátí až následující den odpoledne. Ivana chtěla Šimonovi zavolat, aby k nim nechodil, ale on už byl před jejich barákem. Nezbývalo jí nic jiného, než ho pozvat dál.

Touha byla silnější

Bylo léto a Šimon měl na sobě kraťasy a napůl rozepnutou košili, která odhalovala jeho mužnou a chlupatou hruď. Navrhl Ivaně, že by se mohli jít projít a pak si někde sednout na skleničku vína. Dcera, která ho měla plnou hlavu a nejspíš i srdce, souhlasila.

Procházka nočním městem společně s vínem udělaly své – Ivana a Šimon spolu skončili v posteli. Druhý den mi dcera celá uplakaná volala, aby mi sdělila, co provedla. „Jak se mi to jen mohlo stát? Vždyť Pavel je tak úžasný a miluje mě. A já?“ Povzdychla jsem si.

„Ses zamilovala do jeho otce,“ dořekla jsem za ni. „Ano,“ řekla dcera mezi nářky. „Pavel se to nesmí nikdy dozvědět,“ bylo první, co dcera řekla, když se zklidnila. „Musím se Šimonovi vyhýbat, jak jen to půjde.“

Scénář se opakoval

I když se Ivana snažila společným setkáním zabránit, jednomu se jí utéct nepodařilo, a to když její tchán slavil narozeniny. Všichni, včetně mě, jsme byli pozváni na zahradní grilovací párty.

I kdybych nevěděla, co se mezi mojí dcerou a Šimonem stalo, jiskření mezi nimi a letmých dotyků si nešlo nevšimnout. Ale Pavel, jako by to neviděl. Když párty skončila, nabídl se, že mě odveze domů.

Ačkoli jsem mu říkala, že to není nutné, a že pojedu autobusem, tak Pavel trval na svém. Ivana se Šimonem tak zůstali opět o samotě. Jak to skončilo, si asi dokáže představit…

Jak to skončí?

Od té doby v tom Ivana lítá. I když si přísahala, že to bylo skutečně naposledy, svým citům poručit nedokázala. Se Šimonem se začali potají scházet. Jejich románek trvá už skoro dva roky. Opakovaně se ho snažila ukončit, ale pokaždé podlehla Šimonovu kouzlu.

„Mami, nejde jenom o sex, já ho skutečně miluju,“ opakuje mi každou chvíli a já vím, že mi říká pravdu. Pavel už tuší, že se s dcerou něco děje a naléhá na ni, aby se mu svěřila.

A já se bojím toho, jak to dopadne, až jednoho dne sebere odvahu a o všem mu řekne…

Miriam P. (55), Pardubice

reklama
Související články
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
14.5.2024
Mám snad tu nejhorší švagrovou na světě! Je na mě vysazená už od začátku. Nejhorší na celé situaci je fakt, že se mě můj muž nezastane. Když jsem potkala Martina, byla jsem už vdova s dcerou na studiích. Můj manžel tragicky zahynul na cestě z práce. Prostě jednoho rána odjel a už se nám nikdy nevrátil. Naší Kačence bylo v té době osm let. Žily jsme pak mnoho let jen jedna pro druhou a vlastně n
10.5.2024
Moje sestra sbírala úspěchy po celém světě, pro svou zářnou kariéru se vzdala i rodinného života. Pozdě toho litovala. Když se její opona úspěchu zatáhla, neměla už pro co žít. Zuzana byla moje starší sestra, úžasná a talentovaná. Všichni k ní od jejího dětství pohlíželi jako na budoucí hvězdu a já byla její stín. Byla skvělá ve všem, v baletu i ve zpěvu, na rozdíl ode mne. A na který hudebn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet