Velké peníze získal podvodem

Total
1
Shares

Lidé si občas myslí, že se dá rychle a bezpracně zbohatnout. Většinou na to doplatí. Manžel říkal, že si musíme užívat života, jenže to bohužel bylo díky podvodům!

Více než dvacet let jsem prožila v klidném a spokojeném manželském vztahu. Evžena jsem si brala na tehdejší dobu celkem pozdě, až když mi bylo pětadvacet let. Měl za sebou už jedno nepodařené bezdětné manželství, což mi ale vůbec nevadilo. Velmi jsem ho milovala a našla jsem u něho jistotu a citovou oporu, kterou jsem tak moc potřebovala. Přesto, že jsme se znali krátce, věděla jsem, že Evžen je mužem, který mě dokáže podržet i v těžkých životních situacích. Po mnoha letech manželství mě ale bohužel právě do jedné takové situace sám dostal.

Nic nám nechybělo

S Evženem jsme měli jednoho syna – Vladimíra. Narodil se nám rok a půl po naší svatbě. O druhé dítě jsem přišla o tři roky později na začátku těhotenství, a pak už jsem další mít nemohla. I tak jsme ale vytvořili šťastnou a spokojenou rodinu.

Více volného času

Poté, co syn odjel do Prahy studovat, soustředili jsme se s Evženem na sebe. Zároveň jsme oba měli i více času na vlastní koníčky nebo zájmy. Já jsem navštěvovala kamarádky a jezdila jsem na výlety s turistickým oddílem. Evžen chodil na fotbal nebo s kamarádem na ryby, do hospody zašel jen málokdy. Pak ale nastalo období, kdy se v restauračních zařízeních objevoval čím dál častěji, až mi to začalo být podezřelé i nepříjemné.

Stále více mimo domov

Jen tak mezi řečí mi manžel řekl, že si našel nové známé a že se nám možná brzy změní život. Nechápala jsem, jak to myslí. Tehdy mě nenapadlo, že se to opravdu vyplní, ovšem úplně jiným způsobem, než si Evžen představoval. Manžel byl doma stále méně, až mi to začalo docela dost vadit. Trochu jsme se kvůli tomu i pohádali. Na usmířenou pak pro nás dva koupil čtyřdenní pobyt v lázních. Jednalo se o celkem nákladnou záležitost a luxusní hotel. Chtěla jsem vědět, kde na to vzal peníze a jestli nebral z našich úspor, ale přesvědčil mě, že na ty ani nesáhl.

Měl přede mnou tajnosti

V dalších měsících začal manžel nakupovat stále více věcí. Starou televizi jsme vyměnili za novou, do domácnosti přibyla myčka, mikrovlnná trouba a sušička na prádlo. Dokonce mi vnucoval i nový mobil. Začala jsem se bát, co se to děje a čím dál častěji jsem se manžela ptala, kde na to všechno bere peníze. Odpovídal vyhýbavě. Říkal, že je to složité vysvětlovat, ale prý se zapojil do nějakého finančního podnikání, které začalo vynášet.

Byl plný elánu a optimismu

Chtěla jsem znát více informací, jenže každý rozhovor na toto téma manžel nějak odbyl. Neustále jsem mu opakovala, že bych raději dala přednost tomu, kdyby byl častěji doma a trávil více času se mnou, než abychom hromadili další věci. Stále se tvářil optimisticky a bohorovně a opakoval, že si musíme užít života, když se mu takhle daří. Vrcholem všeho pak byla zimní exotická dovolená.

Zvonek u dveří

Jediné, čím jsem sama sebe uklidňovala, bylo, že všechny tyto náklady opravdu nešly z našich nastřádaných úspor nebo peněz na běžný provoz domácnosti. Hodila jsem tedy starosti za hlavu a tu dovolenou jsem si s manželem opravdu užila. Den poté, co jsme se vrátili domů, u nás zazvonili policejní vyšetřovatelé.

Velké finanční podvody

Musím přiznat, že jsem celou tu dobu něco takového podvědomě čekala, ale bála jsem se na to jen pomyslet. Teprve nyní se ukázalo, proč a s kým manžel trávil tolik času mimo domov. Chytil se v hospodě špatných kamarádů a ti ho zatáhli do finančních podvodů. Vydělávali peníze na hlouposti druhých. Bylo ale jen otázkou času, kdy se na to přijde. Trvalo to kupodivu celkem dlouho, což všechno zkomplikovalo, protože tím větší vznikla finanční škoda.

Hanbou bych se nejraději propadla

Manžela sice nevzali do vazby jako dva z těch jeho kamarádíčků, ale stejně byl náš život už poznamenaný a zničený. Soud se konal za několik měsíců a Evžen dostal tři roky nepodmíněně. Styděla jsem se za něho před lidmi ze sousedství i před synem a v duchu jsem nadávala sama sobě, že jsem neměla sílu manžela na jeho cestě na společenské dno zadržet.

Zůstala jsem při něm

Bylo to pro nás pro oba velice složité a náročné období a nebudu vám lhát, že mě tu a tam nepřepadla myšlenka od manžela odejít. Pak jsem si ale vzpomněla na tu společně prožitou dobu a rodinné štěstí, které trvalo dlouhá léta, a samozřejmě jsem to všechno nemohla jen tak hodit za hlavu, takže jsem se rozhodla zůstat po manželově boku a nerozvádět se.

Sny o klidném stáří se rozplynuly

Na Evžena jsem počkala, než ho po polovině trestu pustili domů na podmínku. Nové začátky byly krušné a těžké. A i dnes jsme na tom stále dost špatně. Evžen chodí po různých brigádách a splácí podle rozsudku část vzniklé škody. Manželovi jsem sice dokázala odpustit, ale sny o spokojeném a klidném stáří asi navždy vzaly za své.

Marie N. (60), Olomoucko

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit