SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Pokušení, kterému jsem odolala
Pokušení, kterému jsem odolala

Pokušení je všude. Je jen na nás, kolik v sobě objevíme síly, abychom mu dokázali odolat. Jen bychom se měli zamyslet nad tím, zda svým jednáním neublížíme našim nejbližším.

S mužem mého života jsem se potkala před lety na dovolené v Chorvatsku. Bydleli jsme ve stejném hotelu.

Už když jsme se poprvé potkali na recepci, přeskočila mezi námi ona pomyslná jiskra. Usmál se na mě a já se přistihla, že na něj zírám s pootevřenou pusou. Pak jsem si všimla ženy, která stála vedle něj a držela za ruku asi pětileté dítě.

reklama

Byl ženatý, jako já vdaná. „Máš ty pasy?“ zeptal se mě můj manžel Jirka, a já se konečně vzpamatovala. Kývla jsem, vzala dceru za ruku a vedla ji k výtahu hned poté, co jsem odevzdala recepční naše pasy.

Manželský stereotyp

Ubytování bylo krásné, na moře jsme viděli hned z balkonu. Jaké bylo moje překvapení, když se hned po nás do vedlejšího pokoje nastěhoval můj krasavec i s celou rodinou. Zároveň jsem se cítila velmi smutně.

„Půjdeme k moři?“ zeptal se mě manžel, když uložil věci do skříní. Byl to pořádkumilovný člověk, který měl ve všem systém. I o rodinu se dobře staral, ale něco mi v našem vztahu chybělo.

reklama

Byl hodný, dokázal mě i naši malou dceru zabezpečit, jen jsem postrádala větší vášeň. Možná to bylo po tolika letech, co jsme spolu žili, normální. Deset let udělá své. Každodenní rutina, která se postupně proměnila v ubíjející nudu. Alespoň, že jsme vyjeli na tu dovolenou.

Společná večeře

Ještě před večeří jsme prošli město, abychom věděli, kde si co můžeme nakoupit.

Když jsme pak přišli do hotelové jídelny na naši první večeři, k mému velkému překvapení jsem zjistila, že neznámý krasavec nejen že bydlí se svojí rodinou hned vedle našeho pokoje, ale bude s námi sdílet i jeden šestimístný stůl. Představili jsme se a usadili.

reklama

Krasavec si sedl přesně naproti mně. Vůbec jsem nevěděla, kam se mám dívat. Snažila jsem se mu vyhnout očima, protože jsem se bála, že na něj zase budu civět jako pitomá. Doslova mě hypnotizoval svýma modrýma očima a já cítila, jak rudnu.

Zmocnily se mě city

Nevím, jestli to bylo tím strašným horkem, cizím prostředím nebo změnou stravy, ale moje tělo jakoby se probudilo z nějakého dlouhého zimního spánku. Začala jsem mít pocity, které jsem nikdy vůči svému muži nechovala. A dost mě to vyvádělo z míry.

Snažila jsem se vše obrátit ve prospěch mého manželství, ale když jsme se s Jirkou večer milovali, nedokázala jsem myslet na nikoho jiného, než na muže, který byl jen pár metrů ode mě, za tenkou stěnou našich sousedících pokojů.

A tak, zatímco můj manžel jako pokaždé hned usnul, já jsem neměla na spánek ani pomyšlení. Byla horká letní noc, tak jsem si šla sednout na balkon.

Povídání za noci

„Je krásně, že?“ uslyšela jsem tichý hlas mého souseda a srdce se mi zase rozbušilo. „Ano,“ zašeptala jsem a nevěděla, co dál říct. Na chvíli mezi námi zavládlo ticho, které rušilo jen cvrlikání cikád. „Jste s manželem už dlouho?“ zeptal se.

„Deset let, ale přijde mi to jako celá věčnost,“ usmála jsem se. „To já jsem se svou ženou teprve osm,“ svěřil se mi. „Máte ji rád?“ Lepší otázka mě v tu chvíli nenapadla. „Velmi ji miluji,“ odpověděl a já jsem si, nevím proč, oddychla.

Bylo to svým způsobem osvobozující, i když trochu smutné zjištění. „Ale někdy mám jisté pochyby, jestli je opravdu ta pravá,“ dodal a tím jakoby mě hodil do hluboké studny plné strašlivých pochybností.

Touha a pochybnosti

Nevěděla jsem, co na to mám říct. Přesně to samé jsem totiž cítila ke svému muži, Jirkovi. Měla jsem ho ráda, ale byl skutečně tím pravým, se kterým jsem chtěla strávit celý svůj život? Měla jsem se smířit s tím, co mám, a po ničem jiném netoužit?

Vždyť pokušení bylo tolik! A stálo teď přímo vedle mě! Stačilo jen počkat na ten správný okamžik a sáhnout po něm! Jenomže, co pak? Jak bych se cítila potom?

Opravdu jsem se chtěla vystavit výčitkám, že jsem zradila člověka, který pro mě znamenal v životě nejvíc? Vyměnit jeho důvěru za pouhý okamžik radosti?

Svěřovali jsme se navzájem

„Vy jste nikdy nebyla na pochybách?!“ zeptal se mě. „Doteď ne,“ odpověděla jsem popravdě. „A proč teď jste?“ zadíval se na mě. „Protože jsem doposud nepotkala nikoho, kdo by mou lásku k mému muži zpochybnil,“ vzdychla jsem.

„Tak to jsme dva,“ přiznal se mi a přes příčku našeho společného balkonu mě chytil za ruku. Naplnil mě pocit neskutečného štěstí, ale zároveň strachu, že nás někdo uvidí. Otočila jsem se, abych nahlédla do pokoje, jestli můj muž opravdu spí.

Velké pokušení

„Co s tím budeme dělat?!“ zeptal se můj krásný neznámý. „Nevím,“ byla jsem opravdu ve velkém pokušení. „Ale nejspíš se to pokusíme zvládnout, nechceme přece nikomu ublížit, že?“ potřebovala jsem, aby mi to odsouhlasil.

„Ano, především sobě ne,“ vzal mou ruku a políbil ji. Netoužila jsem v tu chvíli po ničem jiném, než aby mě sevřel ve svém náručí a vášnivě políbil. Oddala bych se mu celá, i když by to mělo dalekosáhlé následky.

Najednou jsem byla ochotná vyměnit celý svůj dosavadní život za jedinou chvilku. Proč jen jsme se nemohli potkat před lety?

Rodina je nejvíc

„Mami, já se bojím!“ zaslechla jsem svou dceru z pokoje a její hlas mě vrátil do reality. Vysunula jsem se ze sevření jeho ruky a vytratila se v pokoji. „Copak se stalo?“ objala jsem svou dceru. „Měla jsem zlý sen!“ plakala.

„A co se ti zdálo?“ chovala jsem ji ve svém náručí. „Že tatínek umřel,“ řekla a moje nitro propláchla ledová vlna strachu. „To se nikdy nestane, maličká!“ přitiskla jsem ji k sobě. „Nikdy o nás dva nepřijdeš! Budeme navždy tvoje rodina,“ ubezpečila jsem ji.

Když Emilka znovu usnula, lehla jsem si vedle svého muže do postele a přitiskla se k němu celým svým tělem.

Dana K. (52), Plzeň

Další článek
reklama
Související články
5.2.2023
Nemohla jsem otěhotnět, za problémem byla moje vzácná krev. Po boku mi v těžkých chvílích stál celoživotní kamarád. Netušila jsem, že právě on je ten pravý. Dlouhá léta jsem měla dobrého kamaráda, kterému jsem mohla říct všechno. Matěje jsem poznala na střední škole. Chodil o ročník výš a zamiloval se do mě. Psal mi krásné dopisy, ale já jsem ho odmítla. Měla jsem ho ráda, ale nemilovala jse
31.1.2023
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct Byla to náhoda, opravdu jsem nikoho nehledala. Po rozvodu jsem si
30.1.2023
Kdysi jsem o tom malém městečku povrchně prohlásila, že je to díra, kde bych rozhodně bydlet nechtěla. Nakonec mě ale hlas srdce dovedl právě sem. Našla jsem tu štěstí. Odjakživa jsem bydlela ve velkém městě a zůstala jsem tam, i když jsem se vdala a měla děti. Užívala jsem si všeho, co život ve městě nabízel − kultura, restaurace, obchody. Říkala jsem si, že bych nikde jinde bydlet nechtěla.
26.1.2023
S Martinem jsem chodila skoro šest měsíců. Doufala jsem, že i on mě miluje alespoň tak jako já jeho. Neustále mi to totiž říkal. Potkali jsme se na jednom večírku, který pořádala naše spolužačka z vysoké školy. Měla narozeniny a pozvala na ně skoro půlku celé koleje. Všichni jsme se do jejího malého pokoje samozřejmě nevešli, proto se mejdan zanedlouho rozjel po celé budově. V mém pokoji už
23.1.2023
Po nefunkčním manželství jsme se s mým mužem rozvedli. Spadl mi kámen ze srdce a věřila jsem, že láska na mě ještě někde čeká. A tak jsem zkusila štěstí na seznamce... Dívala jsem se na text v úředním dopise a slzy se mi draly do očí. Byla jsem rozvedená! Naše manželství nefungovalo, a navíc si můj muž našel ještě milenku. Už jsem s ním nemohla žít dál, rozvodem jsem se osvobodila, ale trápila
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh