Domů     Pokušení, kterému jsem odolala
Pokušení, kterému jsem odolala

Pokušení je všude. Je jen na nás, kolik v sobě objevíme síly, abychom mu dokázali odolat. Jen bychom se měli zamyslet nad tím, zda svým jednáním neublížíme našim nejbližším.

S mužem mého života jsem se potkala před lety na dovolené v Chorvatsku. Bydleli jsme ve stejném hotelu.

Už když jsme se poprvé potkali na recepci, přeskočila mezi námi ona pomyslná jiskra. Usmál se na mě a já se přistihla, že na něj zírám s pootevřenou pusou. Pak jsem si všimla ženy, která stála vedle něj a držela za ruku asi pětileté dítě.

Byl ženatý, jako já vdaná. „Máš ty pasy?“ zeptal se mě můj manžel Jirka, a já se konečně vzpamatovala. Kývla jsem, vzala dceru za ruku a vedla ji k výtahu hned poté, co jsem odevzdala recepční naše pasy.

Manželský stereotyp

Ubytování bylo krásné, na moře jsme viděli hned z balkonu. Jaké bylo moje překvapení, když se hned po nás do vedlejšího pokoje nastěhoval můj krasavec i s celou rodinou. Zároveň jsem se cítila velmi smutně.

„Půjdeme k moři?“ zeptal se mě manžel, když uložil věci do skříní. Byl to pořádkumilovný člověk, který měl ve všem systém. I o rodinu se dobře staral, ale něco mi v našem vztahu chybělo.

Byl hodný, dokázal mě i naši malou dceru zabezpečit, jen jsem postrádala větší vášeň. Možná to bylo po tolika letech, co jsme spolu žili, normální. Deset let udělá své. Každodenní rutina, která se postupně proměnila v ubíjející nudu. Alespoň, že jsme vyjeli na tu dovolenou.

Společná večeře

Ještě před večeří jsme prošli město, abychom věděli, kde si co můžeme nakoupit.

Když jsme pak přišli do hotelové jídelny na naši první večeři, k mému velkému překvapení jsem zjistila, že neznámý krasavec nejen že bydlí se svojí rodinou hned vedle našeho pokoje, ale bude s námi sdílet i jeden šestimístný stůl. Představili jsme se a usadili.

Krasavec si sedl přesně naproti mně. Vůbec jsem nevěděla, kam se mám dívat. Snažila jsem se mu vyhnout očima, protože jsem se bála, že na něj zase budu civět jako pitomá. Doslova mě hypnotizoval svýma modrýma očima a já cítila, jak rudnu.

Zmocnily se mě city

Nevím, jestli to bylo tím strašným horkem, cizím prostředím nebo změnou stravy, ale moje tělo jakoby se probudilo z nějakého dlouhého zimního spánku. Začala jsem mít pocity, které jsem nikdy vůči svému muži nechovala. A dost mě to vyvádělo z míry.

Snažila jsem se vše obrátit ve prospěch mého manželství, ale když jsme se s Jirkou večer milovali, nedokázala jsem myslet na nikoho jiného, než na muže, který byl jen pár metrů ode mě, za tenkou stěnou našich sousedících pokojů.

A tak, zatímco můj manžel jako pokaždé hned usnul, já jsem neměla na spánek ani pomyšlení. Byla horká letní noc, tak jsem si šla sednout na balkon.

Povídání za noci

„Je krásně, že?“ uslyšela jsem tichý hlas mého souseda a srdce se mi zase rozbušilo. „Ano,“ zašeptala jsem a nevěděla, co dál říct. Na chvíli mezi námi zavládlo ticho, které rušilo jen cvrlikání cikád. „Jste s manželem už dlouho?“ zeptal se.

„Deset let, ale přijde mi to jako celá věčnost,“ usmála jsem se. „To já jsem se svou ženou teprve osm,“ svěřil se mi. „Máte ji rád?“ Lepší otázka mě v tu chvíli nenapadla. „Velmi ji miluji,“ odpověděl a já jsem si, nevím proč, oddychla.

Bylo to svým způsobem osvobozující, i když trochu smutné zjištění. „Ale někdy mám jisté pochyby, jestli je opravdu ta pravá,“ dodal a tím jakoby mě hodil do hluboké studny plné strašlivých pochybností.

Touha a pochybnosti

Nevěděla jsem, co na to mám říct. Přesně to samé jsem totiž cítila ke svému muži, Jirkovi. Měla jsem ho ráda, ale byl skutečně tím pravým, se kterým jsem chtěla strávit celý svůj život? Měla jsem se smířit s tím, co mám, a po ničem jiném netoužit?

Vždyť pokušení bylo tolik! A stálo teď přímo vedle mě! Stačilo jen počkat na ten správný okamžik a sáhnout po něm! Jenomže, co pak? Jak bych se cítila potom?

Opravdu jsem se chtěla vystavit výčitkám, že jsem zradila člověka, který pro mě znamenal v životě nejvíc? Vyměnit jeho důvěru za pouhý okamžik radosti?

Svěřovali jsme se navzájem

„Vy jste nikdy nebyla na pochybách?!“ zeptal se mě. „Doteď ne,“ odpověděla jsem popravdě. „A proč teď jste?“ zadíval se na mě. „Protože jsem doposud nepotkala nikoho, kdo by mou lásku k mému muži zpochybnil,“ vzdychla jsem.

„Tak to jsme dva,“ přiznal se mi a přes příčku našeho společného balkonu mě chytil za ruku. Naplnil mě pocit neskutečného štěstí, ale zároveň strachu, že nás někdo uvidí. Otočila jsem se, abych nahlédla do pokoje, jestli můj muž opravdu spí.

Velké pokušení

„Co s tím budeme dělat?!“ zeptal se můj krásný neznámý. „Nevím,“ byla jsem opravdu ve velkém pokušení. „Ale nejspíš se to pokusíme zvládnout, nechceme přece nikomu ublížit, že?“ potřebovala jsem, aby mi to odsouhlasil.

„Ano, především sobě ne,“ vzal mou ruku a políbil ji. Netoužila jsem v tu chvíli po ničem jiném, než aby mě sevřel ve svém náručí a vášnivě políbil. Oddala bych se mu celá, i když by to mělo dalekosáhlé následky.

Najednou jsem byla ochotná vyměnit celý svůj dosavadní život za jedinou chvilku. Proč jen jsme se nemohli potkat před lety?

Rodina je nejvíc

„Mami, já se bojím!“ zaslechla jsem svou dceru z pokoje a její hlas mě vrátil do reality. Vysunula jsem se ze sevření jeho ruky a vytratila se v pokoji. „Copak se stalo?“ objala jsem svou dceru. „Měla jsem zlý sen!“ plakala.

„A co se ti zdálo?“ chovala jsem ji ve svém náručí. „Že tatínek umřel,“ řekla a moje nitro propláchla ledová vlna strachu. „To se nikdy nestane, maličká!“ přitiskla jsem ji k sobě. „Nikdy o nás dva nepřijdeš! Budeme navždy tvoje rodina,“ ubezpečila jsem ji.

Když Emilka znovu usnula, lehla jsem si vedle svého muže do postele a přitiskla se k němu celým svým tělem.

Dana K. (52), Plzeň

Další článek
Související články
16.6.2024
Po letech jsem zjistila, že jsem kvůli dcerám a vnoučatům odsunula svého manžela na druhou kolej. Je ještě čas všechno napravit? Situace nebyla vůbec radostná. S manželem máme dvě dcery, moje zlatíčka. Bohužel se obě, stejně jako já, rychle vdaly a měly děti. Vždycky jsem pro ně chtěla ten nejlepší život a kariéru. Ale dobře, vybraly si tohle. Tak jsem jim chtěla pomoci, jak jen to půjde. Rozho
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí