Domů     Velké peníze získal podvodem
Velké peníze získal podvodem

Lidé si občas myslí, že se dá rychle a bezpracně zbohatnout. Většinou na to doplatí. Manžel říkal, že si musíme užívat života, jenže to bohužel bylo díky podvodům!

Více než dvacet let jsem prožila v klidném a spokojeném manželském vztahu. Evžena jsem si brala na tehdejší dobu celkem pozdě, až když mi bylo pětadvacet let. Měl za sebou už jedno nepodařené bezdětné manželství, což mi ale vůbec nevadilo.

Velmi jsem ho milovala a našla jsem u něho jistotu a citovou oporu, kterou jsem tak moc potřebovala. Přesto, že jsme se znali krátce, věděla jsem, že Evžen je mužem, který mě dokáže podržet i v těžkých životních situacích.

Po mnoha letech manželství mě ale bohužel právě do jedné takové situace sám dostal.

Nic nám nechybělo

S Evženem jsme měli jednoho syna – Vladimíra. Narodil se nám rok a půl po naší svatbě. O druhé dítě jsem přišla o tři roky později na začátku těhotenství, a pak už jsem další mít nemohla. I tak jsme ale vytvořili šťastnou a spokojenou rodinu.

Více volného času

Poté, co syn odjel do Prahy studovat, soustředili jsme se s Evženem na sebe. Zároveň jsme oba měli i více času na vlastní koníčky nebo zájmy. Já jsem navštěvovala kamarádky a jezdila jsem na výlety s turistickým oddílem.

Evžen chodil na fotbal nebo s kamarádem na ryby, do hospody zašel jen málokdy. Pak ale nastalo období, kdy se v restauračních zařízeních objevoval čím dál častěji, až mi to začalo být podezřelé i nepříjemné.

Stále více mimo domov

Jen tak mezi řečí mi manžel řekl, že si našel nové známé a že se nám možná brzy změní život. Nechápala jsem, jak to myslí. Tehdy mě nenapadlo, že se to opravdu vyplní, ovšem úplně jiným způsobem, než si Evžen představoval.

Manžel byl doma stále méně, až mi to začalo docela dost vadit. Trochu jsme se kvůli tomu i pohádali. Na usmířenou pak pro nás dva koupil čtyřdenní pobyt v lázních. Jednalo se o celkem nákladnou záležitost a luxusní hotel.

Chtěla jsem vědět, kde na to vzal peníze a jestli nebral z našich úspor, ale přesvědčil mě, že na ty ani nesáhl.

Měl přede mnou tajnosti

V dalších měsících začal manžel nakupovat stále více věcí. Starou televizi jsme vyměnili za novou, do domácnosti přibyla myčka, mikrovlnná trouba a sušička na prádlo. Dokonce mi vnucoval i nový mobil.

Začala jsem se bát, co se to děje a čím dál častěji jsem se manžela ptala, kde na to všechno bere peníze. Odpovídal vyhýbavě. Říkal, že je to složité vysvětlovat, ale prý se zapojil do nějakého finančního podnikání, které začalo vynášet.

Byl plný elánu a optimismu

Chtěla jsem znát více informací, jenže každý rozhovor na toto téma manžel nějak odbyl. Neustále jsem mu opakovala, že bych raději dala přednost tomu, kdyby byl častěji doma a trávil více času se mnou, než abychom hromadili další věci.

Stále se tvářil optimisticky a bohorovně a opakoval, že si musíme užít života, když se mu takhle daří. Vrcholem všeho pak byla zimní exotická dovolená.

Zvonek u dveří

Jediné, čím jsem sama sebe uklidňovala, bylo, že všechny tyto náklady opravdu nešly z našich nastřádaných úspor nebo peněz na běžný provoz domácnosti. Hodila jsem tedy starosti za hlavu a tu dovolenou jsem si s manželem opravdu užila. Den poté, co jsme se vrátili domů, u nás zazvonili policejní vyšetřovatelé.

Velké finanční podvody

Musím přiznat, že jsem celou tu dobu něco takového podvědomě čekala, ale bála jsem se na to jen pomyslet. Teprve nyní se ukázalo, proč a s kým manžel trávil tolik času mimo domov. Chytil se v hospodě špatných kamarádů a ti ho zatáhli do finančních podvodů.

Vydělávali peníze na hlouposti druhých. Bylo ale jen otázkou času, kdy se na to přijde. Trvalo to kupodivu celkem dlouho, což všechno zkomplikovalo, protože tím větší vznikla finanční škoda.

Hanbou bych se nejraději propadla

Manžela sice nevzali do vazby jako dva z těch jeho kamarádíčků, ale stejně byl náš život už poznamenaný a zničený. Soud se konal za několik měsíců a Evžen dostal tři roky nepodmíněně.

Styděla jsem se za něho před lidmi ze sousedství i před synem a v duchu jsem nadávala sama sobě, že jsem neměla sílu manžela na jeho cestě na společenské dno zadržet.

Zůstala jsem při něm

Bylo to pro nás pro oba velice složité a náročné období a nebudu vám lhát, že mě tu a tam nepřepadla myšlenka od manžela odejít.

Pak jsem si ale vzpomněla na tu společně prožitou dobu a rodinné štěstí, které trvalo dlouhá léta, a samozřejmě jsem to všechno nemohla jen tak hodit za hlavu, takže jsem se rozhodla zůstat po manželově boku a nerozvádět se.

Sny o klidném stáří se rozplynuly

Na Evžena jsem počkala, než ho po polovině trestu pustili domů na podmínku. Nové začátky byly krušné a těžké. A i dnes jsme na tom stále dost špatně. Evžen chodí po různých brigádách a splácí podle rozsudku část vzniklé škody.

Manželovi jsem sice dokázala odpustit, ale sny o spokojeném a klidném stáří asi navždy vzaly za své.

Marie N. (60), Olomoucko

reklama
Související články
1.3.2024
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče mi to měli za zlé, ale já nedbala. A měla jsem pak snahu ve všem sy
1.3.2024
Už coby malá holka jsem byla při těle. Později jsem se zařekla, že se to mým dětem nesmí nikdy stát. Ale stalo se... O tom, že nadváha není jen kosmetický problém, už asi nikdo nepochybuje. Zdravotní rizika, která s sebou nese, jsou nezpochybnitelná. I já si na pár komplikací z dětství, které jsem prožila coby tlustá holčička, dodnes pamatuji. Tloušťka mu nevadila Problémy s přetíženými k
28.2.2024
Ani jsem to nečekala, že být babičkou se mnou tak dost zamává. Užijete si s dětmi a pak má přijít ta odměna. Pořád se o tom mluví. O tom nepopsatelném pocitu dokonalého štěstí. Tak jsem se těšila, že to také prožiju. Hotová věc Neměla jsem na výběr. Najednou se narodila Anička od mé dcery Hany a Petřík od syna Pavla. Byla to hotová věc a už jsem v tom lítala. Hanka ze svého prvního dítěte
25.2.2024
Manžel, který trpí alzheimerem, zmizel z domu. Stačila k tomu chvilka nepozornosti. Marně jsme ho hledali my i policie. Už jsme ztráceli naději... Alzheimerova choroba je strašná. Člověk, kterého znáte celý život, se vám změní k nepoznání. Nejstrašnější na tom je, že si to dotyčný nechce dlouho přiznat. Můj manžel Jiří byl skvělý člověk, vzdělaný, zodpovědný, dokonalý manžel a táta, pro něhož r
24.2.2024
Sama jsem vyrůstala jako jedináček, takže jsem snila o velké rodině. Bohužel se mi mé přání nevyplnilo. Vyrůstala jsem v milující rodině, ale když mi byly asi tři roky a vnímala jsem, že kamarádi mají sourozence, žadonila jsem na rodičích, aby mi taky pořídili bratříčka nebo sestřičku. Netušila jsem tehdy, jak to je. Těžký začátek Až skoro v dospělosti jsem pochopila, že naši nemohli mít
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Za návratem prý stojí kolegyně
nasehvezdy.cz
Za návratem prý stojí kolegyně
Velkolepý návrat herce Davida Gránského (31) do seriálu ZOO má zřejmě skrytý důvod! Dočkat se ho údajně nemohla kolegyně Sára Milfajtová (32), se kterou hraje pár. Jiskra mezi nimi měla přeskočit i
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
V márnici na nás čekalo děsivé překvapení
skutecnepribehy.cz
V márnici na nás čekalo děsivé překvapení
Tajně jsme se chodili dívat do márnice. Tolik jsme toužili po dobrodružství, že jsme vymysleli sázku. Když padla noc, sešli jsme se na hřbitově… Když jsem byla malá, hřbitov v naší vesnici měl úžasné kouzlo. Patřil mezi staré sudetské hřbitovy, a tak byly jeho součástí i opuštěné polorozpadlé hrobky. Nás děti to místo děsilo a fascinovalo zároveň. Dveře do
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Ústup ledovců způsobuje podle českých vědců hlubokou změnu ekosystémů
21stoleti.cz
Ústup ledovců způsobuje podle českých vědců hlubokou změnu ekosystémů
Mizení pevninských ledovců je jedním z průvodních jevů globální klimatické změny. Důsledkem jsou změny v hydrologickém cyklu nebo ztráta biodiverzity. Na druhé straně se tím otevírají nové možnosti pr
Deprese jí znovu ničí život
nasehvezdy.cz
Deprese jí znovu ničí život
Ačkoli si herečka ze seriálu Ulice Anna Fixová (39) myslela, že se jí deprese do života nevrátí, bohužel se spletla. Nedávno sdílela na sociálních sítích, že si znovu musela říct o pomoct lékařům. Z
Leopold I.: Ze dne na den se mladík stává nejvyšší postavou v celé říši
epochaplus.cz
Leopold I.: Ze dne na den se mladík stává nejvyšší postavou v celé říši
Je jedním z nejdéle panujících králů a císařů u nás. Vládne takřka padesát let. Jeho armády zahánějí Turky dál od Vídně a zahajuji expanzi proti Osmanské říši. Korunu římské říše má ale nejistou. Pochovává příbuzné, jež díky vysokému věku přežívá, a během vlády se potýká i s morem a selskou vzpourou. Leopold (1640-1705) nemůže zpočátku
Kauza Licoricie z Winchesteru: Záhada smrti ženy, které dlužil i král
enigmaplus.cz
Kauza Licoricie z Winchesteru: Záhada smrti ženy, které dlužil i král
V Anglii třináctého století byla tato žena známou a respektovanou osobou i navzdory tomu, že byla židovského původu. Licoricia z Winchesteru se zabývala vysokými financemi, půjčovala peníze královské