Domů     Doplatil na rodinné prokletí
Doplatil na rodinné prokletí

Kletbě, které se vztahovala na manželovu rodinu, jsem nechtěla dlouho věřit. Nakonec jsem se jí bála společně se svým mužem. Bohužel oprávněně.

Když mi v mládí manžel vyprávěl historii svého rodu, nebrala jsem hrozbu, která se nad ním údajně vznášela, příliš vážně. Nepřesvědčilo mě ani zjištění, že si opravdu nevymýšlí.

Ptala jsem se na to jeho maminky i babičky a obě mi potvrdily, že se vše skutečně stalo. Šlo o to, že v devatenáctém století prý urazil jeden z manželových přímých předků muže, který se zabýval magií.

Následovalo prokletí celého rodu, spočívající v tom, že nikdo z mužských následovníků se nedožije narození vnoučat.

Záhadná úmrtí

Ten příběh jsem slyšela poprvé v pětadvaceti letech. To už jsme s Vaškem dva roky chodili a měli jsme před svatbou. Nedělala jsem si s tím moc starostí, vždyť jsme ještě neměli ani vlastní děti, natož vnoučata.

Vašek mi vylíčil všechna předchozí nepřirozená úmrtí až ke svému dědečkovi. Opravdu to vypadalo tak, že všichni muži v rodu odcházeli ze světa kvůli nehodám nebo nemocem velmi brzy. Od svatby s Vaškem mě to samozřejmě neodradilo.

Vytoužené miminko

Delší dobu po svatbě nebylo toto téma aktuální, protože se mi nedařilo otěhotnět. Až po pěti letech jsem konečně přišla do jiného stavu. Byla jsem plně soustředěná na své nadcházející mateřství a na rodovou kletbu jsem úplně zapomněla. Proto pro mě bylo dvojnásobným šokem, když se mému tchánovi stala vážná nehoda.

Skončil v nemocnici

Tchán pracoval na stavbě a spadl z lešení, z dost velké výšky. Ležel v nemocnici v kómatu a prognóza nebyla dobrá. Vašek mě šetřil velkého citového vypětí, protože se bál, abychom o miminko nepřišli.

Na návštěvě u tchána, který byl odkázán na přístroje, jsem tak ani jednou nebyla. Dlouho to vypadalo, že jeho stav je sice špatný, ale stabilizovaný. Nakonec ale zemřel dva týdny předtím, než jsem měla přivést dítě na svět. Syn se pak narodil o pár dnů dříve.

Strach o budoucnost

S manželem jsme pak během následujících sedmi let měli celkem tři děti. Po synovi se nám narodily ještě dvě dcerky. Od tchánovi smrti jsem však už kletbu, která se nad manželovým rodem vznášela, brala vážně. Hrozila jsem se toho, co jednou může přijít.

Dívala jsem se ještě dál do budoucnosti a bála se i osudu, jaký postihne našeho syna.

Děti nás překvapily

Přes nejistou, ale vzdálenou hrozbu jsme dlouhá léta žili šťastným rodinným životem. Ani nevím, od koho se o kletbě dozvěděly naše děti.

Jednoho dne nám dospívající trojice společně oznámila, že se nikdo z nich neožení, nevdá a nebude mít děti, protože si přejí, aby tu s nimi jejich otec byl dlouhá léta. S Vaškem jsme byli šokováni.

Dcera otěhotněla

Těžko se jim to vyvracelo, ačkoliv se o to Vašek snažil. Hrál si na hrdinu a říkal, že on má na to, aby dávné prokletí dokázal překonat. Dokud jsme to řešili teoreticky, mluvilo se o tom snadno.

Potom však přišla do jiného stavu nejmladší dcera, která před námi nějaký čas utajovala, že má přítele. Prohlásila, že půjde na interrupci, ale Vašek s tím zásadně nesouhlasil.

Při lékařském vyšetření se navíc ukázalo, že v případě zmíněného zákroku by už dcera nemusela nikdy mít děti.

Hledala jsem způsoby, jak kletbu zrušit

V té době mi bylo čtyřicet devět let, Vaškovi o dva roky více. Nedovedla jsem si představit, že by se kletba opět naplnila a on tu se mnou a s našimi dětmi nebyl. Zkoušela jsem všechno možné, včetně toho, že jsem prosila o radu esoterika.

Ten doporučoval, abychom vyhledali potomky toho mága z devatenáctého století a požádali o odpuštění a zrušení kletby. Jenže Vašek už dávno věděl, že onen mág děti neměl, zemřel v osamění a jeho rod tím vymřel.

Osudný telefonát

Týdny rychle utíkaly, dceři už se zakulacovalo bříško. Chtěla jsem, aby Vašek zůstával doma, ale on namítl, že osud by ho stejně dostihl kdekoliv. A jak se ukázalo, měl bohužel pravdu. Stalo se to, když byla dcera v sedmém měsíci. Na ten den nikdy nezapomenu.

Z nemocnice mi zavolali, že tam přivezli manžela po těžké autonehodě. Prý ho smetl řidič kamionu, který mu na křižovatce nedal přednost. Manžel utrpěl vážná zranění a vnitřní krvácení. Převoz do nemocnice zvládl, ale během operace zemřel.

Vnuka, který se narodil sedm týdnů poté, se už nedočkal. Chlapeček dostal jméno po svém dědečkovi – Vašek.

Naděje se nevzdávám

Od té doby myslím na tu strašlivou kletbu den co den. Bojím se, co se jednoho dne stane se synem. Nechci, aby zůstal sám, každý má přece právo na lásku a milující rodinu.

Zatím to však vypadá, že jeho strach z rodového prokletí mu nedovolí navázat se žádnou ženou vážný vztah. Já i nadále zkouším hledat možnosti, jak se tohoto rodinného prokletí jednou provždy zbavit.

Byla jsem u kartářek a jiných odborníků, kteří se zabývají věcmi mezi nebem a zemí. Doufám, že se mi jednou s jejich pomocí podaří kletbu zlomit, aby můj syn i vnouček mohli být milovaní a šťastní.

Eliška T. (56), Tachov

reklama
Související články
26.5.2024
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen na zahrádce. Ale i to mu dělalo dobře. Když můj muž navždy odešel,
24.5.2024
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes silnici. Pod víč
24.5.2024
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl to učitel matematiky a věřil pouze tomu, co si mohl
23.5.2024
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe prohlédnout a zapamatovat
21.5.2024
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo! To, že je patnáctka pro mě osudová, jsem pochopila po řadě nešťastných událostí. Někdo věří na hvězdy a horoskopy, jiný na karty nebo na čísla. Pro mě bylo jedno konkrétní číslo už od dětství doslova prokleté – ničilo mi život. Ale pochopila jsem to až o mnoho let později. Její pověrčivost mi byla k smíchu Mají i čísla svoji duši? Kamarádka Ilona,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar