Nejprve jsem na dovolené prožila nepříjemné překvapení. Po několika hodinách ale bylo všechno jinak!

Říká se, že špatné věci mohou být i k něčemu dobré. Mně se to potvrdilo před třemi lety na dovolené v zahraničí.

Dovolená s kamarádkou

Po rozvodu jsem byla celkem dlouho sama. Měla jsem ale naštěstí pár dobrých kamarádek. S jednou z nich, Simonou, jsem rok co rok jezdila v létě někam k moři. Pravidelně jsme si na jaře koupily zájezd s cestovní kanceláří do nějaké naší oblíbené destinace. Před třemi lety jsme si vybraly řecký ostrov Lesbos.

Cizí kufr

Všechno probíhalo v naprosté pohodě až do příjezdu na hotel. Chtěla jsem si začít vybalovat věci z kufru, když jsem zjistila něco hrozného: ten kufr nebyl můj! Uhodilo mě to do očí hned na první pohled, jakmile jsem spatřila pánské prádlo. Rychle mi došlo, jak se to stalo. Ze zavazadlového prostoru autobusu, který nás rozvážel do jednotlivých hotelů, jsem popadla kufr, o kterém jsem se domnívala, že je můj. Byl úplně stejný jako tento, který však patřil jistému pana Ladislavovi.

Pátrací akce

Ihned jsem volala delegátce zájezdu, aby se vše nějak rychle vyřešilo, ale nemohla jsem ji zastihnout. Rozhodly jsme se tedy se Simonou, že se s cizím kufrem vydáme do dalších hotelů samy. Naštěstí byly jen tři. Adresy jsme znaly a taxíka jsem byla ochotná zaplatit, vždyť šlo koneckonců o moji chybu.

Jednal rychleji

Když jsme čekaly před vchodem do hotelu na vůz, přijelo jiné auto. A z něho vyšel sympatický muž s povědomým zavazadlem. Stačilo, abychom se na sebe podívali a bylo mi jasné, že je to pan Ladislav. Situaci řešil rychleji a operativněji než já.

Můj budoucí manžel

Následoval přátelský přípitek v hotelovém baru, další sbližování na okružním výletě pořádaném cestovkou pro všechny zájemce, a po návratu do Česka pak vztah, který loni na podzim skončil mojí druhou svatbou.

Božena P. (51), Prostějov

Také se vám může líbit