SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Milenku jsem manželovi jen tiše trpěla
Milenku jsem manželovi jen tiše trpěla

Byla jsem tenkrát zamilovaná a naivní. Když jsem se konečně po letech vzchopila a našla novou lásku, mé vlastní děti mi ji nepřejí.

Vdávala jsem se poměrně mladá, bylo mi 20 let, ale v té době to nebylo nic zas tak moc neobvyklého. Byla jsem zamilovaná jako blázen. Můj nastávající Pavel byl o 15 let starší, měl za sebou jedno nevydařené manželství, ale to mi nevadilo. Věřila jsem, že spolu budeme žít šťastně až do smrti, jak to bývá v pohádkách.

S dětmi přišly úplně jiné starosti

Brzy jsem přišla do jiného stavu a narodila se nám první dcera Pavlínka. Byla jsem štěstím celá bez sebe a péče o dítě vyplňovala celé moje dny i noci. Manžel mi občas pomohl, třeba s nákupem, ale jinak nechával veškeré domácí práce i starost o miminko na mě.

reklama

Nevadilo mi to, jen ob čas jsem byla dost unavená, ale to je přece normální. Pavlínka naštěstí dobře prospívala a bylo to docela hodné dítě. Když jí byl rok a půl, přišla jsem znovu do jiného stavu.

Tentokrát už to nebyla taková pohoda, protože jsme měla na starosti malé dítě, ale celkem jsem to zvládala. Tentokrát se narodil Honzík a manžel byl, alespoň zpočátku, pyšný, že má konečně syna. Veškerá práce ale stále zůstávala na mě a pomalu mě to začínalo zmáhat.

Manžel se začal vymlouvat

Pavel chodil do práce a zůstával tam čím dál déle, což vysvětloval tím, že musí rodinu finančně zabezpečit, když já jsem s dětmi na mateřské. Pravda je, že vydělával docela dost a z tohoto hlediska jsme nijak zvlášť netrpěli.

reklama

S Honzíkem bylo práce víc než s Pavlínkou, býval každou chvíli nemocný, takže jsem kolikrát nevěděla, kam dřív skočit. Pavel mi občas vyčítal, že doma není uklizeno, a také náš intimní život pomalu, ale jistě začal skomírat.

Ale já byla často tak unavená, že mi to ani moc nevadilo. Děti rostly jako z vody, obě už začaly chodit do školky, já zase nastoupila do práce, ale postelové hrátky bych spočítala na prstech jedné ruky.

U nás se vymlouval manžel – jednou byl příliš unavený z práce, jindy musel odejít za kamarády, pak zase nespaly děti a mohly by nás slyšet…

Zdálo se mi, že už ho jako žena nepřitahuji, a nevěděla jsem si s tím rady, pořád jsem ale věřila, že se později všechno vrátí do starých kolejí. Jenže to jsem se přepočítala.

Dozvěděla jsem se, že má milenku

Jednoho dne mě ve školce při vyzvedávání dětí zastavila maminka Pavlínčiny spolužačky Adélky, se kterou jsme se docela kamarádily.

reklama

Nejdřív mluvila o všem možném, ale nakonec z ní vypadlo, že viděla mého Pavla s nějakou mladou ženou, seděli v kavárně na druhém konci města a prý se k sobě velice měli. Zůstala jsem jako opařená. Vůbec by mě nenapadlo, že by Pavel mohl mít milenku!

Popravdě řečeno, nemohla jsem tomu uvěřit. Ale hlavně jsem vůbec nevěděla, co mám dělat. Něco jsem vykoktala, rozloučila se a dopotácela se i s dětmi domů. Až do večera jsem všechno dělala automaticky, jako robot, a přemýšlela jsem, co teď.

Když se Pavel pozdě večer vrátil z práce, nebyla jsme schopná se ho na to zeptat, předstírala jsem, že už spím. Následující týdny se táhly jako šneci.

Začala jsem si více všímat některých věcí, které mě jen utvrzovaly v tom, že můj manžel si nejspíš vážně našel jinou.

S rozvodem naprosto nesouhlasil

Nakonec jsem si s ním zkusila promluvit a on se úplně klidně přiznal. Řekl mi, že prostě potřebuje „mladé maso“, že už je prostě takový. Ale nás prý má také rád a rozvádět se v žádném případě nechce.

A ať se o to já sama nepokouším – vyhrožoval mi, že by mi nechal děti soudně odebrat a dostal by je do své péče, kontakty prý na to má. Tím mě úplně ochromil.

Proplakala jsem spoustu nocí, když měn nikdo neviděl, nechtěla jsem dávat svoji bolest před dětmi najevo. Nakonec jsem si řekla, že kvůli nim se pokusím rodinu zachovat.

Časem jsem si zjistila, kdo je ta žena, byla to jeho kolegyně z práce, o 20 let mladší než on! Uvědomila jsem si, že i jeho první manželka, o které tvrdil, že ho dokopla, byla také o dost mladší. Zřejmě jsem pro něj teď ve svých 26 letech byla už moc stará…

Obětovala jsem svůj život pro rodinu

Žili jsme tedy dále spolu, ale každý zvlášť. Naučila jsem se předstírat, že je vše v pořádku a snažila jsem se od toho oprostit. Veškerou svoji energii jsem vrhla na práci a starost o děti a domácnost.

Děti vyrostly, obě už studují vysokou školu, a já se po celou tu dobu snažila nedávat vůbec najevo, že je mezi mnou a Pavlem něco v nepořádku. Zřejmě i jemu to vyhovovalo.

S původní milenkou už se dávno rozešel, asi mu taky zestárla, ale záhy začal obluzovat zase jinou ženu. Už mi to bylo ale jedno, mezitím jsem poznala Přemka. Báječného citlivého muže, který mi rozumí, a postupně jsme začali spřádat plány na společný život.

Rozhodla jsem se rozvést – děti už jsou velké a bude na nich, s kým se rozhodnou žít. Když jsem to ale řekla Pavlovi, udělal mi scénu a dětem vylíčil, jaká jsem bezcitná matka, že se peleším s cizím chlapem, zatímco on se celý život obětavě stará o rodinu.

Prostě to hodil na mě, jako že za všechno můžu já. Já vím své, ale nedokážu to dětem říct, nechtějí nic slyšet. Teď si myslí, že jsem já ta špatná a kvůli nějakému chvilkovému pobláznění chci rozbít naši rodinu.

Zatím nevím, jestli se mi jim to podaří vysvětlit. Přemek ale stojí při mně a říká, že to chce čas a laskavý přístup. Tak snad se nám to povede.

Jana (42), Brno

reklama
Související články
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír