Domů     Kvůli expříteli jsem přišla o vše
Kvůli expříteli jsem přišla o vše

Nejdříve to byla láska na první pohled, která se však změnila v noční můru. A přitom to všechno začalo tak nenápadně.

Svého bývalého přítele Aleše jsem poznala úplně náhodou. Přijala jsem nabídku do jedné velké firmy a on náhodou vycházel z kanceláře, do které jsem mířila. Zůstala jsem první den v práci přesčas.

Odcházela jsem až pozdě večer a Aleš se nabídl, že mě doprovodí až domů. Prý, aby se mi něco nestalo. I jinak byl hodně pozorný.

Každou chvíli se pro mě stavil autem, zval mě na kávu, zařizoval setkání se šéfy, když bylo třeba – nejdříve jako pozorný kolega z práce, potom jako přítel. A netrvalo dlouho a sestěhovali jsme se k sobě. On bydlel jenom v pronájmu, takže se mu můj byt po rodičích hodil.

Byt jsme upravili podle něho

Bohužel se skoro od prvního dne začal chovat, jakoby mu to tam všechno patřilo. A mně to vůbec nedošlo. Rodiče byli totiž pro mě stále otevřená kapitola – zemřeli náhle a já se nějak nedokázala přemluvit, abych byt vyklidila.

Trvalo to už několik měsíců aAleš mi k tomu dal ten správný impuls. A mně se paradoxně konečně ulevilo. Všechny věci od rodičů vynosil na hromadu, a poté odvezl k popelnicím. Jen tak tak jsem zachránila pár drobností.

Pak si byt zařídil prakticky, jak potřeboval. Nakoupili jsme elektroniku, rozbourali příčky, předělali koupelnu.

Tyranie začala nenápadně

Jednoho dne jsem se hezky oblékla, protože jsme měli jít na firemní večírek. Vzala jsem si na sebe své nejhezčí koktejly – vážně krátký a úzký kousek s odhalenými zády. „Hele, nemyslíš, že už to je trochu moc?“ okomentoval můj vzhled.

„Je ti vidět úplně všechno.“ Když viděl, jak jsem zaražená, dodal. „Podívej, někteří chlapi, když se napijou, tak si dovolujou. Přece nechceš, aby tě tam osahávali.“ Více méně měl pravdu, tak jsem ustoupila.

Ale v tom okamžiku jsem si uvědomila, že to není první komentář, který k mému oblečení má. Ale těch náznaků bylo víc, jen jsem je v tu chvíli neviděla. Třeba se pořád motal okolo mého telefonu.

Jednou hledal kontakt na kolegu z práce, jindy mě prý chtěl překvapit a nastavit mi na ráno nějaké příjemné upozornění – vždycky si našel nějakou výmluvu, když jsem ho nachytala. Všechno to ale vygradovalo žárlivou scénou ve výtahu.

Urážel mě před kolegy

Aleš si nemohl nebo nechtěl pro svou akci vybrat horší místo! Bylo to v práci, před kolegy. Nastoupila jsem, usmála se, a už na mě spustil jako lavina. „Tak já se o tebe celou dobu starám a ty mě podvádíš s nějakým Michalem?

Co si o sobě myslíš?“ Ani nevím, co všechno říkal. Pak z něj vypadlo. „Psali jste si na facebooku, já to viděl!“ Aha, tak odtud vítr vane. „Je to starý kamarád, dlouho jsme se neviděli, tak mi napsal. Co je na tom?“ bránila jsem se. „Jo?

A ty kecy o super večeři byly co? Prý, jak jste si to užili. Ty taky roztáhneš nohy před každým.“ Na chvíli mi došla slova.

Vyhodila jsem ho z bytu

Kolegové okolo rudli a já vážně neměla náladu mu vysvětlovat, že ona událost, o které se v mé poště dočetl, byla stará několik let. S Michalem jsme na sebe ztratili kontakt a teď si povídali o dávných časech.

Ale když zase naznačil, že jsem kurva, dala jsem mu facku. Pořádnou. Bylo vidět, jak jeho vztek vyletěl až někam k agresi a kdyby okolo nebyli jiní lidé, měla bych z něj vážně strach.

Takhle se mi ho jen povedlo vyhodit z výtahu a všechno to na poradě rozdýchat. Ten den jsem domů nešla a přespala u kamarádky a ten následující ho prostě vyhodila z bytu. Sbalila jsem mu všechny věci a vyměnila zámky.

Večeře s překvapením

V duchu jsem počítala, kolik mu asi budu muset zaplatit za všechny ty úpravy, které v mém bytě financoval. Takže, když zavolal a nabídl mi schůzku po práci, myslela jsem, že chce řešit právě tohle. Ale čekal na mě s pugétem, úplně pokorný a zval mě na večeři.

Pěkně jsme si povídali, ale on zničehonic vytáhl prsten a požádal mě o ruku. Chvíli jsme mlčela, cítila na sobě pohledy všech přítomných, a nakonec jsem jeho nabídku odmítla. V tu chvíli se změnil. „Tak já tady hraju takový divadlo a ty mě necháš na holičkách?

Prostě řekni ano a neštvi mě. Koukni se, jak se na nás všichni dívají!“ Už jsem toho měla dost. Vstala jsem a odkráčela středem. Kdybych jen věděla, jak to bude pokračovat.

Kompletně mi zničil život

Aleš se s mým odmítnutím nesmířil a začal mě pomlouvat, kde se dalo. Také se mi začaly stávat takové nehody – vypuštěné pneumatiky, schránka zaplněná králičími bobky, vteřinové lepidlo v zámku, okno rozbité kamenem.

Bylo mi jasné, kdo za tím je a podala jsem trestní oznámení. Naštěstí se Aleš trochu přepočítal – kamery na našem sídlišti fungovaly skvěle. Ale odešel jen s pokutou za přestupek.

Myslela jsem, že když budu okolo sebe máchat policejně potvrzeným papírem, ukážu všem, jaký je to prevít. Ale zase byl rychlejší. Vzal jednu moji fotku v plavkách, vytvořil mi profil na erotické seznamce a poslal to všem, včetně mého šéfa.

Letěla jsem na hodinu. Nikoho nezajímalo, zda je to pravda nebo ne, nemohou si prý nechat špinit jméno firmy. Alešovi bohužel nic dokázat nešlo a ode mě se odvrátili skoro všichni přátelé, kteří mi ještě zbyli. To byla poslední kapka.

Byt je v současné době na prodej a já se stěhuji k tetě na druhý konec republiky. Doufám, že tam mě už nenávist mého zhrzeného přítele nenajde.

Alena D. (45), Praha

Předchozí článek
Související články
12.7.2024
Byla jsem příliš důvěřivá. Věřila jsem jeho slibům, že se rozvede a bude žít jen se mnou. Roky ubíhaly a on byl stále se svojí rodinou. Zůstala jsem sama, bez dětí i manžela. Nebyl mým šéfem a já jeho sekretářkou, jak to v kýčovitých filmech bývá. Můj vztah s ženatým mužem byl snad ještě horší a ještě kýčovitější. Ten, jehož jsem milovala, bydlel ve stejném domě jako já. Naivně jsem jeho planým
10.7.2024
Protiklady se přitahují, nebo si lépe sednou dva lidé, kteří mají společné zájmy? Já prožila manželství toho druhého případu. A řeknu vám, dva stejní lidé vedle sebe, to je docela peklo. Radka jsem znala už od základní školy. Jsme stejně staří, jen jsme každý chodili do jiné třídy. Já do „áčka“, on do „céčka“. Devět let jsme o sobě věděli, v pubertě jsme možná i lehce zaflirtovali, nicméně prvn
3.7.2024
Vdávala jsem se za cizince z velké lásky. Byl tak pozorný! Doslova mě na rukou nosil! Něco takového jsem u českých kluků nezažila. Moje rodina mi tu svatbu rozmlouvala. Jiná kultura, to nebude dělat dobrotu! Já měla ale svou hlavu. Dnes přiznávám, že jsem trpěla jako mladá holka velmi nízkým sebevědomím, i když jsem byla hezká a kluci se kolem mě točili. Byla jsem uzavřená, tichá a nespolečens
2.7.2024
V době, kdy mi bylo nejhůř, jsem přestala vycházet. Zoufale jsem přemýšlela, co by mi mohlo pomoci, až jsem se ocitla u božích muk. Byly časy, kdy mě život omrzel. Dnes se za to stydím, ale sotva na to mohu zapomenout. Odmalička jsem toužila po rodině a dětech, troufala jsem si odhadovat, že ze mě bude dobrá, láskyplná máma. S Frantou jsme se domluvili, že si děťátko pořídíme hned po svatbě. Sn
28.6.2024
Když jsem se seznámila se Slávkem, myslela jsem, že jsem konečně potkala muže svého života. Bylo mi čtyřicet a on mi nabídl pohádkový život. Se Slávou jsem se potkala na firemní akci. Ovšem já to netušila. Ani jsem si ho tam nevšimla. Ovšem hned druhý den po akci mi přišla zpráva: „Krásná neznámá, přijala byste ode mne pozvání na cokoliv, co budete chtít? Včera jste mě zcela okouzlila!“ stálo t
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem