Domů     I chyby mohou být někdy šťastné
I chyby mohou být někdy šťastné

Existují občas omyly, které vás nejprve rozhněvají a teprve později zjistíte, že vlastně patřily k tomu nejlepšímu, co vám kdy někdo mohl udělat.

Stalo se to už před více jak dvaceti lety. Měla jsem za sebou několikaleté náročné studium na vysoké škole, které jsem úspěšně zakončila. Než jsem měla nastoupit do své první práce, rozhodla jsem se, dopřát si krátkou dovolenou.

Nutně jsem ji už potřebovala a nemohla jsem se jí dočkat. Potřebovala jsem si užít trochu klidu a odpočinku, abych načerpala nové síly. Objednala jsem si v jednom kempu malou chatičku jen a jen pro sebe. Kromě rodiny jsem si chtěla dát pauzu i od mužů.

Vytoužený týden klidu

Byl nádherný den a já jsem dorazila na místo svého odpočinku. Chatky se nacházely v dostatečné, ale ne zase příliš velké vzdálenosti od sebe. V blízkosti se nacházelo menší jezero, kde se dalo koupat, les a různá střediska zábavy pro rekreanty.

Chatka byla klasicky zařízená – měla kuchyň a obývací prostor v přízemí a koupelnu se záchodem a ložnici v patře. V ložnici byla jedna velká manželská postel a menší gauč. Vybalila jsem si věci a šla jsem se projít po okolí.

Po necelých dvou hodinách jsem se do chatky vrátila a zažila jsem šok. Nacházel se tam nezvaný návštěvník.

Nečekaný spolubydlící

I když se mi zdál sympatický, samozřejmě jsem chtěla bydlet sama. Vždyť jak by to vypadalo: dělit se o chatku s neznámým mužem? Zeptala jsem se ho, co to má znamenat, jenže on byl stejně tak vykolejený jako já. Šli jsme spolu za vedením kempu.

Vedoucí se začal omlouvat, že se stala chyba při rezervaci. Problém byl však v tom, že v kempu už bohužel neměli žádnou volnou chatku.

Po vzájemné dohodě jsme se tedy nakonec s Jindrou – tak se můj spolubydlící jmenoval, rozhodli strávit dovolenou společně v jedné chatce. Ani mně, ani jemu se totiž odjet nechtělo.

Stanovili jsme si pravidla

První problém nastal při dělení ložnice. Jindra trval na tom, že nebude spát dole v přízemí, vždyť si přece za chatku zaplatil. Já jsem řekla, že jsem tu byla dřív, a proto je ložnice moje. Nakonec souhlasil, ale netvářil se nadšeně.

Jako další krok jsme si stanovili určitá pravidla o používání ostatního vybavení chatky.

Setkání v koupelně

Zpočátku jsme se takřka ani neviděli. Setkali jsme se sem tam ve středisku, ale nevěnovali jsme si pozornost. Třetí den jsem přišla do chatky dříve než obvykle a chtěla jsem se převléknout. Vtom vyšel on z koupelny.

Na sobě měl jen bílou osušku omotanou kolem pasu. Byl překvapený stejně jako já a zůstal stát na místě. Vyjeveně jsem se na něj dívala. Kapky vody mu stékaly po vlasech a další kapky se mu leskly na hrudi.

Seznamování u večeře

Pohledem jsem přejela po celém jeho těle od hlavy až k patě. Všiml si mého pohledu a usmál se. Začervenala jsem se, něco jsem zamumlala a rychle odešla. Jindra se převlékl a sešel dolů. Ještě jsem seděla v kuchyni.

Věnoval mi další úsměv a navrhl, že udělá večeři. Souhlasila jsem a chtěla mu pomoci, ale odmítl. Prý mě chce překvapit. Večeře mi chutnala a poprvé za ty tři dny jsme si povídali déle než pět minut. Zjistila jsem, že Jindra je dobrý společník, a také, že umí perfektně vařit.

Pomalé sbližování

Další den mě pozval na procházku. Šli jsme přes les do odlehlé části, až jsme přišli k malému vodopádu. Bylo tam nádherně. Řekl mi, že sem jezdí pravidelně každý rok touhle dobou. Strávili jsme spolu celý den a ve dvou jsme povečeřeli. Celou dobu jsem ho potají pozorovala a všimla jsem si, že on mě také.

Vášnivá noc

Ráno, když jsem se vzbudila, tak Jindra v chatce nebyl a neviděla jsem ho celý den. Přišla noc a já jsem chtěla jít spát. Napustila jsem si vanu a dopřála si horkou koupel. Po hodině jsem vylezla ven a oblékla si župan.

Když jsem vyšla z koupelny, zarazila jsem se stejně jako tehdy on, poté, co vylezl jen s osuškou. Stál tam jen v trenýrkách a omlouval se, že netušil, že tam jsem. Dívali jsme se na sebe, pak jsme k sobě přistoupili a spontánně se začali líbat.

Řekl mi, že jsem moc krásná. Odvedla jsem ho do ložnice. Nepřemýšlela jsem ani na chvíli, že by to mohlo skončit jinak. Usnuli jsme tentokrát v jedné posteli a v něžném objetí.

Nejlepší muž na světě

Zbytek dovolené jsme strávili už jen spolu. Chodili jsme na procházky, koupali jsme se, večeřeli někdy v chatě, jindy v restauraci, zkrátka nám spolu bylo hezky. Po návratu domů naše pohoda pokračovala.

Oba jsme konstatovali, že i když jsme měli v plánu strávit svoji dovolenou úplně jinak, dopadlo to lépe než skvěle. Nezapomněla jsem podotknout, že jsem chtěla mít klid od všech mužů a přitom mi osud do cesty přivál právě toho nejlepšího.

Jsme spolu už přes dvacet let. Miluji ho, on miluje mě a nevyměnila bych ho za žádného jiného na světě.

Zuzana H. (49), Třebíč

Předchozí článek
reklama
Související články
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet