Domů     Zamilovala se do otce svého muže
Zamilovala se do otce svého muže

Dcera Ivana měla idylický vztah do doby, než se seznámila s otcem svého manžela Šimonem. Vášeň mezi nimi vzplála jako oheň a její manželství se začalo rozpadat jako domeček z karet.

Svého manžela poznala dcera před pěti lety, když byla na letním kurzu angličtiny v Londýně. Pavel, jak se její manžel jmenuje, tam byl na roční pracovní stáži. Potkali se čistou náhodou na koncertě v jednom londýnském klubu.

Dceři Ivaně zbýval poslední týden, než měla jet domů, Pavel tam měl být ještě dalších sedm měsíců. Přesto mezi nimi okamžitě vzplanula jiskra. Zamilovali se do sebe a rozhodli se, že spolu těch několik měsíců zkusí vztah na dálku.

Denně si skypovali, psali si dlouhé maily, často si volali, a tím se pomalu sbližovali. Dvakrát za ním dokonce Ivana odletěla na víkend do Londýna, aby mohli nějaký čas strávit spolu.

Tajně se vzali

Když se Pavel konečně vrátil domů do Čech, byla dcera v sedmém nebi. Pavla mi ihned představila a musím přiznat, že i mě okouzlil. Byl o tři roky starší než dcera, pohledný, chytrý, vtipný. Okamžitě spolu odjeli na třítýdenní dovolenou do Thajska.

Dcera jeho rodiče v té době neznala. Od Pavla věděla jen to, že jsou rozvedení, že matka žije v cizině, a že Pavel bydlí dočasně u svého otce Šimona, než si najde vlastní bydlení. Z dovolené v Thajsku se Ivana s Pavlem vrátili jako manželé.

Když mi dcera ukázala prstýnek na své ruce a řekla, že se vdala, myslela jsem si nejprve, že jen žertuje. Pak mi ale ukázala i jakési potvrzení o uzavření manželství a mně došlo, že to myslí zcela vážně.

Lhala bych, kdybych tvrdila, že mě to nešokovalo, ale vzhledem k tomu, jak oba zářili štěstím, tak jsem všechny svoje výčitky a pochybnosti spolkla a radovala se společně s nimi. „Neboj, mami, uspořádáme alespoň slavnostní rodinnou večeři.

Pozveme i Šimona, Pavlova otce,“ slibovala dcera. „A všichni se seznámíme. Bude to skvělé, uvidíš!“

Stačil jediný pohled

Ivana s Pavlem zarezervovali stůl v jedné luxusní thajské restauraci, kde jsme se o týden později všichni sešli. Já s Ivanou jsme tam dorazily první. Posadily jsme se ke stolu a čekaly, až Pavel s jeho otcem dorazí.

O chvilku později vešli do restaurace a přišli k našemu stolu. „Dobrý den,“ pozdravil mě Pavel a dceru letmo políbil. „Tohle je Šimon, můj otec,“ pokračoval Pavel a všechny nás navzájem představil.

Když Šimon na uvítanou políbil Ivanu na tvář a krátce ji objal, všimla jsem si, jak se dcera úplně rozechvěla a do obličeje se jí nahrnula červeň. Myslela jsem si však, že je to jen proto, že je nervózní a má obavy z prvního dojmu. Že by v tom mohlo být snad něco víc, mě vůbec nenapadlo.

Zůstala sama

Později se mi však dcera svěřila s tím, že s ní už toto první setkání pořádně zamávalo. Prý, když se mu zadívala do očí, byla ztracená. Okouzlil jí jeho šarm, charisma a smysl pro humor. Když večer ležela vedle svého manžela, byla prý myšlenkami u jeho otce.

Vzpomínám si, jak mi řekla: „Mami, úplně mě omámil. Něco podobného jsem ještě nikdy nezažila. Když na něj myslím, musím se usmívat. Pokaždé, když se vidíme, tak „něco“ visí ve vzduchu.

Nevím, co by se stalo, kdybychom spolu zůstali jen sami dva.“ Jenže osud jim „nahrál“ do karet, a jednou večer spolu Ivana a Pavlův otec Šimon zůstali sami. Stalo se to, když se měl Pavel vrátit ze služební cesty v Barceloně.

Šimon k nim byl pozván na večeři, jenže Pavlův let byl odložen. Volal Ivaně, že se vrátí až následující den odpoledne. Ivana chtěla Šimonovi zavolat, aby k nim nechodil, ale on už byl před jejich barákem. Nezbývalo jí nic jiného, než ho pozvat dál.

Touha byla silnější

Bylo léto a Šimon měl na sobě kraťasy a napůl rozepnutou košili, která odhalovala jeho mužnou a chlupatou hruď. Navrhl Ivaně, že by se mohli jít projít a pak si někde sednout na skleničku vína. Dcera, která ho měla plnou hlavu a nejspíš i srdce, souhlasila.

Procházka nočním městem společně s vínem udělaly své – Ivana a Šimon spolu skončili v posteli. Druhý den mi dcera celá uplakaná volala, aby mi sdělila, co provedla. „Jak se mi to jen mohlo stát? Vždyť Pavel je tak úžasný a miluje mě. A já?“ Povzdychla jsem si.

„Ses zamilovala do jeho otce,“ dořekla jsem za ni. „Ano,“ řekla dcera mezi nářky. „Pavel se to nesmí nikdy dozvědět,“ bylo první, co dcera řekla, když se zklidnila. „Musím se Šimonovi vyhýbat, jak jen to půjde.“

Scénář se opakoval

I když se Ivana snažila společným setkáním zabránit, jednomu se jí utéct nepodařilo, a to když její tchán slavil narozeniny. Všichni, včetně mě, jsme byli pozváni na zahradní grilovací párty.

I kdybych nevěděla, co se mezi mojí dcerou a Šimonem stalo, jiskření mezi nimi a letmých dotyků si nešlo nevšimnout. Ale Pavel, jako by to neviděl. Když párty skončila, nabídl se, že mě odveze domů.

Ačkoli jsem mu říkala, že to není nutné, a že pojedu autobusem, tak Pavel trval na svém. Ivana se Šimonem tak zůstali opět o samotě. Jak to skončilo, si asi dokáže představit…

Jak to skončí?

Od té doby v tom Ivana lítá. I když si přísahala, že to bylo skutečně naposledy, svým citům poručit nedokázala. Se Šimonem se začali potají scházet. Jejich románek trvá už skoro dva roky. Opakovaně se ho snažila ukončit, ale pokaždé podlehla Šimonovu kouzlu.

„Mami, nejde jenom o sex, já ho skutečně miluju,“ opakuje mi každou chvíli a já vím, že mi říká pravdu. Pavel už tuší, že se s dcerou něco děje a naléhá na ni, aby se mu svěřila.

A já se bojím toho, jak to dopadne, až jednoho dne sebere odvahu a o všem mu řekne…

Miriam P. (55), Pardubice

reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3