SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kvůli expříteli jsem přišla o vše
Kvůli expříteli jsem přišla o vše

Nejdříve to byla láska na první pohled, která se však změnila v noční můru. A přitom to všechno začalo tak nenápadně.

Svého bývalého přítele Aleše jsem poznala úplně náhodou. Přijala jsem nabídku do jedné velké firmy a on náhodou vycházel z kanceláře, do které jsem mířila. Zůstala jsem první den v práci přesčas.

Odcházela jsem až pozdě večer a Aleš se nabídl, že mě doprovodí až domů. Prý, aby se mi něco nestalo. I jinak byl hodně pozorný.

reklama

Každou chvíli se pro mě stavil autem, zval mě na kávu, zařizoval setkání se šéfy, když bylo třeba – nejdříve jako pozorný kolega z práce, potom jako přítel. A netrvalo dlouho a sestěhovali jsme se k sobě. On bydlel jenom v pronájmu, takže se mu můj byt po rodičích hodil.

Byt jsme upravili podle něho

Bohužel se skoro od prvního dne začal chovat, jakoby mu to tam všechno patřilo. A mně to vůbec nedošlo. Rodiče byli totiž pro mě stále otevřená kapitola – zemřeli náhle a já se nějak nedokázala přemluvit, abych byt vyklidila.

Trvalo to už několik měsíců aAleš mi k tomu dal ten správný impuls. A mně se paradoxně konečně ulevilo. Všechny věci od rodičů vynosil na hromadu, a poté odvezl k popelnicím. Jen tak tak jsem zachránila pár drobností.

Pak si byt zařídil prakticky, jak potřeboval. Nakoupili jsme elektroniku, rozbourali příčky, předělali koupelnu.

Tyranie začala nenápadně

Jednoho dne jsem se hezky oblékla, protože jsme měli jít na firemní večírek. Vzala jsem si na sebe své nejhezčí koktejly – vážně krátký a úzký kousek s odhalenými zády. „Hele, nemyslíš, že už to je trochu moc?“ okomentoval můj vzhled.

reklama

„Je ti vidět úplně všechno.“ Když viděl, jak jsem zaražená, dodal. „Podívej, někteří chlapi, když se napijou, tak si dovolujou. Přece nechceš, aby tě tam osahávali.“ Více méně měl pravdu, tak jsem ustoupila.

Ale v tom okamžiku jsem si uvědomila, že to není první komentář, který k mému oblečení má. Ale těch náznaků bylo víc, jen jsem je v tu chvíli neviděla. Třeba se pořád motal okolo mého telefonu.

Jednou hledal kontakt na kolegu z práce, jindy mě prý chtěl překvapit a nastavit mi na ráno nějaké příjemné upozornění – vždycky si našel nějakou výmluvu, když jsem ho nachytala. Všechno to ale vygradovalo žárlivou scénou ve výtahu.

Urážel mě před kolegy

Aleš si nemohl nebo nechtěl pro svou akci vybrat horší místo! Bylo to v práci, před kolegy. Nastoupila jsem, usmála se, a už na mě spustil jako lavina. „Tak já se o tebe celou dobu starám a ty mě podvádíš s nějakým Michalem?

reklama

Co si o sobě myslíš?“ Ani nevím, co všechno říkal. Pak z něj vypadlo. „Psali jste si na facebooku, já to viděl!“ Aha, tak odtud vítr vane. „Je to starý kamarád, dlouho jsme se neviděli, tak mi napsal. Co je na tom?“ bránila jsem se. „Jo?

A ty kecy o super večeři byly co? Prý, jak jste si to užili. Ty taky roztáhneš nohy před každým.“ Na chvíli mi došla slova.

Vyhodila jsem ho z bytu

Kolegové okolo rudli a já vážně neměla náladu mu vysvětlovat, že ona událost, o které se v mé poště dočetl, byla stará několik let. S Michalem jsme na sebe ztratili kontakt a teď si povídali o dávných časech.

Ale když zase naznačil, že jsem kurva, dala jsem mu facku. Pořádnou. Bylo vidět, jak jeho vztek vyletěl až někam k agresi a kdyby okolo nebyli jiní lidé, měla bych z něj vážně strach.

Takhle se mi ho jen povedlo vyhodit z výtahu a všechno to na poradě rozdýchat. Ten den jsem domů nešla a přespala u kamarádky a ten následující ho prostě vyhodila z bytu. Sbalila jsem mu všechny věci a vyměnila zámky.

Večeře s překvapením

V duchu jsem počítala, kolik mu asi budu muset zaplatit za všechny ty úpravy, které v mém bytě financoval. Takže, když zavolal a nabídl mi schůzku po práci, myslela jsem, že chce řešit právě tohle. Ale čekal na mě s pugétem, úplně pokorný a zval mě na večeři.

Pěkně jsme si povídali, ale on zničehonic vytáhl prsten a požádal mě o ruku. Chvíli jsme mlčela, cítila na sobě pohledy všech přítomných, a nakonec jsem jeho nabídku odmítla. V tu chvíli se změnil. „Tak já tady hraju takový divadlo a ty mě necháš na holičkách?

Prostě řekni ano a neštvi mě. Koukni se, jak se na nás všichni dívají!“ Už jsem toho měla dost. Vstala jsem a odkráčela středem. Kdybych jen věděla, jak to bude pokračovat.

Kompletně mi zničil život

Aleš se s mým odmítnutím nesmířil a začal mě pomlouvat, kde se dalo. Také se mi začaly stávat takové nehody – vypuštěné pneumatiky, schránka zaplněná králičími bobky, vteřinové lepidlo v zámku, okno rozbité kamenem.

Bylo mi jasné, kdo za tím je a podala jsem trestní oznámení. Naštěstí se Aleš trochu přepočítal – kamery na našem sídlišti fungovaly skvěle. Ale odešel jen s pokutou za přestupek.

Myslela jsem, že když budu okolo sebe máchat policejně potvrzeným papírem, ukážu všem, jaký je to prevít. Ale zase byl rychlejší. Vzal jednu moji fotku v plavkách, vytvořil mi profil na erotické seznamce a poslal to všem, včetně mého šéfa.

Letěla jsem na hodinu. Nikoho nezajímalo, zda je to pravda nebo ne, nemohou si prý nechat špinit jméno firmy. Alešovi bohužel nic dokázat nešlo a ode mě se odvrátili skoro všichni přátelé, kteří mi ještě zbyli. To byla poslední kapka.

Byt je v současné době na prodej a já se stěhuji k tetě na druhý konec republiky. Doufám, že tam mě už nenávist mého zhrzeného přítele nenajde.

Alena D. (45), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
14.3.2023
To, že můj milovaný manžel slepne, je samo o sobě dost hrozná tragédie. Ještě horší ale je, co to udělalo s naším vztahem, jak moc ho to změnilo. Rána a další. A pak už jen manželův křik a nadávky. Ty patří mně. Muž mě snad už potisící obviňuje, že jsem v předsíni schválně narafičila nějaké věci na jeho cestě do koupelny. O něco zakopl a teď se vzteká, křičí a zlostně kope do dveří. Snažím se m
14.3.2023
S láskou je to velmi složité. Často si ji lidé pletou s obyčejným flirtem a rádoby zamilovaností. A pak se nestačí divit, koho vedle sebe mají. Jako já. Rychle si obouvám tenisky, aby na mě František nemusel dlouho čekat. Jsem trochu neohrabaná a už mi to tak rychle nejde. Ale je mi to fuk. Ještě před rokem bych se z těchto viditelných projevů stárnutí hroutila. Teď mám ale Františka a díky tom
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce