Hloupě jsem se zadlužila

Total
22
Shares

Snad stokrát jsem slyšela o nebezpečných podvodnících všeho druhu. Jenže v tu chvíli jsem na to ani nepomyslela. Jediné, co jsem chtěla, byly v té chvíli peníze.

To už byl snad desátý telefonát. Nikdy jsem nikomu nic nedlužila a teď mě nahánějí jako neplatiče. A nejen že mě upomínají, ale dokonce mi vyhrožují. Mám strach, ale nevím, co mám dělat. Syn se to rozhodně nesmí dozvědět. Hanbou bych se propadla a navíc, jsem to udělala především kvůli němu. Moc by se zlobil.

Je to krásná rodinka

Můj jediný syn Viktor měl štěstí a našel si milou ženu. Mají dvě děti. Není jednoduché takovou rodinku uživit, zvlášť když je snacha na mateřské. Já mám jen důchod a tak děti moc podporovat nemůžu. Snažím se to vynahradit alespoň faktickou pomocí s vnoučaty. Zato synova tchyně, která je na tom finančně dobře, nešetří různými dary. Ať už je to k něčím narozeninám, svátkům nebo jiným příležitostem. To si pak vždycky se svými mini dárečky připadám dost trapně.

Výhodná půjčka

Letos v létě jsem se ale rozhodla, že už za toho chudáka na rodinných sešlostech nebudu. Chtěla jsem konečně udělat také velké překvapení pro celou rodinu. Vím, jak snacha miluje moře a o mém synovi ani nemluvě. Pro děti by pobyt u moře také nebyl marný. Tam myšlenka mi dlouho nedala spát. Cena zájezdu k moři byla pro čtyřčlennou rodinu nad mé finanční možnosti. Ale co, řekla jsem si, tak si půjčím. Půjčuje si přeci kdekdo. Budu to nějakou dobu splácet, ale udělám velkou radost. To za to stojí. Navíc jsem na internetu našla výhodnou půjčku.

Radost byla veliká

V životě nikdy jsem si nepůjčila ani korunu. Teď jsem se docela dost zadlužila. Když jsem ale v ruce držela voucher z cestovní kanceláře na zájezd k moři na příští léto, byla jsem moc spokojená. Za zbytek peněz jsem ještě nakoupila další dárky a už jsem se nemohla dočkat Štědrého dne. Byl ale teprve začátek podzimu a mě začaly chodit první splátky. Najednou byly nějak mnohem vyšší, než jsme se domluvili. První jsem zvládla splatit, s druhou jsem se opozdila, ale ještě to vyšlo. Na poslední jsem neměla. A tak přišly první výhrůžky.

Alena H. (67), Tábor

Také se vám může líbit