SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Ocitla se v sítích sekty
Ocitla se v sítích sekty

Nikdy nemůžete vědět, co si pro vás život nachystá. Někdy přijdou situace, které se zdají být zcela neřešitelné. Naštěstí nic netrvá věčně.

Čekám na svou dceru. Čekám dlouho a trpělivě. Co jiného mi také zbývá. Hana konečně dostala alespoň krátkou propustku. Na jedné straně jsem velice ráda, ale zároveň se také dost bojím. Chtěla bych s ní zajít na nákupy. Pořídit ji nějaké pěkné šaty na léto.

Možná, že zvládneme i objednaného kadeřníka a zajít si do cukrárny. Ale co když si najednou postaví hlavu, že nikam nechce nebo mi dokonce uteče. Třeba za dětmi nebo ještě spíš za nimi, tamtěmi, co mi moji dceru ukradli. Mě, jejímu manželovi i jejím dětem.

Dodnes to nedokážu plně pochopit, jak to bylo možné. Hanička přece bývala skvělá ženská.

Hodná a pracovitá

Hanička byla moje starší dcera. Od malička to bylo moc hodné a poslušné dítě. Ráda se učila a se vším pomáhala. Když se mi narodila druhá dcera Jana, malá Hanička se o ni starala velice pečlivě. Místo kočárku s panenkami, měla svoje živé miminko Janičku.

reklama

Vztah obou byl od malička krásný a láskyplný. Jenže, jak se časem ukázalo, poněkud nevyrovnaný. Jak totiž holky rostly, zdálo se, že Hance ve všem štěstí přeje. Dobře se učila, dostala se na vysokou, po jejím absolvování našla slušné místo.

Brzy se také seznámila s Tomášem, sympatických a hodným mužem, kterého si vzala. A nakonec se jí i narodily dvě krásné zdravé děti.

Naše smolařka Jana

Zato Janička byla vždy tak trochu smolařka. Na svoji vysněnou vysokou se nedostala ani na potřetí. Pak už to vzdala a našla si práci, která ji příliš nebavila. Také její známosti s muži neměly zrovna hladký průběh.

reklama

Vždy se bláznivě zamilovala, aby pak rychle zjistila, že objekt její touhy je buď ženatý nebo je to darebák. Bohužel jsme ji nikdo nedokázali nijak pomoci.

Neštěstí nás všechny poznamenalo

Nikdy nezapomenu na ten strašlivý den. Od rána hrozně pršelo, byl sychravý listopad a já právě hlídala svou malou vnučku. Helena mezitím byla s menším vnoučkem na očkování u lékaře. Když zazvonil zvonek u dveří, myslela jsem si, že je to listonoška.

Čekala jsem nějaké doporučené psaní. Místo doručovatelky však za dveřmi stáli policisté. Přišli nám oznámit, že Janička nežije. Moje nešťastná dcera spáchala sebevraždu skokem z okna svého bytu v šestém patře.

Stále se obviňovala

Pro Helenu to byl neuvěřitelný šok. Stále nechápala, proč to Jana udělala, Trápila se a vinila z toho, že se jíc nevěnovala, že ji nikdy, kvůli nedostatku času, pořádně nevyslechla.

reklama

Trápilo ji, že se poslední dobou málo viděli, že by bývala třeba mohla té tragédii zabránit. Úplně se v té chvíli změnila. Uzavřela se sama do sebe a začala vysedávat před počítačem a dlouhé hodiny s někým stále komunikovala.

Bylo to vážné

Ukázalo se, že nejde o žádnou nezávaznou komunikaci s nějakými přáteli,, ale o jakousi sektu. Hana se nám doslova ze dne na den měnila před očima a jejich víře totálně propadla.

Minimálně jednou týdně chodila na setkání s těmito lidmi, změnila šatník, odřízla se od posledních přátel, které měla, a víc a víc se vzdalovala i svému muži. A samozřejmě také mě. Nakonec začala zanebávat nejen manžela Tomáše, ale také své děti.

Navíc z domu odnášela cenné věci, která s nadšením věnovala sektě. Doma se vyskytovala stále méně a méně.

Snaha o záchranu

Tomáš byl velice zoufalý z celé situace. Živil celou domácnost, staral se s mojí pomocí o děti, jak nejlépe mohl. Oba jsme se pak snažili přimět Helenu ke zdravému rozumu. Bohužel marně.

Už měla sektou zcela vymytý mozek a běžné starosti každodenního života, ani její rodina ji už nezajímali. Po dvou letech to můj hodný zeťák definitivně vzdal a požádal o rozvod.

Vzhledem k tomu, že Helena doma téměř nebyla a o děti se starala minimálně, chtěl Tomáš svěřit děti výhradně do své péče. Tehdy poprvé po delší době, jakoby se Helena opět vrátila do reálného světa a o své děti začala tvrdě bojovat.

Boj neskončil

Jenže v té době jsme ji nikdo nevěřil. I když nám stokrát vysvětlovala, že sekta pro ni dělá maximum. Že jen díky nim dokáže dál žít i s tím vědomím, že její sestra už nežije. Ale o děti se prý chce starat a manželovi je nenechá.

Byla dokonce ochotná absolvovat psychiatrické vyšetřetí. To bohužel nedopadlo v její prospěch. PO dalších dlouhých diskusích nakonec přijala i myšlenku, že se půjde léčit. Dokonce tak překročila i zákon sekty, který něco takového zakazoval. Naštěstí její touha po dětech byla nakonec silnější.

Co bude dál

Helenka se už za chvíli z nemocnice vrátí domů. Tomáš si nakonec ten rozvod rozmyslel, svou žádost stáhl a čeká na ni spolu s dětmi. Vím, že moji dceru stále moc miluje a chce ji pomoc vrátit se zpět do reálného života. Ale ještě je před námi dlouhá cesta.

A někde ve stínu stále číhají ti podivní lidé ze sekty. Helenka byla jejich zlatý důl, vždy ochotná pomoci nebo finančně přispět. Budou se ji snažit získat zpět, to je mi jasné.

Nezbývá než doufat, že její děti a milující manžel, pro dceru budou dostatečnou motivací, aby znovu neodešla od nás pryč.

Magdalena V. (69), jižní Čechy

Další článek
reklama
Související články
25.3.2023
Když se před rokem vdala za mého bratra, neměla vůbec nic, jen dvě malé děti. O celých třicet let mladší nevěsta bráchu okouzlila. Vyklubala se z ní zlatokopka. Stále se jen usmívá a mnoho toho nenamluví. Taková tichá voda! Ale já jí vidím až do žaludku. V hlavě má jen jedinou věc, a tou jsou peníze! Bratra si vzala po krátké známosti. Sbalila ho, jak je dnes moderní, na internetové seznamce. V
24.3.2023
Vztahy mezi tchyněmi a snachami nebývají vždy ideální. Já jsem to poznala už při prvním setkání s partnerkou mého syna. Věděla jsem, že syn Aleš to nebude mít v životě snadné. Měl až příliš mírnou povahu, nebyl průbojný. Nemusela jsem sice řešit žádné jeho průšvihy, ale tak trochu jsem se obávala, aby se mu jeho vrozená dobrota nevymstila. Přála jsem si, aby si našel dívku podobně založenou a v
23.3.2023
Najít dnes uplatnění na trhu práce není vůbec snadné. Své o tom ví i můj vnuk. Jeho žena Alena se po mateřské marně snaží vrátit do práce. Bohužel se ukazuje, že za ty roky doma naše Alena leccos zapomněla. Nic neumí, proto ji nikde nechtějí. Vnuk manželku přemlouvá, aby vzala cokoli, protože jim docházejí peníze. Největší problém spočívá v tom, že se jeho žena neumí, nebo dokonce nechce při
23.3.2023
Mám dva syny. Jednoho jsem příliš rozmazlila a teď se mi to vrací. Nedokážu ho vyhodit ze svého domu, připadám si jen jako jeho služka. Když mi před rokem zemřel manžel, syn Pavel mi přispěchal hned na pomoc. Nastěhoval se ke mně a já věřila, že mi pomůže zahnat smutek. Druhý syn Karel má totiž rodinu a bydlí na opačné straně republiky. Pavel je mladší, v dětství býval často nemocný, tak jsm
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel