Domů     Dcera si našla zajíčka
Dcera si našla zajíčka

Naše vymodlené dítě, dcera Anička, zůstala po rozvodu sama. Za manžela si našla náhradu, ale my radost neměli. Zamilovala se do zajíčka mladšího o dvacet let!

Rozvod asi není nikdy příjemný, ale ten dceřin byl obzvlášť ošklivý. Její manžel, vysoce postavený muž s obrovskými znalostmi, kontakty a bohužel také sebevědomím, jí udělal ze života peklo.

Rozvádět se nechtěl, přestože rozkol v manželství si způsobil sám, vlastní vinou! „Rozvod mi poškodí kariéru. U zahraničních partnerů si už kvůli tobě ani neškrtnu!“ křičel na dceru, když mu mlčky podala rozvodové papíry k podpisu.

Soudila se dlouhé roky

Její pohár trpělivosti s manželovými avantýrami přetekl, když jí zavolali z hygienické stanice, aby se dostavila k testům na nějakou pohlavní chorobu. Byla zdravá, ale manžílek nikoli.

On, ten urozený manažer, navštěvoval pochybné podniky a rozhodně se nechoval nijak cudně! No, rozvod později podepsal, protože se bál skandálu, ale začal se hned soudit o děti.

Prý je jejich matka, naše dcera, citově labilní a není schopná jejich tři syny vychovat. Kupodivu měl docela obstojnou šanci je získat. Lepší bydlení a dobré majetkové poměry hrály velkou roli. Navíc, kluci prý potřebují hlavně mužský vzor!

Co na tom, že se denně vracel z práce až večer a někdy dokonce vůbec. Trvalo dlouhé tři roky a mnoho znaleckých posudků, než si dcera svoje milované děti vydobyla. Oddechli jsme si. Těšili jsme se na klid a pohodu, kterých se nám už dlouho nedostávalo.

Její přítel se nám nelíbil

„Mamko, našla jsem si chlapa! Je skvělý a dětem se bude určitě líbit!“ oznámila nám jednou dcera nadšeně. Měla jsem se radovat s ní, ale tak nějak podvědomě jsem se bála. Kdo to bude? Ani manžel se na tu nečekanou novinku moc netvářil.

I na jeho tváři se objevily pochybnosti. Bohužel naše špatné tušení se mělo zanedlouho potvrdit! „Tak to je on. Můj Jonáš!“ představila nám dcera svoji novou známost a my s manželem málem omdleli. Stále před námi kluk sotva odrostlý pubertě!

Na bradě řídké trniště a na čele podebraný bolák. Ruce jako hůlčičky a o nohách ani nemluvím. Sotva se na nich udržel, hrdina! Usmíval se jako mistr světa a svoji všetečnou ruku nepustil z dceřina pozadí. Učiněná hrůza!

Byla jako velryba

Netroufali jsme si samozřejmě říct vůbec nic. Co kdyby se naše Anička urazila? Co kdyby nám přestala půjčovat vnuky? Tomu nejmladšímu bylo právě pět a byl v tom nejlepším věku. Manžel s ním stále něco stavěl z lega a já mu podstrojovala jeho oblíbené lahůdky.

To dva starší byli samozřejmě taky skvělí, ale koukali pořád jen do těch svých mobilů a tabletů. Ale rádi u nás byli všichni tři. Jejich ambiciózní otec na ně neměl čas, a býval dlouho pryč na služebních cestách. Jednou i s kluky přišel Jonáš.

Po dvou letech společného bydlení s rodinou dcery přece jen trochu přibral a zmužněl. Už nevypadl na patnáct, ale asi na dvacet. Dceru by každý typoval spíš na jeho mámu, než partnerku. Bylo jí lehce přes čtyřicet a nebyla zrovna štíhlá ani nijak mladistvá.

Hubeňour se rozpovídal

Ne, že by nebyla hezká, ale hodil by se k ní chlap spíš o deset let starší, než o tolik mladší. Tedy dle mého skromného mínění.

„Musím vám něco říct, Anička si to nepřeje, ale nebylo by fér vám něco takového zatajit!“ řekl hned, jak zasedl k odpolední svačince. Rozbušilo se mi srdce. Tak dlouho jsem svého skoro zeťáka mluvit vlastně nikdy neslyšela.

Většinou mlčel, nebo odpovídal v holých větách. I on, stejně jako vnuci, měl uši věčně zacpané takovými těmi sluchátky bez šňůry. Vypadal v nich směšně, jakoby měl v uších nějaké velké bílé špunty.

Už jsem se nadechovala k otázce, co se děje, ale on mě kupodivu předběhnul. Ani jsem nestačila zavolat ke stolu manžela, který byl jako vždy zalezlý v pokoji s kluky a něco jim vysvětloval. „No, Anička je nemocná. Vlastně to ani ne. Ale pije. Už dlouho!“

Vděčíme mu za hodně

Koukala jsem na toho drzého kluka, jako by spadl z višně. No spíš, jako bych já spadla z višně, nebo nějakého ještě vyššího stromu! Co mi to tady vykládá? Dělá si legraci? On trval na svém! Anička prý začala pít při tom těžkém rozvodu. Aby se zbavila stresu.

Potom už nedokázala přestat. A že se o to pokoušela mnohokrát! „Musí do léčebny. Jinak to nezvládne…“ oznámil nekompromisně. O pár dní později se Anička přiznala. Vše, co nám její přítel řekl, byla pravda! Za měsíc už byla v protialkoholické léčebně.

Pobyla si tam pěkných pár měsíců a o rok později znovu. První pokus zanechat pití nevyšel. Ale je to prý běžné. O vnuky se nám stará ten její zajíček. Anička si navzdory našim velkým pochybnostem vybrala dobře. Díky Jonášovi je už zase v pořádku!

Jana N. (68), Jihlava

Předchozí článek
Související články
10.7.2024
S Janou, mojí ségrou, jsme neměly nikdy extra blízký vztah. Jako malá jsem ji spíš otravovala, protože jsem byla mladší sourozenec. Je to zvláštní, když jsme dospěly, nějak jsme k sobě cestu našly. Logicky jsme se chovaly jako rodina a rozumní lidé. Jenže stačí málo a lidé se zase začnou chovat jako děti. V našem případě šlo o dědictví. Stmelená rodina? Najedou to šlo... Jak jsem naznačil
8.7.2024
Vždycky jsem chtěla velkou rodinu. A to se mi povedlo! Jen to bylo trochu namáhavé, když jsem se dvěma kluky osaměla, protože manžel měl havárii. Když jsem se dostala do puberty, bylo se mnou k nevydržení. Máma říkala, že jsem dítě z divokých vajec. A také, že se nejspíše nikdy neusadím, že budu taková ta ztřeštěná ženská jako naše protivná sousedka. Jenže ta si domů léta vodívala chlapy a celé
8.7.2024
Nelíbila se mi už na první pohled. Mluvila se mnou jako s hlupačkou. A tajila, že byla už dvakrát vdaná a o děti se jí starala sestra! Vlastně to nebyla ještě moje snacha, ale měla se jí brzy stát. Syn mě postavil před hotovou věc. Pozval ji na oběd a oznámil mi, že se bude ženit. Andrea je prý láskou jeho života! Mně se ta jeho slečna nelíbila ani trochu. Už jsem jeho známostí pár viděla, ale
7.7.2024
Já vím, že tohle slovo se už nenosí a odkážete mě na rybí tuk, ale v naší rodině se to slovo dědí po generace. Když máte fištrón, tak vám to prostě pálí a nikdo vás hned tak nedoběhne. A umíte si se vším poradit. Děda ho měl a  babička na něho byla pyšná, třebaže žili v době, kdy se chytrost nevyplácela a pěstovala se vychytralost. To není stejné. Babička znala i peprnější výraz pro vychytralos
4.7.2024
Žili jsme si krásně do té doby, než dcera spadla do propasti dluhů, a my s ní. Nevěděla jsem, kudy kam, když vtom přišla nečekaná pomoc. Dětství naší dcery Aničky bylo šťastné, měla všechno, ale rozhodně jsme ji nerozmazlovali, i když byla jedináček. Snažili jsme se z ní vychovat dobrého člověka. Anička měla velké sny, že bude pomáhat lidem. Zní to krásně, leč nás ta její touha málem zničila.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem